چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

چکیده

چهارباغ اصفهان را یکی از مهمترین جاذبه های مسرت بخش و دیدنی این شهر می شناسند. زیرا در دل یک خیابان باصفا بخش های مختلف قرار دارد که هر بخش به عنوان یک جاذبه زیبا شناخته می‌ شود. با رزرو تور اصفهان می‌توانید به تمام بخش های این شهر و از جمله چهارباغ رفته و […]

چهارباغ اصفهان را یکی از مهمترین جاذبه های مسرت بخش و دیدنی این شهر می شناسند. زیرا در دل یک خیابان باصفا بخش های مختلف قرار دارد که هر بخش به عنوان یک جاذبه زیبا شناخته می‌ شود. با رزرو تور اصفهان می‌توانید به تمام بخش های این شهر و از جمله چهارباغ رفته و از جاذبه های پیرامون آن لذت ببرید.

چهارباغ اصفهان یکی از خیابان های بسیار قدیمی در این شهر است که قدمت آن به دوران شاه عباس اول باز می گردد. این خیابان به سبک باغ های باستانی ایران طراحی شده و در واقع جزء مهمترین ابنیه های دیدنی اصفهان شناخته می شود.
برای دیدن بناهای تاریخی قدیمی و معماری خاص اصفهان می ‌توانید در این خیابان قدم زده و در دو طرف آن بناهای قدیمی از دوران پادشاهان گذشته را مشاهده کنید.
مجموعه ندا بال آسمان یکی از بهترین برگزار کنندگان تور اصفهان است که با برگزاری تور داخل شهر به همراه تورلیدر تمامی اطلاعات کافی در مورد نقاط تاریخی و دیدنی را ارائه می کند. برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و دریافت اطلاعات کافی از همه فضاها حتماً از این مجموعه تور مدنظر خود را رزرو کنید.

 

تور اصفهان و چهارباغ عباسی

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

با سفر به شهر دیدنی اصفهان می توانید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیاد آن دیدن کرده و با مهد فرهنگ و هنر ایرانی آشنا شوید. این شهر از معماری های زیبا و خاص برخوردار است که با قدم زدن در هر کدام از آنها به بخشی از تاریخ سفر می کنید.
خیابان چهارباغ عباسی یکی از خیابان های پرطرفدار و قدیمی در این شهر بوده که به دوران عباسی باز می گردد. با وجود تغییرات زیادی که در بافت های قدیمی شهر اصفهان ایجاد شده، هنوز هم برخی از مناطق بافت خود را حفظ کرده و به عنوان جاذبه‌ های تاریخی و توریستی مورد توجه قرار می گیرند.
چهارباغ عباسی با داشتن درختان نارون و چنار سر به فلک کشیده شرایط خوبی برای پیاده‌روی گردشگران در مسیر طولانی ایجاد می کند. این درختان سر به فلک کشیده به عنوان یکی از جاذبه های مهم این خیابان شناخته می شوند.

معرفی چهارباغ اصفهان

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

چهارباغ اصفهان را به عنوان یک جاذبه زیبا در مرکز استان اصفهان می ‌شناسند که در دل یک خیابان باصفا و دل‌انگیز قرار گرفته است.
این خیابان زیبا اثری چشمگیر در تمامی متون تاریخی دارد و نه تنها تاریخ نگاران ایرانی، بلکه جهانگردان خارجی هم در سفرنامه های خود به این خیابان اشاره مستقیم کرده و نسبت به تصاویر زیبای آن اطلاعات کافی را ارائه کرده اند.
در دوران صفویه اطراف این خیابان باغ های بسیار سرسبزی قرار داشته که گذر زمان این باغ ها را به اماکن تجاری و مسکونی تبدیل کرده و در سال های اخیر به غیر از باغ هشت گوشه، خبری از باغ های قدیمی در این خیابان نیست. اما خوشبختانه همچنان درخت های کهن و سرسبز در دو طرف خیابان وجود دارد.

