بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

چکیده

بازار فردوسی یکی از شلوغ ترین و بهترین مراکز خرید مشهد به شمار می ‌رود که مهمترین علت شلوغ بودن این بازار قیمت های منصفانه و اجناس متنوع است. این بازار بزرگ دارای دو شعبه با فاصله بسیار کم از یکدیگر بوده که شرایط خرید را آسان تر می کند. برای دیدن داستان های شاهنامه […]

بازار فردوسی یکی از شلوغ ترین و بهترین مراکز خرید مشهد به شمار می ‌رود که مهمترین علت شلوغ بودن این بازار قیمت های منصفانه و اجناس متنوع است. این بازار بزرگ دارای دو شعبه با فاصله بسیار کم از یکدیگر بوده که شرایط خرید را آسان تر می کند. برای دیدن داستان های شاهنامه به صورت برجسته بر روی دیوارهای این بازار که جلوه ای خاص به فضا داده می توانید با دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی به این مجموعه بروید. همه افرادی که با رزرو تور مشهد با قطار و یا هر نوع تور دیگری به این شهر سفر کرده‌ اند، یک بار بازدید از بازار فردوسی مشهد را پیشنهاد می کنیم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات لازم در هنگام رزرو تور می توانید از کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان کمک بگیرید.

تور مشهد با قطار

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

شهر مشهد با داشتن ویژگی‌ های خاص زیارتی، سیاحتی، تفریحی و تجاری سالانه میزبان تعداد زیادی از مسافر است. به همین جهت برای این مقصد انواع مختلف تور توسط کارگزاری های معتبر برگزار می شود، تا همه مسافران بتوانند در شرایطی امن و آسوده سفر خود را طی کنند.
برای داشتن یک سفر با هزینه مناسب و اقامت در بهترین هتل ها و آپارتمان های شهر مشهد امکان رزرو تور مشهد با قطار در مجموعه ندا بال آسمان وجود دارد. قطارهای مختلفی در این مسیر در رفت و آمد هستند که متناسب با شرایط خود می ‌توانید از قطارهای لوکس و رویایی یا قطارهای معمولی استفاده کنید. اما اغلب قطارهایی که در این مسیر برای تورها برگزار می شوند، کیفیت خوبی دارند.
معمولاً مدت زمان سفر کوتاه بوده و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به مراکز خرید معتبر رفته و لوازم مورد نیاز خود و همچنین سوغات را تهیه کنند. برای دسترسی به لوازم مختلف به صورت یکجا بازار فردوسی مشهد یکی از پیشنهادهای ما می باشد که در هنگام رزرو تور می توانید اطلاعات لازم در این مورد را نیز به دست آورید.

درباره بازار فردوسی مشهد

بازار فردوسی مشهد جزء بزرگترین مراکز خرید در این شهر است که متنوع ترین محصولات را عرضه می کند و به عنوان مغازه اصلی برای خریدهای کلی زائران و مسافران مشهد محسوب می شود. این بازار با داشتن طراحی شیک و چشم نواز و فضای وسیع و همچنین امکانات تفریحی و رفاهی مناسب به علاوه دسترسی آسان، موجب شده تا بازدیدکنندگان با شرایط بهتری به این بازار برسند.

بازار فردوسی در فضایی بزرگ با وسعت ۷ هزار مترمربع بنا شده و یکی از بزرگترین مراکز خرید این شهر به شمار می رود که این بازار را در چهار طبقه احداث کرده اند. مجموع بنای بازار فردوسی مشهد حدود ۳۰ هزار متر مربع بوده که در آن ۷۲۵ واحد تجاری در چهار طبقه وجود دارد. این مجتمع در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسیده و جزء مراکز مدرن خرید به شمار می رود. به دلیل استقبال بالایی که از این مجتمع خرید صورت گرفته فاز دوم این مجتمع در پشت فاز یک ساخته شد و در سال ۹۵ مورد بهره برداری قرار گرفت. فاز دو این مجتمع با زیربنای تجاری ۳۰۰۰۰ متر مربع در چهار طبقه مجزا خدمات گوناگونی را عرضه می کند. نمای بازار، مدرن و لوکس بوده و به صورت ترکیبی از کامپوزیت و شیشه ساخته شده است.
فاصله بسیار کم این بازار تا حرم مطهر، موجب شده تا جزء محبوب ترین مراکز رفاهی و تفریحی و خرید برای مسافران و زائران به شمار برود. داشتن سه ورودی تجاری با دسترسی مناسب به خیابان ‌های اصلی شهر موجب شده تا خریداران راحت ‌تر به این مجموعه دست پیدا کنند.

