سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

چکیده

سوغات کیش هم مانند سایر نقاط جنوبی کشور شامل ماهی و میگو و صنایع دستی می شود که البته سوغات این جزیره زیبا به همین مواد خلاصه نشده و موارد مختلف دیگری هم برای خرید سوغات وجود دارد. مسافران و گردشگران جزیره می توانند با دست پر به شهرهای خود بازگردند و برای هر کدام […]

سوغات کیش هم مانند سایر نقاط جنوبی کشور شامل ماهی و میگو و صنایع دستی می شود که البته سوغات این جزیره زیبا به همین مواد خلاصه نشده و موارد مختلف دیگری هم برای خرید سوغات وجود دارد. مسافران و گردشگران جزیره می توانند با دست پر به شهرهای خود بازگردند و برای هر کدام از دوستان و عزیزان شان متناسب با سلیقه آنها از محصولات مختلف سوغات کیش را تهیه کنند. در هنگام رزرو تور کیش و سفر به این جزیره زیبا به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سوغاتی های این جزیره و مراکز مناسب برای خرید آنها به شما کمک می کند، تا بهترین سفر را تجربه کنید که در این زمینه مجموعه ندا بال و کارشناسان آن می ‌توانند به شما کمک کنند.

رزرو تور کیش

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

جزیره زیبا و توریستی کیش به مانند یک نگین در خلیج فارس می درخشد و در این جزیره مراکز خرید متعددی وجود دارد که مسافران و گردشگران را وسوسه می ‌کند تا به جای رفتن به کشورهای همسایه به این جزیره سفر داشته باشند.
همین جذابیت ها موجب شده تا تور کیش از مشهد هم طرفداران زیادی داشته باشد چرا که مشهد به عنوان یکی از شهرهای توریستی و گردشگری ایران شناخته می شود؛ اما مردم محلی این شهر ترجیح می دهند تا برای گشت ‌و گذار در نقاط مختلف جزیره کیش را انتخاب کنند.
فرقی نمی ‌کند که شما با رزرو تور لوکس کیش به جزیره آمده باشید یا با تورهای مختلف دیگر در هر صورت نیاز به خرید سوغات برای دوستان و عزیزان خود پیدا می کنید. پس بهتر است که در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید، تا در بین کالاها و محصولات متنوع جزیره، دچار سرگردانی نشوید.
بهتر است بدانید که سوغات جزیره زیبای کیش به دو دسته بندی کلی سوغات محلی و سوغات مدرن تقسیم می ‌شود. به همین جهت افراد می توانند متناسب با روحیات اعضای خانواده و دوستان خود بهترین انتخاب ها را داشته باشند.

سوغات کیش و صنایع دستی

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

جزیره زیبای کیش به عنوان توریستی ترین منطقه در داخل کشور ما شناخته می شود، سالانه بیشتر از هزاران گردشگر از سرتاسر ایران و جهان به آنجا سفر می ‌کنند. به همین جهت نیاز است که در این جزیره زیبا فروشگاه ها و مراکز خرید مختلفی وجود داشته باشد، تا همه افراد در آرامش خاطر بتوانند خریدهای مد نظر خود را انجام داده و یادگاری های خاطره انگیزی از سفر به همراه ببرند.
در فروشگاه صنایع دستی که یکی از مهمترین سوغاتی های این جزیره زیبا است؛ انواع مختلف صنایع دستی ارائه می گردد که برای همه افراد با هر ذوق و سلیقه محصولاتی مناسب وجود دارد. در واقع صنایع دستی به عنوان ماندگارترین سوغاتی محسوب می ‌شوند که از این جزیره زیبا می توانید لوازم ارزشمند و خاص را تهیه کنید.

در این بخش به معرفی مهمترین صنایع دستی جزیره به عنوان سوغات کیش می توان از آنها استفاده کرد، می‌ پردازیم:

سفال کیش؛ یک سوغاتی خاص و منحصر به فرد

از مهم ترین صنایع دستی که در جزیره تولید می شود، می توان به کوزه های سفالی با رنگ های متفاوت اشاره کرد که در تنوع ابعاد و شکل ظاهری ساخته می شوند. این ظروف دستساز بسیار مستحکم بوده و رنگ مایل به سبز دارند؛ به دلیل ویژگی خاک مرجانی جزیره این سوغات در کشورهای دیگر هم مورد توجه است و برای خرید آن می ‌توانید از بازارهای سنتی و بازار عرب ها استفاده کنید.

