باغ پرندگان کیش

چکیده

باغ پرندگان در واقع قسمتی از پارک دلفین است که بیشتر گردشگران را با نام دلفیناریوم میشناسند. ما در این مطلب قصد داریم تا به بهترین و جامع ترین شکل ممکن، این مهم را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

باغ پرندگان کیش شباهت زیادی به جنگل داشته و برای بسیاری از پرندگان محیط باغ شبیه سازی شده است. وجه تمایز باغ پرندگان کیش نسبت به سایر باغ های ایران پرندگان آزاد می باشد. این باغ از زیباترین باغ های ایران و همچنین به عنوان زیباترین باغ پرندگان خاورمیانه به شمار می‌ رود که در هنگام رزرو تور کیش بازدید از آن به همه مسافران توصیه می گردد.

معرفی باغ پرندگان کیش

جزیره زیبای کیش جاذبه های دیدنی زیادی دارد که باغ پرندگان یکی از بخش‌ های مهم آن به شمار می رود. در باغ پرندگان گونه های خاصی از پرندگان نگهداری می گردند که دیدن آن ها از نزدیک، خالی از لطف نیست.

باغ پرندگان در واقع قسمتی از پارک دلفین است که بیشتر گردشگران را با نام دلفیناریوم میشناسند. در واقع در هنگام ورود به این پارک با یک هزینه ورودی می توانید از بخش های مختلف آن که یک قسمت باغ پرندگان است دیدن کنید.

باغ پرندگان جزء پر زرق و برق ترین باغ هایی است که در ایران طراحی شده و با مساحتی حدود ۳ هکتار یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری پرندگان در ایران است.

باغ پرندگان در سال ۱۳۸۰ شروع به کار کرده و در یک مجموعه با مساحت هزار هکتار در جنوب شرق جزیره کیش واقع شده است که این پارک تنها پارک دلفین ایران بوده و جزء زیباترین پارک های خاورمیانه به شمار می رود.

توصیه می کنیم که حتما در هنگام رزرو تور کیش از شیراز گردش از پارک پرندگان را در لیست برنامه های خود قرار دهید. چرا که جاذبه های موجود در این پارک در هیچ کجای دیگر یافت نمی شود.

باغ پرندگان کیش

بخش های مختلف باغ پرندگان

مکان های دیدنی کیش بسیار زیاد است، اما باغ پرندگان یک فضای بسیار جذاب و زیبا است که مورد توجه همه افراد با هر سلیقه می باشد. باغ پرندگان به دو صورت از پرندگان نگهداری می کند.

در بخش اول فضای بسیار زیبا و سرسبز وجود دارد و قفس های پرندگان در امتداد یکدیگر قرار گرفته اند. بر روی قفس اطلاعات مفید و جامعی در مورد زیستگاه هر پرنده نوع تغذیه و ویژگی های آنها ارائه شده است، تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات کافی در مورد آنها به دست آورند.

پخش دوم پارک حدود ۲ هکتار از فضای کاملاً باز بوده و برای پرواز آزادانه پرندگان شرایط مهیا می باشد. دیدن پرواز پرندگان به شکل مستقیم زیبایی این باغ را دوچندان کرده است. برای پرندگان آزاد، زیستگاه اصلی آن ها کاملا شبیه سازی شده تا پرندگان به راحتی در این محیط زندگی کنند.

باغ پرندگان کیش

مهمانان باغ پرندگان

در باغ پرندگان بیشتر از ۵۷ گونه از پرندگان در قفس و در فضای آزاد نگهداری می شوند. در بدو ورود به باغ با طاووس های زیبا، طوطی های سبز، طاووسک، مرغ موز خوار، درنای تاج دار، شترمرغ، مرغ سقا، کاسکو، قرقاول چینی و کاکادو آمبرلا، مواجه می شوید. اغلب پرندگانی که در این باغ حضور دارند، پرندگان بومی آفریقا بوده و البته از سایر قاره های دیگر هم پرندگانی در این باغ زندگی می کنند.

پیلا پیلا در واقع نوعی توکان است که بخش گلوی آن رنگی یا سفید بوده و قسمت های دیگر بدن پرنده کاملا سیاه است. این پرنده زیبا منقار بسیار بزرگ و زیبایی دارد، همین مشخصات سبب شده تا جذابیت های این پرنده بیشتر به چشم می آید. توکان ها را می توانید در باغ پرندگان مشاهده کنید، این پرنده بسیار باهوش بوده و رفتاری دوستانه و آرام دارد.

