سفر به مشهد از راه شمال

تور مشهد از راه شمال,تور مشهد از شمال,جاهای دیدنی مسیر مشهد به شمال

چکیده

اگر قصد سفر از شمال کشور به شهر مشهد مقدس را دارید، مطالعه این مقاله می تواند به بهبود روند و کیفیت سفر شما کمک بسزایی بکند. در این مقاله تمامی اطلاعاتی که در مورد سفر مشهد از راه شمال نیاز دارید را گرد هم آورده ایم.

سفر به مشهد از راه شمال مطلبی است که در قصد داریم در این مقاله از ندا بال آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. شهر مشهد یکی از شهرهای ایران است که برای ایرانیان نامی بسیار آشنا است. هر ایرانی حداقل یک بار تجربه سفر به این شهر را دارد. این مکان از جهت قرار گیری بارگاه امام رضا (ع) در آن بسیار معروف است و این موضوع یکی از دلایلی است که بسیاری، هر ساله به آن سفر می کنند.

زیبایی مکانی که قرار است یک فرد به آن جا برسد، یک مساله است و جذاب بودن مسیری که قرار است آن را طی کنید نیز موضوع دیگری است. برای عده ای شاید مسیری که می پیمایند، از مقصدشان جالب تر باشد.

اگر با وسیله نقلیه خود قصد دارید به مشهد مسافرت کنید، دو راه پیش پایتان وجود دارد. یکی از آن ها رفتن به شمال از راه سمنان و دیگری از جاده شمال است. سفر به مشهد از راه شمال، یکی از دیدنی ترین مسیرهایی است که می توانید انتخاب کنید. این جاده زیبایی هایی فراوانی دارد و شما اصلا متوجه نمی شوید که ساعات زیادی طول کشیده تا به مقصدتان برسید.

تور مشهد از راه شمال,تور مشهد از شمال,جاهای دیدنی مسیر مشهد به شمال,

مزایای رفتن به مشهد از راه شمال

مسیر مشهد از شمال به دلیل آنکه زیبایی های بصری زیادی دارد، مانع از آن می شود که چشم رانندگان سخته شود و از تعداد تصادفاتی که در اثر خواب آلودگی راننده حادث می شود کم می کند. علاوه بر آن گذر زمان در این جاده زیبا اصلا حس نخواهد شد و شما از تمام لحظات سفرتان لذت خواهید برد. رانندگی در این مسیر، یکی از لذت بخش ترین کارهایی که است که شاید امکان تجربه کردن آن، همیشه برایتان فراهم نباشد. پارک جنگلی گلستان یکی از زیباترین و بکرترین مناطقی است که در این راه وجود دارد.

از دیگر مواردی که باعث شده یک سوم از مسافران تور مشهد از این راه عبور کنند، چشمه ها و آبشارهایی است که در این منطقه به وفور دیده می شود و چشم از دیدن آنان سیراب نمی شود. تجربه بازدید از تنگه واشی، چشمه های آب گرم خمده نیز از اتفاقات بسیار دیدنی است که در مسیر سفر به مشهد از راه شمال برایتان رخ خواهد داد. به شما پیشنهاد می کنیم که دیدن این مناظر زیبا و دیدنی را از دست ندهید و همواره سعی کنید از تمام مدت زمانی که در سفر هستید، نهایت لذت و استفاده را ببرید. برای اینکه مسافرت خود را به بهترین شکل رقم بزنید، می توانید از تور مشهد از شمال استفاده کنید تا دغدغه هایتان کاهش پیدا کند.

سفر به مشهد از راه شمال,سفر به مشهد از شمال,مسیر مشهد از شمال,

چرا بهتر است از راه سمنان به مشهد نروید؟

در سفر به مشهد از راه سمنان، ساعات طولانی و دیدن مناظر بیابانی همه را خسته می کند و این امر درصد تصادفات را بالا می برد. رفت و آمد زیاد و گاهی ترافیک های کندی که در این محدوده وجود دارد، نیز از دلایل دیگری است که باعث می شود این جاده زیبایی چندانی نداشته باشد. تنها مزیتی که عبور از این مسیر دارد، کوتاه تر بودن آن نسبت مسیرهای تور مشهد از شمال است؛ البته این مساله به شرطی است که جاده شلوغ نباشد. این مسیر از مسیر شمال، 5 ساعت کوتاه تر است و اگر برای رفتن عجله دارید، این گزینه می تواند برای شما بهترین باشد.

مسیر مشهد از شمال از چه شهرهایی می گذرد؟

برای سفر به مشهد از راه شمال باید رودهن، آبعلی، پلور، گزنک، آمل، بابل، قائم شهر، ساری، سورک، نکا، رستم کلا، بهشهر، گلوگاه، بندر گز، کردکوی، گرگان، فاضل آباد، علی آباد، خانبین، آزادشهر، مینودشت، کالیگش، تنگراه، چمن بید، آشخانه، بجنورد، شیروان، فراوج، قوچان و  چناران عبور کنید. بعد از رانندگی به طول 965 کیلومتر، می توانید بارگاه ملکوتی امام رضا را مشاهده کنید. طی این مسافت باعث می شود که شما 13 ساعت در جاده رانندگی کنید.

اما برای رسیدن به این شهر از مسیر سمنان، شما باید از شهرهای تهران، ایوانکی، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، داورزن، سبزوار، نیشابور و ملک آباد گذر کنید. کل مسافتی که در این جاده شما در حال رانندگی هستید 880 کیلومتر است.

جذابیت های نهفته در مسیر مشهد از شمال

یکی از مواردی که در این جاده می تواند  تحسین شما را برانگیزد، جاده ای معرف به جاده سنتو است. این جاده از گلستان شروع می شود و شما را همراهی می کند تا به خراسان شمالی برسید.

یکی دیگر از مناطقی که ارزش دیدن دارد، آشخانه است که تا مشهد 300 کیلومتر فاصله داشته و اماکن دیدنی مانند تپه قلعه خان، آب معدنی در روستای مهمانک، امامزاده دلاور در دو کیلومتری این شهر و آبشار بیار دارد. دیدن از این منطقه نیز خالی از لطف نیست.

بعد از رد کردن آشخانه به بجنورد می رسید که این منطقه نیز جاهای سرسبز و دیدنی داشته و آب گرم، اماکن دیدنی، پاک بزرگ قارداش، عمارت مفهم و غیره در این شهر وجود دارد و می توانید با دیدن این مناظر لحظات به یاد ماندنی برای سفر خود ثبت کنید. بعد از شهر بجنورد، شیروان قرار دارد که منطقه زوارم که جنبه گردشگری داشته، دره های زیبا و سرسبز و چشمه هایی چشم نواز از آثار دیدنی آن است.

یکی دیگر از جذابیت های مسیر سفر به مشهد از راه شمال پناهگاهی مخصوص حیوانات است که در اطراف شهرستان جاجرم قرار دارد و منطقه ای غنی از نظر استپی محسب می شود. انواع مختلفی از حیوانات اعم از خرگوش، گرگ، پلنگ، کفتار و عقاب را می توانید در این پناهگاه مشاهده کنید. البته این منطقه خانه یوزپلنگ ایرانی است که مهم ترین حیوان این محوطه به شمار می رود و باعث دو چندان شدن اهمیت آن شده است.