آکواریوم کیش

چکیده

آکواریوم کیش یکی از اماکن دیدنی کیش است که در مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته است. ما در این مطلب قصد داریم تا به بهترین و جامع ترین شکل ممکن، این مهم را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

آکواریوم کیش از هیجان انگیزترین جاهای دیدنی جزیره به شمار می ‌آید و سالانه بیش از یک میلیون نفر برای بازدید از آن مراجعه می کنند. با رفتن به آکواریوم جزیره تعداد زیادی از آبزیان و ماهی ها را در تنوع بالا از نزدیک مشاهده می کنید. این فضا برای افرادی که علاقه‌ ای به غواصی ندارند، مناسب است. چرا که لذت تماشای ماهیان از نزدیک را برای آنها به دنبال دارد.

معرفی آکواریوم کیش

جزیره کیش همواره از اولین مقاصد گردشگری به خصوص در فصل های سرد سال به شمار می‌ رود، البته در تمام ایام سال افرادی متقاضی سفر به این جزیره زیبا هستند.

مکان های دیدنی کیش بسیار زیاد است و مسافران و گردشگران که به ماهی و آبزیان علاقه دارند و ترجیح می دهند آنها را از نزدیک مشاهده کنند می توانند با انتخاب آکواریوم کیش این لذت را به دست آورند.

آکواریوم کیش یکی از اماکن دیدنی کیش است که در مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته است. تمامی افرادی که به تماشای ماهیان و آبزیان از نزدیک علاقه دارند؛ اما به هر دلیلی شرایط غواصی را ندارند می توانند با مراجعه به مجموعه آکواریوم کیش انواع ماهی های رنگارنگ و زیبا را از نزدیک مشاهده کنند.

تزیین آکواریوم علاوه بر انواع مختلف ماهی و آبزیان خزنده دیگر هم وجود دارند که می ‌توانید از نزدیک همه آنها را مشاهده کنید.

در صورتیکه با رزرو تور کیش دوست دارید از نزدیک انواع آبزیان دریایی را مشاهده کنید، می توانید به جای صرف هزینه و غواصی در دریا به این آکواریوم مراجعه نمایید.

آکواریوم کیش

بررسی بخش های مختلف آکواریوم کیش

مسافرانی که با رزرو تور کیش عید نوروز به این جزیره زیبا سفر می ‌کنند، می ‌توانند با مراجعه به آکواریوم کیش اوقات فراغت خوبی را سپری نمایند. لازم است که این افراد بدانند که آکواریوم کیش از دوبخش با مخزن آب ۵۰ لیتری و ۲۰ لیتری تشکیل شده است.

در مخزن آب ۲۰ لیتری گونه های نادر آبزی ایران و جهان که بیشتر از ۷۰ نوع ماهی تزئینی و کمیاب هستند، نگهداری می شوند. این فضا از زیباترین و رنگارنگ ترین بخش های این مجموعه به شمار می آید که ماهی های رنگارنگ کوچک و بزرگ در آن وجود دارد که برای گردشگران عادی تازگی دارد. داخل آکواریوم بسیار تمیز و نورپردازی شده است؛ به همین جهت گردشگران از پشت شیشه های آکواریومی آبزیان و گیاهان دریایی را به شکلی کاملاً واضح مشاهده می کنند.

در آکواریوم بزرگتر که ۵۰ لیتر آب دارد، آبزیان بزرگتری مانند کوسه، ماهی های بزرگ، تمساح و مار و گونه هایی از انواع خزندگان دریایی ایران و جهان وجود دارند. در این بخش بیشتر از ۱۰۰ نوع خزنده از جمله مار بوا، مار پرنده تایلند، سوسمار، ایگوانا، عقرب سیاه، آفریقایی و موارد دیگر هم در معرض دید عموم قرار می گیرند. این آکواریوم با مرجان های دریایی رنگارنگ تزیین شده و فضای حیرت انگیز و پر هیجان را در عین جذابیت ایجاد می کند.

تمامی مسافرانی که با رزرو تور کیش تابستان به این جزیره زیبا سفر کرده ‌اند، می ‌توانند علاوه بر دیدن انواع جانوران آبزی از بخش دیگر این مجموعه به نام دیرینه‌ شناسی هم بازدید کنند که در آن حیوانات تاکسیدرمی شده و همچنین لاکپشت های دو متری وجود دارند.

آکواریوم کیش

تفاوت آکواریوم کیش با غواصی در دریا

اغلب مسافرانی که با تور کیش از شیراز یا شهرهای دیگر به این جزیره سفر می کنند برای دیدن ماهی ها و مرجان ها سختی های غواصی را به جان می خرند. البته برای برخی از افراد که دارای بیماری‌ های قلبی و تنفسی هستند و همچنین کودکان انجام غواصی ممنوع است. این افراد برای به دست آوردن تجربه تماشای آبزیان متنوع در سلامت و آسایش می توانند راه حل بهتری را انتخاب کنند.