نکته مهمی که در مورد بازار فردوسی مشهد و کسبه آن وجود دارد، این است که در ایام کرونا مدیریت و مالک بازار فردوسی مشهد برای جلوگیری از فشار بر روی کسبه سعی کرده ‌اند تا ۵۰ درصد حق شارژ ماهیانه را از مغازه دارها دریافت نکنند، تا بدین ترتیب کمک کوچکی کرده باشند.

آدرس بازار فردوسی مشهد

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

بازار فردوسی مشهد سرراست بوده و در دور میدان گل شور و نزدیک یک پارک بزرگ قرار گرفته است. در واقع آدرس بازار فردوسی در انتهای سی متری طلاب و نزدیک بلوار نبوت قرار دارد. به همین سبب افراد بیشتری برای مراجعه به آن ترغیب می شوند. از آنجا که فاصله این دو بازار از یکدیگر به صورت پیاده حدود ۴ دقیقه است، در یک روز می توانید از هر دو بازدید کنید.

آدرس بازار فردوسی مشهد (۱): مشهد، انتهای سی متری طلاب، نبش میدان مفتح

آدرس بازار فردوسی مشهد (۲): مشهد، انتهای سی متری طلاب، نبش مفتح ۴۰

شماره تلفن بازار فردوسی

داشتن شماره تلفن بازار فردوسی مشهد به شما کمک می کند تا در صورت نیاز به اطلاعات در مورد ساعت باز بودن مجتمع در روزهای خاص از آن استفاده کنید.

شماره تلفن بازار فردوسی مشهد (۱): 051-3223001
شماره تلفن بازار فردوسی مشهد (۲): 051-32504001-6

بازار فردوسی مشهد جمعه ها باز است؟

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

اگر برای شما هم سوال به وجود آمده که بازار فردوسی مشهد جمعه ها باز است؟ باید بگوییم که استقبال مسافران و بازدیدکنندگان به گونه ای است که این بازار در روزهای جمعه نیز باز بوده و خدمات خود را به طور کامل ارائه می دهد. در واقع تعطیلی بازار فردوسی مشهد در هیچ روزی از هفته به غیر از ایام شهادت خاص در مشهد وجود ندارد.

ساعت کاری بازار فردوسی مشهد

دانستن ساعت کاری بازار فردوسی مشهد به یکی از سوالات متداول تبدیل شده است که برای اغلب مسافران اهمیت دارد. در جواب این سوالات باید گفت که این مجتمع بزرگ همه روزه پذیرای توریست ‌ها و گردشگران است و در ساعت مناسبی خدمات خود را ارائه می دهد.
ساعت کاری بازار فردوسی مشهد: همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۲

چگونه به پاساژ فردوسی مشهد برویم؟

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

همانطور که مشخص است بازار فردوسی مشهد به حرم مطهر رضوی نزدیک بوده و با قرارگیری در محله طلاب مسیر دسترسی آسانی دارد.
مترو مشهد در حال حاضر به گونه ای قرار گرفته که مسافران می توانند از آن برای رسیدن به اغلب مراکز تفریحی و خرید استفاده کنند. در صورت آشنایی با نقشه مترو مشهد می توانید نزدیکترین ایستگاه ها را به مراکزی که قصد مراجعه به آنها را دارید پیدا کنید.
مسیرهای دسترسی به پاساژ فردوسی مشهد به این شکل می باشد:

دسترسی پیاده

از قسمت شمال شرقی حرم می توانید به صورت پیاده در مدت زمان ۱۵ دقیقه به بازار فردوسی برسید.

