لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر

چکیده

زیارتگاه در اصفهان بسیار زیاد وجود داشته؛ چرا که این شهر از لحاظ مذهب در درجات بالا قرار دارد. با دریافت لیست زیارتگاه های مهم در اصفهان می توانید پس از تهیه تور اصفهان اوقات فراغت خود را با رفتن به این فضاهای مذهبی سپری کنید. اصفهان یکی از شهرهای مهم ایران است که در […]

زیارتگاه در اصفهان بسیار زیاد وجود داشته؛ چرا که این شهر از لحاظ مذهب در درجات بالا قرار دارد. با دریافت لیست زیارتگاه های مهم در اصفهان می توانید پس از تهیه تور اصفهان اوقات فراغت خود را با رفتن به این فضاهای مذهبی سپری کنید.

اصفهان یکی از شهرهای مهم ایران است که در آن پل های تاریخی، کاخ ها عمارت ها، مساجد، مدارس، کلیساها و بسیاری از فضاهای دیگر از دیرباز وجود دارد که علاقه مندان به دیدن تاریخ با سفر به این شهر می توانند به اعماق تاریخ سفر کنند.
زیارتگاه در اصفهان هم به مانند سایر بناهای تاریخی به تعداد زیادی وجود دارد؛ چرا که این شهر از دوران گذشته تا به اکنون در گروه شهرهای مذهبی قرار داشته و نوادگان ائمه با خیال راحت تری در این شهرها زندگی می کردند.
برای برنامه ریزی درست و دقیق و جلوگیری از سردرگمی می توانید در هنگام رزرو تور اصفهان تابستان یا هر طور دیگری یک لیست از تعداد زیارتگاه در اصفهان تهیه کرده و از قبل مشخص کنید که در زمان های مشخص به زیارت و دیدن این بناها نیز بروید.
مجموعه ندا بال آسمان در این زمینه کمک می ‌کند تا مسافرین بهترین اوقات فراغت را به دست آورند و با ارائه راهنمایی های درست و اصولی شرایط سفر را برای مسافران که از اقصی نقاط کشور به اصفهان می آیند آسان تر می نماید.

 

تور اصفهان از نگاهی دیگر

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر

اصفهان یکی از شهرهای بسیار زیبا در دل کویر ایران است که بارها نام آن را شنیده اید و به دلیل داشتن ویژگی ها و جاذبه های خاص که در تمام جهان شهرت زیادی پیدا کرده به آن افتخار می کنیم.
جاذبه ها و جلوه های تاریخی و فرهنگی که هر کدام از آنها یک از داستان طولانی داشته و یک بخش از تاریخ کشور را شامل می شود. وجود زیارتگاه های معتبر در اصفهان هم یکی دیگر از دلایل انتخاب آن برای سفر محسوب می گردد.
افرادی که قصد سفر مذهبی و معنوی را به اصفهان نصف جهان دارند، در این شهر تعداد آرامگاه ها و زیارتگاه های مذهبی متعددی وجود دارد که می توانند یک برنامه کاملاً دقیق و منظم برای خود در نظر بگیرند، تا بتوانند از همه این فضاها به شکل کامل دیدن کنند. چرا که هر کدام دارای ساختمان های تاریخی خاص، طراحی های ویژه بوده و با رفتن به محیط داخل آنها حال و هوای روحانی متفاوتی را به دست می آورید.

 

معرفی معروف ترین زیارتگاه در اصفهان

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر

در صورتی که برای سفر و پرکردن اوقات فراغت اصفهان را در نظر گرفته اید می توانید در کنار لذت بردن از مکان های تاریخی و فضاهای گردشگری خاص این شهر زیارتگاه‌ ها و امامزاده های بسیار متعدد آن هم بهره ببرید.
شهر اصفهان تعداد زیادی زیارتگاه و امامزاده وجود دارد که برخی از آنها در فهرست میراث ملی هم ثبت شده و جزء آثار مهم مذهبی این شهر شناخته می شوند.
تعداد زیارتگاه های اصفهان بسیار زیاد است؛ اما در این بخش به معرفی برخی از معروف ترین آنها که در بین مردم شهرت بیشتری دارند می پردازیم تا در صورت سفر به اصفهان در ایام عید نوروز یا هر تور دیگر اصفهان را تهیه کرده اید، می توانید اوقات فراغت خود را به بهترین شکل سپری نمایید.
برخی از معروف ترین زیارتگاه ها در اصفهان:

 

آستان مقدس امامزاده اسماعیل

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده اسماعیل از نوادگان امام دوم شیعیان امام حسن مجتبی بوده و از اولین امامزاده های کشور ما است که بنای تاریخی آن ۱۳۱۰ به ثبت ملی رسیده است. امامزاده اسماعیل در زمان سلجوقیان در ایران فوت کرده و مزار وی در قدیمی ترین قسمت اصفهان ساخته شده است. ساختمان اصلی بنا مربوط به دوران قبل از اسلام بوده؛ اما اجزای بنای امامزاده و دومناره آن مربوط به دوران سلجوقیان است، اضافه شده به بقعه امامزاده در دوره صفوی ساخته شده اند. البته در کنار مرقد بزرگوار این امامزاده، مقبره شعرای نبی که از پیامبران بنی اسرائیل بوده هم قرار دارد، این امامزاده در خیابان هاتف اصفهان قرار گرفته است.