 

چهارباغ اصفهان کجاست؟

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

چهارباغ یکی از خیابان های مهم در شهر اصفهان است که در برهه ای از تاریخ قاجار مورد بی ‌مهری قرار گرفت؛ اما با همت مردم از نابودی کامل نجات پیدا کرد.
چهارباغ شامل یک خیابان بسیار طویل است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است. چهارباغ بالا، چهارباغ عباسی و چهارباغ پایین که هر کدام جذابیت ‌های خاص خود را دارد. چهارباغ بالا از کوه صفه شروع شده و تا سی و سه پل و زاینده رود ادامه پیدا می کند. در واقع سی و سه پل به عنوان یک واسط عمل کرده و میان چهارباغ بالا و چهارباغ عباسی قرار گرفته است. چهار باغ عباسی از زاینده رود شروع شده و تا دروازه دولت ادامه دارد. از دروازه دولت تا میدان شهدا را هم چهارباغ پایین می نامند که هر بخش جاذبه های خاصی برای گردشگران ایجاد می کند.
برای قدم گذاشتن به بافت قدیمی بهترین وسایل رفت و آمد به این خیابان وسایل حمل و نقل عمومی است، چرا که با سرعت بهتر می توان در این مسیرها تردد کرد.

 

معرفی جاذبه های چهارباغ اصفهان

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

چهارباغ در واقعیت مجموعه ای از چندین چهارباغ است که نام یکی از آنها را برای همه این باغ ها انتخاب کرده ‌اند. در گذشته های دور در وسط خیابان چهارباغ تا زاینده رود جوی آبی جریان داشت. در محل تقاطع ها حوض هایی ساخته بودند و در خیابان برای افراد سواره هم مسیر خاصی تعبیه شده بود. که در دو طرف خیابان درختان چنار به موازات خیابان در دو ردیف کاشته شده اند.
جاذبه های چهارباغ اصفهان بسیار زیاد است و امکان سرگرم کردن گردشگران و مسافران را تا ساعت های طولانی دارد.
در این مطلب به معرفی جاذبه های چهارباغ اصفهان می پردازیم:

مدرسه چهارباغ

مدرسه چهارباغ که در نزدیکی کاخ هشت بهشت قرار گرفته، در نبش خیابان آمادگاه و چهارراه باغ واقع شده است. این بنا مربوط به اواخر دوران صفویه بوده و از شاهکارهای معماری و کاشیکاری و نگارینه های تاریخی به شمار می آید.

کاخ هشت بهشت

از جاذبه های دیدنی چهارباغ عباسی کا‌خ و باغ معروف هشت بهشت است، این کاخ در ابتدای خیابان چهارباغ عباسی و در نزدیکی دروازه دولت واقع می باشد. این کاخ که بر روی یک سکوی هشت ضلعی بنا شده از کاشی کاری های زیبا، نقاشی ها و گچبری های هنرمندانه برخوردار است.

کاخ چهل ستون

این کاخ در ابتدای خیابان سپه واقع شده و در دوران شاه عباس اول بنای آن احداث شده و در دوره‌ های بعدی تکمیل گردیده است. این کاخ در میان یک آبنمای زیبا قرار گرفته و جلوه ای شگفت انگیز به وجود می آورد. در واقع این کاخ دارای بیست ستون است که به دلیل انعکاس آن در آب نما به کاخ چهل ستون معروف می باشد.

سی و سه پل

سی و سه پل که به عنوان یک جداکننده بین چهارباغ بالا و چهارباغ عباسی وجود دارد، یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت در شب هنگام است که به دلیل نورپردازی های زیبا جلوه ای بی نظیر را ایجاد می کند.

غیر از مواردی که در این بخش معرفی شد، از فضاهای دیگری مانند خانه تاریخی اخوان حقیقی، بازار قدیمی رنگرزان، مسجد چهار ایوانی حکیم و بسیاری از فضاهای دیگر هم دیدن کنید. در واقع با پیاده‌روی در این خیابان می توانید تمام جذابیت های آن را از نزدیک لمس نمایید.

 

مراکز خرید در چهارباغ اصفهان

 

در خیابان چهارباغ اصفهان تنها مراکز تاریخی وجود ندارد، بلکه در این خیابان می ‌توانید انواع مجتمع های تجاری و مغازه های پر رنگ و لعاب را مشاهده کنید.
در واقع در این خیابان می توانید هر نوع وسیله لازم و ضروری از سوغات اصفهان گرفته، تا صنایع دستی و پوشاک و اکسسوری های شیک و لوکس را پیدا کنید.
در بلوار چهار باغ مجتمع تجاری اوسان اصفهان وجود دارد که در آن انواع پوشاک و اکسسوری های شیک و لوکس را می توانید خریداری نمایید. همچنین در کنار این مجتمع یک مجتمع تجاری بزرگ به نام مجتمع تجاری پارک قرار دارد که ضمن خرید می توانید در کافه های آن نیز اوقات فراغت خود را به خوبی بگذرانید.
در نزدیکی های زاینده رود هم یک مجتمع فوق‌العاده زیبا به نام مجتمع کوثر قرار گرفته که امکان خرید جانانه و دلچسب را برای گردشگران به وجود می آورد.