بافت چادرشب نشان ذوق و توانمندی زنان جزیره

زنان جزیره کیش در زمینه بافت چادرشب تبحر خاصی دارند و ذوق و سلیقه ای که در روند تولید این محصول به کار می برند، موجب شده تا با تولیدات سایر مناطق کشور تمایز زیادی پیدا کنند. چادرشب ها اغلب رنگ زمینه قرمز داشته و با طرح و نقش های ذهنی و خلاقانه تزیین می ‌شوند و به عنوان جانماز رومیزی و حتی روانداز کاربرد دارند.

حصیر بافی از هنرهای باستانی و قدیمی جهان

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

بافت بوریا جزء هنرهای قدیمی مردم جهان است که از روزگاران دور در جزیره کیش هم انجام می شد. در گذشته از نخل های خرما به جای نایلون های پلاستیکی استفاده می کردند؛ اما در حال حاضر از برخی نایلون های پلاستیکی هم برای بافت این سبدها استفاده می کنند. محصولات حصیربافی شامل زیرانداز، سبدهای حصیری زیبا و کیف های رنگارنگ و خاص است.

گلیم بافی با طرح و نقشه ذهنی

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

یکی از سوغاتی های خاص جزیره که طرفداران زیادی هم دارد بافت گلیم سوزنی است که به عنوان زیرانداز سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. به این گلیم ها در زبان محلی شیریکی پیچ گفته می شود که تمامی طرح های آن به صورت خلاقانه بوده و از طبیعت الهام گرفته می شود.

گلابتون دوزی نقش و نگاری فاخر

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

گلابتون دوزی از هنرهای اصیل جزیره بوده و بر روی پارچه های مختلف می ‌توان آن را پیاده سازی کرد. اما بیشترین کاربرد آن به عنوان شال و روسری و لباس های مختلف می باشد که طرح های بته جقه، اسلیمی و حتی نقش محرابی بر روی آن با استفاده از نخ های ابریشمی و نخ زری ایجاد می گردد.

زیورآلات از جنس صدف

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

تولید زیورآلات از جنس صدف به عنوان یکی از صنایع دستی دریایی به شمار می رود که از سالیان دور ماهیگیران صدف ها را برای همسر و فرزندان خود جمع آوری می کردند، در طرح های مختلف می سازند.

خوراکی های لذیذ برای سوغاتی کیش

یک بخش بسیار مهم از سوغات کیش را خوراکی های لذیذ و خوشمزه محلی و مدرن تشکیل می ‌دهند. تهیه هر کدام از این سوغاتی ها و بردن به شهرهای مختلف مورد توجه قرار می گیرد.
بسیاری از افراد به دنبال تهیه سوغاتی های گران و خاص هستند؛ اما بهترین سوغات کیش از محصولات بومی این جزیره است که می تواند ضمن معرفی جزیره و محصولات مختلف آن به افراد دیگر مورد استفاده و توجه افراد زیادی هم قرار بگیرد. پس برای تهیه سوغات حتما به دنبال محصولات گران نباشید؛ بلکه با خرید یک محصول ارزان و محلی هم می توانید بهترین سوغات را تهیه کنید.
در جزیره زیبای کیش خوراکی های بی نظیر و خاصی وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها می پردازیم:

خرما؛ سوغاتی ارزان کیش

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

در صورتی که به دنبال تهیه یک سوغاتی خوراکی خوشمزه و به صرفه هستید، خرما بهترین گزینه به شمار می رود. جزیره زیبای کیش یکی از بهترین مکان ها برای کشت خرما است؛ به همین جهت به عنوان سوغاتی ارزان کیش هم به شمار می ‌رود. در این جزیره می توانید انواع خرمای خارک، رطب، خرمای خشک یا فرآورده های خرما مانند چیپس خرما را تهیه کنید.

شکلات سوغات کیش؛ با طعم های بی نظیر

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

در جزیره کیش می توانید انواع شکلات های برند و خارجی کمیاب را پیدا کنید، در واقع شکلات سوغات کیش از بهترین و خوشمزه ترین سوغاتی هایی است که برای هرکدام از عزیزان خود می توانید، تهیه کنید. از مهمترین شکلات هایی که در جزیره پیدا می کنید، می توان به نوتلا، نسکوئیک، الیت، پیاستن و موارد دیگر اشاره کرد.

شیرینی مخصوص کیش؛ طعمی به یاد ماندنی

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

لقیمات یا لگیمات از شیرینی های خوشمزه بومیان جزیره کیش است که در اعیاد مذهبی مانند عید قربان، عید فطر، نیمه شعبان و ماه رمضان مورد توجه قرار می گیرد و به دلیل استقبال بالای مسافران از این شیرینی سبک و خوشمزه، در روستای باغو به راحتی ارائه می گردد. شما می توانید با خرید این شیرینی مخصوص به عنوان سوغات کیش برای دوستانتان، تجربه ی خوشمزه ای را به آن ها هدیه بدهید.

