کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

چکیده

کشور ارمنستان جزئی از کشورهای آسیایی محسوب شده که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرده و همچنین دارای جاذبه‌های مذهبی متعددی می باشد. لازم به ذکر است بیان کنیم که ارمنستان از قدمت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در سال ۳۰۱ میلادی با بیان این موضوع که دین رسمی خود […]

کشور ارمنستان جزئی از کشورهای آسیایی محسوب شده که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرده و همچنین دارای جاذبه‌های مذهبی متعددی می باشد.
لازم به ذکر است بیان کنیم که ارمنستان از قدمت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در سال ۳۰۱ میلادی با بیان این موضوع که دین رسمی خود را مسیحیت اعلام کرد به عنوان یکی از پایگاه های مهم دین مسیحی در قاره آسیا محسوب شد و علاوه بر کلیسا های معروف ارمنستان از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی برخوردار می باشد و با توجه به همین موضوع نیز هر ساله افراد بسیار زیادی این کشور را به مقصد گردشگری خود انتخاب می ‌کنند.

اما برای تمامی افراد مهم است که از تمامی مکان های دیدنی کشور ارمنستان اطلاعات کامل را داشته باشند تا هنگام حضور در آن با هیچ مشکلی مواجه نشوند، اما پبشنهاد ما برای شما این چنین است که اگر می خواهید به کشور ارمنستان سفر کنید از طریق تور هوایی ارمنستان یا تور ارمنستان زمینی این کار را انجام دهید چرا که اگر برای اولین بار قصد سفر به این کشور را داشته باشید ممکن است به طور کامل نتوانید تمامی نیازهای خود را برآورده کنید اما اگر با استفاده از تور مسافرت شما صورت بگیرد مشکلات کمتر یا حتی می توان گفت هیچ مشکلی روبه روی شما قرار نخواهد گرفت.

در این راستا لازم است بیان کنیم که سایت ندا بال می تواند بهترین ارائه دهنده تور ارمنستان برای تمامی گردشگران باشد، همچنین مشاوره آنلاین نیز در آن قرار گرفته که شما می توانید پاسخ های احتمالی خود را پرسیده و جوابی مناسب برای آن ها دریافت کنید.
در ادامه قصد داریم کلیساهای معروف ارمنستان را به شما معرفی کرده و مطالب مربوط به آن یا مناسبت هایی که لازم است را به طور کامل توضیح دهیم، دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

همانطور که گفته شد دین کشور مردم ارمنستان مسیحی بوده و به همین دلیل نیز دارای کلیساهای معروف و شناخته شده ای می باشد که هنگام سفر به این کشور می توانید از آن ها دیدن نمایید و در ادامه نیز برخی از آن ها را برای شما نام خواهیم برد.

 

کلیسای گریگور لوساووریچ:

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

می ‌توان از این کلیسا به عنوان یکی از جدیدترین کلیساهایی نام برد که در کشور ارمنستان بنا شده و البته این کار کاملاً با دلیل بوده است. برپا کردن این کلیسا تنها جهت بزرگداشت هزار و هفصدمین سالگرد فراگیر شدن دین مسیحیت در کشور ارمنستان است. هنگام ورود به آن به وضوح می توانید شاهد معماری های باشکوه و بسیار زیبای به کار گرفته شده روی دیوارها باشید و این اطمینان را به شما خواهیم داد که پس از ورود به شدت محو تماشای این زیبایی بی نظیر می شوید.
در هنگام ورود و گشتن در قسمت های مختلف این کلیسا اگر به دیوار نوشته های آن دقت کنید به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد که برپا کردن این بنا تنها در جهت احترام به یک روشنگر مسیحی می باشد که نام او سنت گریگور است. این شهرت در بین مسیحیان از معروفیت بسیار بالایی برخوردار شده و علاوه بر بزرگداشت نام این فرد که برای افراد مسیحی و رشد آن ها اقدامات مهم و چشمگیر را انجام داده در نهایت نیز باعث شده تا گردشگران به شدت مشتاق باشند تا شاخص معماری آن را ملاحظه کنند.

آدرس: ارمنستان، ایروان

کلیسای حواری ارمنی اچمیادزین:

 

شاید بسیاری از افراد به خوبی با این کلیسا آشنایی لازم را داشته باشند، اما باز هم لازم است توضیح دهیم که این همان کلیسایی است که در قلب ارمنستان قرار گرفته و با توجه به این موضوع که از قدمت بسیار بالایی برخوردار می باشد مورد توجه مجامع بین المللی در جهت گردشگری قرار گرفته، اما تنها به دلیل گذشتن زمان های بسیار زیاد و تا حدودی تخریب شده اما به این معنا نیست که شما نمی توانید به این جاذبه مذهبی مراجعه نمایید. سعی شده بخش ‌هایی از آن را به صورت کامل نوسازی کنند که با گذشت زمان در طرح توسعه این مورد به زیباترین کلیسا های کشور ارمنستان اضافه شده و از این قابلیت نیز برخوردار می باشد تا پذیرای بازدیدکنندگان باشد. در برخی مواقع هنگام رخ دادن مراسم های مذهبی و آیین های مربوط به دین مسیحیت افراد مذهبی سعی می کنند در این مکان دور هم جمع شده و برنامه های خاصی را که هر ساله در نظر دارند اجرا کنند.

