میدان جمهوری ارمنستان، میدانی با عظمت و زیبایی زیاد

چکیده

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که انتخاب مکان مسافرت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به دنبال این موضوع هستید به چه کشوری سفر کنید که جاذبه های دیدنی متعددی داشته باشد بدون شک می توانیم به شما تور ارمنستان را معرفی کنیم و هنگام حضور در این کشور این […]

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که انتخاب مکان مسافرت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به دنبال این موضوع هستید به چه کشوری سفر کنید که جاذبه های دیدنی متعددی داشته باشد بدون شک می توانیم به شما تور ارمنستان را معرفی کنیم و هنگام حضور در این کشور این امکان فراهم است تا تجربه بسیار خاطره انگیزی را برای خود و سایر افرادی که همراه شما هستند بسازید.
یکی از جاذبه های بسیار مهم و معروف این کشور میدان جمهوری ایروان است، به طور کلی می ‌توان گفت با توجه به محبوبیتی که این میدان در بین تمام افراد دارد آن را امضای شهر ایروان در نظر گرفته و در هنگام جستجو می توانید به خوبی مشاهده کنید که تمامی موارد مربوط به آن برای شما به طور کامل بالا می آید. در زمان گذشته نام این میدان لنین بود که توسط یک معمار ارمنی در سال ۱۹۲۴ انجام گرفت و تا سال ۱۹۵۸ تکمیل شدن آن طول کشید.

میدان جمهوری ارمنستان میدان با عظمت و زیبایی زیاد

میدان جمهوری ارمنستان، میدانی با عظمت و زیبایی زیاد

همانطور که ملاحظه کردید لازم است به طور مجدد بیان کنیم که میدان جمهوری ارمنستان به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های شهر ایروان در نظر گرفته شده که دارای طراحی بسیار خاص و زیبا منحصر به فرد به شکل بیضی است. اگر شما نیز به این کشور سفر کنید در هنگام دیدن این میدان یقیناً مجذوب آن خواهید شد، اما لازم است به توضیح این موضوع نیز بپردازیم که میدان جمهوری ارمنستان در فصل تابستان یک نمای خاص و منحصر به فرد دیگری پیدا می کند چرا که در روبروی موزه فواره های موزیکال روشن خواهد شد. یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده میدان جمهوری ارمنستان از محبوبیت بسیار بالایی در میان افراد برخوردار شود و اهمیت زیادی نیز داشته باشد اجرای یک سری مراسم های بسیار مهم مانند رژه نظامی در روز استقلال ارمنستان می ‌باشد که هر سال آن را در این میدان برگزار خواهند کرد.

این میدان می تواند مکانی کاملاً جالب و سرگرم‌کننده برای تمامی گردشگران به شمار آید و همانطور که گفته شد با ساختمان های بسیار مهمی احاطه شده و در طول سال نیز جشن ها و رویدادهای متنوعی در آن برگزار خواهد شد.
از دیگر جاذبه های بسیار خاص وجود فواره های موزیکال میدان جمهوری می باشد که باعث شده تمامی مردم محلی و گردشگران جذب آن شود. دعوت می کنیم در ادامه برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با میدان جمهوری ارمنستان ما را همراهی بفرمایید.
پیش از آنکه در رابطه با میدان جمهوری ارمنستان برای شما مطالب کامل را بیان کنیم باید به توضیح این موضوع بپردازیم که اگر قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید سایت ندا بال می ‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. این سایت از سابقه بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند تور با امکانات متفاوتی را بر اساس بودجه شما ارائه دهد. این امکان فراهم است تا از طریق تور هوایی ارمنستان یا تور ارمنستان زمینی به این کشور سفر کنید.
اگر میخواهید با این جاذبه خاص و منحصر به فرد کشور ارمنستان آشنایی کامل پیدا کنید در ادامه آنچه که بیان می شود را مطالعه فرمایید.

