فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

چکیده

یکی از مسائل بسیار مهم در برنامه ریزی سفر، فاصله تهران تا مشهد است؛ چرا که دانستن فاصله، موجب می شود تا تمامی بخش های سفر از جمله نوع لوازم سفر، مشخص کردن زمان شروع سفر، میزان سوخت مورد نیاز برای ماشین های شخصی و بسیاری از موارد دیگر را به طور کامل مشخص کنید. […]

یکی از مسائل بسیار مهم در برنامه ریزی سفر، فاصله تهران تا مشهد است؛ چرا که دانستن فاصله، موجب می شود تا تمامی بخش های سفر از جمله نوع لوازم سفر، مشخص کردن زمان شروع سفر، میزان سوخت مورد نیاز برای ماشین های شخصی و بسیاری از موارد دیگر را به طور کامل مشخص کنید. مسیر تهران تا مشهد را می توان با وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین شخصی طی کرد. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه برای سفری امن و راحت ضرورت پیدا می کند. در هنگام رزرو تور مشهد از مجموعه ندا بال از کارشناسان آن می توانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

معرفی مشهد و تور هوایی آن

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

مشهد به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران است که در قسمت شمال شرقی ایران قرار گرفته است. این شهر در تمام طول تاریخ به عنوان یکی از شهرهای مهم ایران شناخته می شد و همین مسئله موجب شده تا توریستان و گردشگران زیادی این شهر را برای گشت و گذار و تفریح انتخاب کنند. به همین دلیل انواع تور مشهد هوایی با ایرلاین های مختلف برگزار می ‌شود، تا طی کردن مسیرهای طولانی در کمترین زمان ممکن میسر گردد.
مشهدی ها با داشتن هوش اقتصادی بالا توانستند در نقاط مختلف شهر مراکز تفریحی و دیدنی متعددی را ایجاد کنند، تا تمامی مسافران و زائران بارگاه ملکوتی امام رضا بتوانند اوقات فراغت بهتری در این شهر سپری کنند. این اماکن متعدد و جاهای دیدنی مشهد موجب شده تا رونق اقتصادی در منطقه بالاتر برود.
یکی از موارد بسیار مهم برای مسافران، فاصله تهران تا مشهد است؛ چرا که تهران به عنوان پایتخت ایران شناخته می‌ شود که از نقاط مختلف می توانند مسافران به تهران آمده و از آنجا به شهر مشهد سفر داشته باشند.

فاصله تهران تا مشهد چقدر است؟

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

مشهد که به دلیل داشتن جاذبه های مذهبی، تاریخی، فرهنگی و طبیعی قابل توجه بوده و مسیرهای دسترسی متعددی دارد. همه مسافرینی که قصد سفر به مشهد را دارند، از تهران می توانند با روش های مختلف به شهر مشهد برسند. مشخص بودن فاصله تهران تا مشهد برای بسیاری از مسافران اهمیت زیادی دارد. چرا که تمایل دارند تا یک سفر کم خطر و در عین ‌حال سریع و راحت را تجربه کنند. خوشبختانه تمامی جاده های منتهی به شهر مشهد از ایمنی بالایی برخوردار هستند و همچنین در این مسیر ایرلاین های متعددی در حال پرواز می باشند. به دلیل تنوع شیوه های رفت و آمد به شهر مشهد، نیاز است که مدت زمان بودن در سفر از طریق هر مسیر به طور دقیق مشخص گردد.
در هنگام رزرو تور مشهد از مراکز معتبری مانند مجموعه ندا بال آسمان به طور کامل و دقیق می توانید با تمامی مسیرهای دسترسی به مشهد آشنا شده و با دست آوردن فاصله دقیق بین تهران تا مشهد مسیر های مناسب تر را انتخاب نمایید. به همین سبب نیاز است که فاصله مشهد تا تهران روی نقشه را به طور کامل و دقیق بررسی نمایید.
البته نکته مهم این است که مدت زمان بودن در مسیر با توجه به شرایط آب و هوایی، وضعیت ترافیک، نوع وسایل حمل و نقل و بسیاری از موارد دیگر تغییر پیدا می کند؛ اما به طور کلی در ادامه به این موارد به صورت دقیق تر می پردازیم.

