جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

چکیده

  جاهای گردشگری اصفهان بی شمار بوده و به دلیل همین تعداد زیاد اصفهان را با نام نصف جهان می خوانند. تمامی جاذبه های گردشگری در اصفهان برای مسافران دوست داشتنی بوده و هیچ کسی دوست ندارد از بین این مکان ها مجبور به انتخاب گردد. چرا که هر کدام از این فضاها زیبایی های […]

 

جاهای گردشگری اصفهان بی شمار بوده و به دلیل همین تعداد زیاد اصفهان را با نام نصف جهان می خوانند. تمامی جاذبه های گردشگری در اصفهان برای مسافران دوست داشتنی بوده و هیچ کسی دوست ندارد از بین این مکان ها مجبور به انتخاب گردد. چرا که هر کدام از این فضاها زیبایی های خاص خود را دارد. اگر با تور اصفهان مجموعه ندا بال آسمان به این شهر سفر نمایید، با برنامه ریزی مناسب فرصت کافی برای گشت و گذار و دیدن بخش ‌های مختلف را پیدا می کنید.

در اصفهان مراکز دیدنی و تاریخی متعددی وجود دارند که تصمیم گرفتن برای دیدن هر کدام از این فضاها بسیار سخت بوده، چرا که همه مسافران مدت زمان محدودی در این شهر می مانند و فرصت کافی برای رفتن به همه فضاها را ندارند.
پس لازم است که حتماً قبل از شروع سفر به بررسی مهمترین فضاهای دیدنی و تاریخی آن پرداخته و با آماده کردن یک لیست مناسب از تمام وقت خود بهترین استفاده را ببرند.

مجموعه ندا بال آسمان با ارائه تور اصفهان لوکس و همچنین تور اصفهان لحظه آخری شرایط مناسبی برای گردش در این شهر فراهم آورده است، تا مسافران لحظات خوبی را در آن سپری کنند.

 

معرفی جاهای دیدنی اصفهان

 

اصفهان یکی از شهرهای تاریخی بزرگ ایران است که در دوره های مختلف پادشاهان به عنوان پایتخت ایران قرار داشته است. حضور پادشاهان متعدد موجب شده تا بناهای تاریخی و فرهنگی غنی در این شهر ساخته شود.
بخش عمده‌ای از بناهای تاریخی که در این شهر قرار دارد در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است، به همین جهت از این بناها به خوبی مراقبت کرده تا گذر ایام به آنها آسیب نرساند.
برای آشنایی بیشتر افرادی که با تور اصفهان به این شهر سفر می کنند دست به معرفی برخی از بناهای تاریخی و دیدنی اصفهان که جذابیت بیشتری داشته و می توانید در مدت زمان کمتری آنها را بازدید کنید می پردازیم:

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان را با آسمان ابری و گلهای رنگارنگ به خاطر بسپارید، این میدان به عنوان بزرگترین و زیباترین میدان های جهان بوده که ۴ اثر تاریخی مهم اصفهان مانند بازار قیصریه، کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف‌الله و مسجد امام را در خود جای داده است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

عمارت عالی قاپو

کاخ عالی قاپو که در میدان نقش جهان قرار گرفته جزء شاهکارهای معماری صفویه بوده و برای دیدن زیبایی های آن حتماً در شب هنگام به تماشای این کاخ بروید. کاخ عالی قاپو در ۶ طبقه ساخته شده و هر طبقه تزئینات خاصی دارد. در طبقه ششم یک اتاق به نام اتاق صوت قرار گرفته که مانند استودیوی ضبط فایل های اضافی را می گیرد.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

عمارت هشت بهشت

عمارت هشت بهشت اصفهان با گل ها و درختان بلند آن مشهور است، این عمارت در اواخر حکومت صفویان ساخته شده و به صورت هشت ضلعی در دو طبقه قرار گرفته که دارای چهار نما است و هیچ کدام از این نماها مشابه دیگری نیست.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

عمارت چهلستون

عمارت چهلستون جزء جاذبه های گردشگری مهم اصفهان بوده که در واقعیت بیست ستون داشته و به دلیل انعکاس این ستون ها در حوض مقابله عمارت به آن عبارت چهلستون می گویند. آینه کاری ها و نقاشی های بزرگ دیواری در این عمارت بسیار چشم نواز است و حاکمان صفوی در بخش مرکزی این عمارت از مهمانان خارجی خود پذیرایی می ‌کردند.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع یا مسجد جمعه جزء قدیمی‌ترین معماری های مذهبی ایران است که سیمای فعلی این مسجد مربوط به دوره سلجوقیان می باشد. اما در دوره صفویان تعمیرات و الحاقات زیادی در این مسجد صورت گرفته است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

