ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

چکیده

ساحل سیمرغ کیش یکی از سواحل پرطرفدار جزیره در شب ها و روزهای جزیره است که می توانید با آرامش خاطر در مسیرهای پیاده روی آن قدم بزنید و از تماشای محیط زیبا لذت ببرید. در ساحل سیمرغ کیش امکانات و تفریحات بسیار زیادی قرار گرفته که برای همه گروه های سنی مناسب است و […]

ساحل سیمرغ کیش یکی از سواحل پرطرفدار جزیره در شب ها و روزهای جزیره است که می توانید با آرامش خاطر در مسیرهای پیاده روی آن قدم بزنید و از تماشای محیط زیبا لذت ببرید. در ساحل سیمرغ کیش امکانات و تفریحات بسیار زیادی قرار گرفته که برای همه گروه های سنی مناسب است و می توانید اوقات فراغت خوبی را به صورت خانوادگی در این منطقه از جزیره سپری کنید. در هنگام رزرو تور کیش برای برنامه ریزی بهتر در سفر از کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان اطلاعات لازم را به دست آورید.

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟

جزیره کیش از پرطرفدارترین مناطق ساحلی در جنوب ایران است که سالانه پذیرای تعداد زیادی از هموطنانمان از اقصی نقاط کشور و همچنین توریستان خارجی است. سواحل زیبای جزیره یکی از مهمترین دلایل استقبال از این منطقه توسط مسافران می باشد. چرا که ساحل های بسیار زیبا با آب های زلال آرامش دو چندانی را برای افراد ایجاد می کنند. به گونه‌ ای که مسافران از تماشای سواحل جزیره در دور تا دور آن خسته نمی شوند؛ چرا که در هر گوشه جهان جاذبه ای قرار گرفته است.
ساحل سیمرغ کیش یکی از سواحل پرطرفدار در جزیره است که به صورت یک پارک ساحلی طراحی شده است؛ این این پارک ساحلی دارای ۱۵ هزار متر مربع مساحت و ۳۰۰ متر پهنا می باشد.
در قسمت جنوب شرقی جزیره زیبای کیش که ماسه های درخشان مرجانی تمام ساحل را پوشانده‌ اند، زیر نور آفتاب جلوه‌ ای بی‌ نظیر ایجاد می‌ کند، پارک ساحلی سیمرغ قرار گرفته است. این پارک به جهت تفریح و استراحت گردشگران طراحی شده و در آن امکانات رفاهی و گردشگری متعددی از جمله آلاچیق ها، نیمکت، مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری و سایر موارد دیگر وجود دارد.
پارک ساحلی در محدوده بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری قرار گرفته؛ به همین جهت دسترسی به آن از طریق خودرو های شخصی یا اجاره ای و تاکسی های جزیره به راحتی میسر می باشد.
آدرس پارک ساحلی سیمرغ کیش: ضلع جنوب شرقی جزیره کیش، بلوار مرجان، مرجان ۱۱، مجاور هتل مارینا پارک و هتل سیمرغ

علت نامگذاری ساحل سیمرغ چیست؟

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

درسرتاسر ساحل جزیره کیش مجسمه های مختلفی قرار دارند که بخش مهمی از این مجسمه ها در قسمت پارک ساحلی سیمرغ واقع شده اند. در این پارک ساحلی چندین مجسمه زیبا در ابعاد مختلف وجود دارند. یکی از مجسمه های زیبا و خاص مجسمه پرنده سیمرغ است، نام این پارک از نام این مجسمه نشات گرفته شده است.
به غیر از مجسمه سیمرغ، سردیس های متعددی هم در این پارک قرار دارد که یکی از معروف‌ ترین آن ها مجسمه ساحل سیمرغ کیش است که تمامی مسافران و گردشگران در کنار آن عکس های یادگاری می گیرند، سردیس سفید رنگ که به اعتقاد مردم جزیره چهره عطار نیشابوری است که از سمت نیم رخ متوجه موهای رها شده‌ آن در باد می شوید. ترکیب رنگ این مجسمه به صورت سفید خالص با هارمونی دریای آبی، زیبایی خاصی به وجود آورده است.