مسیر تهران تا مشهد با خودرو شخصی

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند تا مسافرت های خود را با خودروی شخصی انجام دهند، تا در صورت نیاز در هر منطقه توقف کرده و از مسیر سفر هم لذت کافی را ببرند. به همین سبب نیاز است که مسیر تهران تا مشهد از روش های مختلف را بدانند و متناسب با برنامه ها و اهداف خود از سفر، یک مسیر را انتخاب کنند.
به دلیل موقعیت قرارگیری تهران و مشهد، راه های دسترسی گوناگونی بین این دو وجود دارد که یکی از این راه ها پیمودن مسیر تهران تا مشهد با خودرو شخصی است. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین مسیرها می پردازیم.

مسیر تهران تا مشهد از راه سمنان

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

تهران تا مشهد از طریق جاده سمنان حدود ۹۰۰ کیلومتر فاصله دارد، در صورت پیمایش این جاده به صورت یکسره و بدون توقف در مسیر حدود ۱۰ ساعت زمان لازم است. انتخاب جاده سمنان برای افرادی مناسب است که قصد دارند سریعتر خود را به مشهد برسانند، یا از رانندگی در جاده های مستقیم و با کمترین میزان پیچ و خم رضایت بیشتری به دست می آورند. وجود استراحتگاه بین راهی تهران مشهد، در فواصل مختلف موجب شده تا رانندگان برای استراحت در محیط هایی با امکانات خوب از لحاظ سرویس بهداشتی، نمازخانه، فروشگاه های متعدد برای خرید توقف کنند. در چنین شرایطی از خستگی بیش از حد رانندگان جلوگیری شده و در نهایت یک سفر خوب با خاطرات هیجان انگیز و خاص به جای می گذارد.
اگر برای شما هم این سوال وجود دارد که از تهران به مشهد از چه شهرهایی عبور می کنیم در ادامه به معرفی شهرهایی که در مسیر سمنان وجود دارند می ‌پردازیم:
مسیر سمنان از سه راه افسریه تهران آغاز شده و پس از خارج شدن از تهران در طی مسیر از شهرهای مختلفی عبور می کنید. در ادامه به مهمترین شهرهای بین تهران تا مشهد در این مسیر می پردازیم:

 • شهر ایوانکی
 • شهر گرمسار
 • شهر سمنان
 • شهر دامفان
 • شهرستان شاهرود
 • شهر میامی
 • شهر داورزن
 • شهر سبزوار
 • شهر نیشابور
 • شهر ملک‌آباد
 • شهر مشهد

سفر به مشهد از راه شمال

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

برای بسیاری از افراد که از رفتن به مسیرهای کویری و خسته کننده ناراحت هستند، سفر به مشهد از راه شمال بهترین گزینه است. در هنگام سفر از راه شمال حدود سه ساعت مسیر شما دورتر می شود. اما عبور از میان جنگل و کنار دریا شرایط بهتری برای سفر ایجاد می کند. تهران تا مشهد از راه شمال جزء مسیرهای پرطرفداری است که به خصوص در سفرهای خانوادگی محبوبیت بیشتری پیدا می کند. البته این مسیر بسیار طولانی است و نیازمند صبر و شکیبایی می باشد تا در نهایت یک سفر خوب را تجربه کنید. از آنجا که تمام شهرهای ایران جاذبه های خاص خود را دارند، می توانید مسیر رفت یا مسیر برگشت خود را از راه شمال انتخاب کنید، تا لذت بیشتری از سفر به دست آورید. فاصله تهران تا مشهد از راه شمال حدود ۱۳ ساعت و نیم می باشد.

در طی مسیر خود از تهران به سمت مشهد در صورتی که جاده شمال را انتخاب کنید، از شهرهای زیبا و سرسبز شمالی متعددی عبور می کنید که برخی از مهمترین شهرهای بین تهران تا مشهد را در ادامه ذکر می کنیم:

 • شهر رودهن
 • شهر آبعلی
 • شهر آمل
 • شهر قائم‌شهر
 • شهر بابل
 • شهر ساری
 • شهر نکا
 • شهر گلوگاه
 • شهر کرد کوی
 • شهر گرگان
 • شهر آزاد شهر
 • شهر مینو دست
 • شهر آشخانه
 • شهر بجنورد
 • شهر قوچان
 • شهر چناران
 • شهر مشهد

