مهم ترین نکات سفر به کیش

تور کیش,سفر به کیش,نکات سفر به کیش

چکیده

سفر به کیش می تواند بسیار خاطره انگیز باشد، در صورتی که شما به آن نکاتی که اهمیت دارند، توجه کافی را داشته باشید. ما در این مطلب، مهم ترین نکات سفر به کیش را برای شما معرفی خواهیم کرد.

نکات سفر به کیش بسیار متعدد می باشد؛ اما جای نگرانی نیست. ما در این مطلب قصد داریم تا نکات مهم سفر به کیش را بر اساس آمارهایی که به دست ما رسیده است برای شما معرفی کنیم.

می توان گفت که جزیره کیش  یکی از زیباترین جزایر در کشورمان است که در خلیج فارس و استان هرمزگان قرار دارد. این جزیره یکی از مقاصد گردشگران خارجی و داخلی در ایران به شمار می آید، گردشگرانی که قصد سفر به جزیره دیدنی کیش را دارند بهتر است، قبل از سفر برای لذت بردن از جزیره اطلاعاتی را درمورد نکات مهم سفر به کیش به دست آورند.

آب و هوای کیش

برای مسافرت به این جزیره پر جاذبه، از اصلی ترین نکات سفر به کیش که باید آن را در نظر داشت، آب و هوای کیش در فصول مختلف سال است. جزیره کیش معمولا آب و هوایی گرم و مرطوب دارد، اختلاف دما در ماه های سال در کیش خیلی کم است، بیشترین باران را در فصل زمستان مشاهده خواهیم کرد. برای اینکه یک آب و هوای بهاری در جزیره را تجربه کنید، بهتر است اواخر فصل زمستان از تور کیش مدنظر خودتان استفاده کنید؛ هیچ رودخانه ای در جزیره کیش وجود ندارد.

یکی از فصل هایی که بهترین زمان سفر به کیش می باشد اوایل فصل بهار است زیرا در این فصل آب و هوای کیش خیلی گرم یا خیلی سرد نیست به نسبت آب و هوایی معتدل دارد، مخصوصا در اردیبهشت ماه که جزیره خیلی هم شلوغ نیست می توانید لذت کافی را از جاذبه های آن جا ببرید.

تور کیش,سفر به کیش,نکات سفر به کیش,

بهتر است بگوییم فصل تابستان به علت گرمای هوایی که دارد یکی از نکات سفر به کیش است که  برای هر کسی قابل تحمل نیست، اما به خاطر جشنواره ای تابستانی که برگزار می شود و هم چنین امکانات تفریحی آبی بسیار شلوغ است. اگر به تفریحات آبی و شنا علاقه دارید بهتر است در فصل تابستان به این جزیره دیدنی سفر کنید چون در این فصل جزیره گرم و شرجی است ولی اگر از هوای گرم نمی توانید لذت ببرید بهتر است که سفر به کیش را به فصل های دیگر سال به تعویق بیندازید.

آب و هوای جزیره کیش در فصل پاییز قابل تغییر و متنوع است، در اوایل فصل پاییز هوای آن جا حال و هوای فصل تابستان را دارد البته کمی به نسبت سردتر. در اواسط فصل پاییز باران های زیادی در آن جا مشاهده می شود به طور کلی میتوان گفت کسانی که گرمایی هستند و به باران علاقه دارند می توانند در فصل پاییز به جزیره کیش بروند. فصل پاییز در کیش روزها هوا خیلی گرم و شب ها خنک می شود، این فصل یکی از خلوت ترین فصل های جزیره است. هم اینک در این فصل می توانید خریدهایتان را با کمترین هزینه انجام دهید.

آب و هوای فصل زمستان یکی از نکات سفر کیش است که باید به آن توجه نمود. می توان گفت فصل زمستان سردترین فصل در کیش به شمار می رود البته نه اینکه سرما و یخبندان باشد فقط نسبت به فصل های دیگر کمی سردتر است. در اوایل ماه های زمستان بارش های پی در پی را می توان مشاهده نمود، یکی از دلایلی که نمی توان در این فصل به کیش رفت زیادی بارش های سیل آسا می باشد در این فصل هتل ها برای اینکه گردشگران به آن جا بروند تخفیف های 50 درصدی را ارئه می دهند اگر می خواهید از لحاظ اقامت سفر ارزانی را تجربه کنید می توانید در این فصل به آن جا بروید.

بهترین زمان سفر به کیش

از نظر آب و هوایی باید بگوییم که اختلاف دما در تمام فصول سال در کیش شاید به 8 درجه برسدو شرجی است. در جزیره کیش باران های زیادی می بارد اگر زمانی که می خواهید سفر کنید در ان جا باشید و هوا بارانی شود اجازه ورود به اسکله را نخواهید داشت، باید تا زمانی که هوا گرم و آفتابی شود در بندر منتظر بمانید. بنابراین حتما قبل از سفر بهترین زمان سفر به جزیره را که یکی از نکات سفر کیش است  در نظر بگیرید.

هزینه سفر به کیش

برای سفر به کیش اگر علاقه ای به سفر با کشتی نداشته باشید می توانید سفر با هواپیما را تجربه کنید. زمانی که تصمیم می گیرید با هواپیما به جزیره کیش سفر کنید باید بدانید که قسمتی از هزینه ها را باید برای بلیط رفت و برگشت در نظر بگیرید . همچنین  که هر کدام از شرکت های هواپیمایی امروزه خدمات متفاوتی را عرضه می کنند، با توجه به این خدمات قیمت بلیط ها هم می تواند متفاوت باشد قبل از خریدن بلیط می توانید قیمت بلیط ها را بر روی سایت خرید بلیط اینترنتی مشاهده کنید. ممکن است برخی از شرکت های هواپیمایی برای کودکان تخفیفاتی را در نظر بگیرند، مثلا اگر بخواهیم هزینه یک سفر معمولی با هواپیما را برای رفت در نظر بگیریم حدود 170 هزار تومان می شود. در پایان باید بگوییم که هزینه سفر به این جزیره یکی ار نکات سفر به کیش  به شمار می رود.

نکات سفر کیش,نکات مهم سفر به کیش,تور کیش,

رزرو انواع هتل در کیش

وجود هتل های بسیاری در کیش باعث شده با هر بودجه ای بتوان جایی برای اقامت خود رزرو کرد، البته باید بگوییم که قیمت هتل به فصل و روزی که می خواهید رزرو کنید بستگی دارد. برای سکونت در جزیره کیش حداقل به ازای هر شب ماندن در هتل باید 150 هزار تومان در نظر بگیرید، این قیمت  برای آپارتمان های یک خوابه است که به دلیل تقاضای زیاد قیمت آن ها هم زیاد می شود.

از طرفی هم زمانی که جشنواره ها برگزار می شود امکان دارد برخی از هتل ها تخفیفات 50 درصدی برای مسافران خود در نظر بگیرند، با وجود این تخفیفات فرصت این را دارید که هتل های بهتری  را برای اقامت خود رزرو کنید.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)