 

دسترسی به غذاهای خوشمزه و خاص در چهارباغ اصفهان

برای گشت و گذار در چهارباغ اصفهان نیاز است که مدت زمان طولانی صرف شود تا به بخش های مختلف این خیابان رفته و از تمامی مکان های روح‌انگیز آن دیدن کرد. به همین جهت ممکن است مسافران و گردشگران در بین مسیر احساس خستگی کرده و نیاز به استراحت پیدا کنند.
علاوه بر احساس خستگی، احساس گرسنگی هم در مدت زمان طولانی برای آنها به وجود می آید که در این خیابان امکان خوردن غذاهای خوشمزه و خوش رایحه نیز فراهم می باشد.
در این خیابان می ‌توانید انواع مزه های ناب از غذاهای سنتی اصفهان مانند: حلیم بادمجان، بریانی دلچسب با گوشت گردن، جگر سفید گوسفندی، غذاهای سنتی ایرانی مانند: شوید باقالی، کله جوش، کوفته و موارد مختلف دیگر را مطابق ذائقه خود میل کنید.

جاذبه های تور اصفهان بهار

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

 

شهر اصفهان در تمام طول سال مورد توجه مسافران و گردشگران قرار می‌ گیرد؛ اما ارائه تور اصفهان بهار بیشتر مورد استقبال است. چرا که در فصل بهار شرایط دما و هوای اصفهان مناسب بوده و به دلیل وجود تعطیلات عمومی افراد زیادی تمایل و امکان سفر به اصفهان را دارند.
خیابان چهارباغ اصفهان یکی از فضاهای بسیار زیبا در فصل بهار است که مسافران و گردشگران زیادی در این خیابان به گشت و گذار می پردازند. چرا که با داشتن جاذبه‌ های تاریخی و دیدنی و مراکز خرید متعدد مورد توجه قرار گرفته است.
پست های افراد می توانند بدون دغدغه از گشت و گذار در شهر اصفهان تور بهار را انتخاب کرده و رزرو کنند چرا که فقط خیابان چهار باغ برای پر کردن اوقات فراغت گردشگران کافی است

تور اصفهان لحظه آخری

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

تور اصفهان لحظه آخری معمولاً جزء تورهای لوکس و لاکچری قرار دارد که امکان پرداخت هزینه کمتر و بهره وری از خدمات بهتر را برای مسافران به وجود می آورد.
معمولاً محل رزرو هتل های ۵ ستاره و با کیفیت بالایی که برای تورهای لوکس در نظر می ‌گیرند در بافت قدیمی اصفهان است که یکی از این مرکز چهارباغ می باشد. پس با رزرو تورهای لحظه آخری امکان اسکان و اقامت در این منطقه برای شما میسر می گردد و با طی کردن مسیرهای بسیار کوتاه می توانید از تمامی جاذبه ها و بخش های دیدنی این فضا بازدید کنید.

رزرو تور اصفهان به همراه تورلیدر

چهارباغ اصفهان کجاست؟ تصاویر چهارباغ اصفهان

مجموعه ندا بال آسمان یکی از معتبرترین مراکزی است که در زمینه ارائه انواع مختلف تور فعالیت می کند. با رزرو تور داخلی اصفهان می ‌توانید با کارشناسان آنها تماس بگیرید تا پس از دریافت اطلاعات کافی به صورت آگاهانه اقدام به انتخاب تورهای مختلف نمایید.
چهارباغ اصفهان یکی از فضاهای بسیار زیبا، دیدنی و جذاب در اصفهان است که در این خیابان مکان های تاریخی زیادی وجود دارد. در هنگام رزرو تور اصفهان به همراه تورلیدر می توانید در هنگام گشت شهری، تمامی اطلاعات کافی در مورد این فضاها را به دست آورید.
جهت رزرو هر نوع تور اصفهان مدنظر خود کافیست با کارشناسان این مجموعه ارتباط گرفته و پس از دریافت مشاوره اقدام به رزرو یک تور با کیفیت به همراه تخفیف های ویژه نمایید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)