راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

چکیده

اگر مدت هاست که به دنبال یک سفر لذت بخش هستید که خستگی های کار را از تن شما به در کند و یا آن که قصد دارید یک سفر رویایی و فراموش نشدنی را تجربه نموده تا احساس کسالت و افسردگی از شما دور شود، تور آنتالیا بهترین انتخاب است. تور آنتالیا یک سفر […]

اگر مدت هاست که به دنبال یک سفر لذت بخش هستید که خستگی های کار را از تن شما به در کند و یا آن که قصد دارید یک سفر رویایی و فراموش نشدنی را تجربه نموده تا احساس کسالت و افسردگی از شما دور شود، تور آنتالیا بهترین انتخاب است.
تور آنتالیا یک سفر اساسی و رویایی برای داشتن یک ماه عسل دلنشین و به یاد ماندنی بوده و می ‌تواند سبب بازیافتن روحیه شما شود. اگر سفر آنتالیا را انتخاب نموده اید قطعاً نیاز خواهید داشت تا راهنمای جامع سفر به این شهر توریست پسند را مطالعه نمایید.

آنتالیا، مرواریدی در صدف ترکیه

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

 

آنتالیا یک شهر همه چیز تمام بوده و سفر به این شهر قطعاً بهترین انتخاب شما برای گردشگری می باشد. این شهر با داشتن طیف وسیعی از تفریحات و مناظر طبیعی در کنار استراحت و سرو غذا های لذیذ یک پکیج کامل از سفری منحصر به فرد است.
قیمت بلیط آنتالیا با تور آنتالیا ارزان زیاد نبوده و شما می توانید با چند ماه پس انداز یک سفر توریستی آنتالیا را برای خود تدارک دیده و با تور آنتالیا به این شهر توریست پسند جهانی سفر کنید. آنتالیا با دارا بودن سواحل خاص و امکانات شهریه مطلوب یک انتخاب مناسب برای سفرهای خانوادگی، ماه عسل و حتی دوستانه است.

اطلاعاتی که پیش از سفر حتما باید از آن ها مطلع گردید!

پیش از آن که به ترکیه سفر کنید لازم است بدانید که زمان محلی آنتالیا حدود یک ساعت و نیم از ایران عقب‌تر بوده و زبان رسمی مردم آنان ترکی می باشد. واحد پول ترکیه لیر بوده و اگر قصد دارید که با پول رایج این کشور خریدهای خود را حساب نمایید، حتما لیر به همراه داشته باشید!

هزینه سفر به آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

خب نوبت به آن می رسد که در خصوص بزرگ‌ترین و مهم ترین دغدغه گردشگران یعنی هزینه سفر به آنتالیا صحبت کنیم! هزینه سفر به آنتالیا از فاکتورهای متعددی تاثیر پذیرفته و به موارد بسیاری بستگی دارد. از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه های سفر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• هتل یا هتل آپارتمانی که در آن اقامت می گزینید.

• هزینه بلیط هواپیما و یا سفر با ماشین شخصی

• خورد و خوراک

• مکان های دیدنی آنتالیا و هزینه‌هایی که برای بازدید از آنها صرف می نمایید.

• تفریحاتی که در آنتالیا وجود داشته و از آن ها بهره‌مند می شوید.

• و…

چگونه هزینه های سفر به آنتالیا را مدیریت نماییم؟

مقدار بودجه شما برای سفر به آنتالیا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در صورتی که یک مدیریت صحیح در خصوص هزینه‌های سفر داشته باشید می توانید از تفریحات و امکانات بیشتری بهره‌مند شده و یک سفر بی نظیر را برای خود به ارمغان آورید.
یکی از بهترین و هوشمندانه ترین راه های مدیریت هزینه های سفر، رزرو تور آنتالیا و سفر کردن به این شهر توریستی با استفاده از تور لحظه آخری آنتالیا است. این امر سبب کاهش هزینه های سفر شما شده و می‌توانید بخش بیشتری از سرمایه خود را صرف تفریحات و بهره‌مندی از امکانات رفاهی نمایید.

سفر به آنتالیا، زمینی یا هوایی؟

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

سفر به آنتالیا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر بوده و برخی از افراد مایلند با خودروی شخصی خود را در سفر به همراه داشته و با خودروی خود یک سفر توریستی منحصر به فرد را تجربه نمایند. در مقابل یک روش دیگر برای سفر به آنتالیا رزرو بلیط هواپیما می باشد.
پیش از آنکه اقدام به تصمیم گیری در خصوص روش سفر نمایید راحتی خود را مد نظر قرار داده و سرمایه خود را در نظر بگیرید. برای مثال اگر قصد صرفه جویی در هزینه های سفر را دارید با تور گردشگری به آنتالیا سفر کنید، اما اگر قصد دارید که از منازل بکر و بی نظیر مسیر بهره‌مند شوید می توانید با خودروی شخصی به آنتالیا بروید.

فرودگاه های آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

به طور کلی دو سری پرواز با عنوان‌های پروازهای ترک و پروازهای ایرانی از ایران به مقصد آنتالیا انجام می گردد.