پنگوئن های آفریقایی نوع از پرنده در حال انقراض هستند که در آفریقای جنوبی زندگی می کند وجود این پنگوئن ها در باغ پرندگان کیش موجب شده تا بدون نیاز به سفرهای طولانی این پرندگان را از نزدیک مشاهده کنید همان آفریقایی بسیار کوچک و بامزه است و با داشتن ابعاد کوچک در صورتی که احساس خطر کند بدون رودروایسی با منقار تیز به دیگران حمله می کند

در صورتی که با رزرو تور کیش از مشهد به این جزیره زیبا آمده اید می توانید در بخش میانی پارک در تالابی که بنا شده در آن فلامینگوها با پاهای بلند شان را مشاهده کنید که ممکن است در باغ پرندگان مشهد به راحتی این پرندگان قابل دسترس نباشند. همچنین پلیکان های پا سفید آماده ماهیگیری با منقار های بزرگ و دورناهای تاجدار با کاکل طلایی در این میان خودنمایی می کنند. انواع لک لک ها، مار بوا و سایر پرندگان دیگر نیز در این برکه حضور دارند.

اگر در حین گشت و گذار در باغ پرندگان میمون و آهو دیدید تعجب نکنید؛ چرا که برخی از حیوانات اهلی هم در این باغ نگهداری می شوند.

باغ پرندگان کیش

گونه های گیاهی باغ پرندگان

باغ پرندگان بدون درخت و گیاه قابل پذیرش نیست؛ چرا که پرندگان و دیگر حیوانات بدون گیاهان نمی توانند زیست طبیعی داشته باشند. زیرا طبیعت با کنار هم قرار گرفتن حیوان و گیاه معنا پیدا می‌ کند.

به همین جهت برای داشتن یک چرخه کامل سازندگان باغ پرندگان کیش تا جایی که امکان داشته، فضایی مانند محیط زیست طبیعی را برای حیوانات ایجاد کرده‌ اند. به همین سبب در این باغ انواع گونه های گیاهی و بیشتر از بیست و پنج نوع کاکتوس، بنجامین، نخل، اکالیپتوس، درخت لور، گل ختمی و دیگر انواع گیاهان قرار دارند.

در هنگام رزرو تور کیش نوروز که به این جزیره زیبا سفر می ‌کنید حتما از باغ پرندگان بازدید نمایید. چرا که قرار گرفتن حیوانات و پرندگان و گیاهان در کنار یکدیگر منظره زیبایی را ایجاد می کند که هر مسافر و گردشگری را سر ذوق می ‌آورد.

باغ پرندگان کیش

گونه‌های جانوری باغ پرندگان

در باغ پرندگان کیش گونه‌های جانوری مختلفی هم نگهداری می‌شوند تا تجربه بازدید گردشگران را از این باغ کامل تر کنند و حس ناب بودن در طبیعت را به وجود بیاورند

در این باغ می توانید شاهد جانورانی مانند انواع مارمولک، مار، میمون و آهو باشید. اما بدون شک، خاص ترین جانوران این باغ را تمساح های گاندو تشکیل می دهند. تمساح گاندو به عنوان بزرگترین خزنده ایران و تنها نوع کروکودیل بومی دو کشور ایران و پاکستان به شمار می رود.

معمولاً تمساح های گاندو خطرناک بوده و فقط زمانی که این حیوان غذای خود را خورده و در حال استراحت است، امکان بازدید از آنها به وجود می آید.

باغ پرندگان کیش

هتل های نزدیک باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان و مجموعه دلفیناریوم از جاذبه های خاص جزیره کیش به شمار می آید. به همین جهت در هنگام رزرو تور کیش تابستان بهتر است هتل هایی را انتخاب کنید که در نزدیکی این مجموعه قرار گرفته اند، تا رفت و آمد برای شما آسان تر باشد. گرمای جزیره به حدی زیاد است که مدت زمان طولانی نمی‌ توانید در مسیرهای رفت و آمد قرار بگیرید.

در اطراف باغ پرندگان کیش هتل های مختلفی وجود دارد تا هر فرد بر اساس شرایط و هزینه های مدنظر خود بتواند از هتل های سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره رزرو کند.