منارجنبان

منارجنبان جزء آثار تاریخی خاص اصفهان بوده که به شکل یک بقعه و دو مناره بوده و ارتفاع هر کدام از این منارها حدود ۷ و نیم متر است.شهرت زیاد این عمارت به دلیل تکان خوردن مناره ها بوده که با تکان خوردن یکی، مناره دیگری و کل ساختمان تکان می خورد و علت این پدیده تاکنون ناشناخته باقی مانده است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

باغ پرندگان

باغ پرندگان اصفهان جزء دیدنی ترین باغ های پرندگان ایران است و این باغ میزبان پرندگان کوهستانی، پرندگان ساکن در برکه ها و همچنین پرندگان ساکن در بیابان ها است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

آتشگاه

آتشگاه یا کوه آتش اصفهان از ایران باستان به جای مانده و بنای آن بر روی کوهی در نزدیکی زاینده رود واقع شده است. بافت این بنای خشتی از دو ردیف خشت و لایه نازکی از نی تشکیل شده که بسیار مستحکم است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

سی و سه پل

سی و سه پل به عنوان یک بنای دیدنی شاخص اصفهان بوده که در تمامی جهان شهرت دارد. سی و سه پل را که پل الله وردی خان هم می ‌نامند ۳۳ دهانه دارد و در دوره شاه عباس صفوی بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده است. در زمان گذشته و به خصوص دوره صفوی سی و سه پل محل برگزاری جشن های آیینی بود.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

پل خواجو

پل خواجو با ۲۴ دهانه در شرق سی و سه پل بر روی رودخانه زاینده رود بنا شده، این پل در زمان حکومت شاه عباس دوم ساخته شده؛ اما ساختمان مخصوص در میانه پل محل اقامت موقت شاه صفوی و خانواده او بوده است. دو شیر سنگی قرار گرفته در گوشه های ضلع شرقی این پل نشان سپاهان بختیاری بوده که در گذشته از پل و زاینده رود محافظت می کردند.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

کلیسای وانک

کلیسای وانک در محله جلفای اصفهان قرار داشته و جزء کلیساهای تاریخی ارامنه است. برج ناقوس کلیسا در سه طبقه طراحی شده و گنبد این کلیسا شباهت زیادی به گنبد مساجد ایرانی داشته و همچنین بر روی دیوارها، طاق نماها، طوق گنبد و داخل گنبد نقاشی هایی با رنگ روغن ترسیم شده است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

قلعه سارویه

قلعه سارویه که نام های دیگری مانند کهندژ هم دارد، در کنار پل شهرستان و ضلع شمالی زاینده رود قرار گرفته است. در این بنا کتاب‌ های زیادی نگهداری می شد که در زمان حمله اعراب به ایران کاملاً ویران شد و در حال حاضر بقایای آن به صورت یک تپه باقی مانده است.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

حمام شیخ بهایی

حمام شیخ بهایی جزء منحصر به فردترین حمام هایی بوده که در ایران وجود دارد و متعلق به دوره صفوی شهرت زیاد این حمام به دلیل راز گرم شدن آب آن می باشد. آب حمام همواره با یک شمع گرم شده و طراحی و ساخت حمام را شیخ بهایی حکیم و دانشمند نامدار ایرانی انجام داده بود. تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان هنوز هم به نتیجه نرسیده و به طور ۱۰۰ درصد به راز گرم شدن آب حمام تنها با یک شمع پی نبرده‌ اند.

به غیر از مواردی که در اینجا ذکر کردین، در اصفهان فضاهای دیدنی بسیار زیاد دیگری وجود دارد که برخی از آنها شامل آرامگاه صائب تبریزی، بازار قیصریه، آکواریوم ناروژان، باغ گلها، مدرسه چهارباغ، مسجد امام، مسجد شیخ لطف‌الله، چهارباغ عباسی در بسیاری از مراکز خرید و مراکز تفریحی متعدد دیگر وجود دارد.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

تور اصفهان لوکس و جاهای دیدنی اصفهان

 

