تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

چکیده

تور کویر گردی اصفهان بخش جذاب و هیجان انگیز تور اصفهان است که اغلب گردشگران خارجی را به سمت خود جذب می کند. برای دیدن زیباترین و بی نظیر ترین کویرهای ایران می توانید با کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان ارتباط گرفته و پس از دریافت اطلاعات کافی، اقدام به رزرو این تورها نمایید. همه […]

تور کویر گردی اصفهان بخش جذاب و هیجان انگیز تور اصفهان است که اغلب گردشگران خارجی را به سمت خود جذب می کند. برای دیدن زیباترین و بی نظیر ترین کویرهای ایران می توانید با کارشناسان مجموعه ندا بال آسمان ارتباط گرفته و پس از دریافت اطلاعات کافی، اقدام به رزرو این تورها نمایید.

همه کشورها جاذبه های منحصر به فرد خود را دارند، ایران یک کشور چهار فصل است که با داشتن ویژگی های طبیعی متعدد در هر منطقه ‌ای زیبایی هایی برای دیدن وجود دارد. کویر در ایران بخش زیادی را تشکیل داده که استفاده درست از این فضا می توان موجب جذب گردشگران خارجی زیاد می گردد.

مجموعه ندا بال آسمان با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و متناسب با فصل معمولاً تور کویر گردی اصفهان نیز برگزار می ‌کند، تا با شرکت در این تورها بتوانید از نزدیک ستارگان آسمان را لمس کرده و در هنگام عبور از کویر با حرکت بر روی شن های روان مناظری زیبا را مشاهده نمایید.

تور اصفهان و کویر گردی

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

کویر از ماسه، شن و خار تشکیل شده که چینش این موارد در کنار یکدیگر موجب شده تا شکوه و جلال کویر و بیابان در نظر بینندگان افزایش پیدا کند.

سکوت کویر در هیچ جایی پیدا نمی شود و به معنای واقعی حضور خدا را می توانید در این فضاها احساس کنید. غروب های کویر احساس خاصی در افراد ایجاد می ‌کند؛ زیرا غروب های کویر بسیار طولانی است.

اما در شبها احساس نزدیکی به ماه و ستارگان برای شما به وجود می آید و می توانید لذت شب آرام در دل کویر را برای همیشه احساس کنید.

برای شناخت بهتر کویر باید بدانید که کویر زمین های رسی پف کرده با نمک بسیار شدید است و گیاهان نمی توانند در آنجا رشد کنند و با نواحی بیابانی آن را اشتباه نگیرید. چرا که در نواحی بیابانی پوشش گیاهی وجود دارد؛ اما به دلیل بارش باران بسیار کم و ضعیف است.

اصفهان که در بخش مرکزی ایران قرار گرفته، نزدیک کویرهای متعدد است که هرکدام جذابیت و زیبایی خاصی دارد. در هنگام رزرو تور اصفهان متناسب با شرایط و هزینه های در نظر گرفته می توانید انواع تور کویر گردی اصفهان را نیز انتخاب نمایید.

 

آشنایی با انواع تور کویر گردی اصفهان

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

در ایران کویر های زیادی وجود دارد که اکثر این کویرها در بخش مرکزی کشور قرار گرفته اند. کمتر کسی در مورد کویر اطلاعات کاملی دارد که برای گردشگری و توریست مناسب باشد.

پس بهتر است در صورتی که تمایل دارید به کویر رفته و لذت شب آرام در دل کویر را احساس کنید، از افراد متخصص و حرفه ای که به تمامی بخش های سفر به کویر آشنایی دارند کمک بگیرید.

در این بخش با انواع تور کویر گردی اصفهان آشنا می شوید که با کمک برگزار کنندگان تور با خیال راحت تر، می توانید به این مناطق رفته و از جاذبه های آن لذت ببرید:

تور کویر مصر

کویر مصر در استان اصفهان در ۴۵ کیلومتری جندق قرار گرفته است که جزء زیباترین و بزرگترین کویرهای ایران شناخته می ‌شود. اغلب کسانی که عاشق کویر هستند، حتماً از این فضا بازدید کرده‌اند. در این کویر وسیع تقریباً هیچگونه گیاهی وجود ندارد، اما جانداران متنوعی در این هوای گرم و در میان شن‌ های روان زندگی می کنند. نزدیک بودن کویر مصر به شهر اصفهان موجب شده تا توجه گردشگران بیشتری به آن جلب شود. تور کویر مصر معمولاً به صورت دو و نیم روزه برگزار می ‌شود، تا گردشگران بتوانند با اقامت در اقامتگاه های بوم گردی و کاروانسراهای قدیمی لذت شب های کویر را احساس کنند. مسئله مهم این است که در این تورها هر سه وعده غذایی توسط برگزارکنندگان فراهم می شود و گردشگران کافیست لوازم شخصی خود را به همراه داشته باشند.

