قوانین جزیره کیش چه مواردی هستند؟

راهنمای قوانین جزیره کیش,قوانین جزیره کیش,قوانین در کیش

چکیده

جزیره کیش هم مانند دیگر نقاط کشور ما یکسری قانون مشترک و یکسری هم قوانین متفاوت داشته که در این مطلب مهم ترین آن ها را بیان خواهیم کرد.

قوانین جزیره کیش را هر فردی که قصد سفر به این شهر دارند، باید به خوبی بدانند. جزیره کیش یکی از کوچکترین جزایر زیبای جنوب ایران در استان هرمزگان است. این جزیره به عنوان یکی از مناطق آزاد ایران، از نحوه زندگی تا نحوه سرمایه گذاری و ماندن در این جزیره قوانین خاص خود را دارد. ما در این محتوا سعی می کنیم مزایای زندگی در کیش و برخی از قوانین آن را برای شما شرح دهیم تا اگر قصد زندگی در این جزیره را دارید بهتر تصمیم بگیرید. در کل بهتر است که قبل از هر اقدام جدی ای در این زمینه، یک تور کیش رزرو کرده و به خوبی این جزیره را مورد بررسی قرار دهید.

زندگی در کیش

فضای آرام جزیره کیش آن را به تفریحگاه سلامت روان تبدیل کرده است. اتباع خارجی که مایل به ورود به منطقه آزاد کیش از بنادر قانونی هستند، نیازی به گرفتن ویزا قبل از سفر ندارند. زبان رسمی مردم کیش فارسی است ولی مردم محلی به عربی نیز صحبت می کنند. برخی از مغازه داران نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

رعایت قوانین کیش در اکثر مواقع در این جزیره به بهترین شکل ممکن رعایت می شود. شایان ذکر است که میزان جرم و جنایت در جزیره کیش پایین ترین سطح جهانی را دارد و به همین دلیل مکانی بسیار امن برای زندگی است. این جزیره همچنین با داشتن تابستان های گرم و زمستان های معتدل و به طور متوسط ​​300 روز آفتابی از آب و هوای مطبوع برخوردار است.

هوا به طور کلی گرم و مرطوب است و میانگین دمای آن 27 درجه سانتیگراد می باشد که به ندرت از 35 درجه سانتیگراد فراتر می رود. فصل تابستان گرم ترین ماه ها را دارد و دما در زمستان به کمترین میزان خود می رسد. در ادامه سعی می کنیم همه چیز درباره جزیره کیش را بین کنیم.

قوانین مربوط به ویزا در کیش

یکی از قوانین جزیره کیش برای افرادی که تبعه کشورهای خارجی هستند این است که، بدون اخذ ویزا می توانند تا 30 روز در آنجا بمانند. در پاسپورت آنان مهر ورود زده نمی شود بلکه مهر به صورت یک لیبل در اختیار آنان قرار می گیرد.

قانون معافیت مالیاتی در کیش

یکی دیگر از قوانین جزیره کیش مربوط به معافیت مالیاتی در بخش سرمایه گذاری است. در مناطق آزاد قانون معافیت گمرکی و مالی از نقاط  مثبت برای جذب سرمایه گذاران است.  در خیلی از کشورهایی که  منطقه آزاد دارند این معافیت ها 30 سال و حتی در برخی دائمی است. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که بیشترین مناطق آزاد را دارد از این رو قانون معافیت در آنها به طور دائمی اجرا می شود. در حال حاظر معافیت بانکی و گمرکی در قوانین کیش به صورت 20 ساله است. این قانون باعث افزایش اعتماد سرمایگذاران شده است.

سرمایه گذاری در کیش

راهنمای قوانین جزیره کیش,قوانین جزیره کیش,قوانین در کیش,

مدیرعامل منطقه آزاد کیش اعلام کرد: نزدیک به 54 میلیون دلار در 19 پروژه بزرگ برای توسعه جزیره کیش تزریق شده است. وی گفت، با توجه به اینکه توسعه گردشگری به عنوان سیاست اصلی منطقه است، اکثر پروژه ها مربوط به گردشگری و تفریح ​​است. برای توسعه این جزیره برنامه های دیگری در نظر گرفته شده است.

با این حال تمام پروژه های تاکنون توسط بخش خصوصی تأمین شده اند. وی همچنین اعلام کرد که با توسعه بیمارستان کیش و تأسیس بخش های زیرمجموعه آن، پیشرفت های مربوط به گردشگری سلامت را خاطرنشان کرد. کیش همچنین در حال تبدیل شدن به قطب جراحی زیبایی در بین کشورهای خلیج فارس است. کمتر مقاله ای که در به موضوع همه چیز درباره جزیره کیش پرداخته است، این مسئله را برای مخاطبینش بیان می کند!

 مکان های دیدنی در کیش

پارک دلفین ها

دلفیناریوم کیش از جذاب ترین و زیباترین مکان های دیدنی جزیره زیبای کیش است. این باغ بزرگ زیبا به مساحت 70 هکتار با نخل ها، گیاهان سبز و گلهای رنگارنگ، طبیعت متفاوتی را برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارد. بیش از 20 دلفین، شیر دریایی و گربه دریایی در این پارک نگهداری می شوند.

کشتی یونانی

سالها پیش به دلایلی نامعلوم ، یک کشتی باری یونانی به سواحل کیش نزدیک شد و در گل گیر افتاد. از آن زمان تا کنون در همان نقطه مستقر است و به یکی از نمادهای زیبای این جزیره تبدیل شده است. تماشای غروب خورشید در کنار این کشتی بسیار جذاب است.

قوانین کیش,قوانین کیش چیست,همه چیز درباره جزیره کیش,

مخازن آب

یکی از روش های سنتی ذخیره آب در جزیره کیش در دوران باستان ساخت مخازن آب بود. یک مخزن آب دوقلو با پنج بادگیر در قالب معماری شهر یزد در حاشیه شهر باستانی حریره در نزدیکی پارک درختی  لور در سال 1372 برای جمع آوری آب باران ساخته شد، که یک مخزن آب باستانی در آن قرار داشت. معماری بی نظیر این بنا ما را به یاد روزهای قدیم می اندازد. این جاذبه بسیار چشمگیر و ارزش بازدید گردشگران خارجی را دارد.

سواحل کیش

سواحل مرجانی کیش در تابش نور خورشید می درخشد. این چیزی است که سواحل شنی بسیاری از تفرجگاه ها در سراسر جهان دیده نمی شود. آب دریا در نزدیکی ساحل کاملاً شفاف است وکف دریا را در ابتدای ساحل می توان دید. این مطمئناً به دلیل مرجان های اطراف جزیره است، که آب را تصفیه می کنند.

تفریحات زیادی در این جزیره وجود دارد که می تواند گردشگران را تا روزهای زیادی سرگرم کند. از جمله تفریحات آبی مانند جت اسکی، پدل برد، اسکوتر زیردریایی یا تفریحاتی در قسمت های شنی مثل شرکت در سافاری. دوچرخه سواری در این جزیره به دلیل قوانین جزیره کیش بسیار مرسوم است و شما در همه خیابان ها می توانید دوچرخه هایی که برای رفت آمد قرار دارند را استفاده کنید. 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)