مسیر تهران مشهد از جاده فیروزکوه

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

یکی از مسیرهای خاص منتهی به شهر مشهد، مسیر تهران مشهد از جاده فیروزکوه است که از برخی شهرهای شمالی عبور می کند. این مسیر حدود ۹۰۰ کیلومتر طول دارد و مسیر کاملا آسفالته و اتوبان است. در صورتی که اهل ماجراجویی باشید، جاده فیروزکوه برای سفر به مشهد انتخاب مناسبی است. در این جاده بخشی از مسیر کوهستانی و پر پیچ و خم بوده و اوقات خوشی را برای شما ایجاد می کند. در مسیر می توانید از برخی جاهای دیدنی مانند غار بورنیک، غار رود افشان و شهر فیروزکوه دیدن کنید. در داخل شهر چشمه های آب معدنی وجود دارد که در صورت تمایل می توانید تنی هم به آب بزنید.
مسیر دماوند به مشهد هم در نقاط زیادی از مسیر با جاده فیروزکوه ادغام می شود؛ پس در صورت تمایل رانندگی در جاده های کوهستانی و پر پیچ و خم می توانید بخشی از سفر خود را در این مسیر سپری کنید.

فاصله تهران تا مشهد با وسایل حمل و نقل مختلف

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

تهران تا مشهد جزء مسیرهای خاصی است که وسایل حمل و نقل سفر متعدد برای آن وجود دارد و مسافران می توانند متناسب با شرایط و علاقه خود اقدام به رزرو بلیط قطار، بلیط هواپیما یا بلیط اتوبوس کرده و سفری راحت را تجربه کنند یا در صورت تمایل از خودروی شخصی و سواری استفاده نمایند. بهتر است که فاصله تهران تا مشهد با هر کدام از این وسایل حمل و نقل مختلف را بدانید تا در هنگام برنامه ریزی برای سفر به خصوص در مراسمات گوناگون مذهبی و تعطیلات رسمی، تمامی نکات را مد نظر قرار بدهید.

فاصله تهران تا مشهد با سواری

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

برای بسیاری از افراد که تمایل دارند با خودروی شخصی خود سفر کنند، فاصله تهران تا مشهد با سواری اهمیت زیادی پیدا می کند. چرا که گاهی اوقات داشتن یک سفر خانوادگی با خودرو شخصی از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است. از طرفی هم در داخل شهر مشهد نگران حمل و نقل و رفت و آمد نیستید و به راحتی می توانید به مناطق تفریحی و دیدنی مشهد سری بزنید.
بسته به مسیری که انتخاب می کنید، فاصله تهران تا مشهد با سواری تغییر پیدا می کند. در صورتی که مسیر شمال را انتخاب کنید به طور میانگین حداقل ۱۵ ساعت در مسیر می باشید، اگر فصل تابستان به سفر می روید، ممکن است جذابیت های مسیر شما را وادار به توقف کند که گاهی اوقات تا ۲۰ ساعت این مسیر طول می کشد.
در صورتی که مسیر تهران تا مشهد با ماشین از جاده سمنان باشد، به دلیل استقبال کمتر از این مسیر و تردد خودروها می توانید بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت در فصول مختلف این مسیر را طی کنید.

فاصله تهران تا مشهد با قطار

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

قطار یک گزینه پرطرفدار در سفرهای مختلف به شمار می رود؛ زیرا ضمن داشتن هزینه مناسب شرایط راحتی را برای مسافر فراهم می کند. به همین جهت جزء محبوب ترین گزینه وسایل حمل و نقل عمومی شناخته می شود. فاصله تهران تا مشهد با قطار در خطوط ریلی بسته به نوع قطارها بین ۸ ساعت تا ۱۳ ساعت است.
سفر با قطارهای عادی بین ۱۲ تا ۱۳ ساعت زمان دارد و از مزیت های این قطارها امکان استراحت در طی مسیر و رزرو یک کوپه به صورت خانوادگی است که در طی مسیر طولانی اعضای خانواده می توانند از زمان خود بهترین استفاده را ببرند. اما قطارهای سالنی هم در مسیر مشهد وجود دارند که بسته به نوع قطار بین ۸ تا ۱۲ ساعت مسافران در مسیر تهران مشهد می باشند.

