فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

چکیده

فاصله قشم تا کیش بسیار کوتاه است؛ اما مسئله مهم نحوه طی کردن این فاصله می باشد، تا بتوانید در هنگام سفر از جاذبه های طبیعی و تجاری هر دو جزیره بهره ببرید. در هنگام رزرو تور کیش بهتر است، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفر بین دو جزیره قشم و کیش را از کارشناسان […]

فاصله قشم تا کیش بسیار کوتاه است؛ اما مسئله مهم نحوه طی کردن این فاصله می باشد، تا بتوانید در هنگام سفر از جاذبه های طبیعی و تجاری هر دو جزیره بهره ببرید. در هنگام رزرو تور کیش بهتر است، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفر بین دو جزیره قشم و کیش را از کارشناسان متبحر آن به دست آورید، کار با کمترین سردرگمی سفر خود را انجام دهید. جهت اطلاع درمورد هزینه ها به صفحه قیمت تور کیش مراجعه کنید.

معرفی دو جزیره قشم و کیش

فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

دو جزیره کیش و قشم جزء محبوب ‌ترین جزایر ایران است که به عنوان اولین مقاصد گردشگری معرفی می شوند. ممکن است بر روی نقشه فاصله بین دو جزیره قشم و کیش بسیار کوتاه باشد. اما برای جابجایی بین دو جزیره نیاز است که مدت زمان طولانی تری را صرف کنید؛ چرا که چندین مسیر برای دسترسی به جزیره قشم وجود دارد.

اغلب مسافران که با تور کیش لوکس به این جزیره زیبا سفر می کنند، وسوسه می شوند تا از جزیره زیبای قشم هم دیدن نمایند. بهتر است برای داشتن یک سفر امن، مسیرهای دریایی و زمینی و همینطور فاصله و زمان سفر از جزیره کیش به جزیره قشم را به طور کامل و دقیق بدانید.

فاصله کیش تا قشم چقدر است؟

فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

بر روی نقشه و از لحاظ جغرافیایی فاصله بین جزیره کیش تا قشم ۱۹۵ کیلومتر است، می ‌توانید با طی کردن این مسافت به وسیله قایق های تندرو و کشتی از جزیره قشم به کیش برسید.

همچنین می توانید از طریق مسیر زمینی و دریایی این فاصله را طی کنید که در چنین شرایطی نیاز است مدت زمان بیشتری را سپری نمایید. در ادامه به بررسی دقیق هر کدام از مسیرهای عبوری برای رسیدن به جزیره قشم از کیش می پردازیم:

سفر هوایی از قشم به کیش

فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

SONY DSC

مسافرانی که ترجیح می دهند تا به صورت هوایی، سفرهای خود را انجام دهند، باید بدانند که هیچگونه پروازی از قشم به کیش و بالعکس به صورت مستقیم وجود ندارد. در واقع به هیچ عنوان بین این دو جزیره هواپیمایی جابجا نمی شود. بلکه از شهرهای مختلف کشور می توانید به جزیره کیش سفر کرده و از آنجا به وسیله قایق خودتان را به جزیره قشم برسانید.

تنها راه حلی که به شکل هوایی امکان رفتن به جزیره قشم یا کیش را به وجود می آورد، این است که از هر نقطه کشور ابتدا برای جزیره قشم یا کیش یک بلیط تهیه کرده و از آنجا از طریق زمینی و دریایی بین دو جزیره جابجا شوید.

اغلب مسافرین فاصله های طولانی را برای رسیدن به جزیره طی کرده اند و برخی از آنها با رزرو تور کیش از مشهد به این جزیره آمده‌ اند و خستگی سفر برای آنها سخت می باشد.

برای این افراد یک پیشنهاد مناسب برای سفر به جزیره قشم وجود دارد که می‌ توانند با تهیه بلیط های پروازی کیش به بندرعباس رسیده و از آنجا خود را به بندر پل برسانند و از این بندر به وسیله شناور به جزیره قشم سفر کنند. جذابیت سفر برای این افراد بیشتر می شود چرا که در یک سفر می توانند هر سه روش را تجربه نمایند.

فاصله ی قشم تا کیش با سفر دریایی

فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

در هنگام رزرو تور کیش از شیراز ممکن است برخی از مسافران تمایل داشته باشند که پس از دید و بازدید از جزیره کیش از جزیره قشم هم دیدن نمایند. پس لازم است بدانید که برای رفتن به جزیره قشم راه های مختلف وجود دارد که یک راه آن استفاده از سفر دریایی می باشد. برای سفر دریایی بین جزیره کیش و قشم دو راه حل دارید:

از طریق بندر چارک و بندر آفتاب می توانید بین این دو جزیره جابجا شوید که بیشتر سفرها از بندر چارک صورت می گیرد. چرا که این بندر، به بندرعباس نزدیک تر است. همچنین بندر آفتاب معمولاً مسیر تردد لندینگ کرافت ها بوده و شناورهای مسافربری کمتر در این مسیر تردد می ‌کنند؛ به همین دلیل محبوبیت آن برای مسافران کمتر می باشد.