• فرودگاه اسپارتا:

این فرودگاه مختص فرود آمدن پروازهای ایرانی بوده و بسیار کوچک می باشد. عموما تورهای گردشگری که با پروازهای ایرانی برگزار می گردند از این فرودگاه استفاده کرده و گردشگران از این فرودگاه به هتل ها منتقل می گردند.

• فرودگاه بین المللی آنتالیا:

فرودگاه بین المللی آنتالیا مختص پروازهای ترکیه یعنی پرواز مستقیم تهران به مقصد آنتالیا بوده و نسبت به پروازهای ایرانی گران‌تر هستند. این فرودگاه در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر قرار داشته و فرودگاه اصلی این شهر است.

سفر زمینی به آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

اگر عضو آن دسته از افراد هستید که زیبایی های مسیر برای شما جذاب تر از خود مقصد است، پیشنهاد می کنیم که حتماً سفر زمینی به آنتالیا را انتخاب نمایید. اما پیش از سفر زمینی به آنتالیا عواملی همانند فصل سفر و مسیر را در نظر بگیرید. از سفر زمینی در فصل تابستان خودداری نموده و سعی کنید که نقشه و نرم افزارهای آفلاین را با خود به همراه داشته باشید.

مناسب ترین زمان سفر به آنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوای آفتابی و اندکی معتدل می‌ باشد. مناسب ترین زمانی که گردشگران می‌توانند از دریا، ساحل و آفتاب آن استفاده نمایند، اواسط خرداد ماه تا اوایل مهر ماه است. فصل های پاییز و زمستان فصل مناسبی برای بهره مندی از تفریحات آبی و شما نبوده و امکان آفتاب گرفتن وجود ندارد.
بنابراین مناسب ترین زمان برای سفر به آنتالیا اوایل بهار و پاییز است که هوا خیلی سرد نشده و شما می توانید در این فصول از تخفیفات ویژه تورهای گردشگری استفاده نمایید. به علاوه اواسط خرداد تا اوایل مهرماه بهترین زمان برای رزرو تور آنتالیا لاکچری است.

مهم ترین مناطق آنتالیا که باید بشناسید!

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

پیش از آنکه به معرفی مهمترین مناطق آنتالیا بپردازیم این نکته را یادآور می شویم که آنتالیا دارای سه منطقه شرقی، مرکزی و غربی می باشد. در ادامه مهم ترین مکان های هر کدام تز این مناطق را معرفی می نماییم.

منطقه تفریحی لارا، جلوه ای از بهشت زمینی

معروف ترین صاحب و مرکز توریستی در بخش شرقی آنتالیا، ساحل لارا می باشد که بسیاری از هتل های جذاب و متنوع آنتالیا را در خود جای داده است. این منطقه یکی از مشهورترین محبوب ‌ترین مناطق توریستی بوده که دارای مراکز خرید بسیاری از جمله مرکز خرید واتراسیتی است.
ماسه بازی در کنار ساحل از دلچسب‌ترین و لذت بخش ترین تفریحات بوده که می توانید در این منطقه تفریحی تجربه نمایید. این منطقه دارای هتل های معروفی از جمله: هتل لارا، هتل باروت، هتل دلفین، هتل بی کرند، هتل لابیوتیک و هتل لایبرتی لارا است.

شهرک بلک، تجربه تفریحات آبی هیجان انگیز

یکی از سرسبزترین و لوکس ترین مناطق آنتالیا شهرک بلک است که در ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا قرار گرفته است. این منطقه دارای تفریحات هیجان انگیز بسیاری از جمله تفریحات آبی بوده و شما می توانید سوار بر امواج دریا یک تفریح بی نظیر را تجربه کنید.
این منطقه دارای هتل های لوکس و مشهور بسیاری بوده که آن را در تور آنتالیا لاکچری می توانیم مشاهده کنیم. از جمله معروف ترین هتل های این منطقه می‌توان به: هتل سلکتیوم، هتل لاکچری ریزوت، هتل لیمام، هتل آرکادیا ریزوت و هتل سائنو دلوکس اشاره کرد.

منطقه کمر، منطقه ای با سواحل طلایی

منطقه کمر با قرار گرفتن در دورترین قسمت به مرکز شهر دارای چشم انداز های بی نظیری است که دل های شما را می‌فریبد. این منطقه دارای مناظر طبیعی و بکر بی نظیری همانند دریا، کوهستان، جنگل و … بوده و از سواحل سنگریزه ای آنتالیا به شمار می رود.
فاصله منطقه کمر تا آنتالیا در حدود ۵۰ دقیقه بوده و برای رفتن به این منطقه لازم است که یک مسیر ۴۰ کیلومتری را طی نمایید. از معروف ترین هتل های کمر می توان هتل لیماک لیمرا، هتل آوانگارد، هتل ریزوت، هتل اورنج کانتی، هتل کویین الیزابت الیت و… را نام برد.

