شاتل سواری در کیش یک تجربه فوق العاده

تفریحات کیش,راهنمای تفریحات کیش,شاتل سواری

چکیده

یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین تفریحات دریایی و دسته جمعی کیش، شاتل سواری است که قطعا برای شما نیز جذابیت خاصی خواهد داشت. با مطالعه این مقاله قطعا شما نیز برای تجربه کردن این تفریح لحظه شماری می کنید.

شاتل سواری در کیش از دیگر تفریحات آبی هیجان انگیز و پر شور جزیره کیش است که بسیاری که با تور کیش به این جزیره سفر می کنند، در برنامه تفریحات خود قرار می دهند. شاتل سواری را هم می توان به شکل فردی و هم جمعی انجام داد. این تفریح به این شکل است که افراد بروی تیوب سوار می شود و این تیوب به وسیله یک طناب به یک قایق تندرو متصل می شود. قایق با سرعت بالا شروع به حرکت می کند و تیوب را با خود می برد. هرچه سرعت قایق به حرکت درآمده بیشتر باشد، هیجان این تفریح چند برابر خواهد شد و آدرنالین زیادتری هم تولید می شود.

همانطور که می دانیم جزیره کیش دارای آب و هوای مطلوب می باشد که هر ساله به تفریحات و مراکز تفریحی آن اضافه می شود، این جزیره در چندین سال گذشته به یک نمونه از قطب های توریستی و تفریحی ایران تبدیل شده است. جزیره کیش تفریحات زیادی دارا می باشد که تعداد زیادی از آن ها در قالب تفریحات آبی شکل گرفته اند که این تفریحات عبارتند از غواصی، جت اسکی، پاراسل و اسکوتر زیردریایی.

به این نکته توجه کنید که شاتل سواری در کیش علاوه بر تفریح، یک نوع ورزش هم به شمار می رود چرا که در هنگام کشیده شدن توسط قایق و حرکت های غیر قابل پیش بینی بر روی سطح آب، باید توان مقابله با نیروی گریز از مرکز را داشته باشید و در واقع حتما باید عضلات بسیار قوی نیز داشته باشید تا تعادل خود را بر روی تیوب حفظ کنید در غیر این صورت ممکن است به داخل آب پرتاب شوید. توصیه می کنیم افرادی که از لحاظ جسمانی ضعیف هستند، این تفریح مهیج را انجام ندهند زیرا برای آن ها خطرناک است. نمونه دیگر شاتل سواری با عنوان بانانا سواری شناخته شده است. در این مدل دیگر به جای استفاده از تیوب، از یک شی بادی مشابه موز غول پیکر استفاده می شود که افراد در روی آن سوار می شوند و پاهایشان را در دو طرف آن شی موز مانند می گذارند. این مدل از شاتل سواری در کیش نیز احتیاج به پاها و عضله های قوی دارد تا افراد بتوانند خود را بر روی بانانا حفظ کنند. شاتل یک نوع تیوپ بادی با ظرفیت چند نفره بوده که افراد روی آن سوار می شوند و به کمک آن بر روی سطح آب شناور شوند.

تفریحات کیش,راهنمای تفریحات کیش,شاتل سواری,

جهت شاتل سواری کیش، فقط کافی است بلیط تهیه کنید و جلیقه نجات و کلاه ایمنی همراه خود در حین شاتل سواری بر سر داشته باشید. سپس  خودتان اختیار تصمیم گیری برای اینکه شاتل سواری آرام  و یا مهیج داشته باشید را دارید. لازم به ذکر است که اگر ماهیچه های ورزیده داشته باشید و کمی مقاومت کنید به این راحتی به داخل آب پرتاب نمی شوید. البته به ابن نکته هم توجه کنید که سقوط کردن در آب برنامه ریزی شده است و بخش اصلی از هیجان شاتل سواری در کیش می باشد.

کلوپ های شاتل سواری در کیش

کلوپ های دریایی کیش در همه سواحل جزیره  کیش فعال هستند. در این سواحل تفریحاتی همچون غواصی، پاراسل، شاتل و بنانا انجام می شود. کلوپ های ویژه شاتل سواری کیش همه روزه از 10 صبح تا 4 عصرآماده ارائه خدمات به مسافرین می باشد. این کلوپ ها شامل موارد زیر می باشند:

کلوپ های دریایی ساحل و اسکله مرجان: این کلوپ ها از چشم نواز ترین کلوپ های سواحل جزیره کیش محسوب می شوند.

کلوپ های دریایی ساحل اسکله تفریحی: از ویژگی های مهم این کلوپ ها نزدیک بودن به بیشتر هتل ها و مراکز تجاری می باشد.

کلوپ های دریایی ساحل سیمرغ: این نوع کلوپ ها در بخش شرقی جزیره واقع شده اند و دارای سواحل شنی بسیار زیبایی هستند.

تصاویری که در زیر مشاهده می کنید عکس شاتل سواری در کیش می باشند.

بنانا نمونه دیگر از تیوپ سواری در کیش

یکی دیگر از تیوب های تندرو در میان اماکن دیدنی کیش، بنانا می باشد. بنانا و شاتل هر دو زیر مجموعه‌ ورزش‌ های water tubing می باشند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، بنانا هم مانند شاتل به قایق تندرو متصل گردیده و روی آب شناور و به حرکت در می آید اما طراحی ظاهری آن مانند یک موز بسیار است که خانواده ها می توانند به راحتی همگی حتی همراه کودکان خود سوار آن شوند و این تفریح مهیج را همه باهم و در کنار هم تجربه کنند. حتی اگر کودکان بخواهند با هم سوار بنانا شوند این امکان برایشان فراهم است و قایق رانان تلاش می کنند یک تیوپ سواری فوق العاده بی خطر را برای آن ها به ارمغان بیاورند.

در ادامه عکس شاتل سواری در کیش را برای شما به اشتراک می گذاریم.

شاتل سواری در کیش,عکس شاتل,عکس شاتل سواری در کیش,

قیمت بلیط شاتل سواری

شاتل سواری حدودا بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد. قیمت بلیط یک شاتل دو نفره جهت هر نفر نزدیک 50 هزار تومان می باشد، اما معمولا می توانید از تخفیف هایی تا سقف 40 درصد برای این تفریح برخوردار شوید. قیمت بلیط بنانا از شاتل سواری مقداری کمتر است. اگر تمایل به عکسبرداری و فیلمبرداری دارید باید هزینه ای جدا از قیمت بلیط تقبل کنید.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)