بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

چکیده

بهترین زمان و فصل سفر به کیش با توجه به اهدافی که هر فرد از سفر دارد، متفاوت است. کیش جزء جزیره هایی است که در تمام طول سال افراد زیادی در آن رفت و آمد می‌ کنند و کمتر کسی پیدا می شود که موافق سفر به جزیره زیبا نباشد. با رزرو تور کیش […]

بهترین زمان و فصل سفر به کیش با توجه به اهدافی که هر فرد از سفر دارد، متفاوت است. کیش جزء جزیره هایی است که در تمام طول سال افراد زیادی در آن رفت و آمد می‌ کنند و کمتر کسی پیدا می شود که موافق سفر به جزیره زیبا نباشد.
با رزرو تور کیش امکان دور شدن از شلوغی های شهر و هوای آلوده برای شما فراهم می ‌گردد و می ‌توانید به یک مقصد رویایی در دل خلیج فارس بروید. چرا که این جزیره سرشار از جاذبه های طبیعی، تاریخی و مراکز خرید لوکس و خاص است که در نهایت یک سفر خاطره انگیز برای شما به وجود می آورد.

بهترین زمان و فصل سفر به کیش

در زندگی های شلوغ این روزها بسیاری از افراد تلاش می کنند تا مدت زمان کوتاهی را از کارهای روزمره فاصله گرفته و با رزرو تور کیش به تجدید قوا بپردازند. چرا که جزیره به دلیل داشتن اکسیژن بیشتر، هوای تمیزی داشته و آرامش وصف نشدنی به تمامی مسافران می دهد.
برای اینکه بتوانید بهترین فصل سفر به کیش را برای خود مشخص کنید؛ لازم است که به برخی از این نکات توجه کرده و با تعیین هدف سفر به کیش زمان مناسب را انتخاب نمایید.
آیا به دنبال شرکت کردن در جشنواره ها و ایونت های مختلف برگزار شده در جزیره کیش هستید؟
آیا هدف شما از سفر به جزیره گشت و گذار در مراکز خرید لوکس و خریدهای عمده است؟
آیا تمایل دارید در جزیره به غواصی و شنا کردن در آب های نیلگون خلیج فارس بپردازید؟
آیا به دنبال داشتن یک سفر ارزان و خرید در حراجی ها هستید؟
آیا به دنبال خلوتی و آرامش جزیره کیش هستید؟

تمامی این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر وجود دارند که پاسخ هر کدام از آنها می تواند، بهترین زمان و فصل سفر به جزیره کیش را برای هر فرد متفاوت کند.

بهترین زمان سفر به کیش از لحاظ شرایط آب و هوایی

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

ممکن است بسیاری از افراد، جنوب کشور را جزء مقصدهای مهم برای سفرهای زمستانی بدانند؛ اما بدون اغراق جزیره کیش چهار فصل است. گاهی اوقات در فصل زمستان دمای جزیره تا ۹ درجه سانتیگراد پایین می آید. بنابراین باید با بررسی دقیق شرایط آب و هوایی و روحیات خود، یک زمان را برای سفر به جزیره انتخاب کنید، تا در نهایت حس خوب از سفر به دست آورید.
کیش به خاطر جزیره بودنش، آب و هوای مرطوبی داشته؛ اما در تمام طول سال آب و هوای این جزیره گرم یا سرد نیست؛ بلکه متفاوت است. یکی از جذابیت ‌های خاص جزیره، آب و هوای بارانی آن است که در صورت علاقه داشتن به فصل های بارانی کیش می تواند بهترین مقصد باشد.
قبل از حرکت خود حتماً شرایط آب و هوایی جزیره را جویا شوید؛ چرا که در صورت شرایط طوفانی و بارانی اغلب مراکز تفریحی آبی و اسکله ها تعطیل می شوند.