بازار ادویه کیش؛ یک بازار خوش عطر

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

ادویه به عنوان چاشنی غذا برای بهتر و خوشمزه تر شدن انواع غذاها مانند مرغ، ماهی، خورشت، کتلت ها و کباب ها به آن اضافه می شود. در صورت چشیدن غذاهای محلی جزیره حتماً با عطر و طعم بی نظیر آن روبرو شده اید که مهمترین دلیل این طعم استفاده از ادویه های خاص جنوبی است. در بازار ادویه کیش که جزء خوش عطرترین بازارها به شمار می رود؛ می توانید انواع مختلف ادویه های مناسب برای مرغ، ماهی، میگو، غذاهای خورشتی و موارد مختلف دیگر را پیدا کنید.

قهوه؛ سوغاتی بی نظیر

به این دلیل که جزیره در منطقه آزاد قرار گرفته، انواع محصولات خارجی مرغوب و باکیفیت خوراکی در آن یافت می ‌شود که انواع قهوه خوشمزه و خاص هم به وفور در این مراکز فروش این جزیره پیدا می کنید. برای قهوه خوران فامیل و دوستان خود می توانید قهوه های بی نظیر کیش مانند انواع نسکافه، کاپوچینو، قهوه ترک، قهوه اسپرسو و موارد مختلف دیگر را تهیه کنید.

عسل کیش؛ با طعمی ناب و متفاوت

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

عسل در جزیره کیش به صورت کاملاً طبیعی برداشت می شود، طعم عسل ها با تمامی عسل هایی که تا اکنون کشیده‌اید، تفاوت دارد؛ پس این سوغاتی خوشمزه کیش را فراموش نکنید.

ماهی های خوشمزه جنوب

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

غذاهای دریایی در بین مسافران جزیره طرفداران زیادی دارد؛ چرا که در خلیج فارس به دلیل شرایط خاص ماهیانی با طعم متفاوت صید می شوند و افراد می توانند تجربه شگفت انگیز از خوردن غذاهای دریایی این جزیره به دست آورند. از مهم ترین ماهی های این جزیره می توان به ماهی تن، ماهی هامور، ماهی سرخو اشاره کرد. در بازار ماهی جزیره امکان خرید و بسته بندی برای حمل آسان و سالم ماهی ها وجود دارد.

تنوع میگو در جزیره

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

در این جزیره زیبا میگو جزء پرطرفدارترین غذاهای دریایی است که در تنوع بالایی عرضه می شوند. لابستر یک نوع میگو کمیاب است که در کنار سواحل صخره ای جزیره کیش صید می شود و جزء سوغاتی های خاص مسافران قرار می گیرد.
از مهم ترین میگوهای موجود در جزیره کیش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • میگو ببری
 • میگو موزی
 • میگو سفید
 • میگو سفید هندی
 • میگوی سرتیز
 • میگوی ببری سیاه یا مونودون
 • شاه میگوی خلیج فارس

زیباترین سوغات کیش برای افراد خوش سلیقه

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

در این جزیره زیبا انواع مواد غذایی خوراکی، لوازم آرایشی و بهداشتی و بسیاری از موارد دیگر به عنوان سوغات یافت می شود. اما در این میان حنا به عنوان زیباترین سوغات کیش برای افراد خوش سلیقه به شمار می ‌رود. چرا که بومیان با استفاده از حنا نقش های بسیار زیبایی را بر روی دست ایجاد می کنند که توسط گردشگران هم مورد استقبال قرار می گیرد. مراسم حنابندان در جزیره کیش مانند سایر شهرهای جنوبی رایج بوده و همین مسئله موجب شده تا حنای این منطقه در نوع مرغوب و به دو شکل آماده و نیمه آماده ارائه گردد و مسافران می توانند متناسب با نیاز حنا را تهیه کنند.

پوشاک برند از پرطرفدارترین سوغات کیش

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

خرید پوشاک در تمامی سفرها جزء بهترین سوغاتی ها محسوب می شود؛ چرا که انتخاب آن برای همه افراد با سلیقه های مختلف به سادگی میسر است. در منطقه آزاد کیش به دلیل وجود برندهای معتبر از تولیدکنندگان پوشاک در سطح جهان شرایط خرید آسان تر می شود.
با مراجعه به مراکز خریدی که لوکس و پربازدید بوده و انواع برندهای روز دنیا در کنار یکدیگر محصولات خود را ارائه می دهند، شرایط خرید برای مسافران که فرصت و زمان کافی ندارند به آسانی میسر می گردد.