از مهمترین اماکن و جاذبه های دیدنی در کویر مصر می توان به گله های شتر در لابلای تپه های ماسه ای مصر اشاره کرد. مهیا کردن شرایط کشت درخت گز برای جلوگیری از جابجایی شن های روان از مهمترین جاذبه‌ های این منطقه محسوب می شوند. برای سرگرمی گردشگران هم در محل های اسکان شرایط موتور سواری و شتر سواری در کویر فراهم است.

تور کویر ابوزید آباد

کویر ابوزید آباد فاصله بسیار کوتاهی با کویر مرنجاب داشته و در ۳۰ کیلومتری کاشان قرار گرفته است. این کویر یک فضای بسیار خلوت برای گشت و گذار محسوب می شود. افراد زیادی برای آفرود سواری هم آن را انتخاب می کنند. این کویر را برخی به نام کویر کاغذی می شناسند که جزء قدیمی ترین کویرهای ایران محسوب می ‌شود و شهر زیرزمینی اویی در محدوده آن قرار گرفته است. وجود کاروانسرای قدیمی در این محدوده موجب شده تا شب های کویر در آرامش بیشتری سپری شود.

انواع تور یک روزه و یک و نیم روزه برای رفتن به کویر ابوزید آباد برگزار می شود که تمامی امکانات سفر را برگزار کنندگان مهیا می کنند.

در کویر ابوزید آباد جاذبه های زیبایی مانند دریاچه نمک، چال عروس، تپه‌ های شنی روان وجود دارد که موقعیت های شگفت انگیزی برای عکاسی ایجاد می ‌کند و اگر هنر عکاسی دارید، حتماً از لوکیشن های طبیعی این کویر بهره ببرید.

تور کویر ورزنه

کویر ورزنه در بخش جنوب استان اصفهان قرار گرفته و به دلیل موقعیت جغرافیایی و عدم شناخت مردم نسبت به این کویر، بکرتر از سایر کویرهای دیگر است. در این کویر اقامتگاه های محلی و کمپ های تازه تأسیس وجود دارد که می توانید شب هنگام را به تماشای ستارگان بپردازید.

اماکن دیدنی که در کویر ورزنه وجود دارد، شامل گاو چاه، قلعه قورتان، برج کبوترخانه و آسمان پر ستاره کویر است که تمام اوقات شما را پر می کند.

انواع تورهای یک روزه و دو روزه برای رفتن به این کویر برنامه‌ریزی می ‌شود، تا فرصت کافی برای گشت و گذار در همه فضاهای آن را داشته باشید. سفر با تور معمولاً به وسیله اتوبوس های توریستی ویژه برگزار می شود و امنیت کافی برای مسافران در نظر می گیرند.

چرا باید به همراه تور به کویر سفر کرد؟

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

کویر همانطور که یک فضای بسیار آرام و ساکت است، رمز و رازهای زیادی دارد که در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است در کویر گم شوید. در برخی از مناطق کویری حتی جی پی اس موبایل نیز عمل نمی کند، پس باید حتماً از راهنما استفاده کنید.

معمولاً سفر به دل کویر را به هیچ عنوان به صورت تنهایی توصیه نمی کنند و بسیار خطرناک است. به همین جهت اغلب تورهای کویر گردی به صورت گروهی برگزار می شود.

انتخاب تور برای رفتن به کویر، خیال شما را از تمامی امکانات مورد نیاز سفر راحت می ‌کند. به محض رسیدن، برگزارکنندگان محل مناسبی برای اقامت شما در نظر می ‌گیرند و دیگر نیاز به سرگردانی مسافران نیست.

پیدا کردن ملزومات بسیار ساده مانند آب و خوراکی های مختصر در کویر کاری بسیار سخت و دشوار است. به همین جهت تور تمام این موارد را مهیا می سازد و بدون دغدغه و نگرانی می توانید از محیط خود لذت کافی را ببرید.