سفر به کیش در پاییز بارانی و خلوت

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

اگر جزء افرادی هستید که محیط های خلوت را برای سفر انتخاب می کنید، فصل پاییز بهترین زمان و فصل سفر به کیش است. چرا که در این فصل به دلیل شروع مدارس و دانشگاه‌ ها بسیاری از خانواده ها برنامه سفر ندارند.
هوای بارانی جزیره موجب می‌ شود، تا بسیاری از افراد تمایلی برای رزرو تور کیش در این فصل نداشته باشند؛ زیرا در روزهای بارانی ممکن است بسیاری از فعالیت های جزیره تعطیل باشد.
سفر به کیش در پاییز ضمن خلوت بودن فضا به دلیل برگزاری جشنواره های پاییزی و همچنین رویدادهای پر تخفیف، در مراکز خرید هیجان انگیزتر می شود و البته سواحل جزیره هم در این فصل زیبایی های خاص خود را دارد.
پس برای انجام خریدهای اقتصادی و دور بودن از هوای گرم و شرجی تابستان، فصل پاییز بهترین گزینه محسوب می شود. البته هزینه های تور کیش پاییز به نسبت فصل تابستان بالاتر است؛ اما همچنان در مقایسه با فصل بهار معقول تر می باشد.
در پاییز ۱۴۰۱ به دلیل برگزاری جام جهانی در قطر و نزدیکی به جزیره کیش به احتمال زیاد این جزیره میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. چرا که ظرفیت بالای هتلینگ و مراکز اقامتی آن شرایط مناسبی را برای میزبانی از این مسافران فراهم کرده است. اگر در گروه علاقه مندان به فوتبال هستید، این زمان شرایط خوبی برای سفر به کیش محسوب می شود.

سفر به کیش در بهار با هوای دل انگیز

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

در فصل بهار که با شروع سال جدید همراه است؛ تعطیلات بیشتری وجود دارد. به همین سبب اغلب افراد که در طول سال مشغول کار هستند، در این ایام ترجیح می دهند تا به گشت و گذار و تفریح بپردازند.
به همین دلیل تور کیش بهار جزء تورهای پرطرفدار است که باید حداقل از یک ماه قبل از آغاز سال نو رزرو شود، تا به راحتی بتوانید متناسب با سلایق و هزینه در نظر گرفته شده، بهترین هتل ها و پروازها را انتخاب نمایید.
همچنین سفر به کیش در بهار به دلیل مطبوع بودن هوا و کم بودن رطوبت به عنوان بهترین انتخاب محسوب می شود. اما به طور کلی انتخاب این جزیره برای سفر در فصل بهار و به خصوص با شروع سال نو دو نکته منفی وجود دارد:
1. به دلیل تقاضای زیاد مسافران نوروزی، نرخ تور کیش بسیار بالا است و ممکن است خدمات ارائه شده با هزینه های دریافتی هماهنگ نباشد.
2. در ایام نوروز و روزهای آغازین بهار جزیره به شدت شلوغ است و حجم بالای پرواز، سفر زمینی و سفرهای دریایی به جزیره صورت می گیرد. اگر برای فرار از شلوغی به جزیره سفر می کنید، این زمان اصلا پیشنهاد نمی شود.
اما در بهار آب و هوای بسیار خوبی در جزیره وجود دارد و امکان انجام تفریحات مختلف آبی فراهم می گردد. با وجود جشنواره ها و فستیوال های مختلف اوقات فراغت خوب برای مسافران وجود دارد.

سفر به کیش در زمستان با هوای معتدل

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

جزیره کیش در فصل زمستان شباهت زیادی به فصل بهار در سایر بخش های کشور دارد، هوای خنک و البته شب های سردتر شرایط مناسبی را برای قدم زدن در خیابان های کیش فراهم می آورد. در هنگام سفر به کیش در زمستان نیاز است که حداقل یک لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.
بارش باران در فصل زمستان جزیره کمتر است؛ به همین جهت از لحاظ شرایط آب و هوایی رزرو تور کیش زمستان بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. البته در این فصل خبری از جشنواره ها و شلوغی های مختلف نیست و می توانید اوقات فراغت خوبی را در آرامش کامل جزیره سپری کنید. زیرا جزیره در حال آمادگی برای میزبانی از مسافران نوروزی است و در روزهای پایانی اسفند شور و شوق زیادی در جزیره به وجود می آید.
نکته مهم اینکه به دلیل بارش باران های تند موسمی که در کسری از ثانیه اتفاق می افتد، حتماً در این سفر چتر به همراه داشته باشید. در فصل زمستان نمی ‌توانید به راحتی در ساحل آن آفتاب بگیرید، یا تفریحات ساحلی دیگر را انجام دهید. زیرا بازه دمایی آن بین ۹ درجه سانتیگراد در شب ها تا ۲۲ درجه در طول روز در نوسان است.

