هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

چکیده

اگر قصد سفر به آنتالیا داشته باشید بدون شک با دغدغه هزینه سفر دست و پنجه نرم کرده و قصد دارید تا بدانید که سفر به این شهر توریستی پر طرفدار برای شما چقدر هزینه دارد. بدیهی است که هزینه های سفر به آنتالیا پس از آن که پاسپورت را اخذ نمایید در نظر گرفته […]

اگر قصد سفر به آنتالیا داشته باشید بدون شک با دغدغه هزینه سفر دست و پنجه نرم کرده و قصد دارید تا بدانید که سفر به این شهر توریستی پر طرفدار برای شما چقدر هزینه دارد. بدیهی است که هزینه های سفر به آنتالیا پس از آن که پاسپورت را اخذ نمایید در نظر گرفته می شود.
هزینه های سفر به آنتالیا از راه های مختلف کاملاً متفاوت بوده و به میزان چشمگیری به روش سفر شما به این شهر بستگی دارد. هزینه های پیش روی شما مربوط به هزینه های ثابت و هزینه های شناور است. تعدادی از هزینه ها مشخص بوده اما بخش دیگری از هزینه ها می توانند به راحتی دچار تغییر شوند.

سفر به آنتالیا نگین ترکیه

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

شهر آنتالیا پنجمین شهر مهم ترکیه و نخستین شهر پرطرفدار در ترکیه است که همه ساله پذیرای گردشگران و تورهای گردشگری بسیاری بوده و توانسته است که با آب و هوای مدیترانه ای خود توریست های بسیاری را به خود جذب نماید.
در شهر آنتالیا تور های بسیار متنوعی برای گردش توریست ها وجود داشته و به علت تفاوت در تور های مختلف، قیمت این تور ها بسیار متنوع بوده و دارای طیف وسیعی از قیمت ها می باشند. سفر به آنتالیا همان سفری است که می تواند سبب بازیافتن روحیه شما شده و خستگی را از تن شما به در کند.

هزینه های سفر به آنتالیا

با دلایل ذکر شده متوجه می شوید که سفر به آنتالیا دارای ارزش بسیار زیادی بوده و با نقش مؤثر خود در روحیه شما ارزش معنوی بسیاری خواهد داشت. در کنار آن سفر به آنتالیا دارای هزینه هایی است که با وجود ارزش گردشگری این شهر هزینه های آن بسیار به صرفه می باشد. بیایید با یکدیگر به بررسی عوامل مؤثر در هزینه های سفر به آنتالیا بپردازیم.

نقش روش سفر به آنتالیا در هزینه سفر

سفر به آنتالیا از روش های مختلف زمینی و هوایی امکان‌پذیر بوده و شما می توانید با خودروی شخصی و یا با هواپیما به آنتالیا سفر کنید. به علاوه امروزه تورهای گردشگری شکل گرفتند که نقش موثری در جابجایی گردشگران به این شهر را ایفا می نمایند.
پیش از در نظر گرفتن هزینه های سفر راحتی خود را در نظر گرفته و به سلیقه و علایق شخصی خود در انتخاب روش سفر توجه ویژه ای نمایید. پیشنهاد می کنیم برای سفر به آنتالیا روشی را انتخاب کنید که با شرایط شما مناسب بوده و برای شما سختی نداشته باشد.

هزینه سفر با خودرو به آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

اگر شما عضو آن دسته از افرادی هستید که سفر با خودروی شخصی خود را به سفر با روش های دیگر ترجیح می دهید لازم است یا با هزینه های سفر با خودرو به آنتالیا آشنا باشید. برای آن که بتوانید خودروی شخصی خود را در سفر به آنتالیا به همراه ببرید لازم است که دارای گواهینامه بین المللی باشید.
هزینه اخذ گواهینامه بین المللی برای مدت یک سال ۱۴۱ هزار تومان بوده و برای گرفتن پلاک بین المللی ۴۲۰ هزار تومان باید پرداخت نماید. به علاوه برای دفترچه مالکیت و یا کارت مالکیت خودروی خود ۱۱۳ هزار تومان و برای گرفتن برچسب CD و IR مبلغی معادل ۴ هزار و ۵۰۰ تومان از شما دریافت می شود.
موارد ذکر شده در بند پیشین هزینه های مشخص و ثابت بوده و در کنار آن ها برای هر لیتر بنزین در ترکیه باید مبلغی حدود ۶/۵ الی ۷ لیر به پردازید. به طور کلی هزینه های سفر با خودرو به آنتالیا بالا بوده و اگر قصد دارید تا با قیمت ارزان تری به آنتالیا سفر کنید استفاده از خودروی شخصی به شما پیشنهاد نمی شود.

هزینه سفر با هواپیما به آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

برای آن که از هزینه سفر با هواپیما به آنتالیا مطلع شوید لازم است که به شرکت ‌های هواپیمایی مراجعه کرده و با مشاهده لیست قیمت های آن ها سفر مناسب خود را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که هر کدام از شرکت های هواپیمایی بر اساس عوامل مختلفی هزینه بلیت خود را تعیین می نمایند.
برای مثال ساعت پرواز برروی قیمت بلیط اثر گذار بوده و می توانند قیمت بلیط هواپیما را از یک میلیون و پانصد هزار تومان تا ۸ میلیون تومان دچار تغییر کند. اگر عضو آن دسته از افرادی هستید که یل دارید تا سریع ‌تر و راحت‌ تر به مقصد برسید می توانید سفر با هواپیما را انتخاب کنید.