فاصله تهران تا مشهد با قطار فدک

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

یکی از رایج ترین سوالاتی که برای مسافران به وجود می آید، فاصله تهران تا مشهد با قطار فدک است؟ چرا که این قطارها امکانات بی نظیر ارائه می دهند و اغلب افراد تصور می ‌کنند باید در مدت زمان کوتاهی فاصله تهران تا مشهد با قطار فدک طی شود. اما نکته مهم این است که این قطارها بیشتر امکانات رفاهی را فراهم می ‌کنند و فاصله تهران تا مشهد را در حدود ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه تا ۱۱ ساعت طی می کنند. یکی از مهمترین دلایل طی کردن مسیر در مدت زمان کوتاه تر، در قطارهای فدک کم بودن ایستگاه های توقف در طی مسیر است.

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

هنگام رزرو بلیط هواپیما به دلیل هزینه های بالا سوالات متعددی برای افراد به وجود میآید که از مهمترین آنها می توان به فاصله تهران تا مشهد با هواپیما چند ساعت است؟ یا با هواپیما چند کیلومتر را طی می کنید؟ کدام ایرلاین ها در این مسیر خدمات پروازی ارائه می دهند؟ و بسیاری از سوالات دیگر ممکن است، ذهن مسافران را درگیر کند. در ادامه اطلاعات کامل تری در مورد سفر با هواپیما در مسیر تهران و مشهد می پردازیم:
تمام مسافرانی که کودک خردسال و افراد سالمند و کم توان به همراه دارند، بدون شک هواپیما برای آنها مناسب تر است. چرا که راحتی و آسایش همه اعضای خانواده در طی سفر اهمیت دارد. هواپیما به عنوان سریع ترین وسیله حمل و نقل در این مسیر طولانی به شمار می رود که تهران تا مشهد با هواپیما حدود ۷۲۴ کیلومتر است که مدت زمانی بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت طول می کشد.
این تفاوت زمان ارتباط مستقیم به ایرلاین های پروازی، شرایط جوی و همچنین مسیر پرواز دارد. ایرلان ها در هنگام رزرو بلیط هواپیمای تهران مشهد، اطلاعات پرواز را به طور کامل و دقیق ذکر می‌ کنند، تا مسافران برنامه ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشند. به همین سبب در هنگام رزرو بلیط هواپیما بهتر است نقشه مسیر هوایی تهران مشهد را به طور کامل و دقیق بررسی کنید، تا متوجه مدت زمان سفر و فاصله بین این دو شهر بشوید.
از مهم ترین ایرلاین های موجود در مسیر تهران مشهد می توان به ایرلاین ماهان، ایرلاین زاگرس، ایرلاین ایران ایر، ایرلاین کاسپین، ایرلاین معراج، ایرلاین وارش و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

یک توصیه مهم؛ مشهد یک شهر پر تردد است که بهتر است در صورت انتخاب هواپیما، حتماً بلیط هواپیمای تهران مشهد را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید، تا در روزهای شلوغ سال با کمبود بلیط و یا افزایش بی رویه قیمت بلیط مواجه نشوید.

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

اتوبوس های مسیر تهران تا مشهد معمولاً مسیر سمنان را انتخاب می ‌کنند، چرا که یک مسیر کوتاه تر به نسبت سایر مسیرهای زمینی است و البته جاده های صاف و اتوبانی حرم تا حرم شرایط رانندگی آسانتر را فراهم می کند. فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس حدود ۱۱ الی ۱۲ ساعت می شود. تمامی پایانه های شهر تهران از قبیل پایانه شمال، پایانه های جنوب و پایانه شرق و غرب بلیط های مورد نیاز برای مسیر اتوبوسی را عرضه می کنند. در حال حاضر که اتوبوس ها پیشرفت زیادی کرده اند و اغلب به صورت وی آی پی خدمات خود را ارائه می ‌دهند، شرایط سفر با اتوبوس هم آسان تر شده است.

بهترین هتل های مشهد

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

پس از بررسی تهران تا مشهد از روش های مختلف سفر مانند: هواپیما، قطار، اتوبوس و وسایل نقلیه شخصی، پیدا کردن بهترین هتل های مشهد برای مسافران اهمیت زیادی دارد. چرا که پس از طی کردن این مسافت طولانی ترجیح می دهند، ابتدا در یک محل اقامت خوب به استراحت بپردازند.
در شهر مشهد هتل های متعددی از لحاظ تعداد ستاره، کیفیت خدمات و موقعیت قرارگیری در نقاط مختلف شهر وجود دارند که متناسب با شرایط و نیازهای خود و البته هزینه هایی که برای اقامت هتل در نظر گرفته اید، میتوانید بهترین مکان را انتخاب کنید.
در ادامه به بررسی و معرفی چند مورد از بهترین هتل های مشهد می پردازیم:

هتل درویشی مشهد

برای اقامت در یکی از مجلل ترین هتل های مشهد که در خیابان امام رضا قرار گرفته و دسترسی به حرم به سادگی امکان پذیر است، هتل درویش مشهد گزینه مناسبی به شمار می ‌رود. با داشتن بزرگترین آتریوم شرق کشور به همراه غذاهای ایرانی و فرنگی شرایط خوبی برای مسافران در نظر می گیرد.

