دلیل جذابیت زیاد پارک هفت حوض مشهد چیست؟

پارک هفت حوض,پارک هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض مشهد کجاست

چکیده

پارک هفت حوض مشهد همانند دیگر پارک های مشهد از جاذبه های خاصی برخوردار است که می تواند برای بسیاری جالب و شگفت انگیز باشد. اما اینکه چه ویژگی هایی باعث شده که هر توریستی را به خود جذب کند، در این مقاله به طور کامل بررسی شده است

پارک هفت حوض مشهد یکی از جاذبه های طبیعی مشهد به شمار می رود. هنگام سفر به مشهد می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، زیرا این شهر هم دارای جاذبه های گردشگری است و هم جاذبه های زیارتی که در کنار هم می توانند شهری بی نظیر را برای مسافرت خلق کنند. گردشگران می توانند علاوه بر انجام فرایض معنوی خود به دیدن مناظر طبیعی و تاریخی مشهد هم بروند. هفت حوض هم یکی از این مناطق توریستی است که هر سال پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. با رفتن به آن منطقه می توانید آرامش عالی را در کنار حوض های پر از آب که از هفت حوض تشکیل شده اند به دست بیاورید.

پارک طبیعی هفت حوض که بدون دخالت انسان ها از هفت حوض تشکیل شده است در 7 کیلومتری از جنوب شرقی مشهد واقع شده است که کوه های خلج آن را احاطه کرده اند. مساحت پارک هفت حوض مشهد حدود 570 هکتار است که از فضایی غیرقابل وصف و عالی به وجود آمده است. در فصل بهار با شکوفه زدن گل های شقایق زیبایی منطقه هفت حوض دو برابر می شود. صدایی که می تواند آرامش خوبی را برای شما رقم بزند صدای جاری شدن آب از حوضچه ها می باشد. این منطقه از مکان هایی است که در بین مسافران آن چنان شناخته شده نمی باشد، به همین دلیل است زیبایی طبیعی خود را از دست نداده است. با وجود همه این ها کسانی که برای زیارت به سوی مشهد روانه می شوند بعد از زیارت برای دیدن این منطقه راهی می شوند. در ادامه با تاریخچه پارک هفت حوض مشهد بیشتر آشنا می شوید.

بررسی تاریخچه پارک هفت حوض مشهد

مهم ترین سوالی که ممکن است در هنگام رفتن به منطقه پارک هفت حوض مشهد به ذهن شما بیاید این است که تاریخچه پارک هفت حوض مشهد به چه زمانی بر می گردد؟ آب این حوضچه یا بیشتر از 1000 سال است که جاری می شود. همین امر می تواند هر گردشگر و مسافری را برای بازدید از این منطقه طبیعی هیجان زده کند. به دلیل جریان داشتن آب در طی این سال ها و ریزش آن از حوضچه ای به حوضچه ای دیگر و همچنین جنس سنگ های آن جا آهکی بوده است به مرور زمان باعث به وجود آمدن این حوضچه های طبیعی در دل کوه ها شده است. آب ها از حوضچه ای به حوضچه ای دیگر منتقل می شود که در امتداد هم دیگر قرار گرفته اند و طول آن ها به 1690 متر می رسد. به این پدیده حوض یا دولین های متعدد می گویند که در اثر فرسایش توسط باران های اسیدی به وجود آمده اند. زمین های این منطقه به طور کلی از جنس آهک می باشند و بسیار نرم هستند که به مرور باعث به وجود آمدن جاذبه گردشگری بی نظیری شده است.

پارک هفت حوض,پارک هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض مشهد کجاست,

کوه های خلج در امتداد جاده خلج قرار دارند که مسیر آن ها از جنوب شرقی مشهد شروع می شود. کوه های خلج از جاذبه های طبیعی پارک هفت حوض مشهد می باشند، هنگامی که تصمیم می گیرید به این پارک دیدنی بروید می تواند از این کوه های بی نظیر هم دیدن نمایید. این منطقه مطمئنا تجربه فوق العاده ای برای شما خواهد بود.

نحوه دسترسی به پارک هفت حوض مشهد

برای رفتن به این پارک طبیعی باید به طرف کوه های خلج روانه شوید. در هنگام مسافرت به شهر مشهد زمانی که می خواهید برای گردش به این منطقه بروید مطمئنا از خود خواهید پرسید که پارک هفت حوض مشهد کجاست؟ بعد از عبور کردن از کوه های خلج باید حدود 3 کیلومتر در جاده رانندگی کنید که بعد از آن به یک دو راهی خواهید رسید بر سر دو راهی باید راهی را انتخاب کنید که به اتوبان منتهی می شود تا زمانی که به ورودی پارک برسید و بعد از اینکه به آن جا رسیدید در میدانی که وجود دارد باید ماشین خود را پارک نمایید. مسافتی حدود 2 کیلومتر را باید پیاده روی کنید تا به پارک هفت حوض برسید. تا جایی که می توانید به دلیل اینکه این منطقه کوهستانی است در بین طلوع و غروب خورشید به آن جا بروید و وسایلی مثل کفش، لباس و … را برای اطمینان خاطر با خود به همراه داشته باشید.

نکات مهم جهت رفتن به پارک هفت حوض

همان طور که گفته شد برای بازدید از این منطقه طبیعی سعی کنید در زمان هایی که هوا روشن است به آن جا بروید زیرا به دلیل کوهستانی بودن پارک ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. البته که معمولا افرادی که در قالب تور مشهد شما را به این منطقه می برند به این نکات توجه می کنند. پارک هفت حوض مشهد از هر نوع امکانات و تمهیدات ایمنی برای محافظت از مسافران و گردشگران مبرا می باشد و بهتر است تا قبل از تاریک شدن هوا آن جا را ترک کنید تا بتوانید از صدمات احتمالی خود را حفظ کنید.

تاریخچه پارک هفت حوض مشهد,هفت حوض مشهد,پارک هفت حوض,

برای رفتن به این منطقه اگر قصد دارید چند ساعت در آن جا بمانید باید به هر اندازه که خوراکی لازم دارید به همراه خود ببرید زیرا در این منطقه سوپر مارکت وجود ندارد و در صورت نیاز باید آن جا را ترک نمایید. دارو و دیگر لوازم ضروری را حتما با خود به همراه داشته باشید. از کفش های راحتی استفاده کنید تا به راحتی بتوانید از سنگ های آن جا بالا بروید. برای رفتن به این منطقه هرگز دوربین عکاسی را فراموش نکنید زیرا بعد از بازگشت از سفر می تواند از خاطرات بکر این منطقه با دیدن عکس های آن جا لذت ببرید. در نتیجه اگر قصد مسافرت به مشهد را دارید باید به شما توصیه کنیم که حتما برای گردش به پارک هفت حوض مشهد بروید.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)