در این جزیره زیبا امکان خرید برای بانوان، آقایان و کودکان و نوزادان به طور کامل وجود دارد به همین جهت طرفداران بیشتری داشته و در تمام ماه های سال مراکز خرید شلوغ هستند. اما بهترین زمان برای خرید پوشاک به عنوان سوغات کیش زمان هایی است که مراکز خرید جزیره تخفیف های فوق العاده ای را بر روی اجناس خود قرار می ‌دهند. در چنین شرایطی مسافران وسوسه می شوند تا محصولات بیشتری را تهیه کنند.
عطر یکی از سوغاتی های بسیار پر ارزش و گرانبها است که در جزیره زیبای کیش می توانید انواع عطرهای برند و اصل و اورجینال را تهیه کنید که ماندگاری آن بسیار بالا است و در اغلب مراکز خریدی که برای تهیه پوشاک مراجعه می کنید، می توانید مراکز فروش عطر را نیز پیدا کنید.

بهترین مرکز خرید کیش برای سوغات

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

جزیره خوش آب و هوای کیش که جزء پرطرفدارترین نقاط در جنوب ایران به شمار می ‌رود؛ مراکز خرید متعددی وجود دارد، تا مسافران با گشت و گذار در این مراکز بتوانند محصولات مورد نیاز خود را تهیه کرده و با چمدان های پر از سوغات کیش به شهرهای خود بازگردند.
مراکز خرید مختلفی که در جزیره وجود دارد، انواع کالاهای دیجیتال، کالاهای منزل، کالاهای مربوط به پوشاک و حتی زیورآلات و جواهرات لوکس را هم ارائه می دهند.
از بهترین مراکز خرید کیش برای سوغات و تهیه لوازم برند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

مرکز خرید زیتون کیش

مرکز خرید زیتون کیش با موقعیت طلایی جزء لوکس ترین بازار های جزیره به شمار می رود که در بلوار ساحل قرار گرفته است. این مرکز به مراکز خرید دیگر مانند پردیس ۱ و۲ نیز نزدیک است و گردشگران می توانند در یک روز به همه این مراکز مراجعه کنند. مهمترین محصولات ارائه شده در این مجموعه شامل موارد ذیل است:

 • تنوع بالایی از پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه از بهترین برندها
 • ارائه انواع اسباب بازی های مختلف مناسب برای همه گروه های سنی
 • ارائه انواع عطر و ادکلن های پرطرفدار برند
 • لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب و با کیفیت
 • انواع لوازم آشپزخانه

مرکز خرید رویا مال کیش

مرکز خرید رویا مال کیش برترین برندهای موجود در دنیا را ارائه می دهد، در این مجموعه فقط محصولات برند عرضه می شود و امکانات رفاهی خاص آن سبب جلب توجه مسافران شده است.

کوروش برند سنتر کیش

یکی از مرکز لوکس و تازه تأسیس جزیره، کوروش برند سنتر کیش است که معروف ترین برندهای برتر جهان اجناس خود را در این مجموعه با قیمت مناسب تر ارائه می دهند. در این مجموعه برندهای زارا، پوما، اسکیچرز و موارد دیگر عرضه می شود.

لاریسا مال کیش

این مرکز خرید به عنوان یک الماس درخشان در جزیره قرار گرفته که از محبوبترین مراکز خرید کیش با ظاهری مدرن و زیبا است. در این مجموعه محصولات متفاوتی مانند عطر و ادکلن، کیف و کفش، زیورآلات، لوازم ورزشی و لوازم الکتریکی و بهداشتی ارائه می شود.

بازار ماهی کیش

بازار ماهی کیش باید جزء آخرین بازارهایی باشد که در مدت اقامت خود در جزیره به آن مراجعه می کنید. چرا که خرید ماهی و میگو از بازار ماهی کیش در لیست سوغات همه افراد بوده و باید در ساعت پایانی تهیه شود، تا امکان انتقال آن به شهرهای مختلف وجود داشته باشد.

مرکز خرید دامون کیش

یکی از لوکس ترین مراکز خرید که در جزیره پیدا می شود، مرکز خرید دامون کیش است که کالاهای لوکس و باکیفیت در آن ارائه می گردد. اما قیمت های آن چندان ارزان نیست و انواع پوشاک طلا و زیورآلات و مواد غذایی و شکلات های خاص و کیف و کفش های برند در این مجموعه عرضه می گردد.

مرکز تجاری کیش

یکی از پرطرفدارترین مراکز خرید در جزیره، مرکز تجاری کیش است که محصولات مختلف در این مجموعه عرضه می شود و به دلیل داشتن معماری خاص و چشمگیر آن مسافران برای بازدید هم شده به این مجموعه مراجعه می کنند.