آدرس هتل درویشی مشهد: خیابان امام رضا، بین امام رضا ۲۴ و ۲۶

هتل بین ‌المللی قصر مشهد

برای اقامت در یکی از با سابقه ترین هتل های پنج ستاره هتل قصر مشهد، یکی از هتل های مدرن و مجهز به امکانات رفاهی و استاندارد روز دنیا است که به شکل ویژه از مهمانان علی بن موسی الرضا پذیرایی می ‌کند. با داشتن ترانسفر فرودگاهی رایگان مورد توجه بسیاری از مسافرانی که با تور هوایی مشهد سفر می کنند، قرار می گیرد.
آدرس هتل بین ‌المللی قصر مشهد: خیابان امام رضا، بین امام رضا ۱۴ و ۱۶

هتل ساوین مشهد

برخی از هتل های سه ستاره کیفیت خدمات بالایی دارند و اغلب مسافران از آنها رضایت کافی به دست می ‌آورند. هتل ساوین مشهد یکی از بهترین ها در این رده بندی قرار دارد که با قرارگیری در خیابان امام رضا مسافران بیشتری تمایل به اقامت در آن دارند.
آدرس هتل ساوین مشهد: خیابان امام رضا ۱۲، نبش حنایی ۶

هتل مدینه الرضا مشهد

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

اگر موقعیت مکانی هتل و دسترسی آسان آن به حرم برای شما اهمیت دارد، هتل مدینه الرضا می تواند این خواست شما را برآورده کند. زیرا در چند قدمی با بست شیخ طوسی قرار گرفته است. این هتل از ورودی خیابان شیرازی به بارگاه ملکوتی دسترسی دارد که با داشتن پنج ستاره کیفیت خدمات عالی در حد مهمانان بین المللی عرضه می کند.
آدرس هتل مدینه الرضا مشهد: خیابان شیرازی، نبش شارستان رضوی

هتل حدیث مشهد

اقامت در یک هتل ارزان قیمت با کیفیت خدمات بالا و در فاصله کوتاه با حرم امام رضا مورد توجه بسیاری از مسافران قرار می گیرد. هتل حدیث مشهد با دسترسی آسان به حرم و بازار ۱۷ شهریور این شرایط را فراهم کرده است.
آدرس هتل حدیث مشهد: خیابان امام رضا، امام رضا ۴۲، نبش چهارراه دوم

هتل کوثر مشهد

یک هتل دو ستاره با قیمت بالا و کیفیت خدمات خوب بهترین شرایط برای اقامت را ایجاد می کند. هتل کوثر مشهد در این گروه قرار می ‌گیرد که با کمک پرسنل مجرب، شرایط اقامت عالی فراهم کرده است.
آدرس هتل کوثر مشهد: مشهد، میدان بیت المقدس (فلکه آب)، ضلع شمالی بازار رضا

هتل اطلس مشهد

برای اقامت در یکی از نزدیک ترین هتل های مشهد به حرم رضوی با کمتر از ۳ دقیقه فاصله هتل اطلس مشهد انتخاب خوبی است. این هتل امکانات رفاهی متعددی در اختیار مسافران قرار می دهد و دسترسی آن به پارک میرزا کوچک خان و بازاررضا شرایط ویژه برای اقامت مسافران به وجود آورده است. این هتل سه ستاره نسبت به کیفیت ارائه خدمات قیمت مناسبی دارد.
آدرس هتل اطلس مشهد: خیابان امام رضا، میدان بیت المقدس

