راهنمای فوق العاده پارک ملت مشهد

آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست

چکیده

پارک ملت مشهد یکی از بهترین مناطق گردشگری این شهر به شمار می رود. ما در این مطلب قصد داریم تا به بهترین و جامع ترین شکل ممکن، این مهم را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

پارک ملت مشهد یکی از بهترین پارک های این شهر است. مساحت این پارک حدود ۷۲ هزار هکتار می باشد و جزء یکی از بزرگترین پارک های مشهد می باشد. در پارک ملت امکانات رفاهی بسیاری برای مردم وجود دارد و به همین خاطر است که بسیار شهرت یافته. سالانه گردشگران بسیاری به مشهد سفر می کنند و علت اصلی این سفر هم وجود حرم امام رضا (ع) است.

اما بسیاری از مردم گمان می کنند که تنها جاذبه گردشگری مشهد حرم امام رضا است و بس! باید بگوییم که مشهد بهترین جاذبه های گردشگری را دارد، از جاذبه های طبیعی گرفته تا مذهبی و تاریخی و فرهنگی و هنری. بوستان ملت مشهد هم از جمله اماکن مهم این شهر است و جزء چهارمین جاذبه گردشگری پر بازدید شهر به شمار می رود. پس از مجموعه تفریحی پارک کوهسنگی، بوستان ملت برای گردشگران ارجعیت دارد. حتی بازدید از این پارک، یکی از برنامه های اصلی یک تور مشهد مناسب باید باشد.

آدرس پارک ملت مشهد کجاست و مسیرهای دسترسی به آن

پارک ملت مشهد کجاست؟ این سوال ممکن است برای هر کسی که به مشهد سفر می کند و قصد بازدید از این پارک زیبا را دارد پیش بیاید. پارک ملت در قسمت غربی شهر واقع شده است و دقیقا در ضلع شمال غربی میدان آزادی قرار دارد.

برای افرادی که از نقاط دوردست کشور به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر می ‌کنند، پیدا کردن آدرس های دقیق مراکز تفریحی و گردشگری اهمیت زیادی دارند، به همین جهت اغلب افراد در هنگام رزرو تور مشهد از قشم یا تور مشهد از اهواز سعی می کنند به طور کامل و دقیق از افراد حرفه ای و متخصص در این حوزه اطلاعات کافی را به دست آورند، تا پس از رسیدن به شهر مشهد بدون سردرگمی به فضاهای مختلف بروند.

برای دسترسی به مسیر این بوستان زیبا می توانید از بزرگراه وکیل آباد به بلوار همت رفته و از آنجا خودتان را به ورودی شهربازی پارک ملت مشهد برسانید. البته راه های دیگری هم برای دسترسی به مسیر این پارک وجود دارد. برای مثال می توانید از طریق ایستگاه اتوبوسی که در ضلع غربی قرار دارد، استفاده کنید. این اتوبوس ها شما را درب پارک ملت پیاده می کنند.

متروی مشهد هم یک ایستگاه به نام پارک دارد که اگر سوار آن شوید تا درب پارک می رسید. از دیگر ویژگی های بوستان ملت این است که تنها ۱۲ کیلومتر با حرم امام رضا فاصله دارد و این یعنی حدود نیم ساعت با خودروی در بست به حرم می رسید.

آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست,

تاریخچه پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد جزء پارک های بسیار زیبا و پرطرفدار است که در سال ۱۳۴۳ در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی ایده ساخت آن داده شد. در واقع ایده پرداز این پروژه بزرگ ۲ مهندس انگلیسی بودند که شروع به کار کردند. اما در نهایت مهندسان ایرانی پروژه را در دست گرفته و به شکلی کنونی آن را به اتمام رسانده اند.

ابتدای تأسیس این پارک را در محوطه خارج از شهر بنا نهادند و کم‌کم به دلیل توسعه شهری پس از چند سال این پارک در محدوده شهری قرار گرفته است.

پارک ملت مشهد در سال ۱۳۴۵ احداث شد. در این پارک امکانات رفاهی بسیاری برای مردم وجود دارد نظیر: نمازخانه، شهربازی برای کودکان، زمین های ورزشی مخصوص، مجتمع هایی که جنبه فرهنگی و هنری دارند مانند مجتمع هنری امام رضا و همچنین کتابخانه و استخر برای شنا.