به دنبال هیجان هستید یا بازیافتن آرامش؟

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

اگر می خواهید بدانید که تفریحات آنتالیا هیجان انگیز بوده و یا آن که آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد لازم است به شما یادآور شویم که این شهر توریستی با برخورداری از طیف وسیعی از تفریحات و امکانات توانسته است که نیازهای بسیاری از توریستان را پاسخ دهد.
اگر به دنبال ۱۰ پر هیجان است که آدرنالین خون شما را بالا برده و هیجان را به شما تزریق نماید تور آنتالیا مناسب ترین و هوشمندانه ترین انتخاب است. اما اگر از کار اداری و هفته های شلوغ خود خسته شده و قصد دارید تا آرامش از دست داده خود را بازیابید باز هم می توانید روی تور آنتالیا حساب کنید.

تفریحات آنتالیا

با شنیدن نام آنتالیا دریا و سواحل آن در ذهن تداعی شده و این تصور وجود دارد که تفریحات آنتالیا محدود به تفریحات دریایی می گردد. اما این تصور کاملا غلط بوده و علاوه بر تفریحات دریایی شهر توریستی آنتالیا دارای تفریحات و خدمات گردشگری دیگری نیز می باشد.
نوع تفریح آنتالیا رابطه ای با سن، ملیت و یا جنسیت نداشته و شما می توانید از هر کدام این تفریحات استفاده نمایید. پارک های آبی و رفتینگ آنتالیا از معمول‌ ترین تفریحاتی هستند که به صورت تور به گردشگران فروخته می گردند.

چگونه از تفریحات آنتالیا بهره مند شویم؟

یکی از اساسی ترین سوالاتی که برای گردشگران و مسافران ایجاد می شود آن است که چگونه از تفریحات آنتالیا بهره‌مند شویم و این تفریحات را از کجا رزرو نماییم؟ در پاسخ لازم است بگوییم که تورهای گردشگری تفریحی برای بهره مندی مسافران از تفریحات آنتالیا در سطح این شهر فروخته شده و کارگزارانی در این شهر حضور دارند که تورها و غرفه های فروش خدمات توریستی را ارائه می نماید.
به علاوه برخی از هتل ها اقدام به برگزاری تورهای گردشگری به مقاصد این تفریحات نموده و می توانید این تفریحات را از هتل محل اقامت خود تهیه نمایید. اما ذکر این نکته الزامی است که معمولاً قیمت این تورها زیاد بوده و گاهاً تا ۳ برابر قیمت معمول ارائه می گردند.

این مناطق گردشگری را از دست ندهید!

راهنمای جامع سفر به آنتالیا+ تمامی نکات آن

همانگونه که در بند های پیشین ذکر نموده ایم تفریحات آنتالیا به تفریحات آبی محدود نشده و مناطق گردشگری بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ ها دیدن نموده و آرامش خود را بازیابید! در ادامه مهم ترین این مناطق را به شما معرفی می نماییم.

کاله ایچی با دیواری دفاعی به دور خود!

کاله ایچی یکی از قدیمی ترین مناطق آنتالیا است که پیش از ششکل گیری آنتالیا به شکل امروزی به وجود آمده و یک دیوار دفاعی به دور آن وجود داشت. کاله ایچی دارای دروازه های ورودی به خیابان ها بوده و دارای کوچه هایی با سنگفرش قدیمی و تو در تو است.
این منطقه دارای فروشگاه های سوغاتی و رستوران ها بوده و با دارا بودن کافه ها و مکان های دیدنی اعم تز موزه و لنگرگاه قایق های تفریحی انتهابی مناسب برای آشنایی با فرهنگ آنتالیا است.

غار کارانین

قدمت غار کارانین به ۲۵ سال هزار سال پیش رسیده و از اقامتگاه های انسان های نخستین است که متعلق به دورانی می باشد که انسان ها غارنشینی را آغاز نموده اند.

حمام رومی

این حمام دارای بنایی تاریخی بوده و با تفریحگاه کوچک خود بسیار جذاب می باشد. این حمام متعلق به دوران فرمانروایی روم باستان بوده و دارای رستوران ها و کافه هایی برای پذیرایی از گردشگران است.

پاموک کاله

شهرت پاموک کاله جهانی بوده و از شگفت انگیزترین مناطق گردشگری آنتالیا می باشد. این منطقه دارای حوضچه هایی سفید و طبیعی بوده و آب گرم جاری شده درون این حوضچه ها از دل زمین می جوشد.

آبشار دودن

آبشار دودن از بهم پیوستن دو آبشار که در فاصله ای نسبتا دور از یکدیگر قرار گرفته اند، شکل گرفته است. در اطراف این آبشار نیز رستوران ها و کافه های بسیاری شکل گرفته اند.

جمع بندی

سفر به آنتالیا بی نظیرترین سفری است که تجربه خواهید نمود. این شهر دارای مناطق گردشگری و خدمات رفاهی و گردشگری بسیاری است که تا آن را تجربه ننمایید، شیرینی آن را حس نخواهید نمود. اگر قصد دارید که خود را به یک سفر منحصر به فرد دعوت نمایید، از تور آنتالیا غافل نشوید. با سفر به آنتالیا و بهره مندی از جاذبه های گردشگری آن، خاطره ای فراموش نشدنی برای خود به ارمغان آورید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)