برترین جاذبه های گردشگری طرقبه مشهد

جاذبه های طرقبه,جاذبه های طرقبه مشهد,جاذبه های گردشگری طرقبه

چکیده

جاذبه های طرقبه مشهد همیشه یکی از جذاب ترین و پرهیجان ترین سفرها برای هر ایرانی بوده است. به همین دلیل است که مشهد نه تنها از نظر زیارتی بلکه مراکز گردشگری، تفریحی و تاریخی زیادی در آن وجود دارد. طرقبه مشهد و زیبایی منحصر به فرد آن امروزه به یکی از محبوبترین جاذبه ها بین گردشگران است.

جاذبه های طرقبه,جاذبه های طرقبه مشهد,جاذبه های گردشگری طرقبه,

جاذبه های طرقبه یکی از محبوب ترین مسائلی است که مسافرین به مشهد، تمایل دارند در مورد آن اطلاعات بیشتری داشته باشند. تور مسافرتی شهر مقدس مشهد از آن دست تورهایی است که تنوع بسیار زیادی برای لذت بردن دارد. چون شهر مشهد نه تنها زیارتی به شمار می رود، بلکه انواع جاذبه های تفریحی، طبیعی، سیاحتی و تاریخی در آن دیده می شود.

یکی از این جاذبه ها طرقبه مشهد است که با زیبایی منحصر به فرد خود چشم هر گردشگری را به خود جذب کرده است. درست است که این منطقه خارج از شهر مشهد واقع شده،‌ اما پیشنهاد نمی کنیم که از دیدن آن صرف نظر کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا دیدنی های بی نظیر طرقبه را با شما در میان بگذاریم.

تاریخچه نامگذاری طرقبه

اینکه چرا به آن طرقبه می گویند داستان های تاریخی متفاوتی دارد. یکی از این روایت ها این است که منطقه ای کوهستانی بوده و رفت و آمد در آن به دشواری انجام می شده است. اما به هر حال منطقه ای بود که عابران تلاش می کردند هر جور شده مسیرشان را از آنجا انتخاب کنند.

زیرا از دیگر معبرها هموارتر بوده و استراحتگاه نیز داشته است. رفته رفته نام «طرق به» به معنای بهترین راه را به خود اختصاص داد. در برخی روایت ها ذکر شده است که نام این منطقه از ریشه «ترغبذ» به معنای آبادی بزرگ و زیبا برگرفته شده است. هم اکنون این منطقه در سفرهای تور مشهد به یکی از محبوب ترین جاذبه ها بدل شده است.

طبیعت زیبا در بند گلستان

یکی از مهم ترین بندهای شهر مشهد بند گلستان در طرقبه است. قدمت این بند بسیار طولانی است در جایی که گفته می شود منطقه ای برای جمع آوری آب در زمان تیموریان بوده که با گذشت سال ها وسعت پیدا کرده است. در سفر به شهر مقدس مشهد زمانی که به این بند بروید این امکان برای شما وجود دارد که در اطراف این بند چادر بزنید و از امکانات آنجا مثل قایق ها پدالی، کافه و رستوران استفاده نمایید.

مجموعه تفریحی و گردشگری چالیدره

طبیعت و کوهستان زیبایی که در دریاچه سد چالیدره وجود دارد از هر طبیعت دیگری برای شما جذاب تر است. نه تنها می توانید پیک نیک خانوادگی در آنجا برگزار کنید بلکه در کنار آن می توانید از تفریحات آبی هیجان انگیز این مجموعه مثل قایق های موتوری و پدالی، لنج تفریحی و سرگرمی های دیگر مانند بانجی جامپینگ و ترن کوهستان استفاده کنید و لحظات خاطره انگیزی را به واسطه تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری طرقبه مشهد,جاذبه های طرقبه,جاذبه های طرقبه مشهد,

حتی در این دریاچه ماهیگیری برای شما هیچ مانعی ندارد و بدون هیچ مشکلی می توانید یک روز کامل در محوطه این دریاچه به خوش گذرانی خود بپردازید. رستوران ها و کافه های تفریحی این مجموعه نیز محیطی امن و دلنشین را برای صرف غذا بوجود آورده اند.

پارک کمر مقبولا، پارک سنگی طبیعی ایران

در سه کیلومتری طرقبه یکی از عجیب ترین و شگفت آورترین پارک سنگی کشور را می توانید ببینید. در این منطقه سنگ هایی با اشکال مختلف و عجیب دیده می شوند که باقی مانده های گدازه های آتشفشانی هستند. این منطقه نه تنها از نظر جاذبه طبیعی و زمین شناسی حائز اهمیت بوده بلکه از منظر باستان شناسی نیز ارزش خاصی پیدا کرده است. در پارک کمر مقبولا سنگ نگاره هایی با قدمت چند هزار ساله پیدا کرده اند و به همین خاطر قصد داشتند که آن را به ثبت جهانی در سازمان یونسکو برسانند.

جاذبه های گردشگری طرقبه,جاذبه های گردشگری طرقبه مشهد,جاذبه های طرقبه,

خرید در طرقبه

تور مسافرتی شهر مشهد یک تور تمام عیار برای گردشگری است و به همین اندازه مراکز خرید بسیاری در این شهر وجود دارد. طرقبه نیز چندین مرکز خرید را توانسته به خود اختصاص دهد تا مسافران دست خالی از آن بیرون نروند. یکی از مراکز خوب و با کیفیت این منطقه «مجتمع تجاری ویلاژ توریست» است که همان اول جاده طرقبه واقع شده و کالاهایی که در آن به فروش می رود از برندهای معروف با کیفیت عالی است. در طبقه آخر این مجتمع شهربازی وجود دارد که وسعت آن پنج هزار متر مربع می باشد. از مراکز خرید طرقبه مجتمع تجاری گیلاس و بازار بین المللی بعثت هستند.

بهترین زمان سفر به طرقبه

منطقه طرقبه ییلاقی می باشد و زمستان های سرد و پر برف و تابستان های مطبوع و خنکی دارد. طرقبه برای همه سلیقه ها مناسب است. این به شما بستگی دارد که سفر در چه آب و هوایی برایتان لذت بخش تر است. چون طرقبه مقصدیست برای هر چهار فصل! اما در کل سفر در نیمه اول سال دردسرهای کمتری برای آن دسته مسافرانی دارد که می خواهند سفر راحت تری را تجربه کنند.