تاریخچه پارک ملت مشهد,شهربازی پارک ملت مشهد,آدرس پارک ملت مشهد,

بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد

یکی از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه در پارک ملت وجود دارد. این چرخ و فلک در سال ۱۳۸۴ ساخته شد و وزن آن حدود ۲۵۰ تن می باشد. ظرفیت این چرخ و فلک حدود ۴۴۸ تن بوده و تا ارتفاع ۸۰ متر به بالا می رود. هنگامی که بر روی چرخ و فلک می نشینید و اوج گرفته و رو به بالا می رود، می توانید کل شهر را از زیر پاهای تان تماشا کنید؛ حتی حرم امام رضا (ع) را! جالب است بدانید که این چرخ و فلک رتبه هجدهمین چرخ و فلک مرتفع دنیا را به خود اختصاص داده است.

پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست,تاریخچه پارک ملت مشهد,

شهربازی پارک ملت مشهد

تمامی افرادی که قصد رزرو تور مشهد از کرمان یا تور مشهد از شیراز یا نقاط دیگر کشور را دارند ترجیح می دهند تا ضمن بهره بردن از اماکن زیارتی و سیاحتی از مراکز تفریحی و گردشگری هم بهره ببرند که رفتن به پارک ملت و استفاده از شهربازی آن یکی از این تفریحات پرطرفدار به شمار می آید.

شهربازی پارک ملت مشهد یکی از مکان های پرهیجان برای تفریح و خوشگذرانی به شمار می آید که در قلب بزرگترین بوستان مشهد ساخته شده است و به عنوان اولین شهر بازی بزرگ این شهر شناخته می شود.

این شهر بازی حدود ۳۰ هزار متر مربع وسعت دارد و در آن بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه قرار گرفته که سبب سرگرمی هرچه بیشتر مسافران و گردشگران می شود و با داشتن گواهی استاندارد برای تجهیزات مختلف به عنوان یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات و دستگاه های پیشرفته و به روز است.

این مجموعه توانسته است هیجان، تفریح و خوشگذرانی های زیادی را برای مسافران و خانواده ها در کنار یکدیگر به وجود آورد. چرا که از بخش های مختلفی برای تفریح و سرگرمی برخوردار است. تمامی اعضای یک خانواده از کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می توانند تفریحات و سرگرمی های مناسب خود را پیدا کنند.

این شهربازی در سال ها پیش تحت نظر انجمن جهانی شهربازی ها است و این سازمان بر روی تمامی وسایل بازی آن نظارت دارد. پس با این وجود دیگر جای نگرانی برای امنیت وسایل و به خطر افتادن جان فرزندان تان وجود نخواهد داشت.

در این بخش به معرفی بازی های هیجانی شهربازی پارک ملت می پردازیم:

اسکای فلایر

اسکای فلایر یا پرواز در آسمان به صورت یک تاب چرخشی است که تا ۲۴ متر افراد را بالا می ‌برد و با سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت بین فضا و زمین به دور خود می چرخد. سوار شدن بر روی این وسیله سراسر هیجان و شادی را برای افراد ایجاد می ‌کند و به مدت ۴ دقیقه افراد در آسمان پرواز را تجربه می کنند. اگر تمایل دارید به صورت گروهی از این دستگاه استفاده کنید، توجه داشته باشید که دستگاه محدودیت ظرفیت داشته و حدود ۲۴ نفر را می تواند در خود جای دهد.

اسکیت برد

در این بازی بر روی یک اسکیت برد بسیار بزرگ سوار می شوید و بر روی ریل با ارتفاع ۳۶ متر مانند کشتی صبا به سمت ریل حرکت می کند که در این حرکت ها هیجان بسیار زیادی وجود دارد که در شهربازی مشهد با سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت با اسکیت بردهای دیگر شهرها بسیار متفاوت عمل می کند. این دستگاه محدودیت ظرفیت داشته و حداقل ۱۶ نفر به مدت ۳ دقیقه می توانند تجربه آدرنالین بالا را به دست آورند و برای افراد با قد بالای ۱۵۰ سانتیمتر نیز محدودیت دارد.

آکروجت فضایی

آکروجت فضایی یک وسیله ای است که در ارتفاع ۲ متری در میان فضا معلق بوده و تمام هیجان عمرتان را به شما می دهد. این دستگاه با داشتن ظرفیت ۳۲ نفر مدت زمان سوار شدن تا پیاده شدن آن فقط ۱۲ دقیقه می باشد.

ترن هوایی

ترانه هوایی شهربازی مشهد حدود ۶۰ کیلومتر سرعت داشته و تا ارتفاع ۱۸ و نیم متر از زمین بالا می رود. با داشتن ۱۶ نفر ظرفیت امکان بدست آوردن هیجان سه دقیقه ای را فراهم می کند.

