باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

چکیده

باغ خزندگان اصفهان یک فضای بسیار مهیج و پرطرفدار است که در بین سایر پارک های اصفهان طرفداران خاصی دارد. رفتن به پارک خزندگان تجربه کاملا متفاوت را ایجاد می ‌کند. به همین سبب در هنگام رزرو تور اصفهان به خصوص در فصل تابستان بهتر است اطلاعات کافی در مورد این باغ را به دست […]

باغ خزندگان اصفهان یک فضای بسیار مهیج و پرطرفدار است که در بین سایر پارک های اصفهان طرفداران خاصی دارد. رفتن به پارک خزندگان تجربه کاملا متفاوت را ایجاد می ‌کند. به همین سبب در هنگام رزرو تور اصفهان به خصوص در فصل تابستان بهتر است اطلاعات کافی در مورد این باغ را به دست آورید.

باغ خزندگان اصفهان جزء فضاهایی است که می ‌تواند اوقات هیجان انگیزی برای بسیاری از افراد ایجاد کند. چرا که در این باغ گونه های جانوری متعددی وجود دارد که ممکن است در بسیاری از بخش های کشور این خزندگان را نبینید. به همین جهت افراد زیادی تمایل دارند تا به این باغ رفته و تجربه خاص به دست آورند.
در هنگام رزرو تور اصفهان بهتر است به سراغ مرکز معتبری مانند مجموعه ندا بال آسمان بروید؛ چرا که انواع تور اصفهان تابستان و تورهای مختلف دیگر را با قیمت مناسب ارائه می دهد، تا افراد بیشتری بتوانند از این شهر تاریخی و زیبا دیدن کنند.

 

شهر اصفهان و باغ خزندگان

اصفهان شهری پر از جاذبه های دیدنی و گردشگری است که تنها به مراکز تاریخی و موزه ها ختم نمی ‌شود؛ بلکه در این شهر قدم به قدم می توانید جاذبه های خاص را برای خود پیدا کنید.
وجود پارک های متفاوت و جذاب در شهر اصفهان می تواند برنامه سفر به اصفهان را هیجان انگیز تر کند. زیرا در تمام اوقات فراغت خود می توانید از فضاهای بکر خاص دیدن نمایید.
هر کدام از پارک های تفریحی اصفهان به شیوه خاصی می تواند زمینه یک تفریح حسابی و عالی را برای مسافران ایجاد کند که باغ خزندگان یکی از این مراکز خاص است.
در واقع در این شهر برای همه افرادی که عاشق تماشای انواع خزندگان، آبزیان، پرندگان و موارد دیگر هستند، حق انتخاب وجود داشته و می ‌توانند از بخش های متفاوت این فضاها دیدن نمایند.
در باغ خزندگان اصفهان که در یکی از بهترین مناطق تفریحی اصفهان به نام پارک ناژوان قرار گرفته، شرایط زیست محیطی متفاوتی با توجه به نوع خزندگان به وجود آورده اند. هر کدام از خزندگان را در ایرانیوم های بزرگ و کوچک نگهداری می‌ کنند و شرایط رشد و تکثیر آنها را نیز فراهم کرده ‌اند.

معرفی باغ خزندگان اصفهان

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

باغ خزندگان اصفهان جزء جاذبه های مربوط به طبیعت و این شهر به شمار می ‌آید که در پارک ناژوان قرار گرفته است. تور اصفهان برای همه افرادی که به تاریخ و گذشته ایران علاقه دارند و یا افرادی که در مناطقی از جنس طبیعت و حیات وحش هم علاقه‌ مند هستند مناسب است.
پارک خزندگان در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده و یکی از مجموعه های جذاب و دیدنی در این شهر به شمار می آید. توصیه می ‌کنیم تا همه گردشگران و مسافران اصفهان بازدید از این مجموعه را از دست ندهند.
باغ خزندگان به دوقسمت کلی تقسیم بندی شده که در بخش اول امکان مشاهده خزندگان زنده وجود دارد و در بخش دوم با وجود آکواریوم های خاص، جسد انواع خزندگان و به خصوص گونه های کمیاب وجود دارد که می توانید با رفتن به هر کدام از این فضاها، اطلاعات جامع و جالبی را به دست آورید.
در این باغ مارها به صورت رها شده در طبیعت و زیستگاه های شبیه سازی شده قرار می گیرند تا بتوان از آنها به خوبی نگهداری کرد. بیشترین میزان بازدید در این باغ متعلق به بخش مارها است، در واقع می توان گفت که در باغ خزندگان اصفهان یک نمایشگاه دائمی انواع مارهای مختلف موجود در طبیعت ایران و سایر نقاط دنیا است که افراد علاقمند به این گونه های جانوری می توانند در هر زمان از سال به بازدید از آنها بپردازند.

