راهنمای فوق العاده پارک ملت مشهد

آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست

چکیده

پارک ملت مشهد یکی از بهترین مناطق گردشگری این شهر به شمار می رود. ما در این مطلب قصد داریم تا به بهترین و جامع ترین شکل ممکن، این مهم را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

پارک ملت مشهد یکی از بهترین پارک های این شهر است. مساحت این پارک حدود 72 هزار هکتار می باشد و جزء یکی از بزرگترین پارک های مشهد می باشد. در پارک ملت امکانات رفاهی بسیاری برای مردم وجود دارد و به همین خاطر است که بسیار شهرت یافته. سالانه گردشگران بسیاری به مشهد سفر می کنند و علت اصلی این سفر هم وجود حرم امام رضا (ع) است.

اما بسیاری از مردم گمان می کنند که تنها جاذبه گردشگری مشهد حرم امام رضا است و بس! باید بگوییم که مشهد بهترین جاذبه های گردشگری را دارد از جاذبه های طبیعی گرفته تا مذهبی و تاریخی و فرهنگی و هنری. بوستان ملت مشهد هم از جمله اماکن مهم این شهر است و جزء چهارمین جاذبه گردشگری پر بازدید شهر به شمار می رود. پس از مجموعه تفریحی پارک کوهسنگی، بوستان ملت برای گردشگران ارجعیت دارد. حتی بازدید از این پارک، یکی از برنامه های اصلی یک تور مشهد مناسب باید باشد.

آدرس پارک ملت مشهد کجاست و مسیرهای دسترسی به آن

پارک ملت مشهد کجاست؟ این سوال ممکن است برای هر کسی که به مشهد سفر می کند و قصد بازدید از این پارک زیبا را دارد پیش بیاید. پارک ملت در قسمت غربی شهر واقع شده است و دقیقا در ضلع شمال غربی میدان آزادی قرار دارد.

برای دسترسی به مسیر این بوستان زیبا می توانیداز بزرگراه وکیل آباد به بلوار همت رفته و از آنجا خودتان را به ورودی شهربازی پارک ملت مشهد برسانید. البته راه های دیگری هم برای دسترسی به مسیر این پارک وجود دارد. برای مثال می توانید از طریق ایستگاه اتوبوسی که در ضلع غربی قرار دارد استفاده کنید. این اتوبوس ها شما را درب پارک ملت پیاده می کنند.

متروی مشهد هم یک ایستگاه به نام پارک دارد که اگر سوار آن شوید تا درب پارک می رسید. از دیگر ویژگی های بوستان ملت این است که تنها 12 کیلومتر با حرم امام رضا فاصله دارد و این یعنی حدود نیم ساعت با خودروی در بست به حرم می رسید.

تاریخچه پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد در سال 1345 احداث شد. در این پارک امکانات رفاهی بسیاری برای مردم وجود دارد نظیر: نمازخانه، شهربازی برای کودکان، زمین های ورزشی مخصوص، مجتمع هایی که جنبه فرهنگی و هنری دارند مانند مجتمع هنری امام رضا و همچنین کتابخانه و استخر برای شنا.

آدرس پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد,پارک ملت مشهد کجاست,

بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد

یکی از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه در پارک ملت وجود دارد. این چرخ و فلک در سال 1384 ساخته شد و وزن آن حدود 250 تن می باشد. ظرفیت این چرخ و فلک حدود 448 تن بوده و تا ارتفاع 80 متر به بالا می رود. هنگامی که بر روی چرخ و فلک می نشینید و اوج گرفته و رو به بالا می رود، می توانید کل شهر را از زیر پاهای تان تماشا کنید؛ حتی حرم امام رضا (ع) را! جالب است بدانید که این چرخ و فلک رتبه هجدهمین چرخ و فلک مرتفع دنیا را به خود اختصاص داده است.

دریاچه بوستان

دریاچه بوستان در ضلع غربی این پارک قرار دارد و جزء یکی از زیباترین قسمت های این مجموعه طبیعی می شود. در این دریاچه آب نماهایی زیبا وجود دارد که نور با چراغ های نور افکن تزیین شده اند.

شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت بسیار هیجان انگیز و زیباست و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری برای کسانی است که به همراه خانواده به این شهر سفر کرده اند. کودکان عاشق چنین مکان هایی هستند پس پیشنهاد می کنیم که حتما فرزندان خود را هم به این قسمت ببرید. در این شهر بازی انواع وسایل بازی نظیر اسکیت بورد، صندلی فضایی و ترن هوایی و از همه مهم تر چرخ و فلک فان فار وجود دارد و کل این مجموعه حدود 30 هزار متر می باشد.

این شهربازی در سال ها پیش تحت نظر انجمن جهانی شهربازی ها است و این سازمان بر روی تمامی وسایل بازی آن نظارت دارد. پس با این وجود دیگر جای نگرانی برای امنیت وسایل و به خطر افتادن جان فرزندان تان وجود نخواهد داشت.

تاریخچه پارک ملت مشهد,شهربازی پارک ملت مشهد,آدرس پارک ملت مشهد,

زمین‌ های ورزشی پارک ملت

زمین های ورزشی متعددی در این پارک ساخته شده است. در این پارک انواع زمین های مخصوص پیست اسکی، زمین چمن و زمین والیبال و بسکتبال ساخته شده و همچنین زمین هایی هم مخصوص دوچرخه سواری و دویدن تعبیه کرده اند تا کار ورزشکاران راحت تر باشد.

در این پارک یک بخش سرپوشیده بزرگ هم برای خانم ها وجود دارد که در آن جا می توانند بدون حجاب و خیلی راحت ورزش کنند. خانه شطرنج و وسایل ورزشی که گوشه به گوشه این پارک وجود دارد هم از دیگر امکانات ورزشی پارک ملت مشهد می باشند.

حیات وحش پارک ملت

در ضلع غربی این پارک یک حیات وحش بسیار کوچک وجود دارد که معمولا کودکان بیشتر از بزرگسالان جذبش می شوند. در این حیاط وحش معمولا پرندگان زندگی می کنند مانند طاووس، طوطی، قرقاوول و بسیاری از پرندگان دیگر که پیشنهاد می کنیم از این قسمت هم دیدن نمایید که خالی از لطف نیست.