تاپ اسپین

با دستگاه تاپ اسپین چرخ های پشت سر هم با سرعت ۸ کیلومتر را تجربه کرده که در یک لحظه زمین و آسمان را حس می کنید. در واقع هیجانی که از این دستگاه به دست می آورید در هیچ وسیله دیگری به وجود نمی آید.

تاب گردان

تاب گردان جزء وسیله های پرطرفدار است که در تمام شهربازی های بزرگ به چشم می خورد، این تاب پس از نشستن افراد بر روی صندلی ها تا ارتفاع ۱۲ متری زمین رفته و با افزایش سرعت و تاب خوردن افراد به دور دستگاه هیجان را ایجاد می کند.

سورتمه

سورتمه از هیجان انگیزترین بازی هایی بوده که مورد توجه بسیاری از مراجعه کنندگان است، سورتمه این پارک با سرعت ۴۴ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند.

کشتی دوقلو

کشتی دوقلو شباهت فوق ‌العاده زیادی به کشتی صبا دارد؛ اما در این کشتی که بین آسمان و زمین در ارتفاع ۴ متری با سرعت تاب خواهید خورد، هیجان بیشتری وجود دارد.

برای ورود به این شهربازی هزینه ورودی و قیمت هر دستگاه به صورت جداگانه مشخص می شود. افراد می توانند همه روزه از ساعت ۴ عصر تا یک بامداد به شهربازی رفته و از تمامی بخش ‌های آن بهره ببرند.

در این شهربازی امکانات دیگری مانند فودکورت، بوفه، اورژانس، اتاق نگهداری از کودک و سرویس بهداشتی هم وجود دارد، تا مسافران اوقات فراغت خود را به بهترین شکل ممکن و در آرامش سپری کنند.

شهربازی پارک ملت مشهد,آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,

سایر دیدنی ها و تفریحات بوستان ملت مشهد

بوستان ملت مشهد جزء بزرگترین بوستان هایی است که دارای امکانات تفریحی و گردشگری فراوانی می ‌باشد. با بررسی و شناخت تمامی این امکانات و خدمات مسافران می توانند به شکل بهتری برای مراجعه به این فضا تصمیم‌گیری کرده و اوقات فراغت هیجان ‌انگیز را در کنار خانواده سپری کنند. به همین جهت در هنگام رزرو تور مشهد از قم یا تور مشهد از شیراز و تور مشهد از اصفهان و سایر شهرهای دیگر با شناخت تمامی نقاط گردشگری و تفریحی، از قبل می توان برنامه های سفر را تنظیم کرد. چرا که طی کردن مسیرهای طولانی برای سفرهای زیارتی و سیاحتی نیاز به برنامه های دقیق دارد.

در این بخش به بررسی برخی از مهمترین مراکز دیدنی و تفریحات بوستان ملت مشهد می پردازیم:

دریاچه بوستان

دریاچه بوستان در ضلع غربی این پارک قرار دارد و جزء یکی از زیباترین قسمت های این مجموعه طبیعی محسوب می شود. در این دریاچه آب نماهایی زیبا وجود دارد که نور با چراغ های نور افکن تزیین شده اند. بر روی این دریاچه یک پل بسیار زیبا قرار گرفته که فضای مناسبی برای قدم زدن و عکاسی را به وجود آورده است. همچنین فرصت قایق‌سواری هم برای تمامی بازدید کنندگان مهیا می گردد.

باشگاه پینت بال

باشگاه پینت بال روبروی خیابان امامت ۶ قرار گرفته و نیاز است که قبل از رفتن به این باشگاه پینت بال سانس مورد نظر خود را رزرو کنید. چرا که تقاضا برای مراجعه به این فضا زیاد است، هزینه ورودی برای این باشگاه متناسب با نوع گلوله و تعداد آنها مشخص می گردد.

استخر پارک ملت

استخر پارک ملت که مخصوص آقایان است در سمت بلوار امامت قرار گرفته و فقط به آقایان اجازه استفاده از فضای استخر را می دهند. این استخر به عنوان بزرگترین استخر روباز مشهد به شمار می رود. روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ و جمعه ها از ساعت ۶ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۰ و ۴۵ دقیقه خدمات خود را ارائه می دهد.