 

گونه‌های جانوری باغ خزندگان اصفهان

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

باغ خزندگان در مناطق دیگر کشور هم وجود دارد اما باغی که در اصفهان قرار گرفته با سایر مکان های دیگر تفاوت زیادی از لحاظ گونه های جانوری دارد. چرا که در این مجموعه پرندگان سمی و غیرسمی زنده تاکسیدرمی شده و سایر حشرات دیگر وجود دارند که هر کدام متعلق به گوشه‌ ای از جهان هستند.
این تنوع بالا از لحاظ جانوران موجب شده تا افراد زیادی با رفتن به این فضا اوقات هیجان انگیز خاصی را تجربه کنند.
انواع جانوران باغ خزندگان که بیشتر از ۴۰ گونه مختلف را شامل می شوند در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

مارهای ایرانی باغ خزندگان

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

از مهم ترین خزندگان موجود در این باغ می توان به نمونه مارهای ایرانی اشاره کرد که مهمترین آنها افعی شاخدار دم عنکبوتی است که در غرب ایران زندگی می کند. افعی پلنگی که حدود یک مترو نیم طول داشته و غذای آن مارمولک است. مار زنگی سیاه که به دلیل رنگ سیاه پوست به این نام شهرت پیدا کرده، مار کبرا که نوعی از خطرناک‌ترین مارهای ایرانی محسوب می شود. مارهای مختلف دیگری مانند مار آتشی، مار ارژنگی و موارد مختلف دیگر هم وجود دارد.

مارهای خارجی باغ خزندگان

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

انواع مختلف گونه های مار که در کشورهای دیگر زندگی می کنند در این باغ وجود دارند، مانند: مار پیتون آفریقایی که جزء بزرگترین مارهای قاره آفریقا به شمار می آید، مار پیتون آلبینو هندی یکی از گونه های خاص مار پیتون به شمار می رود و معمولاً در کنار آب زندگی می کند. مار بوای کلمبیایی که یک مار غیر سمی است و چند نوع مار دیگر همانند مار مرجانی تایلند در این پارک وجود دارند.

تمساح آمازون

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

بخش از باغ به نگهداری از تمساح آمازون اختصاص داده شده است.

سایر خزندگان خاص

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

اژدهای کومودو، ایگوانا، عقرب، لاکپشت و بسیاری از خزندگان دیگر در بخش های مختلف این پارک وجود دارند که با رفتن به باغ دیدن همه این ها از نزدیک برایتان مهیا می گردد.

 

جاذبه های دیدنی اطراف باغ خزندگان

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

باغ خزندگان در پارک ناژوان قرار گرفته به همین جهت امکانات تفریحی بسیار زیادی در این فضا مهیا است. از گشت و گذار در بخش ‌های مختلف می توانید از سایر امکانات تفریحی و جاذبه های دیدنی استفاده کنید.
در واقع در نزدیکی این باغ انواع آلاچیق، رستوران و کافه برای استراحت و خوردن یک غذای خوشمزه فراهم است و نیاز به طی کردن مسیر طولانی و رسیدن به داخل شهر اصفهان یا هتل محل اقامت نیست.
از مهمترین جاذبه هایی که در اطراف این باغ وجود دارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

تله سیژ

تله سیژ یکی از تفریحات بسیار مهیج است که افراد می ‌توانند با اعضای خانواده از آن لذت ببرند.

باغ پرندگان

باغ پرندگان در فاصله بسیار کمی با باغ خزندگان قرار گرفته و در آن مجموعه ای از گونه های مختلف پرندگان جمع‌آوری شده که می توانید با رفتن به این فضا هم اوقات فراغت هیجان انگیزی را به وجود بیاورید. از نزدیک گونه های مختلف فلامینگو، پلیکان، عقاب، شاهین، طوطی، قرقاول و سایر پرندگان دیگر را ببینید.