سفر به کیش در تابستان برای تفریحات آبی

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

جزیره کیش به گونه ‌ای قرار گرفته که دور تا دور آن را آب احاطه کرده است؛ به همین سبب مهم‌ترین تفریحاتی که در این جزیره وجود دارد، تفریحات آبی مختلف می باشد که افراد زیادی جزیره را به دلیل همین تفریحات انتخاب می کنند.
سفر به کیش در تابستان امکان انجام بازی هایی مانند شاتل سواری، غواصی در زیر آبهای نیلگون خلیج فارس، اسکوتر زیر دریایی، تیوب های تندروی بنانا، جت اسکی و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد. تجربه تفریح آبی و شنا در جزیره نیلگون خلیج فارس بسیار لذت‌ بخش است.
همچنین در فصل تابستان، جشنواره های مختلف به همراه قرعه کشی های هیجان‌ انگیز هم برگزار می‌ شود که همه این موارد کنار یکدیگر موجب می ‌شود تا تور کیش تابستان هم مورد توجه و علاقه بسیاری از افراد قرار بگیرد و با تحمل هوای گرم جزیره در این فصل برای خود برنامه ریزی سفر داشته باشند.
از مهمترین جاذبه هایی که در مراسمات مختلف جزیره در فصل تابستان با آن روبرو می شوید شامل موارد ذیل است:

  • برگزاری کنسرت های پرهیجان خواننده های معروف
  • دیدن اجرای زنده کمدین ها و تئاترهای شاد
  • جشنواره سلامت و امکان دریافت خدمات بهداشتی پرتخفیف
  • جشنواره آبنبات چوبی مناسب برای کودکان و بزرگسالان
  • جُنگ های شبانه شاد در کشتی ها

برگزاری تور کیش از شهرهای مختلف

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

کیش یکی از جزایر پرطرفدار است که به دلیل داشتن جاذبه های خاص از تمامی ایران برای آن تورهایی برگزار می ‌شود، تا همه مسافران و علاقه‌مندان به جزیره بتوانند با دردسرهای کمتر یک سفر خاطره انگیز داشته باشند.
تور کیش از شهرهای مختلفی مانند اصفهان، شیراز، مشهد، تهران، تبریز و بسیاری از شهرهای دیگر به وسیله هواپیما برگزار می شود، تا در مدت زمان بسیار کوتاه مسافران به مقصد برسند. برای لذت بردن از شرایط سفر، در هر کدام از شهرهای برگزار کننده تور باید شرایط خاص مسافران و شرایط آب و هوایی مقصد به طور کامل بررسی شده و در زمان مناسب تورها برگزار شود.
به‌ عنوان ‌مثال مشهد یکی از شهرهای بزرگ توریستی ایران است که سالانه مسافران زیادی این شهر را به عنوان مقصد سفرهای خود در نظر می گیرند. اما افراد ساکن در مشهد هم تمایل دارند که برای تغییر روحیه خود به نقاط دیگر ایران سفر کنند. تور کیش از مشهد یکی از اولویت های مسافران محسوب می گردد؛ چرا که به دلیل وجود جاذبه های هیجان انگیز در این جزیره یک سفر خاطره انگیز برای آنها به وجود می آید.
برنامه ریزی برای برگزاری تور کیش از شهرهای مختلف با توجه به فاصله ای که تا جزیره دارند به شکل های گوناگون به صورت تور کیش هوایی وتور کیش زمینی صورت می ‌گیرد، تا همه افراد با هر سطح بودجه و هزینه بتوانند به این جزیره زیبا سفر نمایند.

معرفی بهترین رستوران کیش

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

بخش بسیار مهم سفر، لذت غذا خوردن است که با رفتن به رستوران های درجه یک فراهم می گردد. اغلب افراد تمایل دارند تا در سفر غذاهای محلی و خاص را تجربه کنند. به همین سبب شناخت بهترین رستوران کیش به آنها این فرصت را می دهد که متناسب با ذائقه خود، از غذاهای جنوبی، غذاهای فرنگی و غذاهای سنتی ایرانی استفاده نمایند.
خوردن غذاهای نامرغوب ممکن است سلامتی مسافران را به خطر انداخته و سفر را تلخ کند. همچنین چشیدن طعم بی نظیر غذاهای محلی جزیره برای بسیاری از مسافران اهمیت پیدا می کند. به همین سبب در این بخش به معرفی رستوران های مختلف کیش با موسیقی زنده، قیمت مناسب و کیفیت بالای غذا می پردازیم:

رستوران بین المللی پاشا کیش

از رستوران های لاکچری با موسیقی زنده است که یک پکیج کامل از امکانات را در اختیار مسافران قرار می دهد. نزدیک بودن آن به مراکز خرید کیش مانند بازار عرب ها و مرکز خرید دیپلمات موجب شده تا مسافران زیادی برای صرف وعده های غذایی به این رستوران مراجعه کنند.