بازار مریم کیش

بازار مریم کیش به عنوان تنها بازار روباز کیش است که در بلوار دریا قرار گرفته است. در بازار مریم کیش اجناسی با کیفیت خوب و قیمت های مناسب از برندهای خارجی عرضه می شود.

جاهای دیدنی کیش

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

تمام مسافرانی که به جزیره زیبای کیش سفر می کنند، با هر هدفی که به این جزیره آمده باشند، تمایل دارند تا جاهای دیدنی کیش را از نزدیک مشاهده کنند. چرا که در گوشه و کنار این جزیره تجربه های بی نظیری وجود دارد که می توانید از نزدیک آنها را لمس کنید.
نکته مهم این است که در اطراف تمامی جاهای دیدنی کیش مراکز خرید متعددی وجود دارد که مسافران می توانند با یک تیر چند نشان بزنند و پس از گشت و گذار در مراکز خرید برای رفع خستگی و تغییر روحیه می توانند جاهای دیدنی جزیره را انتخاب کرده و به بازدید از آنها بپردازند.

از مهمترین جاهای دیدنی جزیره می توان به روستای باغو کیش، درخت سبز کیش، شهر زیرزمینی کاریز کیش، کشتی یونانی، انواع ساحل های جزیره، مجتمع های تفریحی و سرگرمی مانند: مجتمع پنگوئن، پارک آبی اوشن، پارک شنی برای کودکان، باغ پرندگان و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

بهترین رستوران کیش کجاست؟

سوغاتی از کیش چی بخرم؟ بهترین سوغات کیش + بازارهای خرید

در جزیره کیش انواع مختلف رستوران را می توانید پیدا کنید؛ چرا که این جزیره سالانه از مهمانان داخلی و خارجی زیادی پذیرایی می ‌کند و با ارائه تنوع بالای منوی غذایی توانسته است نیاز همه این مسافران را برطرف نماید.
به همین جهت در هر زمان و موقعیتی که در جزیره نیاز به پیدا کردن بهترین رستوران کیش داشته باشید، به راحتی می توانید یک مجموعه را انتخاب کنید و نیازی به رفت و آمدهای طولانی در داخل جزیره ندارید.
حتی در زمانی که برای خرید سوغات به مراکز خرید جزیره مراجعه می کنید هم می توانید از رستوران های خاص این مراکز استفاده کنید. چرا که در اغلب این فضاها رستوران هایی با ارائه منوهای محلی، ایرانی، بین المللی و فست ‌فود خدمات گوناگونی را عرضه می کنند.
در این بخش به معرفی چند مورد از بهترین رستوران کیش می پردازیم:

 • رستوران بین المللی پاشا کیش با موسیقی زنده و تجربه ای لاکچری از چیدمان مدرن و سنتی در کنار چشم انداز بی نظیر دریا
 • رستوران دریایی میرمهنا کیش برای داشتن شبی شگفت انگیز و به یادماندنی با اجرای موسیقی زنده و غذاهای خاص ایرانی و دریایی در کنار چشم انداز ساحل دریا
 • کافه رستوران تایم لپس کیش با یک فضای دنج و زیبا در کنار موسیقی ملایم و ارائه منو بین المللی
 • فودکورت دامون کیش بهترین رستوران در یک مرکز خرید حرفه ای برای صرف وعده ناهار و شام
 • رستوران خانه اسپاگتی کیش تجربه ای متفاوت برای عاشقان غذای ایتالیایی در یک محیط دنج و اجرای موسیقی زنده
 • کافه رستوران ایرن کیش به همراه موسیقی زنده با چشم انداز و فضای خاص به دلیل قرار گرفتن در بام مجتمع

سخن پایانی

سوغات بخش بسیار مهمی از همه سفرها به شمار می ‌رود و به همین جهت سوغات کیش هم مورد توجه همه مسافران است. در این جزیره زیبا می توانید انواع سوغات های ماندگار مانند صنایع دستی، سوغات های خوراکی خوشمزه و لوازم خانگی و برقی و پوشاک و کیف و کفش را به عنوان سوغات تهیه کنید. کافیست که مراکز خرید مناسب و بازارهای معتبر جزیره را شناسایی کرده و با هزینه مقرون به صرفه تمامی سوغات مد نظر خود را تهیه کنید. در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر قبل از رزرو تور کیش دارید، کارشناسان مجموعه ندا بال در این زمینه می تواند به شما کمک کنند.

تورهای پیشنهادی ندا بال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)