امکانات ساحل سیمرغ کیش

یکی از مناظر دیدنی جزیره پارک ساحلی سیمرغ کیش است که توجه تمام گردشگران و حتی افراد ساکن در جزیره را به خود جلب کرده است. در این پارک علاوه بر دیدن مناظر دلنشین و آرام بخش، امکانات متعددی هم قرار داده اند.
امکانات و جاذبه های این مجموعه به قدری زیاد است که با دیدن عکس ساحل سیمرغ کیش هم می توانید پی به جذابیت ‌های این فضا ببرید و ترغیب می شوید که در سفر به جزیره حتماً به این ساحل مراجعه کنید.
این بخش از جزیره زیر نور تابش شدید خورشید قرار می گیرد و برای محافظت از گردشگران در بخش ‌های مختلف آن انواع آلاچیق احداث شده و البته درختانی با ارتفاع بلند مانند: درختان نخل، اکالیپتوس، کاکتوس، انجیر و بنجامین در نقاط مختلف آن وجود دارد که نسیم خنک ایجاد می کند.
امکانات ساحل سیمرغ کیش در کنار زیبایی های خاصی که مرجان ها در زیر نور آفتاب ایجاد می کنند سبب شده تا افراد احساس بهتری از ماندن در این بخش ساحلی به دست آورند
در این بخش به بررسی مهم‌ترین امکانات ساحل سیمرغ کیش می پردازیم:

غواصی ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

از امکانات بی نظیری که در این ساحل قرار گرفته امکان غواصی ساحل سیمرغ کیش است که به راحتی می توانید با یک تیم حرفه ای غواصی کرده و زندگی جانداران زیر دریا را از نزدیک مشاهده کنید.

کلوپ ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

استفاده از تفریحات کلوپ ساحل سیمرغ کیش شرایطی را به وجود آورده است که افراد می توانند، از تمامی تفریحات دریایی مختلف مانند جت اسکی، شاتل سواری، بنانا و قایق سواری بهره ببرند و در سرتاسر ساحل کلوپ های دریایی زیادی مستقر هستند که تمامی تفریحات آبی را می توانید در آنها تجربه کنید.

تفریحات پاراسل، پاراگلایدر و پاراموتور

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

تفریحات پاراسل، پاراگلایدر و پاراموتور یک مجموعه تفریحات پرطرفدار است که تمامی افراد مسافر در جزیره ترجیح می دهند حداقل یک بار آنها را امتحان کنند. پاراسل جزء ورزش هایی است که می توانید به صورت تک نفره یا با دو نفر دیگر آن را تجربه کنید. در هنگام انجام این تفریحات در صورت تمایل می توانید، از امکانات عکاسی و فیلمبرداری کلوپ ها بهره برده و عکس های خود را ثبت نمایید. برای انجام این بازی ها بهتر است که به همراه خود لباس اضافه بردارید تا در صورت خیس شدن در آب بتوانید لباس را تعویض کنید.

آلاچیق های پارک ساحلی سیمرغ

به دلیل وجود آفتاب تند و تیز در ساحل جزیره برای استراحت های خانوادگی در نقاط مختلف آن آلاچیق های زیبایی طراحی شده اند که مسافران می توانند به دور از تابش آفتاب از نمای ساحل و دریا لذت ببرند.

زمین بازی پارک ساحلی سیمرغ

در پارک ساحلی سیمرغ کیش تفریحات مختلفی برای همه افراد با هر سن و سالی وجود دارد، وجود زمین بازی در این پارک موجب شده تا افراد بتوانند از امکانات مختلف آن مانند پینگ پنگ، اسکیت، بدمینتون و مسیر دوچرخه سواری استفاده نمایند.

امکان شنا در ساحل سیمرغ

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

اغلب افراد با دیدن آب های زلال جزیره ترجیح می ‌دهند تا تنی به آب بزنند، این ساحل شنی بوده و شنا کردن در آن مجاز است. یعنی بدون نگرانی می توانید در آب های خلیج فارس و ساحل سیمرغ شنا کنید.

مسیر پیاده روی

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

پیاده روی کردن در سواحل جزیره کیش بسیار شگفت انگیز است؛ چرا که در مسیر پیاده روی از لابلای درختان و فضای سبز عبور می کنید و در صورت رفتن به کنار ساحل می توانید در حین پیاده روی انواع صدف و گوش ماهی را جمع آوری کنید.

پارک کودکان

تمام تفریحات این بخش از جزیره برای بزرگسالان نیست؛ بلکه کودکان هم می توانند اوقات فراغت خوبی را در این منطقه داشته باشند. وجود پارک بازی کودکان با وسایل متنوع یکی از مهمترین دلایل انتخاب خانواده‌ ها برای سپری کردن اوقات فراغت خود در این ساحل است.