هتل سیمرغ کیش

هتل سه ستاره سیمرغ کیش که در خیابان جهان قرار گرفته، امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار مسافران و گردشگران قرار می ‌دهد و دسترسی مناسب و آسان به پارک دلفین ها و ساحل نیلگون خلیج فارس موجب شده تا این هتل مورد توجه مسافران قرار بگیرد. از مهم‌ترین امکانات و تجهیزات رفاهی آن ساحل اختصاصی و کادری مجرب برای پذیرایی از مهمانان است.

هتل پالاس کیش

هتل پالاس کیش در بهترین موقعیت جغرافیایی جزیره زیبای کیش قرار گرفته و با زیربنای ۲۵ هزار و ۴۸ متر با رعایت تمامی ضوابط هتل داری بهترین خدمات خود را ارائه می دهد. این هتل در گروه هتل های لوکس قرار گرفته و دسترسی آسانی به ساحل زیبای خلیج فارس دارد.

هتل امیرکبیر کیش

هتل امیرکبیر کیش جزء جذاب ترین هتل های در حال ساخت جزیره محسوب می شود که با داشتن فضای باز و سوئیت ها و اتاق ‌های متعدد، امکانات رفاهی زیادی را به گردشگران ارائه می دهد.

باغ پرندگان کیش

مکان های دیدنی کیش در اطراف باغ پرندگان

هنگام رزرو تور کیش اغلب مسافران و گردشگران مدت زمان کوتاهی در این جزیره اقامت دارند، به همین جهت ترجیح می دهند، تا از فضاهای دیگری در مدت زمان کوتاه بازدید کنند.

وجود مکان های دیدنی کیش در اطراف باغ پرندگان این فرصت را مهیا می ‌کند که زمان گشت و گذار در باغ پرندگان و جاهای دیگر را نیز در یک روز مشاهده کنید که در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین مکان های دیدنی می پردازیم:

پارک دلفیناریوم

پارک دلفین کیش به عنوان اولین پارک دلفین  ایران شناخته می ‌شود که در آن پستانداران دریایی مختلفی مانند دلفین، شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی و پنگوئن نگهداری می شود. این باغ یک مجموعه بزرگ است که باغ پرندگان هم بخشی از این پارک محسوب می شود.

آکواریوم کیش

اگر از علاقه مندان به دنیای زیر آب هستید و امکان غواصی ندارید، می توانید از آکواریوم کیش دیدن کنید. مجموعه آکواریوم کیش دارای دو بخش با حجم های ۵۰ هزار لیتر و ۲۰ هزار لیتر است که انواع ماهیان و آبزیان بزرگ و کوچک در آن نگهداری می شوند. علاوه بر آن جانوران دریایی مختلفی که تاکسیدرمی شده اند، نیز در این آکواریوم وجود دارند.

باغ پرندگان کیش

بهترین رستوران های کیش در اطراف باغ پرندگان

شناخت بهترین رستوران کیش در هنگام رزرو تور کیش لوکس از موارد مهم است که برای گردشگران اهمیت پیدا می کند. چرا که صرف یک وعده غذای خوب و مناسب می تواند، به ایجاد انرژی بیشتر کمک کند.

در اطراف باغ پرندگان کیش، رستوران های زیادی وجود دارد که با شناخت ذائقه خود و غذاهای ارائه شده در این مراکز، می توانید بهترین فضا را برای صرف یک وعده غذایی انتخاب نمایید.

در این بخش به معرفی بهترین رستوران کیش که در نزدیکی باغ پرندگان قرار دارد می پردازیم:

رستوران دارچین کیش

رستوران دارچین به گفته گردشگران و محلی ها جزء بهترین رستوران های جزیره است که غذاهای خوش طعم و فضای دلنشینی دارد و با وجود محیط لوکس و دکوراسیون نموده و به یک فضای دنج تبدیل شده است.

رستوران هواری کیش

رستوران هواری کیش به دلیل سرو غذاهای دریایی خاص مورد توجه مسافران و گردشگران قرار گرفته است. در این رستوران انواع غذاهای محلی کیش و یک منوی غذاهای دریایی ارائه می گردد. محیط داخل و خارج رستوران برای نشستن گردشگران مناسب بوده و فضای رستوران هم بسیار شیک و زیبا است.

رستوران کاوان کیش

رستوران کاوان از مشهورترین رستوران های محبوب در جزیره است که با ارائه غذاهای سنتی و فرهنگی و به خصوص غذاهای ایتالیایی یکی از منوهای منحصر به فرد را ارائه می دهد. با پرداخت هزینه مناسب و معقول می توانید از غذاهای با کیفیت بالا در کنار موسیقی زنده شب ها بهره ببرید.