 

معرفی میدان جمهوری ارمنستان به طور کامل

میدان جمهوری ارمنستان، میدانی با عظمت و زیبایی زیاد

همانطور که ملاحظه کردید میدان جمهوری ایروان در گذشته به نام میدان لنین معروف بود و یکی از دیدنی ترین مناطق و جاذبه گردشگری ایروان پایتخت کشور ارمنستان به حساب می آید.
در رابطه با موقعیت آن باید بیان کنیم که کاملاً در مرکز شهر قرار گرفته طوری که به وضوح مشاهده خواهید کرد توسط خیابان‌های اصلی شهر قطع خواهد شد. جذابیت و زیبایی این میدان به گونه ای است که معمولاً به عنوان یکی از مکان هایی محسوب می شود که تمام گردشگران سعی می کنند هنگام سفر به ارمنستان دیدن از آن را فراموش نکنند.
در میدان جمهوری ارمنستان مراسم های گوناگونی برگزار خواهد شد، حتی در طول سال مهم ترین کنسرت های موسیقی و اجرای آهنگ های مختلف نیز در این مکان صورت می گیرد.
البته اجرای این برنامه ها تنها در محدوده آهنگ های ارمنی نیست که همین موضوع در نهایت باعث شده تا تمامی افراد در سرتاسر کشور ارمنستان حتی آن دسته از افرادی که به عنوان گردشگر در این کشور وجود دارند برای شرکت در این مراسم به میدان جمهوری بیایند. باید به توضیح این موضوع بپردازیم که در طول برگزاری جشن ها رویداد های گوناگونی رخ می ‌دهد که تماشای آن برای هر فردی با هر فرهنگی که دارد می تواند بسیار خاص و لذت بخش باشد.

تاریخچه کامل میدان جمهوری ارمنستان

میدان جمهوری ارمنستان، میدانی با عظمت و زیبایی زیاد

زمان قرار گرفتن در اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یک عصر بازسازی برای تمامی کشورهایی که جزو اتحاد جماهیر شوروی بود در نظر گرفته شده و ارمنستان نیز از این امر مستثنی نبود. در آن زمان هم برای بازسازی این میدان در سال ۱۹۲۶ یک نقشه مطرح شد و تا سال ۱۹۵۲ نیز برای پیشرفت آن تلاش کردند. برای این کار یک معمار ارشد به نام الکساندر تامانیان وجود داشت که پس از انقلاب از پتروگراد به ایروان آمده بود. در سال ۱۹۲۴ یک نقشه کامل برای بازسازی ایروان کشیده شد که هنگام دیدن آن توجه خاصی نسبت به این نقشه نشان دادند و با در نظر گرفتن این موضوع که بخش عظیمی از نقشه های این معمار به طور کامل قابل اجرا نبود اما باز هم میدان ساخته شد.
یکسری مکان ها مانند تکیه خانه ها، رستوران و حمام ها به طور کامل تخریب شده و یکسری ساختمان های جدید را جایگزین کردند.
با توجه به این مورد که در سال‌های قبل یک مجسمه به نام لنین در این میدان وجود داشت به همین دلیل نیز در ابتدا میدان جمهوری را به نام لنین می خواندند و پس از آن که ارمنستان به طور مجدد استقلال کامل خود را به دست‌آورد مجسمه را از آن محل برداشته و در حیاط موزه تاریخ ملی قرار دادند.

 

معماری میدان جمهوری ارمنستان چگونه است؟

شاید به خوبی از این نکته آگاهی کامل را داشته باشید که معمولاً میدان ها در تمامی شهرهای مختلف با در نظر گرفتن یک سری موارد از راه های گوناگون ساخته خواهد شد و در بسیاری مواقع سعی می شود که در ابتدا به طور کامل توسط یک معمار حرفه ای طراحی شود و برای همیشه نیز سبک طراحی شده حذف نخواهد شد، اما در بسیاری از مواقع نیز این اتفاق رخ داده که در طول دهه های مختلف ساخته شود و نه تنها معماران مختلف بلکه سبک های مختلف معماری را نیز برای آن در نظر می گرفتند. میدان جمهوری ارمنستان دارای مساحت ۱۴ هزار متر مربع و یک سبک معماری واحد می باشد.

