بهترین زمان برای سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد,تور مشهد,سفر به مشهد

چکیده

گاهی برای ما پیش آمده که پس از تجربه یک سفر لذت بخش با خود گفته ایم که عجب زمان مناسبی برای سفر انتخاب کردم! طبیعی است که زمان هایی برای سفر به هر شهر و مکانی وجود دارد که در صورت آگاهی از آن ها می توانید برگ برنده را با خود داشته باشید. […]

گاهی برای ما پیش آمده که پس از تجربه یک سفر لذت بخش با خود گفته ایم که عجب زمان مناسبی برای سفر انتخاب کردم! طبیعی است که زمان هایی برای سفر به هر شهر و مکانی وجود دارد که در صورت آگاهی از آن ها می توانید برگ برنده را با خود داشته باشید.

خصوصا اگر سفر مشهد را پیش روی خود داشته باشیم. مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران است و حدود سه میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. به طور متوسط هر سال 27 میلیون گردشگر ایرانی و حدود دو میلیون گردشگر خارج از کشور به این شهر سفر می کنند. در ادامه قصد داریم بهترین زمان هایی که مناسب سفر مشهد هستند را با هم بررسی کنیم.

بهترین زمان سفر به مشهد از منظر مناسبت ها

بسیاری تور مشهد را با انگیزه تفریح و گردشگری در طبیعت انتخاب می کنند، برخی هم با هدف اینکه سفری زیارتی و مذهبی داشته باشند مشهد را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. برای آن دسته از افراد که انگیزه سفری زیارتی دارند لازم است یادآوری کنیم که مناسبت هایی در سال وجود دارد که سفر در این زمان ها می تواند به معنویت و ارزش سفر آنها بیافزاید و سفر زیارتی آن ها را لذت بخش تر و معنوی تر کند.

سفر مشهد در ماه رمضان

تور مشهد در ماه رمضان حال و هوای خاص خود را دارد. از برگزار شدن جلسات معنوی تا نمازهای جماعتی که در حرم بر پا می شوند به فضای معنوی آن قوت می بخشد. همین امر باعث شده مشهد و حرم مطهر امام رضا (ع) در شب های قدر و ماه رمضان شلوغ و پر رفت و آمد شود. همچنین مراسم های افطاری در ماه رمضان در حرم مطهر امام رضا همیشه دایر است و دعوتنامه هایی برای افرادی که می خواهند در این مراسم پر فیض و برکت حضور داشته باشند ارسال می شود.

سفر به مشهد در ماه محرم

از زمان های دیگری که می توانید در شهر مشهد و در حرم امام رضا حضور پیدا کنید، شب های محرم خصوصا دهه اول محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی است. عاشقان سید و سالار شهدا و عزاداران حسینی با تور مشهد به دسته هایی که به سمت حرم مطهر می روند، اضافه می شوند و ما صحنه های زیبایی را در این ایام شاهد می شویم.

سفر به مشهد در دهه کرامت و شهادت امام رضا (ع)

دهه کرامت همان دهه اول ماه ذی العقده است که با ولادت حضرت معصومه (ع) شروع و با ولادت امام رضا (ع) پایان می یابد. یکی دیگر از بهترین زمان های سفر با تور مشهد همین دهه است. چراغانی کردن حرم مطهر و تزئین آن با گل های رنگارنگ و زیبا؛ تصویر خارق العاده ای را در این ایام خلق می کند. مراسم های شعرخوانی، سرودسرایی و برگزاری جشن های شب میلاد حال و هوای متفاوتی به حرم می بخشد.

بهترین زمان سفر به مشهد,تور مشهد,سفر به مشهد,

هر سال در روز شهادت امام رضا (ع)، حرم مطهر مراسم عزاداری شهادت آن امام را برگزار می کند. از مراسم های رسمی در ایام عزاداری، توسط عده ای از بانوان شهر مراسمی برگزار می شود تحت عنوان آئین دیرینه که با حمل تابوت به صورت نمادین، هزاران نفر در این مراسم حضور پیدا می کنند.

بهترین زمان برای طبیعت گردی در مشهد

هر فصلی از سال در هر مکانی زیبایی های خاصی وجود دارد، اما در مشهد روستاها و طبیعت های بکری هستند که در فصل بهار زیبایی خود را نشان می دهند. اگر تور مشهد خود را در فصل بهار که بهترین فصل برای سفر به مشهد است؛ انتخاب کردید، علاوه بر زیارت حرم مطهر حتما سری به روستاهای اطراف مثل شاندیز یا پارک جنگلی وکیل آباد بزنید و از طبیعت زیبای آن ها لذت ببرید.

 حتما اسم پارک های آبی مشهد به گوشتان خورده است. اگر می خواهید هیجان را به سفرتان اضافه کنید این پارک های آبی را فراموش نکنید، که شامل پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، سرزمین موج های خروشان و پارک ساحلی آفتاب مشهد هستند که از جاذبه های بی نظیر و جذاب این شهر محسوب می شوند.

بهترین زمان سفر به مشهد از نظر شرایط آب و هوایی

منطقه جغرافیایی که مشهد در آن قرار دارد باعث شده که این شهر آب و هوایی سرد و خشک داشته باشد. دمای مشهد در زمستان ها گاهی به 20 درجه زیر صفر می رسد و در تابستان ها به 43 درجه بالای صفر می رسد. مشهد در فصل پاییز کمی سرد و خشک است. اگر بدن نسبتا مقاومی داشته باشید این فصل هم برای سفر به مشهد مناسب است.

تور مشهد در زمستان

فصل زمستان در مشهد تا حد زیادی جانسوز و سرد است. تعداد تراکم سفر به مشهد در زمستان به نسبت فصول دیگر کمتر است. شاید در فصل زمستان در این شهر برف کمتری ببارد اما همچنان سرمای آن پابرجاست. اما هستند افرادی که در این فصل به مشهد سفر می کنند. در این فصل قیمت بلیط های هواپیما کاهش پیدا می کند و به دنبال آن میزان فروش بلیط ها هم پایین می آید. اگر می خواهید سفر ارزان تری را با پرواز تجربه کنید این فصل بهترین زمان برای این کار است. اگر هم با خودروی شخصی خود قصد مسافرت داشته باشید حتما با جاده های خلوتی رو به رو خواهی بود.

تور مشهد در تابستان

شاید خیلی ها تصور کنند که هوای گرم مانند هوای سرد باعث شود حجم سفرها به مشهد کم تر باشد. اما سفر به مشهد در تابستان به دلیل تعطیلات مدارس باعث شده اکثر خانواده ها در این فصل به مشهد سفر کنند. اگر می خواهید با شلوغی و گرمای بیش از حد در فصل تابستان مواجه نشوید بهتر است ماه شهریور را برای سفرتان انتخاب کنید، چون که ماه های تیر و مرداد از گرمای بیشتری برخوردار هستند.

تورهای استانی به مشهد:

تور مشهد از تبریز

تور مشهد از تهران

تور مشهد از کرمان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)