رستوران برکت کیش

رستوران برکت در منطقه سفین جزیره قرار گرفته، انواع غذاهای دریایی، ایرانی را سرو می ‌کند. در این رستوران استیک ماهی بی ‌نظیر بوده و توصیه می کنیم که حتما آن را تست کنید. وجود فضای آرام و دلنشین با غذا های مناسب و قیمت های مقرون به صرفه این رستوران را به بهترین رستوران کیش تبدیل کرده است.

باغ پرندگان کیش

ساعت کار باغ پرندگان کیش

یکی از زیباترین و جالب ترین مکان های تفریحی در جزیره باغ پرندگان است که از گونه های مختلف پرندگان، جانوران و گیاهان نگهداری می کند. محیط باغ کاملا حفاظت شده است، به همین جهت ساعت مشخصی در روز برای بازدید عموم و گردشگران باز می باشد. پس قبل از بازدید حتماً با توجه به فصل از ساعات بازدید و ورود به باغ اطلاع پیدا کنید.

ساعت بازدید باغ پرندگان در فصل های پاییز و زمستان از ساعت ۴ تا ۶ بعد از ظهر است. تنها دو ساعت فرصت دارید که بخش ‌های مختلف باغ را مشاهده کنید.

ساعت بازدید از باغ پرندگان در فصل بهار و تابستان از ساعت ۶ تا ۸ می باشد، مسئله مهم این است که این باغ از گونه های پرندگان در حال انقراض و نادر نگهداری می کند. به همین جهت ساعت بازدید از باغ بسیار کوتاه است. پس در صورت تمایل به بازدید از باغ برنامه ریزی مناسب و دقیقی داشته باشید.

باغ پرندگان کیش

چطور به باغ پرندگان برویم؟

باغ پرندگان کیش، باغی بکر و زیبا است که در مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته است. این باغ با داشتن وسعت زیاد، مجموعه ای بسیار زیبا و وسیع است که از پرندگان مختلفی نگهداری می کند.

این باغ در جنوب شرقی جزیره کیش قرار گرفته و آدرس دقیق آن بلوار مرجان، مجموعه باغ دلفین کیش می باشد. اغلب هتل ها و تورها برای بازدید از باغ پرندگان گشت شهری قرار می ‌دهند که می‌ توانید به صورت گروهی برای بازدید از این فضاها مراجعه کنید.

نتیجه گیری

باغ پرندگان در مجموعه دلفیناریوم قرار گرفته و ممکن است که در هنگام مراجعه جاذبه های مختلف پارک شما را سرگرم کند. پس حتماً به ساعت بازدید توجه داشته باشید، تا با برنامه ریزی دقیق تر بتوانید کل فضای باغ پرندگان را مشاهده کنید. در صورت تمایل به ثبت عکس های خاطره انگیز، اجازه بردن دوربین ‌های حرفه ‌ای را ندارید و می ‌توانید از عکاس های حرفه ای حاضر در مجموعه کمک بگیرید.

لیست هتل های معروف کیش

هتل ترنج کیش

هتل ترنج کیش یک هتل پنج ستاره فوق مدرن با طراحی بی‌نظیر است که به عنوان اولین هتل دریایی خاورمیانه شناخته می‌شود.

هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش با الهام از طرح شکوهمند تخت جمشید با محیطی بسیار بزرگ در نزدیکی ساحل شرقی جزیره کیش توسط بهترین معماران ایرانی ساخته شده است.

 هتل مارینا پارک

هتل مارینا پارک کیش در یکی از زیباترین نقاط جزیره زیبای کیش واقع گردیده است. در دو طرف ساحل هتل، دریای مرجانی و بسیار زیبای خلیج فارس خودنمایی می کند که اولین و بی نظرترین مارینای کیش را در خود جای داده است.

هتل شایان کیش

هتل شایان کیش یکی از بهترین هتل های ۵ ستاره جزیره کیش و یکی از با قدمت ترین هتل های ایران شناخته می شود. هتل شایان با داشتن انواع اتاق ها و سوئیت های رو به دریا و رو به فضای باغ از جذابیت خاصی برخوردار است.

هتل کوروش کیش

هتل کوروش کیش یکی از بهترین و مجلل ترین هتل های ۵ ستاره جزیره کیش در نوروز ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز نمود. هتل کوروش جزو هتل های نوساز بوده و در ۱۶ طبقه و دارای ۱۹۸ اتاق و سوئیت های لوکس با امکانات ویژه می‌باشد.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)