بهترین زمان برای شرکت در تور کویر

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

در تابستان کویر به شدت گرم و سوزان بوده و امکان قرار گرفتن پا بر روی شن های آن وجود ندارد. پس برای کویر گردی در روز بهتر است که حتماً نیمه دوم سال را انتخاب کنید.

اما اگر قصد دارید که شب در کویر اقامت داشته باشید، در ماه های گرم سال مانند شهریور اقدام به رزرو تور کویر نمایید. زیرا در کویر برخلاف گرمای روز شب های بسیار سردی وجود دارد.

اما برای گردش در کویر بهترین زمان روزهای ابتدایی فصل پاییز و زمستان است که هوا نسبتاً خنک تر بوده و گرمای هوا آزاردهنده نمی باشد.

رزرو تور اصفهان لوکس

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

در هنگام رزرو تور اصفهان لوکس خدمات گسترده ای ارائه می گردد که با خیال راحت می توانید همه این خدمات را انتخاب کنید.

شهر اصفهان پر از جاذبه های گردشگری و تاریخی و دیدنی است که لذت سفر را برای همه افراد دوچندان می‌ کند. اما به غیر از جاذبه های داخل شهر در اطراف شهر اصفهان و در نواحی دور تر از آن هم مراکزی برای گشت و گذار و دیدن وجود دارد. در هنگام رزرو تور اصفهان لوکس می توانید از این خدمات نیز بهره ببرید.

به همراه انواع تورهای لوکس تورهای کویر گردی هم ارائه می گردد که متناسب با سلیقه خود می توانید هر کدام از کویرهای اطراف اصفهان را برای طی کردن اوقات فراغت یک روزه یا دو روز انتخاب کنید.

 

رزرو تور اصفهان لحظه آخری

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

همانطور که می دانید، تور اصفهان لحظه آخری معمولاً در گروه تورهای لوکس قرار می ‌گیرد که به دلیل پر شدن ظرفیت در تاریخ مقرر آن را با قیمت ارزان تر ارائه می دهند.

در صورتی که با چنین تور هایی مواجه شده و برای سفر مشکل خاصی نداشتید، می توانید اقدام به رزرو آنها کنید. چرا که این تورها تا لحظه آغاز سفر مدت زمان کوتاهی فاصله دارند و باید بتوانید در سریعترین زمان، برنامه های کاری خود را هماهنگ کرده و چمدان سفر را آماده کنید.

در تورهای لحظه آخری خدمات ویژه ارائه می گردد که می توانید با پرداخت هزینه کمتر از نرخ واقعی تور، از بهترین لحظات سفر و خدمات ویژه بهره ببرید. در این تورها، تورهای داخل اصفهان هم برگزار می ‌شود که یکی از آنها می تواند تور کویر گردی اصفهان باشد.

 

رزرو تور اصفهان کویر گردی در مجموعه ندا بال آسمان

تور کویر گردی اصفهان، لذت شب آرام در دل کویر

مجموعه ندا بال آسمان با در نظر گرفتن سلیقه مخاطبان خود، سعی می کند، انواع تور اصفهان را برنامه ریزی نماید، تا برای همه گروه ها خدمات مناسبی را ارائه دهد.

بسیاری از افراد تمایل دارند در هنگام سفر به اصفهان از کویرهای اطراف آن نیز دیدن کنند؛ چرا که سپری کردن شب هنگام در کویر به اندازه سپری کردن زمان در جنگل و دریا لذت بخش است. بسیاری از افراد سکوت و آرامش کویر را به هیاهوی جنگل و دریا ترجیح می ‌دهند.

تور کویر گردی اصفهان که توسط مجموعه ندا بال آسمان برگزار می ‌شود متناسب با نیاز مسافران به صورت یک روزه، دو روزه و حتی سه روز هم ارائه می گردد. در کویر هم دیدنی های زیادی وجود دارد که می ‌توانید از هر لحظه خود در کویر لذت کافی را ببرید.

برای رزرو تور اصفهان و کویر گردی در مجموعه ندا بال آسمان، کافیست با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید، تا پس از دریافت اطلاعات کامل در مورد نحوه سفر به کویر و لوازم مورد نیاز و موارد مختلف دیگر، تور خود را رزرو کنید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)