شرایط زندگی در کیش به چه صورت است؟

تجربه زندگی در کیش,شرایط زندگی در جزیره کیش,شرایط زندگی در کیش

چکیده

بسیاری از افراد تصمیم دارند تا برای ادامه زندگی حود، بنا به هر دلیلی، به جزیره کیش نقل مکان کنند. ما در این مقاله تمامی نکاتی که برای این تصمیم گیری به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد را برای شما بیان کرده ایم.

شرایط زندگی در کیش موضوعی است که در چند سال اخیر حجم جستجوی بالایی در گوگل و شبکه های اجتماعی داشته است. زندگی در جزیره زیبا و دیدنی کیش می تواند برای همه ما بسیار دلنشین باشد. هنگامی که به جزیره کیش سفر می کنیم، ممکن است علاقه مند به زندگی در آن جا شویم، در این صورت باید به تحقیق در مورد شرایط زندگی در کیش بپردازیم چون علاوه بر جذابیت ها و جاذبه های گردشگری که دارد، می تواند از معایبی هم برخوردار باشد. با ما در ادامه این مقاله مرتبط با تور کیش همراه باشید.

مشکلات زندگی در کیش

اگر شما می خواهید جزیره کیش را برای سکونت دائمی خود انتخاب کنید، باید با مزایا و معایبی که در آن جا وجود دارد آشنا باشید. مشکلاتی که احتمال دارد باعث شود که از زندگی در جزیره کیش منصرف شوید. در ادامه متن به شرح مختصری از مشکلات و مزایای سکونت در کیش می پردازیم.

تجربه زندگی در کیش,شرایط زندگی در جزیره کیش,شرایط زندگی در کیش,

آب و هوای کیش

جزیره کیش آب و هوایی متفاوت با تمام نقاط ایران دارد. آب و هوای گرم و معتدل  می تواند برای برخی از گردشگران یکی از معایب زندگی در کیش باشد، این جزیره به دلیل باراش های قابل چشمگیری که دارد می تواند گرمای جزیره را به هوای معتدل و شرجی تبدیل کند.

گرمای جزیره کیش برای هر کسی قابل تحمل نخواهد بود، البته خیلی گرم که نه ولی باعث می شود که در طول روز هوایی شرجی را تجربه کنید. کیش بر خلاف شهرهای دیگر ایران از دو فصل معتدل و گرم برخوردار است. این جزیره بادهای اقیانوسی و خلیج فارس را از هر دو طرف داراست که می توان گفت نسبت به شرایط جوی مورد وزش باد قرار می گیرد. در نتیجه، وضعیت آب و هوایی این جزیره را نمی توان جزو موارد مطلق معایب زندگی در کیش محسوب کرد.

قدرت خرید مسکن در کیش

اگر قصد سکونت در جزیره  کیش را دارید باید این موضوع را در نظر بگیرید، که قیمت خرید خانه یکی از شرایط زندگی در کیش است که باید به آن توجه شود. در حال حاضر می توانیم بگوییم، قیمت زمین در کیش برای افرادی که قدرت خرید آنچنانی ندارند بسیار بالاست. در جزیره کیش با توجه به ساخت و سازهای بی شماری که صورت گرفته است، هم چنان خرید و فروش ها پا برجای هستند و قیمت ها روال صعودی را در پیش گرفته اند.

شرایط کار و زندگی در کیش,مزایای زندگی در کیش,مشاوره برای زندگی در کیش,

اقتصاد و کار در کیش

برای زندگی در هرجایی باید اول به فکر این باشیم که آیا می توانیم شغلی را برای خود ایجاد کنیم یا خیر؟ برای راه اندازی هر کاری در جزیره کیش باید از سازمان منطقه آزاد کیش مجوز گرفته شود، و این مورد هم می تواند یکی از شرایط زندگی در کیش باشد. شاید الان تصور کنید که خب کاری ندارد به راحتی  می توان مجوز کسب و کار را اخذ کرد، اما باید بگویم که این سازمان مجوز هر کاری که ما می خواهیم را نمی دهد. پس برای فعالیت کاری در جزیره کیش مطمئنا با مشکلاتی رو به رو خواهید شد.

بالا بودن قیمت مواد مصرفی

از آن جایی که برای زندگی در هر جایی باید فکر محل سکونت خود بود، از طرفی هم باید فکر هزینه های مصرفی خود باشم. به طور میانگین قیمت کالا و خدمات در جزیره کیش مانند مواد غذایی، حمل و نقل، میوه جات و … بسیار بالاتر از قیمت مناطق اصلی ایران است. این موضوع می تواند حاصل از این باشد که هر ساله گردشگران بی شماری را به خود اختصاص داده است و به جزیره گردشگری معروفی تبدیل شده است. در نتیجه برای زندگی در کیش علاوه بر قیمت های آن چنانی مسکن، با قیمت های گزاف مواد مصرفی هم رو به رو هستیم.

زندگی در جزیره کیش

در این جا می توانیم به مزایای زندگی در کیش بپردازیم، جزیره کیش چون گردشگران متعدد زیادی دارد از امنیت بالایی برخوردار می باشد، پس می توانیم بگوییم زندگی در جزیره کیش را با امنیت خاطر می توانیم سپری کنیم و از آن جا لذت ببریم.

معایب زندگی در کیش,تجربه زندگی در کیش,شرایط زندگی در جزیره کیش,

به دلیل اینکه جزیره کیش را تعداد زیادی از گزدشگران پر کرده اند؛ یعنی جمعیت سکونت دائمی در آن خیلی کم است پس محدودیت ترافیکی هم ندارد. به طور خلاصه می توان گفت جزیره کیش دارای آب و هوایی تمیز، معتدل، رفاه اجتماعی، عدم وجود ترافیک، امنیت، دارای دانشگاه های تحصیلی بین المللی… می باشد، که زندگی در جزیره کیش را لذت بخش می کند.

ادامه تحصیل در کیش

اگر بخواهیم در مورد ادامه تحصیل در کیش صحبت کنیم باید بگوییم، که یکی از شهرهایی که بیشترین دانشگاه ها را در خود اختصاص داده است جزیره کیش می باشد، که از مزایای زندگی در کیش محسوب می شود، دانشگاه های کیش همه بین المللی هستند.

بر خلاف شهرهای ایران که تدریس با زبان های دیگر ممنوع می باشد، در جزیره کیش و مناطق آزاد مشکلی ندارد. افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان های خارجی را دارند می توانند جزیره کیش را انتخاب کنند؛ و اینکه همه رشته های مهم دانشگاهی را به خود اختصاص داده اند که به راحتی می توانید در هر رشته ای که می خواهید به ادامه تحصیل بپردازید؛ همه دانشگاه های جزیره کیش وابسته به دانشگاه تهران و صنعتی شریف می باشند.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)