 

آستان مقدس امامزاده هارون ولایت

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده هارون یکی از فرزندان امام دوم شیعیان امام حسن مجتبی است که بنای آن مربوط به دوره سده دهم هجری قمری است. این بنا شامل دو صحن در شمال و غرب، سردر و یک گنبد کاشی کاری بوده که هر کدام جلوه خاصی به کلیه بنا می دهند. این آستانه در بین زیارتگاه های دیگر اصفهان شهرت بالایی داشته و در خیابان هارونیه اصفهان قرار دارد.

 

آستان مقدس امامزاده زینب

امامزاده زینب از فرزندان امام موسی بن جعفر بوده، در گذشته بنای مرقد ایشان فقط خشت و گل بود و بنای کنونی از ۱۲۰ سال گذشته تا به الان در طی مرمت های مداوم به وجود آمده است. این بنای تاریخی دارای گنبد و گلدسته های بسیار زیبا با گچبری و آینه کاری های دست هنرمندان ایرانی تزیین شده و زیبایی دوچندانی به کل فضا داده است. آدرس دقیق امام زاده زینب در خیابان زینبیه اصفهان قرار دارد.

 

آستان مقدس امامزاده احمد

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده احمد از فرزندان حضرت علی بن محمد باقر پنجمین امام شیعیان است. آرامگاه پدر ایشان در کاشان و مشهد اردهال قرار دارد. بنای مربوط به آرامگاه این امامزاده در دوران شاه سلطان حسین صفوی بوده و در زمان حکومت ظل السلطان در اصفهان مرمت شده است. در قسمتی از این امامزاده یک قطعه سنگ مربوط به بت سومنات قرار گرفته که سلطان محمود از هند به این مکان آورده است. آدرس دقیق امامزاده احمد در بازارچه حسن آباد نزدیک مدرسه عربان و مسجد ساروتقی است.

 

آستان مقدس امامزاده درب امام

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده درب امام جزء زیارتگاه های محبوب در شهر اصفهان بوده که آرامگاه دو امام زاده به نام های ابراهیم بطحها از نوادگان امام حسن مجتبی و زین العابدین از نوادگان علی بن جعفر فرزند امام صادق را در خود جای داده است. برای تاریخی این دو امامزاده از دو گنبد بزرگ و کوچک‌تر سردرب بزرگ کاشی کاری شده از دوره جهانشاه را شامل می ‌شود که دارای سه صحن در سه ضلع شمالی، شرقی و غربی است. آدرس این امامزاده در خیابان عبدالرزاق بازارچه حاج محمد جعفر کوی درب امام است.

 

آستان مقدس امامزاده محسن

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده محسن از فرزندان و نوادگان امام موسی بن جعفر بوده و به امامزاده غریب مشهور است. قدمت بنای آرامگاه ایشان زمان سلجوقیان بر می ‌گردد و در زمان صفویه، قاجاریه و به خصوص در زمان ناصرالدین شاه تغییرات اساسی در این بنا ایجاد شد. ساختمان فعلی آن گنبدی بسیار بلند داشته و گلدسته های بزرگ و زیبا را تشکیل می ‌دهد. داخل حرم و زیر گنبد جلوه های زیبایی از آینه کاری، کاشی کاری، نقاشی و خطاطی به چشم می ‌خورد که در جای ‌جای آن می ‌توانید آیات قرآنی و کلمات دینی را مشاهده کنید. آدرس امامزاده محسن در خیابان وحید ابتدای خیابان رودکی است.

 

آستان مقدس امامزاده شاه کرم

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده شاه کرم از نوادگان امام رضا علیه السلام بوده که بارگاه ملکوتی ایشان از چهار ورودی و حدود ۱۲۰ واحد زائرسرا تشکیل می شود. در تمامی بخش های مختلف این مقبره هنر کاشی کاری و تزئینات معماری هنرمندان اصیل اصفهان به چشم می خورد. در این حرم مطهر که دارای ساختمان سه طبقه است، چهار نمازخانه و سالن اجتماعات وجود دارد. محل قرارگیری آن در ۱۵ کیلومتری اصفهان جنب فرودگاه شهید بهشتی می باشد.