بناهای دیدنی که در دور میدان جمهوری ارمنستان قرار دارد

میدان جمهوری ارمنستان، میدانی با عظمت و زیبایی زیاد

یکی از دلایل مهمی که باعث شده میدان جمهوری ارمنستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد به غیر از تاریخی بودن آن وجود یک سری از بناها و ساختمان های دیدنی می باشد که آن را در سه طرف میدان ساخته اند.
اما برخی از این ساختمان های مهم عبارتند از، وزارت دارایی، خانه دولت، وزارت ترابری و اطلاعات جمهوری ارمنستان، وزارت امور خارجه، فواره های موزیکال میدان جمهوری و هتل ماریوت ارمنستان.
وجود فواره‌ها علی الخصوص در فصل تابستان به طور کلی فضای شهر را عوض می ‌کند و این مورد در نهایت باعث ایجاد شور و نشاط در میدان جمهوری خواهد شد. اگر در هنگام عصر به این میدان بروید به وضوح مشاهده خواهید کرد که به چه میزان شلوغ است به خصوص در اوایل فصل بهار و اواخر پاییز، چرا که فواره های آن در این بازه زمانی فعال هستند.
لازم است بیان کنیم که فواره های موجود در میدان جمهوری ارمنستان توسط یک مهندس و دانشمند طراحی شده و زمان فعالیت آن ها نیز از عصرها می باشد که یک نمایش بسیار خاص و زیبا و نورانی را در مقابل گالری هنر و موزه تاریخ نشان خواهد داد.
اگر هنگام رفتن به این میدان می خواهید و فواره ها را مشاهده کنید باید بگوییم که از ساعت ۹ یا ۱۰ شب آغاز شده و تا ساعت ۱۱ نیز ادامه دارد و تمامی رنگ های آن با ریتم آهنگ تغییر خواهد کرد.
لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که در نزدیکی میدان جمهوری ارمنستان جهت رفاه حال گردشگران کافه و رستوران های متعدد زیادی قرار گرفته که این موضوع توانسته جذابیت این میدان را دوچندان کند، اما از دیگر امکانات موجود می توان به کتابفروشی که انواع کارت پستال و کتاب و سوغاتی را در اختیار شما قرار می دهد و فروشگاه برای خرید لباس و لوازم های مورد نظر خود اشاره کرد.
تور ارمنستان لحظه آخری نیز می تواند یک پیشنهاد ویژه برای آن دسته از افرادی باشد که علاقه دارند با هزینه کمتری به کشور ارمنستان سفر کند البته سایت ندابال هر ساله تور ارمنستان نوروز را نیز با مناسبترین قیمت ممکن ارائه خواهد داد.

 

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید سعی داشتیم تمامی موارد لازم در رابطه با میدان جمهوری ارمنستان را برای شما بیان کنیم و لازم است یادآوری این موضوع شویم که اگر قصد داشتید به این کشور سفر کنید حتماً از این میدان زیبا و خاص و منحصر به فرد دیدن فرمایید. اگر قصد رفتن به کشور ارمنستان را دارید در وهله اول انتخاب یک شرکت مسافرتی باید اولویت شما باشد که ما در این راستا پیشنهاد می ‌دهیم که حتماً ندا بال آسمان را انتخاب کنید چرا که نهایت سعی خود را برای برگزاری تور های بسیار کامل و ارائه امکانات کافی به کار خواهد گرفت. همچنین این اطمینان وجود دارد که مناسب ترین قیمت ها برای تورها در نظر گرفته می شود. از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)