 

صومعه گغارد:

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

از دیگر کلیساهای معروف ارمنستان می توان به صومعه گغارد اشاره کرد که معنای نیزه را به همراه دارد و دلیل نامگذاری آن نیز تنها بیانگر یکی از اعتقادات مسیحیان می باشد و اشاره به آن نیزه ای دارد که هنگام مصلوب شدن حضرت مسیح تنها برای اینکه از این موضوع آگاه شوند این پیامبر زنده است یا نه نیزه را بر روی بدن او زدند. می توان گفت از دیدنی ترین کلیساهای کشور ارمنستان به حساب آمده و هنگام رفتن به این مکان به شدت محو تماشای آن خواهید شد به گونه ‌ای که حتی نمی توانید پلک برهم بزنید. از زمانی که وارد این کلیسا می شوید می توانید شگفتی های موجود روی معماری این بنا را به وضوح مشاهده کنید و در بخش اول با وسایل ابتدایی روبرو خواهید شد که این موضوع برای آن دسته از افرادی که اهل فن می باشند بسیار مهم و قابل احترام است.
آدرس: ارمنستان، استان کوتایک

 

کلیسای ساناهین:

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

یکی دیگر از کلیسا های معروف کشور ارمنستان که دارای مساحت بسیار قابل ملاحظه ‌ای می باشد و در دل خود ۸۰ عدد جنگ صلیبی شکل را که به زبان محلی چلیپا نام دارد جای داده و توانسته با این کار برای خود اعتبار بسیار زیادی نیز به دست‌آورد. اگر به این کلیسا مراجعه کنید به خوبی می توانید این موضوع را مشاهده کنید که هر یک از سنگ های چلیپا ها از کنده کاری ها و حجاری های بسیار خاصی برخوردار می باشد که در سایر چلیپاها نمی توانید آن را مشاهده کنید و این مورد در نهایت باعث شده که تاریخ شناسان و متخصصان امر حجاری به شدت جذب این کلیسا شوند. لازم است به توضیح این موضوع نیز بپردازیم که در بین تمامی معماری های بسیار خاص و زیبای این کلیسا یک طرح را نیز می توان ثابت کرد و آن هم دانه ای است که با رویاندن دو شاخه سعی می کند به سمت بالا حرکت نماید که آن را نماد علاقه به زندگی و تکامل می‌دانند و این موضوع در نهایت نشان دهنده این است که اعتقاد به حیات پس از مرگ در میان دین مسیحیت از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
آدرس: ارمنستان، استان لوری

کلیسای خور ویراپ:

در ابتدا لازم است به توضیح این موضوع بپردازیم که کلیسای نام برده شده از موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه و بی ‌نظیری برخوردار می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع نیز توانسته از سایر کلیساهای موجود در کشور ارمنستان پیشی گرفته و مشتاقان بسیار بیشتری را جهت جذب گردشگری به همراه داشته باشد. هنگام حضور در این کلیسا می توانید شاهد کوه زیبا مرتفع آرارات باشید و متوجه لذت بخش بودن و آرامش آن نیز خواهید شد. شاید به خوبی از این نکته اطلاع داشته باشید که کلیسا ها تنها برای مصون نگه داشته شدن جهت جلوگیری از آسیب های دشمنان در دل کوه ساخته می شدند و این مورد نیز از این قاعده مستثنی نبوده علاوه بر موقعیت خاص و ویژه ‌ای که به همراه دارد از تاریخچه بسیار پر فراز و نشیبی نیز برخوردار می باشد. در مطالب فوق نیز به این نکته اشاره کردیم که گریگور از بزرگان دین مسیحیت بوده و تنها به این دلیل که مردم را به آیین مسیحیت دعوت می کرد در حدود ۱۳ سال در یک سیاه چاله به عمق هفت یا هشت متری زندانی شده بود.
آدرس: ارمنستان، استان آرارات

 

کلیسای تاتو:

کلیساهای معروف ارمنستان به همراه آدرس و تصویر

این کلیسا نیز از جاذبه طبیعی بسیار خاص و موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار بوده که معماری به کار رفته با نورپردازی های بسیار زیبا و حیرت‌آور می تواند در نظر شما همان چیزی باشد که هنگام مشاهده، آن را به عنوان زیباترین کلیسای کشور به یاد می آورید. در فصل زمستان مسیری که به کلیسای تاتو می رسد کمی سخت و صعب العبور می ‌شود، اما در نهایت این موضوع به هیچ وجه باعث خواهد شد که از زیبایی های موجود در این جاذبه دیدنی چیزی کاسته شود و اگر قصد مسافرت با تور به کشور ارمنستان را داشتید به شما پیشنهاد می دهیم که حتما از این کلیسای مذهبی دیدن نمایید.
شاید بسیاری از افراد علاقه داشته باشند که با هزینه کمتری به کشور ارمنستان سفر کند که در رابطه با این موضوع می ‌توان گفت سایت ندا بال در بسیاری از مواقع تور ارمنستان لحظه آخری را برای شما ارائه خواهد داد که بهترین فرصت برای سفر به کشور ارمنستان با هزینه کمتر است.
آدرس: ارمنستان، استان سیونیک

 

سخن پایانی

در مطالب فوق به توضیح کلیساهای معروف ارمنستان پرداختیم و لازم است برای شما این نکته را بیان کنیم کشور ارمنستان پر از جاذبه های دیدنی و گردشگری می باشد اما در هر شرایطی پیشنهاد می دهیم که حتماً به سایت ندا بار جهت رزرو بلیط تور ارمنستان نوروز مراجعه فرمایید چراکه هتل های در نظر گرفته شده در این طور از امکانات ویژه ای برخوردار بوده و همچنین شما در طول راه به هیچ‌ وجه دچار مشکل نخواهید شد. البته لازم است به توضیح این موضوع بپردازیم که سایت ندابال هرساله تور ارمنستان نوروز را نیز برای گردشگران برگزار می کند.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)