آکواریوم تونلی

آکواریوم تونلی جزء جذاب ترین بخش های تفریحی اصفهان است که رفتن به باغ خزندگان و بازدید نکردن از این فضا موجب می‌ شود تا بخش مهمی از سفر شما ناقص بماند. این آکواریوم در عمق ۷ متری از زمین قرار گرفته و حدود چهار هزار متر مربع مساحت دارد. در آکواریوم انواع گونه های آبزیان مانند: اسب دریایی، خرچنگ آبی خروس آبی، عقرب، ماهی کمانگیر، کوسه، نهنگ و موارد مختلف دیگر وجود دارند.

موزه صدف و باغ پروانه ها

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

در موزه صدف و باغ پروانه ها برخلاف باغ پرندگان و باغ خزندگان خبری از موجودات زنده نیست و از انواع فسیل و کلکسیون پروانه های خشک نگهداری می شود. این فضاها نیز برای افراد زیادی جذابیت داشته و ترجیح می دهند به بازدید از آنها بپردازند.

 

تور اصفهان تابستان جاذبه های مختلف آن

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

در تابستان به دلیل تعطیلات مدارس و دانشگاه خانواده‌ های زیادی ترجیح می دهند، تا برای ایجاد آرامش و رفع خستگی فرزندان خود به سفر بروند یکی از گزینه های همیشگی در انتخاب خانواده ها شهر اصفهان است.
اصفهان با داشتن فضاهای تاریخی و گردشگری و البته فضاهای طبیعی و بکر خاص می تواند سلیقه قشر زیادی از افراد را پاسخ دهد.
همه افرادی که قصد رزرو تور اصفهان تابستان را دارند، می ‌توانند از جاذبه های طبیعی موجود در این شهر بهره ببرند که یکی از مهمترین آنها پارک خزندگان اصفهان است.
در این پارک انواع مختلف گونه های جانوری وجود دارد که ممکن است در هیچ کجای کشور آنها را مشاهده نکنید. پس با رزرو این تور حتماً بخشی از زمان خود را به بازدید از این فضا اختصاص دهید.

 

عوامل مؤثر قیمت تور اصفهان

تور اصفهان جزء تورهای پرطرفداری است که عده زیادی از مسافران و گردشگران به عنوان یک تور داخلی اصفهان را انتخاب می کنند، یکی از موارد مهم در هنگام رزرو، قیمت تور اصفهان است.
عوامل زیادی وجود دارد که بر قیمت تور اصفهان تأثیر مستقیم دارند که با شناخت این عوامل به شکل بهتری می توانید، برای بخش های مختلف به سفر خود برنامه ریزی کنید.
از مهمترین عواملی که بر قیمت تور اصفهان تأثیر دارند می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

• کیفیت هتل محل اقامت

• نوع وسیله حمل و نقل مانند، هواپیما، اتوبوس یا قطار

• دریافت خدمات گشت شهری

• تعداد روزهای سفر

 

بهترین تور اصفهان لحظه آخری

باغ خزندگان اصفهان، جایی برای تفریح و هیجان

تورهای لحظه آخری معمولاً در گروه تورهای لوکس قرار می گیرند که به دلیل پر نشدن ظرفیت تور در چند ساعت پایانی مانده به شروع سفر آن را به شکل لحظه آخری ارائه می دهند. چنین تورهایی با قیمت های مناسب ارائه می گردد و افراد زیادی از آن استقبال می کنند.
مجموعه ندا بال آسمان جزء مراکزی است که بهترین تور اصفهان لحظه آخری را ارائه می دهد؛ زیرا این تورها کاملا واقعی بوده و به دلیل پر نشدن ظرفیت به این شکل عرضه می شوند. در صورت برخورد با چنین تورهایی از فرصت استفاده کرده و با مهیا بودن شرایط سفر حتماً از آن بهره ببرید.
مجموعه ندا بال آسمان با در نظر گرفتن گشت شهری و ارائه انواع هتل ها با قیمت های مختلف سعی می‌ کند، بهترین اوقات و شرایط را برای مسافران و گردشگران در اصفهان به وجود بیاورد.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)