مسیر بندر آفتاب

ابتدا لازم است که از مسیر دریایی از جزیره کیش به بندر آفتاب بروید و سپس از وسیله زمینی به بندر پل برسید و از آنجا از طریق لنج و مسیر دریایی به جزیره قشم سفر کنید، فاصله بین کیش تا قشم از این مسیر حدود ۲۸۰ کیلومتر است.

مسیر بندر چارک

از کیش به سمت بندر چارک رفته و از آنجا به سمت بندر پل و در نهایت از بندر پل به سمت قشم می روید. از کیش تا بندر چارک حدود ۳۲ کیلومتر است. از بندر چارک تا بندر پل و قشم و حدود ۲۷۷ کیلومتر فاصله است.

طی کردن مسیر دریایی با شناورهای مسافربری از کیش به بندر چارک به حدود یک و نیم تا دو و نیم ساعت زمان می ‌برد. در صورتی که این مسیر را با لندینگ کرافت طی کنید، مدت زمان سفر طولانی تر شده و بین دو و نیم تا سه ساعت زمان صرف می گردد.

مدت زمان طی کردن فاصله کیش تا قشم از طریق مسیر دریایی و زمینی

فاصله قشم تا کیش + مسیرها و مکان های دیدنی این مسیر

در صورتی که با شناور مسافربری از کیش تا بندر چارک را طی کنید بین یک و نیم تا دو و نیم ساعت در مسیر خواهید بود. اما اگر با لندینگ کرافت های مسیر را طی کنید، حدود دو و نیم تا سه ساعت در مسیر می ‌مانید.

همچنین مسیر زمینی از بندر چارک تا بندر پل بین دو و نیم تا سه ساعت زمان می برد، پس از رسیدن به این بندر از یک ساعت تا یک ساعت و ۱۵ دقیقه زمان لازم است تا به جزیره قشم برسید.

از لحظه شروع سفر تا رسیدن به جزیره قشم در صورت نداشتن تأخیر حدود هفت و نیم ساعت در مسیر هستید؛ اگر انجام سفر طولانی مدت برای شما سخت نیست می توانید حتماً در یک سفر از هر دو جزیره بازدید کنید.

مسیر دریایی و حرکت با کشتی از کیش به قشم

فاصله بین جزیره کیش تا قشم حدود ۲۲۵ کیلومتر از مسیر دریایی است که سال‌ های گذشته گردشگران با کشتی سانی از کیش به سمت جزیره قشم می رفتند و حدود ۱۰ الی ۱۲ ساعت سفر آنها طول می کشید.

به دلیل اینکه سفر دریایی از جزیره کیش به قشم با لنج انجام می شود، مدت زمان سفر ارتباط مستقیم به سرعت لنج پیدا می کند، گاهی اوقات این مسیر بین ۷ تا ۱۰ ساعت متغیر است.

در صورتی که با قایق های تندرو مسیر دریایی کیش تا قشم را طی کنید، مسلماً در کوتاه کردن زمان تأثیر زیادی دارد. البته بحث امنیت مسیر هم در این میان مطرح است که نباید با هر قایق تندرویی سفر دریایی انجام داد.

سفر از قشم به کیش

مکان های دیدنی کیش به قدری جذاب و زیاد است که تمامی مسافرانی که به جزیره قشم سفر می کنند، ترجیح می‌ دهند تا حتما به این جزیره هم بروند، برای رسیدن به جزیره کیش در واقع همان مسیرهایی که در بخش های قبلی ارائه کردیم مناسب است.

از لحاظ مدت زمان سفر و طی کردن مسیر هیچ تفاوتی بین سفر از کیش به قشم و بالعکس آن وجود ندارد. مهمترین تفاوت در این است که در هنگام سفر از جزیره قشم به کیش نیاز است مدت زمان بیشتری برای حرکت شناورها مصرف کنید. چرا که جزیره قشم به نسبت کیش کم رفت و آمد تر بوده و مدت زمان طولانی ترین نیاز است تا تعداد مسافران برای حرکت یک شناور تکمیل شود.

ترکیب سفر کیش و قشم یک ایده جذاب

در هنگام رزرو تور کیش عید نوروز که اغلب افراد مدت زمان بیشتری برای سفر خود اختصاص می‌دهند امکان ترکیب سفر کیش و قشم به راحتی میسر می گردد و به عنوان یک ایده جذاب و محسوب می شود.

