راهنمای کامل مترو مشهد

قطار شهری مشهد,قیمت بلیط مترو مشهد,مترو شهر مشهد

چکیده

پایتخت مذهبی ایران " مشهد مقدس" هر ساله پذیرای زائران فراوانی از سراسر ایران و جهان است و یکی از شلوغ ترین شهرهای مذهبی ایران محسوب می شود. خیلی از افراد در سفر مشهد پس از رسیدن به مشهد جهت حمل و نقل داخل شهر به جای استفاده از خودروی شخصی یا تاکسی و اتوبوس ترجیح می دهند از مترو استفاده نمایند. با استفاده از مترو مشهد به راحتی می توان در زمان کوتاهی از اماکن مختلف مشهد بازدید نمود. با ما همراه باشید تا با مترو مشهد بیشتر آشنا شوید.

قطار شهری مشهد,قیمت بلیط مترو مشهد,مترو شهر مشهد,

مترو مشهد دارای 4 خط ریلی است که مسافران می توانند برای جابجایی بین نقاط مختلف شهر مشهد از آن استفاده نمایند. از طریق قطار شهری مشهد می توان با صرف هزینه کمتر از بسیاری از اماکن دیدنی مشهد بازدید نمود. این وسیله حمل و نقلی همه روزه از ساعت 6 صبح الی 22 شب در دسترس می باشد.

راه اندازی قطار شهری مشهد

با توجه به ازدیاد جمعیت و حجم بالای ترافیک به دلیل پرجمعیت بودن مشهد و مسافران زیادی که همیشه در طول سال در مشهد وجود دارد، در سال 1389 مترو مشهد راه اندازی شد و به عنوان ارزان ترین وسیله حمل و نقل بین شهری بسیار مورد توجه قرار گرفت. در ابتدا فقط مسیرهای محدودی مجهز به مترو مشهد بودند اما روز به روز بر تعداد ایستگاه های مترو مشهد افزوده می شود به طوری در حال حاضر با استفاده از این خطوط روزانه بالغ بر 6 میلیون نفر جابجا می شوند و می توان گفت مترو مشهد بهترین وسیله حمل و نقل برای جابجایی درون مشهد بین نقاط مختلف می باشد.

نقشه خطوط مترو مشهد

مترو مشهد,متروی مشهد,قطار شهری مشهد,

مسافران تور مشهد و تمامی زائران امام رضا (ع) می توانند برای اطلاع دقیق از آدرس ایسگاه های مترو مشهد نقشه مترو مشهد را دانلود نمایند تا راحت تر بتوانند از آن استفاده نمایند و با محل هایی که عبور می کند آشنا شوند. البته به این نکته نیز باید توجه نمود که برخی از ایستگاه های مترو مشهد که بر روی نقشه وجود دارند در حال حاضر در دسترس نیستند و افتتاح نشده اند بنابراین قبل از برنامه ریزی برای استفاده از مترو جهت رسیدن به مقصد مورد نظر خود بررسی نمایید که آن ایستگاه فعال است یا خیر.

خطوط ریلی مترو مشهد

در حال حاضر مسافران می توانند از 4 خط فعال مترو مشهد استفاده نمایند که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

  • خط 1 مترو مشهد

این خط ریلی با 24 ایستگاه مسیر فرودگاه هاشمی نژاد مشهد تا وکیل آباد را به یکدیگر متصل می نماید و دارای طولی بالغ بر 24 کیلومتر می باشد.

  • خط 2 مترو مشهد

این خط ریلی با 13 ایستگاه فعال مسیر رضا شهر به طبرسی را به یکدیگر متصل می نماید و دارای مسیری به طول 14 کیلومتر است.

  • خط 3 مترو مشهد

خط 3 قطار شهری مشهد با استفاده از 24 ایستگاه مسیر شهرک ابوذر به قاسم آباد که 28 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند را به یکدیگر متصل می نماید.

  • خط 4 مترو مشهد

مسافران با استفاده از این خط می توانند از شهرک شهید باهنر به خواجه ربیع بروند، فاصله بین آن ها 17 کیلومتر است.

نحوه خرید بلیط مترو مشهد

به منظور استفاده از مترو مشهد باید من کارت هایی را خریداری نمود که قابل شارژ نمودن هستند و به راحتی از طریق آن ها می تواند هزینه جابجایی با مترو را پرداخت نمود. قیمت بلیط قطار شهری مشهد در مقایسه با سایر روش های حمل و نقل درون شهری بسیار مناسب تر است، از این رو با خرید این کارها می توان هزینه های سفربه مشهد را نیز کاهش داد.

ساعت آغاز به کار مترو مشهد

قیمت بلیط مترو مشهد,مترو شهر مشهد,مترو مشهد,

مترو مشهد هر روز از ساعت 6 الی 22 در حال خدمت دهی به مسافران است البته در روزهای تعطیل با یک ساعت تاخیر یعنی از ساعت 7 صبح الی 22 مشغول خدمت رسانی می باشند. معمولا مترو ها هر 15 دقیقه یکبار از یک ایستگاه عبور می کنند، از این رو به راحتی با استفاده از آن ها می توان از اماکن دیدنی مشهد دیدن نمود.

اماکن دیدنی مشهد با قطار شهری

اگر مترو مشهد را برای جابجایی بین نقاط مختلف مشهد انتخاب کرده باشید به راحتی می توانید به دیدن اماکن و جاذبه های مشهد بروید. از اماکن مشهد که با قطار شهری مشهد به راحتی می توان به آنجا رفت می توان به پارک ملت، پارک وکیل آباد، بام هفت تیر، حرم مطهر امام رضا (ع) و … اشاره نمود.

جالب است که بدانید مترو مشهد تنها در مسیرهایی که اماکن دیدنی و تاریخی وجود دارد محدود نشده است بلکه این قطارهای شهری دارای ایستگاه هایی در نزدیکی دانشگاه و ادارات مشهد هستند و دانشجویان و کارمندان زیادی هر روزه با این مترو ها خود را به دانشگاه یا سرکار می رسانند، از این رو متروهای مشهد یکی از پرطرفدار ترین روش های حمل و نقل هستند.