دسترسی با مترو مشهد

دسترسی به بازار فردوسی با مترو به این صورت است که در صورت استفاده از مترو خط ۲ می توانید در ایستگاه مفتح پیاده شوید و اگر از خط یک که از پارک ملت مشهد هم عبور می کند، استفاده کردید، باز هم در ایستگاه شریعتی خط را عوض کرده و در ایستگاه مفتح پیاده شوید. از این ایستگاه با کمک اتوبوس های درون شهری به بازار فردوسی مشهد می رسید.

امکانات بازار فردوسی مشهد

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

 

همه مراکز خرید سنتی و قدیمی و یا مراکز خرید جدید از امکانات مختلفی برخوردارند تا بتوانند توجه مسافران را جلب کرده و اوقات لذت بخشی در خرید برایشان ایجاد کنند. بازار فردوسی مشهد هم از این قضیه مستثنا نبوده و با داشتن امکانات متعدد شرایط خرید خوبی ایجاد کرده است.
از مهم‌ترین امکانات بازار فردوسی مشهد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مجهز بودن به پله های برقی و آسانسور برای ارتباط بهتر بین طبقات همچنین داشتن پله های اضطراری
 • مجهز بودن به سیستم دوربین مداربسته و سیستم مانیتورینگ
 • مجهز بودن به سیستم اعلان و اطفاء حریق هوشمند
 • داشتن سیستم تهویه و هواکش قوی برای تصفیه هوای مجتمع
 • مجهز به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب
 • مجهز بودن به بخش بازی کودکان و داشتن خودرو حمل کودک
 • قرار دادن دستگاه های آبسردکن در طبقات
 • داشتن پارکینگ اختصاصی
 • وجود ۱۱ واحد فست فود و کافی شاپ در کل مجموعه برای رفع خستگی
 • وجود در نمازخانه برای اوقات شرعی

طبقات بازار فردوسی مشهد

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

 

بازار فردوسی مشهد از طبقات مختلفی تشکیل شده است که در هر طبقه لوازم خاصی قرار گرفته تا دسترسی به محصول مورد نیاز برای خانواده ها آسان تر باشد. چرا که با وجود تعداد زیادی از واحدهای تجاری مدت زمان طولانی برای دیدن همه این مغازه ها لازم است. در طبقات مختلف این مجموعه محصولات برند و با کیفیت بالا و حتی محصولات خوراکی و سوغات هم ارائه می گردد. در ادامه به بررسی طبقات بازار فردوسی مشهد می پردازیم:

 • طبقه منفی یک (-1)

در طبقه منفی یک بازار فردوسی مشهد سیسمونی ارائه می گردد، در این بخش می توانید تمامی لوازم مورد نیاز کودک و نوزاد را تهیه کنید.

 • طبقه همکف

در طبقه همکف برای آقایان و بانوان لوازم مختلفی عرضه می شود که از مهمترین آنها می توان به عینک های دودی، لباس زیر برای آقایان و خانم ها، چادر و حوله و مواردی از این قبیل اشاره کرد. البته کیف و کفش بازار فردوسی مشهد هم در طبقه همکف قرار دارد و می توانید انواع کفش های برند و مرغوب را با قیمت های مناسب در این طبقه تهیه کنید. ناگفته نماند اگر قصد خرید کیف و کفش دارید می توانید با مراجعه به بازار کفش مشهد، محصولات متنوع تری را ببینید و خریداری کنید.

 • طبقه اول

مانتوهای بازار فردوسی مشهد در طبقه مثبت یک قرار گرفته اند، در این طبقه انواع طرح ها و مدل های جدید و به روز را می توانید تهیه کنید و در کنار آن با وجود مغازه های روسری فروشی ملزومات لازم و هماهنگ با مانتو نیز ارائه می گردد و دسترسی به باکیفیت ترین روسری ها پیدا می کنید.

 • طبقه دوم

یکی از ویژگی های خاص این بازار ارائه لوازم مخصوص عروس و داماد است که در طبقه مثبت دو وجود دارد. همچنین در این طبقه لوازم دیگری مانند ساعت و بدلیجات، طلا و جواهرات هم ارائه می گردد.