در واقع عوامل زیادی وجود دارد که افراد را ترغیب می ‌کند تا در یک سفر به صورت ترکیبی هم از جزیره کیش و هم از جزیره قشم دیدن کند. از مهمترین عامل ها می توان به زمان بندی مناسب سفر، همسفران خوب و به صرفه بودن سفر ترکیبی اشاره کرد که به دلیل طی کردن مسافت های طولانی و رسیدن به بخش جنوبی کشور مقرون به صرفه می باشد.

همچنین افرادی که با رزرو تور کیش تابستان به این جزیره زیبا سفر کرده اند نیز می توانند با برنامه ریزی دقیق و مناسب بین هر دو جزیره سفر داشته و از تمامی جاذبه های آن بازدید کنند.

ارزش بازدید از قشم

جزیره زیبای قشم چیزی کمتر از جزیره کیش ندارد و تجربه سفر به این جزیره دیدن فضاهای بیکر تر آن برای مسافران مناسب است در صورتیکه تحمل و حوصله سفر چند ساعته را دارید، حتما از این جزیره زیبا هم بازدید کنید.

وسعت جزیره قشم حدود ۱۰ برابر بیشتر از جزیره کیش بوده؛ به همین جهت جاذبه ‌های طبیعی بیشتری در این جزیره وجود دارد. می توانید مدت زمان طولانی صرف گشت و گذار در این فضا نمایید. در ادامه چند مورد از مهمترین جذابیت های جزیره قشم را بررسی می‌ کنیم، تا تمامی مسافرانی که برای سفر به جزیره قشم تردد دارند، با اطمینان کافی به این سفر بپردازند.

قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی ها که توسط دریانوردان پرتغالی ساخته شده، در دهه هفتاد هجری شمسی توسط کاوشگران ایرانی از زیر خاک بیرون کشیده شد و هنوز هم آثار جذابی در آن برای علاقه مندان به بناهای تاریخی وجود دارد.

جنگل حرا

جنگل حرا در دل دریا قرار گرفته و با جزر و مد آب شاخه های آن از آب خارج می ‌شود و منظره ای زیبا و تماشایی به وجود می آورد. این جنگل با داشتن وسعت بیشتر از ۸۵ هزار هکتار یکی از مناطق حفاظت شده و میراث طبیعی ایران به شمار می آید.

دره ستارگان

دره ستارگان یک منطقه دشت مانند و وسیع بوده که به دلیل کوه های خاص و متفاوت شهر پیدا کرده است. در واقع شکل کوه ها و صخره ها به شکل سایر نقاط دیگر کشور نیست از لحاظ شکل ظاهری به دلیل بارش های متوالی اشکال زیبا و خاصی پیدا کرده‌ اند.

ساحل نقره‌ ای

در صورتی که می خواهید زیباترین ساحل ایران را ببینید، حتما ساحل نقره ای قشم را در لیست بازدیدهای خود قرار دهید. شن های زیبا و نقره فام این ساحل در شب هنگام با بازتاب نورهای موجود همچون نگینی درخشان خودنمایی می کند. از مهمترین دلایل درخشش این ساحل وجود پلانکتون ها و صدف های دریایی است.

انتخاب بهترین مسیر برای رفتن به کیش و قشم

هر دو جزیره کیش و قشم جزء جزایر زیبا و دوست داشتنی به شمار می آیند که با رفتن به آنها به طور حتم جذابیت ‌های زیادی مورد توجه اشخاص مختلف یافت می شود.

به عنوان مثال بهترین رستوران کیش و یا بهترین رستوران در قشم به وفور یافت شده و افرادی که به این بخش از سفر اهمیت می‌ دهند در این دو جزیره می توانند بهترین غذاها با کیفیت بالا دست پیدا کند. همچنین وجود هتل های درجه یک با کیفیت و خدمات مناسب شرایط اسکان در بهترین حالت را ایجاد می کند.

آشنایی با بهترین مسیر برای رفتن به کیش و قشم موجب می‌ شود تا مسافران از فرصت های خود بهترین استفاده را کرده و با انتخاب گزینه های مناسب سفری خوب تر داشته باشند.

اگر به دنبال دریافت لذت بیشتر از سفر هستید، سفر ترکیبی هوایی، دریایی و زمینی را توصیه می کنیم، چرا که امکان لذت بردن از سفر برای شما مهیا می گردد.

اما در صورتی که قصد سفر دریایی و زمینی را دارید، توصیه می کنیم به جای بندر آفتاب از بندر چارک استفاده نمایید. چرا که در این مسیر تعداد شناورهای بیشتری رفت آمد کرده و سرعت این شناورها بالاتر است.

نتیجه گیری

فاصله قشم تا کیش نباید مانع سفر شما به این جزیره زیبا شود، چرا که در عرض جزیره جاذبه های طبیعی و مکان های گردشگری زیادی وجود دارد. داشتن سفر دریایی بین دو جزیره موجب به وجود آمدن خاطره های ماندگار برای مسافران می گردد. زیرا تجربه یک سفر دریایی خاص را با لنج یا شناور به دست می آورید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)