انتخاب آکواریوم کیش برخلاف غواصی یک تجربه انفرادی نبوده و به صورت جمعی و با اعضای خانواده می توانید آن را تجربه کنید که بهترین راه حل برای همه افراد است.

از مهم ترین تفاوت های آکواریوم کیش با غواصی در دریا می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • نیازی به پوشیدن لباس غواصی و درگیر شدن با آن و آب نیست
  • برای همه افراد، امکان به دست آوردن تجربه تماشای ماهی های مختلف بدون خطر وجود دارد.
  • به راحتی از پشت شیشه می توان دنیای زیر آب را تماشا کرد.
  • کودکان هم می ‌توانند لذت تماشای ماهی ها را به دست آورند.
  • از لحاظ هزینه آکواریوم به نسبت غواصی مقرون به صرفه تر است.

آکواریوم کیش

جاذبه های نزدیک به آکواریوم کیش

مسافران و گردشگرانی که با رزرو تور کیش لوکس به این جزیره سفر می کنند، ترجیح می دهند تا در هنگام مراجعه به یک مرکز دیدنی دسترسی به فضاهای مختلف دیگر هم داشته باشند، تا از مدت زمان سفر خود بهترین استفاده را ببرند.

قرارگیری آکواریوم کیش در یک موقعیت جغرافیایی مناسب موجب شده تا گردشگران برای بازدید از مکان های دیدنی کیش این فضا را نیز در لیست انتخاب های خود قرار بدهند. چرا که با رفتن به این مجموعه می تواند از اماکن و جاهای دیدنی دیگر هم بازدید داشته باشند.

در این بخش به بررسی و معرفی مهمترین مرکز و جاهای دیدنی جزیره که در نزدیکی آکواریوم کیش قرار گرفته، می پردازیم:

مرکز خرید پانیذ

نزدیک بودن آکواریوم کیش به مراکز خرید نقش بسیار مهمی در مورد توجه قرار گرفتن این مجموعه دارد. چرا که مراکز خرید از مهمترین بخش هر سفر محسوب می شوند. مجموعه پانیذ از قدیمی ترین مراکز خرید در کیش است که انواع و اقسام جنس ها در آن ارائه می گردد.

پارک هنگام

قدم زدن در یکی از بزرگترین و بهترین پارک های جزیره زیبای کیش مورد توجه بسیاری از مسافران و گردشگران است که در فاصله بسیار کمی به آکواریوم قرار دارد. این پارک در خیابان فردوسی و نزدیک مرکز خرید پردیس قرار گرفته است. امکان کرایه دوچرخه، اسکوتر و موتور برقی در این باره موجب شده تا جوانان و نوجوانان علاقه بیشتری به آن داشته باشند.

پارک آهوان

دیدن آهو از فاصله چند متری، بسیار هیجان انگیز است و رفتن به پارک آهوان این فرصت را به شما می دهد که تجربه نادری به دست آورید. پارک آهوان در حقیقت محل نگهداری حیوانات مختلف در جزیره کیش است و به عنوان تنها باغ وحش جزیره محسوب می شود که علاوه بر آهو در آن حیوانات دیگری مانند شیر، روباه، شغال، گوزن و گراز هم نگهداری می شوند.

باغ پرندگان

باغ پرندگان که بخشی از مجموعه دلفیناریوم کیش است که در نزدیکی این آکواریوم قرار گرفته و در آن می توانید، انواع پرندگان کمیاب و نایاب ایرانی و پرندگان قاره های دیگر را از نزدیک مشاهده کنید.

پارک دلفین ها

پارک دلفین ها از مهم ترین و نزدیک ترین جاذبه گردشگری به آکواریوم کیش است که با فاصله یک کیلومتری قرار گرفته و در این پارک می توانید بازی دلفین ها و حرکات نمایشی آنها را مشاهده کنید. علاوه بر دلفین ها انواع شیر دریایی، گراز دریایی، فک و پنگوئن هم در پارک حضور دارند.

پارک آبشار

بوستان آبشار با طراحی فضای متفاوت و حال و هوای مدیترانه ‌ای بهترین شرایط را برای پیاده روی فراهم می کند. این بوستان درست روبروی پارک هنگام قرار گرفته و جزء مکان های دیدنی خاص جزیره محسوب می ‌شود که با وجود آلاچیق های زیاد، بهترین مکان برای استراحت است. از بهترین ویژگی های خاص این پارک می توان به نورپردازی های فوق العاده و منحصر به فرد آن اشاره کرد که شب های رویایی را به وجود می آورد.

اسکله تفریحی کیش

پس از بازدید از آکواریوم بزرگ کیش رفتن به اسکله تفریحی که در نزدیکی آن قرار دارد اوقات فراغت هیجان انگیز بهتری را برای شما ایجاد می ‌کند. در اسکله ضمن گوش دادن به صدای مرغ های دریایی به همراه موج های خلیج فارس انواع تفریحات دریایی دیگر مانند ماهیگیری، غواصی و قایق سواری هم برای شما مهیا است. همچنین شرایط پیاده روی و یا رکاب زدن در خلیج هم مهیا می گردد.