رستوران پایاب کیش با فضای باز

رستوران پایاب کیش با موسیقی زنده و فضای باز به همراه تخت های چوبی راحت، بهترین محیط برای صرف یک وعده غذایی در آرامش است.

رستوران دریایی میرمهنا کیش

برای داشتن یک شب شگفت انگیز و به یادماندنی رستوران ساحلی میرمهنا کیش بهترین انتخاب است. چرا که در آن موسیقی زنده برگزار شده و انواع غذاهای دریایی، ایرانی و غذاهای اصیل جنوبی سرو می گردد.

رستوران دارچین کیش

یک رستوران با تنوع بالای غذایی که آن را با کیفیت مناسب غذا می شناسند، استیک های این رستوران بسیار خوشمزه است و منوی صبحانه هم ارائه می دهد.

رستوران قصر سفید کیش

نمای سفید این رستوران دلیل مهمی برای نامگذاری آن است، همچنین دکوراسیون و فضای دلنشین داخلی آن هم گواه بر لاکچری بودن رستوران می باشد که برای همه سلایق، غذاهای ایرانی، فرنگی، فست فود و دریایی ارائه می دهد.

معرفی جاهای دیدنی کیش

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

فرقی نمی کند که بهترین زمان به کیش برای شما چه زمانی باشد، در هر صورت پس از مراجعه به کیش تمایل دارید از جاهای دیدنی کیش بازدید کنید. چرا که این فضاها گردشگران را هیجان ‌زده کرده و برخی از آنها افراد را به قعر تاریخ می برد.
کیش یک جزیره کوچک در میان آب های نیلگون خلیج فارس است که هر گوشه آن برای لذت بردن از محیط جاذبه هایی دارد. به همین جهت در ادامه به معرفی مکان های دیدنی کیش می پردازیم، تا متناسب با زمان و سلیقه خود بتوانید یک شفر لاکچری داشته باشید:

روستای کهن باغو در کیش

روستای کهن باغو در کیش همچنان پابرجا است و در گذشته نه چندان دور، مردم در این بخش زندگی می کردند که نشان از فرهنگ اصیل مردم جزیره دارد.

آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر کیش

این آب انبار معماری کویری یزد را دارد و یکی از سازه های سنتی جزیره محسوب می ‌شود که در آن آب شرب برای مصارف روزانه در کل سال ذخیره می شد.

کشتی یونانی

کشتی یونانی جزء معروف ترین مکان های دیدنی جزیره محسوب می شود که در هنگام غروب آفتاب به عنوان یک سوژه عکاسی از آن استفاده می کنند.

شهر باستانی حریره کیش

شهر باستانی حریره که در قسمت شمال جزیره قرار گرفته و معماری دوران قدیم را به یاد می ‌آورد و یادآور روزگار پر ابهت گذشته کیش است.

بازار فرانسه در کیش

بهترین زمان و فصل سفر به کیش ( آب و هوا + تفریحات + خرید)

بازار قدیمی فرانسه که در دو طبقه احداث شده، طبقه اول آن در زیر زمین می باشد. در گذشته نه چندان دور در این بازار اجناس لوکس فرانسوی به فروش می ‌رسید. ولی هم اکنون به یک بنای تاریخی تبدیل شده است که سبک معماری آن متشکل از سبک معماری ایرانی و اروپایی بوده که در دوره پهلوی احداث شده است.

نتیجه گیری

بهترین زمان و فصل سفر به کیش را باید متناسب با شرایط خود مشخص کنید، تا بتوانید از سفر خود لذت کافی را ببرید. در هر صورت بهتر است که رویای سفر به کیش را در ذهن خود قرار بدهید و برای رسیدن به آن رویا تلاش بیشتری کنید. چرا که در تمام روزهای سال و زمان ها ‌می توانید از سفر به جزیره خاطرات خوبی را به دست آورید و فرقی نمی کند که در فصل تابستان، بهار، پاییز یا زمستان به این جزیره سفر می کنید. در هر صورت مواردی برای هیجان انگیزتر کردن سفر شما در جزیره وجود دارد. برای تصمیم گیری بهتر جهت رزرو تور کیش کافیست با کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان به صورت مستقیم ارتباط بگیرید، تا پس از بررسی شرایط شما، بهترین زمان را از لحاظ شرایط آب و هوایی، شرایط خرید، گشت و گذار و تفریح و موارد دیگر اعلام کنند.

 

تورهای پیشنهادی ندا بال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)