محوطه مخصوص بانوان

باغ رز که درون پارک ملت قرار گرفته و به ایستگاه مترو ملت نزدیک است، به عنوان یک محوطه روباز مخصوص بانوان تعبیه شده است. خانم ها در این قسمت از پارک می توانند آزادانه و بدون حجاب اجباری به ورزش و گشت و گذار بپردازند. در این فضا آلاچیق، سرویس بهداشتی، مسیر پیاده روی، نیمکت، وسایل ورزش همگانی و آبسردکن و بسیاری از امکانات دیگر را قرار داده اند.

زمین‌ های ورزشی پارک ملت

زمین های ورزشی متعددی در این پارک ساخته شده است. در این پارک انواع زمین های مخصوص پیست اسکیت، زمین چمن و زمین والیبال و بسکتبال ساخته شده و همچنین زمین هایی هم مخصوص دوچرخه سواری و دویدن تعبیه کرده اند، تا کار ورزشکاران راحت تر باشد. خانه شطرنج و وسایل ورزشی که گوشه به گوشه این پارک وجود دارد، هم از دیگر امکانات ورزشی پارک ملت مشهد می باشند.

حیات وحش پارک ملت

در ضلع غربی این پارک یک حیات وحش بسیار کوچک وجود دارد که معمولا کودکان بیشتر از بزرگسالان جذبش می شوند. در این حیاط وحش معمولا پرندگان زندگی می کنند مانند: طاووس، طوطی، قرقاوول و بسیاری از پرندگان دیگر که پیشنهاد می کنیم از این قسمت هم دیدن نمایید که خالی از لطف نیست.

فرهنگسرا پارک ملت

فرهنگسرای پارک ملت در مرکز پارک قرار گرفته و شامل کتابخانه، کلاس های فرهنگی، هنری، مسجد و غیره می باشد. در حال حاضر از مهم ترین کلاس های برگزاری در این فرهنگسرا می توان به کلاس های موسیقی، کارگردانی، نویسندگی، خوشنویسی و کلاس های هنری دیگر گزار می ‌شود اشاره نمود.

پارک ملت مشهد کجاست,تاریخچه پارک ملت مشهد,شهربازی پارک ملت مشهد,

پارک ملت مشهد چند کیلومتر است؟

پارک های مشهد به دلیل شلوغ بودن این شهر و استقبال بالا در مساحت های بزرگ طراحی شده اند و در اغلب پارک های قدیمی هم با تغییر کاربری محیط اطراف پارک سعی در افزایش میزان فضای سبز دارند.

در هنگام رزرو تور مشهد از یزد یا تور مشهد از کرمان یا هر شهر دیگری مسئله مهم انتخاب مراکز تفریحی و گردشگری است که ضمن سپری کردن زمان بتوانند از بهترین امکانات و خدمات نیز بهره ببرند. به همین جهت معرفی پارک ملت به تمامی مسافران و گردشگران به عنوان یک مکان تفریحی و گردشگری اهمیت بیشتری پیدا می کند.

پارک ملت مشهد چند کیلومتر است؟ پیدا کردن پاسخ این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد رزرو تور مشهد را دارند اهمیت پیدا می ‌کند. زیرا طی کردن مسیرهای طولانی برای گشت و گذار بسیار سخت و پیچیده بوده و بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند تا در ترافیک های طولانی قرار نگیرند.

بوستان ملت جزء پارک های تاریخی و دیدنی و زیبای شهر مشهد است که در سال های تأسیس در حاشیه شهر مشهد قرار گرفته بود. اما در حال حاضر به بافت شهری آن اضافه شده است.

این پارک از مهمترین فضاهای گردشگری به شمار می آید که در هنگام رزرو تور مشهد از ایلام یا تور مشهد از بوشهر مد نظر قرار گرفته و برنامه های لازم برای سیر و سفر به آن مشخص می شود.

این پارک حدود ۷۲ هکتار  یا ۷۲۰ هزار متر مربع مساحت داشته و در بخش‌ های مختلف آن انبوهی از درختان بلند و سر به فلک کشیده قرار دارند که قدمت درختان نیز بسیار زیاد است.

در صورتی که پارک ملت را به شکل یک مستطیل در نظر بگیرید، در هر ضلع آن فضاهای هیجان ‌انگیزی وجود دارد که شور و نشاط زندگی را افزایش می دهد. به همین جهت این پارک از مهم‌ترین فضاهایی است که تمامی زائران و گردشگران ترجیح می‌ دهند، حداقل یک بار به آن مراجعه کنند.

آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست,

نتیجه گیری

شهر مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا یکی از شهرهای زیارتی و سیاحتی محسوب می‌ شود که همه ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران از داخل کشور و خارج از کشور می باشد. داخل شهر مشهد دسترسی از طریق اتوبوس، مترو و تاکسی به گونه ‌ای برنامه‌ریزی شده که حمل و نقل و جابجایی مسافران در بخش های مختلف شهر به آسانی صورت بگیرد. با شناخت ویژگی های پارک ملت مشهد و تمامی امکانات و تفریحاتی که در آن وجود دارد می توانید اوقات فراغت خوشی را سپری کنید. توجه داشته باشید که حتما قبل از اقدام به رزرو تور مشهد از کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان تمامی اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید، تا یک سفر خوب و هیجان انگیز را در امنیت کامل تجربه نمایید.

لیست بهترین هتل های قابل رزرو در ندابال آسمان

شما میتوانید برای اقامت در مشهد و رزرو هتل، از طریق وبسایت ندابال آسمان، هتل های زیر را رزرو نمایید.

 هتل قصر طلایی مشهد

هتل قصر طلایی مشهد، یکی از زیباترین هتل های شهر مشهد می باشد که این هتل به عنوان بزرگترین و لوکس ترین هتل های شهر مشهد و ایران شناخته شده است

هتل ساوین مشهد

هتل ساوین مشهد در سال ۱۳۹۶ در خیابان امام رضا، خیابان حنایی (دانش شرقی)، نبش کوچه حنایی ۶ افتتاح شد. دسترسی آسان هتل ساوین مشهد به حرم امام رضا (ع) و دیدنی های مشهد، آن را به بهترین گزینه برای اقامت مهمانان در مشهد تبدیل کرده است.

هتل انقلاب مشهد

هتل انقلاب مشهد، یکی دیگر از هتل های تمیز و با قیمت مناسب شهر مشهد می باشد. این هتل در سال ۹۳ افتتاح شد که جزء هتل های نوساز قرار گرفته و با داشتن ۶۰ اتاق یکی از هتل های خوب این شهر به شمار می آید.

هتل پارسه مشهد

هتل پارسه مشهد، یکی از هتل های دو ستاره با قیمت اقتصادی و مناسب شهر مشهد می باشد. چنانچه به دنبال تور مشهد با قیمت مناسب هستید می توانید این هتل را با خیالی راحت رزرو نمایید.

هتل عماد مشهد

هتل عماد مشهد یکی از بهترین و معروف ترین هتل های این شهر است که به دلیل داشتن بهترین پرسنل و ارائه خدمات منحصر به فرد از محبوبت زیادی برخوردار می باشد.

هتل منجی مشهد

هتل منجی مشهد یک هتل سه ستاره بسیار مناسب می‌باشد که در سال ۱۳۹۳ و در فاصله بسیار اندک از حرم امام رضا ساخته شده است که با امکانات خوب خود توانسته است به یکی از محبوب‌تین هتل‌های شهر مشهد تبدیل شود.

هتل اطلس مشهد

هتل اطلس مشهد، بی شک یکی از با قدمت ترین هتل های شهر مشهد می باشد که در یکی از بهترین موقعیت های مکانی یعنی درست روبروی حرم مطهر امام رضا(ع) واقع شده است. که همین امر توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و زائران رابه سوی خود جذب کند.

هتل سارینا مشهد

هتل سارینا مشهد یکی از مجلل ترین و لوکس ترین هتل های چهار ستاره این شهر می باشد که با داشتن دسترسی بسیار مناسب خود نیز توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و زائران را به سوی خود جذب کند.

هتل الماس 1

هتل الماس ۱ مشهد یکی از بهترین و لوکس ترین هتل های مشهد به شمار می آید که این هتل در سال ۱۳۹۲ تاسیس و افتتاح شد توجه داشته باشید که برای یک اقامت بسیار بی نظیر و باشکوه در نزدیکی حرم مطهر امام رضا(ع) می توانید هتل الماس مشهد را در اولویت های خود قرار داده و هم اکنون اتاق مورد نظرتان را رزرو کنید.

هتل مدینه الرضا مشهد

هتل مدینه الرضا مشهد، یکی دیگر از هتل های پنج ستاره شهر مشهد می باشد که با داشتن معماری اسلامی و سنتی خود توانسته است در مقایسه با دیگر هتل های این شهر از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد.

هتل درویشی مشهد

هتل درویشی مشهد یکی از لوکس ترین و شیک ترین هتل های شهر مشهد، هتل ۵ ستاره درویشی مشهد می باشد که با داشتن امکانات و خدمات بسیار بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کند.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)