 

آستان مقدس امامزاده باقر

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
امامزاده باقر از نوادگان امام محمد باقر بوده و بنای مقبره ایشان ۲۰۰ سال قدمت دارد. بنای بیرونی آن را با استفاده از تزئینات آجری و کاشی کاری مزین کرده‌ اند و در فضای داخلی آن حسینیه، کتابخانه مجموعه فرهنگی و سالن اجتماعات وجود دارد که استفاده از این امکانات جانبی برای عموم مردم میسر است امامزاده باقر در خیابان چهارباغ خواجو خیابان آفیت قرار گرفته است.

 

تور اصفهان تابستان

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
تور اصفهان تابستان جزء تورهای پر طرفدار ای است که به دلیل تعطیل بودن مدارس افراد زیادی به همراه خانواده به این شهر سفر می کنند.
معمولاً پس از پایان امتحانات والدین برای رفع خستگی فرزندان خود ترجیح می دهند آنها را به گشت و گزار ببرند تا از لحاظ فکری و ذهنی برای سال جدید تحصیلی آماده شوند.
اصفهان یکی از گزینه‌ های پرطرفدار است که در کنار جاذبه‌ های تاریخی و دیدنی زیارتگاه های زیادی هم وجود دارد که از لحاظ عرفانی و مذهبی مورد توجه و علائق خانواده های زیادی قرار می گیرد.
در هنگام رزرو تور اصفهان تابستان شرایط انتخاب هتل محل اقامت وسیله سفر و کلیه موارد موجود در سفر را می توانید به شکل کاملا اختصاصی انتخاب نمایید، تا از تمام نقاط سفر خود با پرداخت هزینه مناسب لذت ببرید.

 

تور اصفهان لحظه آخری

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر
تور اصفهان لحظه آخری جزء تورهای لوکس و لاکچری است که در صورت مواجهه با این تورها بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند آن را تهیه کرده و با پرداخت یک هزینه مناسب از بهترین خدمات هتل های ۵ ستاره بهره ببرند.
معمولاً در تورهای لحظه آخری که در گروه تورهای لوکس قرار می ‌گیرد تورلیدر همراه سفر وجود دارد که می ‌توانید برای گشت و گذار در شهر و رفتن به بناهای تاریخی و زیارتگاه در اصفهان از این افراد اطلاعات کافی را دریافت کنید. سپس مناسب با تعداد روزهایی که در اصفهان هستید با برنامه ریزی درست از فضاهای مهم آن دیدن نمایید.
هتل های ۵ ستاره اصفهان در بهترین نقاط شهر قرار گرفته اند و پس از خارج شدن از هتل با طی مسیرهای کوتاه می توانید به بناهای تاریخی و دیدنی مهم اصفهان مانند میدان نقش جهان، پل سی و سه پل، پل خواجو، عالی قاپو و بسیاری از بناهای دیگر برسید. البته در بخش تاریخی اصفهان زیارتگاه های زیادی هم وجود دارد که با طی مسافت کوتاه به شکل پیاده هم می توانید از این زیارتگاه ها دیدن کنید.
پس اگر می توانید در مدت زمان کوتاهی برای سفر آماده شده و نیازی به دریافت مرخصی و هماهنگی از قبل ندارید، تور اصفهان لحظه اخری جزء بهترین تورهایی هست که شرایط خوب سفر را به وجود می آورد.

 

رزرو تور اصفهان با کیفیت بالا

لیست زیارتگاه در اصفهان آدرس + تصاویر

پیدا کردن مراکز معتبری که انواع مختلف تور اصفهان را به صورت هوایی، زمینی و با کیفیت های متفاوت ارائه دهد و موجب می ‌شود تا مسافران با اطمینان خاطر هر نوع تور مد نظر خود را تهیه کنند.
مجموعه ندا بال آسمان یکی از بهترین مراکزی است که در زمینه ارائه تور داخلی اصفهان خدمات ویژه ای را عرضه می کند. به همین دلیل اگر قصد سفر به اصفهان را دارید، حتماً با کارشناسان این مجموعه جهت دریافت مشاوره و اطلاعات کاربردی تماس بگیرید.
همانطور که می‌دانید مراکز تاریخی، دیدنی، گردشگری و زیارتگاه در اصفهان بسیار زیاد است و برای گشت و گذار و دیدن همه این فضاها زمان زیادی نیاز دارید. پس با برنامه ریزی دقیق و درست میتوانید با اولویت بندی بهترین و مهمترین این فضاها را در لیست بازدیدهای خود قرار بدهید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)