مراکز خرید مشهد نزدیک حرم

فاصله تهران تا مشهد با سواری شخصی، هواپیما و قطار فدک + ساعت

درست است که تور مشهد یکی از تورهای عرفانی در داخل کشور است؛ اما در این شهر تفریحات متعدد و مراکز خرید گوناگونی وجود دارد که لذت سفر را برای همه افراد با هر سطح سلیقه و گروه سنی بیشتر می کند. قرارگیری مراکز خرید مشهد نزدیک حرم موجب می ‌شود، تا همه افراد که به این شهر سفر می کنند، بتوانند در مسیر زیارت به حرم علی بن موسی الرضا خریدهای مد نظر خود را که بخش مهمی از آن را سوغاتی های متنوع تشکیل می دهد، تهیه نمایند.
جهت رفاه بیشتر مسافران در ادامه به بررسی چند مرکز خرید مشهد در نزدیکی حرم می پردازیم:

مرکز خرید آرمان

یکی از بهترین مراکز خرید نزدیک به حرم است که بورس لوازم آرایشی و بهداشتی به شمار می‌ رود و محصولاتی مانند کیف و کفش، سوغات، خشکبار، لوازم کامپیوتر و موبایل هم در آن ارائه می گردد.

مجتمع تجاری وصال

از مکان های جذاب و دیدنی برای خرید در نزدیکی حرم می توان به مجتمع تجاری وصال اشاره کرد که به دلیل نحوه طراحی خاص این مجتمع و وجود شهربازی و پارک علمی پروفسور بازیما شرایط تفریحی کودکان هم در آن فراهم است.

پاساژ کاسپین مد مشهد

اگر اهل خرید برندهای روز دنیا هستید، می توانید پاساژ کاسپین مد مشهد را انتخاب کنید که در بوتیک های شیک و مدرن آن برندهای معتبر ایتالیا، انگلستان، ترکیه و اسپانیا به چشم می خوردد.

بازار رضا

بازار رضا از معروف ترین و بهترین مراکز خرید در مشهد است که از قدیمی ترین بازارها به شمار می رود و شکل طراحی آن و همچنین لوازم عرضه شده در این بازار، جذابیت خاصی برای همه گردشگران دارد.

بازار کفش مشهد

در مشهد بازارهای متعددی وجود دارد که تمامی مسافران و گردشگران می توانند، لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنند. بازار کفش مشهد یکی از معروف ترین بازارهای این شهر است که در یک منطقه متمرکز نیست و برای خرید هر نوع کفشی می توانید به بازار مناسب آن بروید. در اطراف حرم بازار عباس قلی خان، انواع کفش های برند و اورجینال اصل را به صورت استوک عرضه می کند. در صورت نیاز به تهیه کفش های برند ایرانی که از چرم اصل تهیه شده‌ اند، می توانید بازار کفش احمدآباد و بازار کفش حر عاملی را انتخاب کنید.

سخن پایانی

بسته به راه های مختلفی که برای سفر انتخاب می کنید، فاصله تهران تا مشهد مشخص می شود. با بررسی نقشه هوایی مشهد در می یابیم که کوتاه ترین مسیر بین تهران تا مشهد حدود ۷۳۰ کیلومتر است که پس از حدود یک ساعت و نیم الی دو ساعت در فرودگاه مشهد پیاده می شوید. اما تمامی مسیرهای سفر به مشهد از راه شمال و یا از طریق جاده سمنان زیبایی های خاص خود را دارد که در صورت داشتن ترس از هواپیما یا سنگین بودن هزینه های بلیط هوایی می توانید از مسیرهای زمینی به وسیله قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی استفاده کنید. نکته مهم این است که فرقی نمی کند با چه وسیله نقلیه ای سفر به مشهد را انتخاب می کنید، برای لذت بیشتر از سفر برنامه ریزی مناسب در حوزه‌های مختلف سیاحت، زیارت، تفریح و شکم گردی می تواند خاطره ای هیجان انگیز برای شما به وجود بیاورد.

 

سوالات متداول

1- فاصله تهران تا مشهد به وسیله قطار چقدر است؟

فاصله ریلی که بین تهران تا مشهد وجود دارد حدود ۹۰۰ کیلومتر بوده و بسته به نوع قطار، بین ۸ تا ۱۳ ساعت مسیر را طی می کنید.

3- تفاوت فاصله تهران تا مشهد از جاده شمال و جاده سمنان چقدر است؟

در حالت عادی تفاوت بین جاده شمال و جاده سمنان برای رسیدن به مشهد چیزی بین ۳ تا ۴ ساعت است.

2- کدام شهرها در مسیر ریلی تهران تا مشهد قرار دارند؟

در مسیر ریلی شهرهای زیادی وجود دارند که در شهرهایی مانند گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود و نیشابور قطار توقف دارد.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)