معرفی کامل پارک های مشهد

بهترین پارک,بهترین پارک مشهد,پارک ها در مشهد

چکیده

شناخت پارک های مشهد به شما عزیزان که قصد گذراندن لحظاتی خوش را دارید، قطعا کاربردی بوده و شما دغدغه ای از جهت خوب یا بد بودن پارک ها نخواهید داشت

پارک های مشهد و اطلاعات کافی در مورد آن ها جزء دغدغه هایی به شمار می آید که مسافران هنگام سفر به مشهد با آن رو به رو می شوند، چراکه پارک ها معمولا جزئی از مهم ترین تفریح گاه های هر شهر به شمار می روند. مشهد یکی از بزرگترین کلان شهرهای ایران است که به واسطه وجود حرم مطهر امام رضا، از لحاظ گردشگری، اقتصادی و فرهنگی، هنری و تاریخی بسیار غنی می باشد. از گذشته تا به امروز شهرداری مشهد با تلاش های فراوان توانسته پارک های متعددی در این شهر افتتاح کند تا مردم بتواند لذت کافی را در یک مکان پر از آرامش ببرند. برخی از این پارک ها دارای امکانات رفاحی و تفریحی جذاب و مهیجی هستند که برای افرادی که به صورت خانواگی سفر می کنند، مناسب است.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با پارک های مشهد آشنا کنیم تا با شناخت این پارک ها و امکانات شان، بتوانید لحظات خوشی را در کنار عزیزان تان زمانی که با تور مشهد به شهر سفر می کنید، سپری کنید.

پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از معروف ترین و البته بزرگترین پارک های مشهد مقدس است. این پارک دارای 270 هزار متر مربع می باشد و بزرگترین شهربازی مشهد را در خود جای داده است. در این پارک یکی از مرتفع ترین چرخ و فلک های خاورمیانه قرار دارد و به همین واسطه بسیار مشهور شده است. جالب است بدانید که شهربازی پارک ملت یکی از استاندارترین شهربازی ها درسطح جهان است و در آن مجموعه ای کامل از دستگاهای مخصوص بازی و سرگرمی وجود دارد.

پارک کوهسنگی مشهد

یکی از پارک های مشهد که دارای قدمت طولانی می باشد پارک کوهسنگی است. به علت وجود دو کوه سنگی در این پارک آن را کوهسنگی می نامند. این پارک به علت وسعت بسیاری که دارد، رتبه دومین پارک بزرگ مشهد را به خود اختصاص داده است. این پارک در انتهای بلوار کوهسنگی مشهد واقع شده است.

بهترین پارک,بهترین پارک مشهد,پارک ها در مشهد,

پارک جنگلی وکیل آباد

پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد از وسعت زیادی برخوردار بوده و دارای قدمت بسیار طولانی می باشد مساحت این پارک بیش از ۷۰ هکتار است که به علت قرار گیری در ییلاق خوش آب و هوای طرقبه مورد استقبال همگان قرار گرفته است. این پارک در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد قرار دارد.

پارک مینیاتوری مشهد

نخستین پارک مینیاتوری در شرق کشور همین پارک میتیاتوری واقع در مشهد است که در این پارک ماکت هایی برترین آثار باستانی تاریخی کشورمان که در جای جای آن وجود دارد ساخته شده است. تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، پل خواجو، باغ شاهزاده ماهان، ایستگاه راه آهن مشهد، فرودگاه مشهد، آرامگاه عطار، روستای کندوان از جمله ماکت های جذابی هستند که در این پارک طراحی و ارائه شده است. این پارک زیبا در بلوار میثاق مشهد قرار دارد.

پارک پردیس قائم مشهد

یکی از پارک هایی که در شمال مشهد احداث شده است پارک پردیس قائم می باشد. پارک پردیس قائم دارای مساحت ۱۷ هکتار مساحت است و در آن گونه های گیاهی مختلفی به وفور یافت می شود. این پارک از لحاظ زیبایی جلوه ای بی نظیری به شهر هدیه داده که در بلوار توس قرار گرفته است.

پارک خورشید مشهد

یکی دیگر از پارک های مشهد، که بسیار شهرت دارد پارک خورشید است. این پارک حدود 400 هزار هکتار بوده و آن را با نام بام شهر هم می شناسند. به دلیل کوهستانی بودن پارک خورشید و از آنجایی که این پارک در ارتفاعات هاشیمه مشهد قرار گرفته است، می توانید به راحتی منظره زیبای شهر را در آن ارتفاعات تماشا کنید. به این نکته توجه کنید که تماشای شهر در شب زیبایی منظره را چند برابر خواهد کرد. پارک خورشید مشهد واقع در انتهای بلوار هاشمیه است.

پارک های شهر مشهد,پارک های مشهد,بهترین پارک,

پارک جنگلی طرق مشهد

نام دیگر پارک جنگلی طرق، کمپ مسافرتی غدیر می باشد که دارای مساحت ۱۸۰ هکتار است. یکی از ویژگی های این پارک آن است که از ظرفیت ۴ هزار چادر به همراه ۲۸۰ کلبه برخوردار بوده که توانسته یک محیط سرشار از آرامش را برای مسافران مشهدی به ارمغان بیاورد. تنوع زیاد گونه های گیاهی در این پارک به چشم می خورد برای مثال این پارک پوشیده از درختان اقاقیا، افرا، نارون و … می باشد. این پارک در ورودی مشهد از سمت نیشابور احداث شده است.

پارک میرزا کوچک خان مشهد

یکی از پارک های مشهد که در مجاورت حرم مطهر قرار دارد، پارک میرزا کوچک خان است. این پارک از مساحت ۳۰ هزار مترمربع برخوردار بوده که با انواع گیاهان تزئین شده است. در وسط پارک میرزا کوچک خان، شهربازی کوچکی قرار دارد که در آن از وسایل بازی همچون بشقاب پرنده و فان فار بهره گرفته اند.

پارک حجاب مشهد

پارک حجاب یکی از اولین و بزرگترین پارک های مخصوص به بانوان در مشهد است. مساحت این پارک حدود ۱۲ هزار هکتار می باشد که در آن وسایل ورزشی همچون اسکیت، دوچرخه ، فروشگاه مواد غذایی و زمین ورزش برای کودکان وجود دارد. نکته قابل توجه این است که در این پارک ورود آقایان ممنوع می باشد. پارک حجاب مشهد در منطقه خیام مشهد قرار گرفته است.

پارک بسیج مشهد

از دیگر پارک های شهر مشهد می توان به پارک بسیج اشاره کرد که از مساحت ۱۶ هزار متر مربع برخوردار می باشد. این پارک دارای امکاناتی مانند: زمین بازی کودکان، کتاب خانه، مسجد، بوفه مواد غذایی و … است. در وسط پارک بسیج هم یک آبنمای زیبا طراحی شده است که با وجود درختان افرا، اقاقیا، زیتون و کاج جلوه بسیار زیبایی دارد. پارک بسیج واقع بزرگراه شهید بابا نظر مشهد می باشد.

امیدواریم توانسته باشیم شما را انواع پارک ها در مشهد آشنا کرده و به اطلاعات شما در این زمینه افزوده باشیم.