 • طبقه سوم

لباس مجلسی بازار فردوسی در طبقه سوم قرار گرفته که جدیدترین طرح های روز را می ‌توانید در این بازار تهیه کنید. علاوه بر لباس های مجلسی در این طبقه مغازه هایی برای خرید انواع خوراکی ها، سوغات و صنایع دستی هم وجود دارد.
با بررسی طبقات این مجتمع در می یابیم که واقعاً یک مرکز خرید مناسب برای همه اعضای خانواده است و هر نوع محصولی را می توانید در این مجتمع پیدا کنید.

هتل های نزدیک بازار فردوسی

 

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

بازار فردوسی مشهد در یکی از بهترین نقاط شهر قرار گرفته که دسترسی به اماکن تاریخی و گردشگری از آن به آسانی صورت می گیرد. اغلب افرادی که به دنبال یافتن مرکز خرید در نزدیکی حرم هستند، ترجیح می دهند تا این بازار را برای گشت و گذار انتخاب کنند. به همین جهت هتل های خوب و درجه یکی در اطراف این بازار قرار گرفته، تا در صورت تمایل بتوانید در آنها اقامت داشته باشید.
در صورتی که بهترین هتل مشهد را بشناسید و تمایل به پرداخت هزینه ‌های آن داشته باشید می توانید انواع هتل های ۵ ستاره و درجه یک در این شهر را برای اقامت انتخاب کنید. اما در این بخش قصد داریم به معرفی هتل های نزدیک بازار فردوسی مشهد بپردازیم:

هتل کیانا مشهد

هتل کیانا که جزء هتل های 4 ستاره است که در نزدیکی حرم قرار گرفته و فاصله پیاده تا حرم رضوی حدود 5 دقیقه است. از بهترین ویژگی های هتل کیانا مشهد دسترسی آسان به بازار فردوسی و چشم انداز حرم می باشد.

هتل ساوین مشهد

هتل ساوین با داشتن سه ستاره و کیفیت خیلی مناسب، یکی از بهترین هتل های نزدیک به حرم است که فاصله کوتاهی تا حرم و جاهای دیدنی مشهد دارد. هتل ساوین مشهد در خیابان امام رضا واقع شده است و به آسانی می توانید از طریق آن به بازار فردوسی بروید.

هتل قصر مشهد

هتل بین المللی قصر با داشتن موقعیت مکانی خوب و خدمات مطلوب جزء بهترین هتل های قیمت مناسب مشهد به شمار می ‌رود. هتل قصر مشهد دسترسی آسانی به حرم مطهر و بازارهای اطراف حرم  از جمله بازار فردوسی دارد.

هتل مدینه الرضا مشهد

برای اقامت در یک هتل پنج ستاره در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا، هتل مدینه الرضا مشهد گزینه مناسبی است که با داشتن امکانات رفاهی و دسترسی آسان به هر مرکز خرید اطراف آن جزء هتل های خوب شمرده می شود.

معرفی مراکز خرید مشهد نزدیک حرم

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

بخش بسیار مهمی از سفر را خرید و گشت و گذار در مراکز تجاری تشکیل می دهد؛ به همین جهت تمامی عاشقانه علی بن موسی الرضا پس از زیارت بارگاه ملکوتی ایشان ترجیح می دهند تا اوقات فراغت خود را به تفریح و یا بخرید سپری کنند. در سال‌ های اخیر مراکز خرید شیک و مدرنی نظیر بازار فردوسی در اطراف حرم رضوی ساخته شده، تا دسترسی مسافران آسان تر باشد. چرا که مسافران با کمبود وقت مواجه هستند و نمی توانند به نقاط دور دست برای خرید لوازم خاص بروند. از مهمترین مراکز خرید مشهد نزدیک حرم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

مرکز خرید پروما

مرکز خرید پروما مشهد جزء جدیدترین مکان هایی است که در این شهر بنا شده و مغازه های متنوع و گوناگون برای کودکان و بزرگسالان و انواع لوازم خانگی و سیسمونی را عرضه می کند.