آکواریوم کیش

نزدیکترین هتل ها و رستوران ها به آکواریوم کیش

معمولاً نزدیک بودن هتل ها به مراکز تفریحی و دیدنی جزیره موجب می شود تا مسافران و گردشگران تور کیش از مشهد با خیال راحت تر به این مراکز مراجعه کنند. همچنین نزدیکی به رستوران ها هم شرایط خوبی را برای صرف یک وعده غذایی پس از گشت و گذار در جزیره و بازدید از آکواریوم را فراهم می ‌آورد که در آرامش خاطر می توانند یک غذای با کیفیت صرف نمایند.

وجود بهترین رستوران کیش در نزدیکی آکواریوم موجب شده تا مسافران و گردشگران برای رفع خستگی دچار سرگردانی نشوند و به راحتی با انتخاب بهترین رستوران ها و کافی شاپ ها مانند رستوران لوتوس، فود کورت فودلند، رستوران پارس به داشتن یک روز هیجان انگیز کمک کنند.

در نزدیکی اکواریوم کیش هتل های زیادی وجود دارند که از مهم ترین هتل ها می توان به هتل های مارینا پارک، هتل سیمرغ، هتل شباویز و هتل کوثر اشاره کرد که مسافران و گردشگران با رزرو هر کدام از این هتل ها متناسب با هزینه ‌های خود می ‌توانند شرایط دسترسی به مراکز و جاهای دیدنی بیشتری را به دست آورند.

آکواریوم کیش

ساعت کار آکواریوم کیش

برای رفتن به آکواریوم کیش هر روز هفته به جزء جمعه ها می توانید به این مجموعه مراجعه کنید. از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۸ شب به راحتی با تهیه یک بلیط می توانید برای بازدید از بخش های مختلف آکواریوم کیش روانه آن شوید و از نزدیک آبزیان زیبا و رنگارنگ و خاص را بدون نیاز به وسایل و تجهیزات غواصی مشاهده نمایید.

محل قرارگیری آکواریوم کیش

آکواریوم کیش در بخش جنوب شرقی کیش قرار گرفته و این منطقه به دلیل نزدیکی به مرکز شهر، انواع وسایل حمل و نقل عمومی مانند ماشین، تاکسی و اتوبوس دارد و مسافران و گردشگران از هر بخش جزیره به راحتی می ‌توانند به آنجا مراجعه کنند.

در واقع قرارگیری پارک دلفین ها در مجاورت آکواریوم کیش و همچنین نزدیک بودن به بسیاری از مکان‌ های دیگر موجب شده تا مسافران و گردشگران با یک تیر چند نشان بزنند.

آدرس دقیق اکواریوم کیش: جزیره کیش، بلوار مرجان، ساختمان کانون هنر، مجاور دلفیناریوم کیش

آکواریوم کیش

نتیجه گیری

در آکواریوم کیش نه تنها ماهی های کمیاب، بلکه انواع کوسه و آبزیان دریایی هم نگهداری می شوند. با مراجعه به این مجموعه شرایط مشاهده انواع ماهی های رنگارنگ از نزدیک را به دست می آورید. موقعیت جغرافیایی آکواریوم کیش موجب شده تا پس از رفتن به این مجموعه در صورت نیاز به مراکز خرید مهم مانند پانیذ و مروارید مراجعه کرده و در صورت تمایل به سایر مراکز تاریخی و دیدنی جزیره هم سر بزنید.

لیست هتل های معروف کیش

هتل ترنج کیش

هتل ترنج کیش یک هتل پنج ستاره فوق مدرن با طراحی بی‌نظیر است که به عنوان اولین هتل دریایی خاورمیانه شناخته می‌شود.

هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش با الهام از طرح شکوهمند تخت جمشید با محیطی بسیار بزرگ در نزدیکی ساحل شرقی جزیره کیش توسط بهترین معماران ایرانی ساخته شده است.

 هتل مارینا پارک

هتل مارینا پارک کیش در یکی از زیباترین نقاط جزیره زیبای کیش واقع گردیده است. در دو طرف ساحل هتل، دریای مرجانی و بسیار زیبای خلیج فارس خودنمایی می کند که اولین و بی نظرترین مارینای کیش را در خود جای داده است.

هتل شایان کیش

هتل شایان کیش یکی از بهترین هتل های ۵ ستاره جزیره کیش و یکی از با قدمت ترین هتل های ایران شناخته می شود. هتل شایان با داشتن انواع اتاق ها و سوئیت های رو به دریا و رو به فضای باغ از جذابیت خاصی برخوردار است.

هتل کوروش کیش

هتل کوروش کیش یکی از بهترین و مجلل ترین هتل های ۵ ستاره جزیره کیش در نوروز ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز نمود. هتل کوروش جزو هتل های نوساز بوده و در ۱۶ طبقه و دارای ۱۹۸ اتاق و سوئیت های لوکس با امکانات ویژه می‌باشد.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)