جاهای دیدنی کیش نزدیک ساحل سیمرغ

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

پارک ساحلی سیمرغ به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و مناسب یکی از بهترین مکان ها برای تفریح و گردش است که در یک روز کامل در صورت آشنایی با جاهای دیدنی کیش می توانید یک برنامه ریزی درست داشته باشید، تا از بخش های بیشتری در جزیره دیدن کنید.
مهم ترین جاهای دیدنی جزیره که در اطراف پارک ساحلی سیمرغ قرار گرفته می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

پارک دلفین ها کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

در پارک دلفین ها می توانید تجمع انواع دلفین ها، شیرهای دریایی و پنگوئن ها را از نزدیک ببینید که توسط مربیان آموزش دیده هنرنمایی می کنند. این فضا برای همه اعضای خانواده مناسب است.

باغ پرندگان کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

در باغ پرندگان بیشتر از ۶۰ گونه از پرندگان مختلف از همه نقاط دنیا نگهداری می شوند. گونه های متنوعی از پرندگان داخل کشور هم در باغ پرندگان کیش وجود دارند. از مهمترین آنها می توان به لک لک ها، انواع طوطی ها، کاسکو، فلامینگوو، توکان با منقار بزرگ زیبا، درناهای تاجدار با کاکل طلایی، پلیکان های پا خاکستری و سفید و بسیاری از پرندگان دیگر اشاره کرد.

آکواریوم کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

آکواریوم کیش از لحاظ شکل ظاهری شباهتی به کشتی دارد. با رفتن به داخل آکواریوم کیش می توانید انواع آبزیان مانند ماهی های بزرگ و کوسه ها، ماهی های تزئینی، انواع تمساح ها و مارها را از نزدیک مشاهده کنید.

پارک آبی اوشن

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

پارک آبی اوشن اولین پارک آبی روباز در ایران است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان امکانات مفرحی در نظر گرفته است. در پارک آبی کیش می توانید، هیجان سرسره های پیچ در پیچ و سقوط آزاد را در کنار آرامش استخر و سونای آن به دست آورید.

هتل های نزدیک به ساحل سیمرغ کیش

 

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

در جزیره زیبای کیش علاوه بر مراکز دیدنی و تفریحی، هتل های بی نظیری هم وجود دارد که برخی از این هتل را به عنوان جاذبه گردشگری در این جزیره شناخته می شوند. شناخت بهترین هتل های کیش به مسافران کمک می کند، تا با اقامت در یک فضای مناسب از بهترین امکانات تفریحی و گردشگری بهره مند شوند. در حال حاضر از معتبرترین هتل های جزیره که در بین مسافران داخلی و خارجی شناخته شده هستند، می توان به هتل مارینا پارک کیش، هتل داریوش کیش، هتل کوروش کیش، هتل بین المللی کیش و هتل ترنج کیش اشاره کرد.
هتل های کیش از لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی به فضاهای گوناگون به چند دسته بندی تقسیم می شوند که برخی از آنها در نوار ساحلی قرار گرفته و برخی دیگر در مرکزیت شهر و نزدیک به مراکز خرید می باشند.
در این بخش به معرفی بهترین هتل های نزدیک به ساحل سیمرغ کیش می پردازیم، تا تمامی علاقه مندان به این ساحل بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند :

هتل پالاس کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

 

 

در صورتی که تمایل به اقامت در یک هتل پنج ستاره با چشم انداز عالیه دریا و دسترسی به سواحل خلیج فارس دارید، هتل پالاس کیش بهترین گزینه به شمار می رود. چرا که از لحاظ موقعیت مکانی در یک منطقه خوب قرار گرفته و دسترسی راحتی به مراکز خرید، جاهای دیدنی کیش و ساحل سیمرغ دارد. خدمات شبانه روزی در این هتل موجب شده تا مسافران به راحتی از تمام امکانات آن بهره ببرند.

هتل مارینا پارک کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

برای اقامت در یک هتل بینظیر با دسترسی دو طرفه به ساحل مرجانی خلیج فارس، هتل مارینا پارک کیش تنها گزینه باقی مانده است. این هتل با داشتن فضای سبز و گونه های گیاهی متنوع نمایش جذابی در اطراف آن ایجاد کرده و با داشتن تجهیزات مدرن وبه روز در کنار طبیعت بکر و ساحل اختصاصی بهترین شرایط را برای اقامت مسافران در نظر گرفته است .