مجتمع تجاری وصال

از مهمترین مکان های تجاری مشهد است که برای خرید کردن می توانید آن را انتخاب کنید. این مجتمع در نزدیکی حرم رضوی قرار گرفته و با داشتن رستوران ها و آبنمای موزیکال و جامپینگ مورد توجه کودکان هم قرار می گیرد.

پاساژ کاسپین مد مشهد

اگر اهل خرید برندهای شیک دنیا هستید، پاساژ کاسپین مد مشهد گزینه مناسبی است زیرا معروفترین برندهای ایتالیا، انگلستان، ترکیه و اسپانیا را عرضه می کند.

بازار رضای مشهد

بازار رضای مشهد از مهمترین بازارهای این شهر به شمار می رود که به دلیل داشتن قدمت بالا و نوع خاص محصولات ارائه شده در آن جذابیت متفاوتی دارد. همه افراد حداقل یکبار در سفر خود به این بازار مراجعه می کنند.

بهترین رستوران های مشهد کدامند؟

بازار فردوسی مشهد (معرفی جامع و آدرس بازار فردوسی نزدیک حرم)

معمولاً سفر به چندین بخش مختلف تقسیم می‌ شود که یک بخش بسیار مهم برای همه افراد وعده های غذایی در بهترین رستوران مشهد است. با رفتن به رستوران های خوب، ضمن اطمینان از کیفیت غذا و سلامت آن می توانید اوقات فراغت خود را نیز به بهترین شکل سپری کنید.

در شهر زیارتی و سیاحتی مشهد رستوران های متعددی برای ارائه غذاهای سنتی، غذاهای محلی، غذاهای بین المللی و فست فود وجود دارد که هر کدام از آنها را می توانید برای صرف وعده های غذایی خود انتخاب کنید. در ادامه به معرفی چند رستوران که جزء بهترین های مشهد قرار می گیرند، می پردازیم:

 • رستوران ارم شاندیز به عنوان قدیمی ترین و بهترین رستوران مشهد
 • رستوران پسران کریم با چلو ماهیچه های معروف و لذیذ
 • کترینگ رزا با ارائه غذاهای با کیفیت بالا و محیط تمیز
 • رستوران رضایی مشهد با داشتن نیم قرن تجربه
 • رستوران معین درباری با بیشتر از یک قرن سابقه
 • رستوران ایتالیایی لیو با یک محیط آرام و دنج و پیتزاهای ایتالیایی خاص
 • رستوران دوسولی با داشتن فضای سرپوشیده و روف گاردن مناسب برای خانواده و جمع های دوستانه
 • رستوران اعیونی برای سرو غذاهای ایرانی و دیزی های خوش طعم

سخن پایانی

بازار فردوسی مشهد یکی از بازارهای پرطرفدار در این شهر است که با داشتن دو شعبه امکانات متعددی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این مجموعه با داشتن پارکینگ اختصاصی و وجود یک پارک در نزدیکی آن، بهترین فضا برای خریدهای خانوادگی به شمار می رود. برای به دست آوردن تجربه خوب از رفتن و گشت و گذار در بازار فردوسی مشهد، بهتر است در هنگام رزرو تور مشهد اطلاعات لازم و کاربردی را به دست آورید، تا در مدت زمان کوتاه سفر برنامه ریزی بهتری برای خریدهای خود داشته باشید.

سوالات متداول

1- فاصله بازار فردوسی تا حرم چقدر است؟

این بازار تا حرم مطهر رضوی با خودرو حدود ۴ کیلومتر فاصله دارد و به صورت پیاده می توانید بعد از ۱۵ دقیقه به این بازار برسید.

2- آیا بازار فردوسی مشهد پارکینگ دارد؟

بازار فردوسی مشهد به صورت اختصاصی پارکینگ داشته و البته در فضای اطراف این بازار هم محیط پارکینگ زیادی وجود دارد و در اغلب مواقع مشکلی برای پارک نیست.

3- آیا بازار فردوسی برای مراجعه خانواده ها مناسب است؟

در بازار فردوسی اجناس متنوعی برای همه گروه‌ های سنی ارائه می گردد و خانواده‌ ها می ‌توانند لوازم مورد نیاز را در این مجموعه تهیه کنند.

تورهای پیشنهادی ندا بال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)