تور تفلیس

لیست قیمت تور تفلیس گرجستان

از آنجایی که قیمت تورها مدام درحال تغییر است جهت اطلاع از آخرین تخفیفات حتما تماس بگیرید

تور تفلیس گرجستان را فقط با آژانس ندا بال آسمان تجربه کنید!

گرجستان ، کشوری با طبیعت بکر و زیبا، شهرهای باستانی، غذاهای متنوع و یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های جهان، از جمله کشورهای محبوب گردشگران است. هرچند اغلب به پایتخت این کشور زیبا، تفلیس و شهر ساحلی باتومی سفر می‌کنند، امّا گرجستان شهرهای زیبای دیگری نیز دارد که گشتن در آنها لذتبخش است. یکی از شهرهای زیبای گرجستان تفلیس با کلی جاهای دیدنی و غذاهای خوشمزه است .

میدانید دلیل نامگذاری این نام برای تفلیس برای چیست؟

پادشاه گرجستان باستان یا همان ایبریا – به همراه اعضای دربارش در جنگلی نزدیک متسختا مشغول خوشگذرانی و شکار بودند. شاهین او به دنبال قرقاولی به هوا برخاست و پس از مدتی شاه و همراهانش پرنده‌ها را در کنار یک چشمهٔ آب گرم یافتند که بخار خوشایندی از آن خارج می‌شد، آن‌ها از وفور این چشمه‌های آب گرم شگفت زده شده بودند و پادشاه دستور ساختن شهری را در آنجا صادر کرد که «تْبیلیسی» (دارندهٔ چشمه‌های آب گرم) نام گرفت.

تفلیس کجاست؟
تفلیس پایتخت گرجستان و بزرگترین شهر این کشور است که در سواحل رودخانه کورا (کر) با جمعیتی حدود 1.5 میلیون نفر واقع شده است. تفلیس به دلیل موقعیتش در تقاطع اروپا و آسیا و نزدیکی به جاده ابریشم، در طول تاریخ محل مناقشه قدرت‌های مختلف جهانی بوده است. موقعیت این شهر آن را به یک مسیر ترانزیتی مهم برای پروژه های انرژی و تجارت تبدیل کرده است. تاریخ تفلیس در معماری آن منعکس شده که ترکیبی از ساختارهای قرون وسطایی، نئوکلاسیک، هنرهای زیبا، هنر نو، استالینی و مدرن است. این جاذبه‌های زیبا باعث شده سالانه گردشگران تور تفلیس را تجربه کنند.

معرفی برخی از جاذبه های معروف تفلیس

تفلیس یکی از شهرهای زیبا و دیدنی کشور گرجستان است که هر روزی از اقامت شما میگذرد بیشتر عاشقش میشوید. دو تا آبشار زیبا که در مرکز شهر قرار دارد و رود زیبای کورا که از میان شهر میگذرد. کافه های زیبا در خیابان قدیم شهر که پر از موسیقی و نوشیدنی های دلچسب است.

یکی از مورد توجه ترین جاذبه های شهر تفلیس، کلیسای جامع تثلیث است که در کنار اهمیت مذهبی، به سبب زیبایی و شکوهش، گردشگران بسیاری را نیز به سوی خود دعوت می کند. کلیسای جامع تفلیس گرچه مخصوص پیروان و مسیحیان ارتدکس است؛ اما ورود به آن برای همه مردم آزاد و رایگان است.

از دیگر جاذبه های تفلیس قلعه زیبای ناریکالا ،بوتانیکال گاردن،تله کابین ،دریاچه لاک پشت ها با کلی کافه زیبا، حمام های سولفور با خواص آب درمانی و…

برای بچه ها و بزرگسالان پارک آبی جینو پارادایز یکی از بهترین انتخابهاست که ساعتها لذت و هیجان را برای آنها به ارمغان می آورد.

فرقی نمی کند چه زمانی سفر به پایتخت گرجستان را در برنامه خود قرار داده اید، درهای جینو پارادایس تمام روزهای سال به روی شما باز است.

یکی دیگراز محبوب ترین جاذبه های طبیعی و هیجانی تفلیس که دیدنش را نباید از دست بدهید، همین پارک وسیع متاتسمیندا است. در این پارک یک شهربازی جذاب را می بینید که در ارتفاع قرار گرفته و به تمام شهر اشراف دارد و رستورانهای شیک با غذاها و دسرهای فوق العاده پذیرای افراد مختلف است.

باتومی نیز یکی از شهرهای ساحلی بسیار زیبا و جذاب برای مسافران است. باتومی یا باطوم شهری بندری بر کرانهٔ دریای سیاه و در کشور گرجستان است.باتومی دومین شهر بزرگ گرجستان است و مرکز جمهوری خودمختار آجارا می باشد که در کرانه جنوب غربی گرجستان در کرانه دریای سیاه قرار گرفته است.این شهر در منطقه نیمه گرمسیری در دامنه رشته کوه قفقاز استقرار یافته است.

باتومی مرطوب‌ترین شهر گرجستان است و تقریبا در هر فصلی از سال بارش باران دارد، اما خوشبختانه باران‌های سیل‌آسای شهرهای استوایی را ندارد. بهترین زمان سفر به باتومی اواسط بهار تا آخر مهرماه است و تا اوایل آبان هم می‌شود همچنان در دریای سیاه شنا کرد.

همچنین متوسط دما در تابستان ۲۵ درجه و در زمستان ۷ درجه بالای صفر است.

این مطلب ادامه دارد…