هتل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

یکی از هتل های خوب ساحلی جزیره، هتل سیمرغ کیش است که در ابتدای خیابان جهان قرار دارد. این هتل امکانات متعددی داشته و با داشتن ساحل اختصاصی و فضای مناسب برای پیاده روی مورد توجه بسیاری از مسافرین قرار می گیرد. دسترسی راحت این هتل به ساحل سیمرغ موجب شده تا برای تفریحات آبی بدون مشکل اقدام کنید.

بهترین رستوران کیش در نزدیکی ساحل سیمرغ

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

رفتن به پارک ساحلی سیمرغ و استفاده کردن از اماکن تفریحی و دیدنی آن نیاز به صرف وقت و زمان زیادی دارد. ممکن است یک روز کامل در این بخش از جزیره سپری کنید؛ به همین جهت شناخت بهترین رستوران کیش در نزدیکی ساحل سیمرغ قرار گرفته، به شما کمک می کند تا برای رفع خستگی و خوردن یک وعده غذایی خوب یک محیط مناسب را انتخاب کنید.
در این بخش به معرفی چند رستوران مناسب در نزدیکی ساحل سیمرغ می پردازیم:

رستوران مارینا کیش

رستوران مارینا یکی از بهترین رستوران های جزیره است که در داخل هتل مارینا پارک قرار دارد، این رستوران از محیطی آرام و دلباز برخوردار بوده و انواع غذاهای ایرانی، بین المللی، فرنگی، دسر و پیش غذا در آن سرو می شود. منظره رو به دریا و فضای سبز اطراف رستوران موجب به وجود آمدن جذابیت خاص در این محیط می شود.

رستوران شاندیز سرسبز کیش

رستوران شاندیز سرسبز با نمای دریا جزء زیباترین رستوران های جزیره است که در پارک ساحلی نیلوفر در بسیار کوتاهی از پارک ساحلی سیمرغ قرار دارد. این رستوران از محیط فوق العاده زیبا و رویایی برخوردار بوده که با ارائه غذاهای خوب به همراه موسیقی زنده لذت سفر را دو چندان می‌ کند.

کافه رستوران فلای بورد کیش

ساحل سیمرغ کیش کجاست؟ پارک ساحلی سیمرغ (تفریحات + عکس)

کافه رستوران فلای بورد با چشم اندازی بی نظیر و رویایی رو به ساحل دریا در طبقه فوقانی کلوپ فلای بورد در نزدیکی ساحل سیمرغ قرار دارد. در این کافه به دلیل فضایی دنج و غذاهای منحصر به فرد مانند: پاستا، استیک، انواع پیتزا، ساندویچ های متنوع، نوشیدنی های سرد و گرم و موارد دیگر می‌ توانید لحظات آرامش بخش را تجربه کنید.

رستوران سیمرغ کیش

رستوران سیمرغ یکی از رستوران های خاص در جزیره است که در هتل سیمرغ کیش قرار دارد. این رستوران با ظرفیت بالا و چیدمان مجلل شرایط صرف وعده های غذایی در محیطی خاص را فراهم می آورد.

سخن پایانی

ساحل سیمرغ کیش با داشتن امکانات متعدد به یکی از بزرگترین پارک های ساحلی جزیره تبدیل شده است. به همین جهت گردشگران و مسافران زیادی پس از رفتن به این پارک جذب آن شده و ترجیح می دهند تا اوقات بیشتری را در آن سپری کنند. دسترسی راحت به رستوران های خوب و درجه یک و هتل های مناسب موجب شده تا مسافران بیشتری این منطقه و ساحل سیمرغ کیش را برای تفریح انتخاب نمایند. اگر در هنگام رزرو تور کیش در مورد مناطق دیدنی جزیره از برگزار کنندگان تور اطلاعات کافی را به دست آورید، می توانید با یک برنامه ریزی مناسب از بخش های بیشتری در جزیره دیدن کنید.

سوالات متداول

1- ساعت کاری پارک سیمرغ چگونه است؟

پارک سیمرغ به صورت ۲۴ ساعته باز بوده و در هر ساعت از شبانه روز برای پیاده روی و شکار سوژه های عکاسی می توانید به این ساحل بروید.

2- مراکز خرید نزدیک به ساحل سیمرغ کدامند؟

در اطراف ساحل سیمرغ مرکز تجاری مرجان در فاصله بسیار کوتاه با ساحل قرار گرفته است.

3- آیا در اطراف ساحل سیمرغ فروشگاه مواد غذایی وجود دارد؟

خیر؛ بهتر است با دست پر به ساحل سیمرغ بروید؛ چرا که در نزدیکی آن فروشگاهی برای مواد غذایی وجود ندارد.

 

تورهای پیشنهادی ندا بال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)