خیابان های معروف شیراز

چکیده

شیراز یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است و اماکن و مراکز تاریخی و تفریحی بسیاری در آن وجود دارد. اما آیا سفر کردن را می‌شود تنها به بازدید از اماکن محدود کرد؟ یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها پیاده روی و مشاهده خیابان‌های شهرها با معماری و طراحی‌های متفاوت است. این نکته را نیز باید […]

شیراز یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است و اماکن و مراکز تاریخی و تفریحی بسیاری در آن وجود دارد. اما آیا سفر کردن را می‌شود تنها به بازدید از اماکن محدود کرد؟ یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها پیاده روی و مشاهده خیابان‌های شهرها با معماری و طراحی‌های متفاوت است. این نکته را نیز باید عنوان کرد که برای بازدید هرچه راحت‌تر از اماکن و مراکز یک شهر آشنایی با خیابان‌ها و آدرس‌ها ضروری است.

تور شیراز یکی از گزینه‌های متنوع سفر است که ندا بال آسمان در اختیارتان قرار داده است و در این مقاله نیز به معرفی خیابان‌های معروف شهر شیراز می‌پردازیم تا شما هیچ‌یک از زیبایی‌های این شهر تاریخی را از دست ندهید.

خیابان ارم شیراز

یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین خیابان‌های شهر شیراز خیابان یا بلوار ارم است که حتی اگر مراکز گردشگری متعدد اطراف آن را هم نادیده بگیریم باز هم با طراحی خاص و زیبای خود و درختان بسیارش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

خیابان های معروف شیراز

باغ ارم که یکی از زیباترین باغ‌ها در سراسر کشور است در این بلوار قرار دارد و علت اصلی نامیدن این خیابان به خیابان ارم نیز وجود همین باغ زیبا در آن است.

از دیگر مراکز تفریحی موجو در این خیابان می‌توان به پارک آزادی که از پارک‌های بزرگ شهر است اشاره کرد. رستوران شاطر عباس و تعداد زیادی رستوران و کافی‌شاپ دیگر نیز در این خیابان وجود دارد. بانک های مختلفی مانند بانک تجارت، صادرات، ملی، کشاورزی و رفاه نیز در امتداد خیابان ارم یا اطراف آن واقع شده اند.

خیابان های معروف شیراز

هتل ستارگان شیراز نیز در این خیابان قرار دارد.

بلوار کریمخان زند

بلوار کریمخان یکی از طولانی‌ترین بلوارهای شهر شیراز است. این خیابان از میدان نمازی آغاز می شود، از میدان امام حسین شیراز عبور می کند، به میدان شهدای شیراز می رسد و با گذشتن از یک زیرگذر طولانی به خیابان زند می رسد و تا انتهای بلوار زندیه ادامه پیدا می کند. بلوار کریم خان زند را می توان مهمترین و معروف ترین خیابان شیراز از جهت فعالیت های اقتصادی و تجاری دانست.

مراکز گردشگری بسیار متعددی در این بلوار واقع شده است که می‌توان گفت با گذشتن از این خیابان بیش از نیمی از سفر شما تکمیل شده است. از جمله این مراکز می‌توان به خانه زینت الملوک، باغ نارنجستان قوام، مجموعه زندیه(حمام وکیل، مسجد وکیل، بازار وکیل) و باغ فرزانه شیراز اشاره کرد. رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و فالوده بستنی‌های بسیار زیادی نیز در این بلوار واقع شده است و آن را به محل مناسبی برای شکم‌گردی‌ها تبدیل کرده است.

خیابان های معروف شیراز

هتل پارسه شیراز، هتل زندیه شیراز و هتل پارسیان شیراز از جمله هتل‌های واقع شده در این خیابان هستند که شما می‌توانید از آژانس ندا بال آسمان آن‌ها را رزرو نمایید.

خیابان عفیف آباد

این خیابان به دلیل تعدد رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایش معروف است و قدم به قدم شما یک رستوران را مشاهده خواهید کرد که مطابق ذائقه و سلیقه خود می‌توانید به آن‌ها مراجعه نمایید.

کافه سنسو، کافه رامونا، کافه کوچه، شانار صوفی، فست فود کوک، کافه کرادو، لو کافه، کافه ماجان ، رستوران پامارونی، صوفی، رستوران پاپیون، خانه کیک دلیمانجو، رستوران دیورسو، فست فود نمک، کافه لوتینو، برنزه برگر، کافه ملانژ، فست فوت پامچال، هات داگ نارون، رستوران سال سال، بستنی فروشی نعمت، کافه بهمن ۵۷، کافه حافظ و … را می‌توان از جمله این رستوران‌ها و کافه‌ها دانست.

خیابان های معروف شیراز

از زیبایی‌ها و جذابیت‌های شهر شیراز هرچه بگوییم کم است و برای هر فردی لازم است تا حداقل یک بار به این شهر سفر کند.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)