تور اصفهان لوکس به تورهایی گفته می شود که در تمامی مراحل سفر از بهترین لوازم حمل و نقل و همچنین در محل اقامت از بهترین خدمات هتل ها بهره می ‌برند.
معمولاً در هنگام رزرو تور اصفهان لوکس محل اقامت مسافران، هتل های چهار ستاره و پنج ستاره است که از ابتدای شروع سفر به وسیله هواپیماهای ویژه و یا قطارهای چند ستاره سفر را آغاز کرده و پس از رسیدن به شهر اصفهان با استقبال ترانسفر فرودگاه یا راه آهن روبرو می شوید.
در هتل محل اقامت بهترین خدمات ممکن از لحاظ سالن های ورزشی، خدمات کامل برای اتاق، اینترنت پر سرعت، صبحانه مفصل و بسیاری از خدمات دیگر را دریافت خواهید کرد.

یکی از مهمترین خدمات تور اصفهان لوکس قرار دادن گردش در شهر و بازدید از جاهای دیدنی اصفهان است که به همراه تورلیدر در تمامی فضاهای تاریخی و جاذبه های دیدنی آن را مشاهده می کنید و در تمام زمان می توانید هرگونه سؤال یا پرسش و پاسخی را از تورلیدر جویا شوید.
مهمترین مزیت انتخاب تور لوکس این است که با انجام برنامه ‌ریزی مناسب فرصت کافی برای دیدن فضاهای بیشتری مهیا می گردد. به دلیل داشتن اطلاعات کافی مجریان برگزار کننده تور ‌می توانید از بناهای تاریخی مهم تر که عظمت و شکوه آنها بیشتر است دیدن نمایید.
مجموعه ندا بال آسمان جزء معتبرترین مراکزی است که در زمینه ارائه تور اصفهان لوکس خدمات بی نظیر را ارائه می دهد، تا مسافرین رضایت کافی از سفر خود داشته باشند.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

تور اصفهان لحظه آخری و شرایط بازدید جاهای دیدنی اصفهان

 

تور اصفهان لحظه آخری جزء بهترین تورهایی است که بر اثر شرایط خاصی ارائه می گردد، اگر مشتاق سفر به اصفهان هستید و با این تورها برخورد کردید، حتما از فرصت استفاده کرده و یک سفر خاطره انگیز را برای خود ایجاد کنید.
معمولا تور اصفهان لحظه آخری بهترین شرایط را برای دید و بازدید از جاهای دیدنی اصفهان مهیا می سازد. چرا که این تورها در اغلب مواقع جزء تورهای لوکس اصفهان بوده و به دلیل پر نشدن ظرفیت تور برگزارکنندگان این تورها را ارائه می دهند.
اگر می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه یک روزه یا حتی چند ساعته برای سفر به اصفهان آماده شوید و نیاز به هماهنگی های خاص برای دریافت مرخصی و یا موارد دیگر ندارید، حتماً از خدمات تور لحظه آخری استفاده نمایید.
چرا که با پرداخت هزینه ‌های حداقل ۵۰ درصد کمتر از هزینه واقعی تور لوکس می توانید تجربه یک سفر هیجان انگیز را برای خود ثبت کنید.

جاهای گردشگری اصفهان + تصویر هر منطقه

خدمات ویژه مجموعه ندا بال آسمان در بازدید جاهای دیدنی اصفهان

 

مجموعه ندا بال آسمان با ارائه انواع مختلف تور بهترین خدمات رفاهی برای مسافران ارائه می ‌دهد و شرایط رزرو انواع هتل های ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را مهیا کرده تا همه افراد با هر سطح بودجه و درآمدی بتوانند از این شهر تاریخی و به عبارتی نصف جهان دیدن کنند.
داشتن تورلیدر حرفه ای در سفر از مهم ترین خدمات ویژه مجموعه ندا بال آسمان است که در تعداد روزهای کمتر شرایط بازدید از جاهای دیدنی اصفهان را مهیا می سازد و حضور تورلیدرها کمک می ‌کند تا راجع به تمامی فضاهای دیدنی اطلاعات کافی را به دست آورید.
معمولاً در این مجموعه برنامه ‌ریزی‌ های دقیق انجام می ‌شود تا از کلیه فضاهای مهم، دیدنی، تاریخی و تفریحی بازدید کرده و لذت کافی را از انتخاب تور اصفهان در این مجموعه به دست آورید.
پس در صورت تمایل به تهیه تور اصفهان کافیست با کارشناسان این مجموعه جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)