هزینه سفر با تور گردشگری به آنتالیا

تور آنتالیا از پرطرفدارترین تورهای گردشگری است که شرکت های خدمات مسافرتی به توریست ها ارائه می نمایند. تور آنتالیا بسته به عوامل متعددی دارای قیمت های مختلفی بوده و شرکت های مسافرتی این تور را با قیمت های متفاوتی عرضه می نمایند.
از جمله روش های مقرون به صرفه برای سفر به آنتالیا می توان به استفاده از تور آنتالیا ارزان و رزرو کردن آن اشاره کرد که نقش موثری در کاهش هزینه های شما داشته و می توانید با صرف هزینه اندک به آنتالیا سفر کنید.

فصل سفر به آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

فصلی که در آن به آنتالیا سفر می نمایید نقش بسزایی در تعیین هزینه های سفر شما داشته و می تواند به میزان چشمگیری هزینه های سفر شما را کاهش یا افزایش دهد. به طور کلی می توان گفت که آنتالیا دارای ۳۰۰ روز آفتابی از میان ۳۶۵ روزه سال بوده و یک بهشت واقعی برای ورزشکاران به شمار می رود.
در شهر آنتالیا شما می توانید طیف وسیعی از خدمات و امکانات را مورد استفاده قرار داده و با کوهنوردی، موج سواری، قایقرانی، اسکی روی آب و… آدرنالین خون خود را افزایش دهید. بدیهی است که استفاده از امکانات فوق بستگی به فصل سفر و آب و هوای آن دارد.

عوارض خروج از کشور

یکی دیگر از هزینه های سفر به آنتالیا عوارض خروج از کشور بوده که باید گردشگران آن را پرداخت نمایند. اگر برای نخستین بار است که از کشور خارج می شوید عوارض خروج برای شما ۴۰۰ هزار تومان بوده و اگر بار دوم است لازم است تا ۶۰۰ هزار تومان پرداخت نمایید. اما از بار سوم به بعد عوارض خروج از کشور برای شما ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

هزینه اقامت و هتل در آنتالیا

هزینه اقامت در آنتالیا رابطه مستقیمی با انتخاب هتل و محل اقامت شما در این شهر دارد. بدیهی است که هزینه اقامت در هتل با هزینه اقامت در خانه های محلی متفاوت بوده و نیز بسته به آن که هتل شما دارای چند ستاره بوده و چه کیفیت خدمات را ارائه می دهد هزینه اقامت در آنتالیا متفاوت خواهد بود.

قیمت هتل های ۲ ستاره آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

پایین ترین هزینه برای هتل های جهانی مربوط به هتل های ۲ ستاره بوده و امکاناتی که در این هتل ها به مسافران ارائه می شود متناسب با هزینه ای است که گردشگران برای اقامت در آنتالیا می پردازند. انتخاب هتل های ۲ ستاره آنتالیا به گردشگرانی توصیه می شود که قصد دارند به صورت ارزان به آنتالیا سفر کنند.

هزینه هتل های ۳ ستاره آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

هتل های ۲ ستاره عموماً برای افرادی است که می خواهند جای خواب و غذا داشته باشند اما اگر شما قصد دارید که سفری مقرون به صرفه داشته و همان که هتل شما از استانداردهای اقامتی فاصله زیادی نداشته باشد می توانید از هتل های سه ستاره آنتالیا استفاده کنید.
هتل های سه ستاره آنتالیا انتخاب هوشمندانه ای برای افرادی است که می خواهند با داشتن بودجه مناسب بهترین سفر ممکن را برای خود و همراهان به ارمغان آورده و علاوه بر حضور در یک هتل مناسب از امکانات گردشگری آنتالیا بهره‌مند شوند.

هزینه هتل های ۴ ستاره آنتالیا

هتل های ۴ ستاره آنتالیا با ارائه خدماتی در حد یک ستاره کمتر از هتل های ۵ ستاره توانستند که رضایت جمع کثیری از گردشگران را به خود جلب کرده و در عین حال سبب رضایتمندی گردشگران می ‌شوند که قصد دارند از امکانات مناسب با قیمت عالی بهره‌مند شود.
با توجه به آن که هتل های ۴ ستاره آنتالیا دارای امکانات و خدمات مناسبی نزدیک به هتل های ۵ ستاره بوده و در عین حال دارای قیمت ارزان تری هستند به شما پیشنهاد می ‌کنیم که برای اقامت در آنتالیا از هتل های ۴ ستاره استفاده کنید.

هزینه هتل های ۵ ستاره آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

هتل های ۵ ستاره آنتالیا در زمره گران‌ترین و لوکس ترین هتل های این شهر قرار گرفته و جزئی از خدماتی هستند که تور آنتالیا لاکچری به شما ارائه می دهد. اگر در انتخاب هتل هزینه برای شما اهمیت چندانی نداشته و تنها با دغدغه آسایش و راحتی تمام و کمال دست و پنجه نرم می کنید به شما پیشنهاد می‌ کنیم که اقامت در این هتل ها را در اولویت خود قرار دهید.

هزینه اقامت در هتل آپارتمان های آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

استفاده از هتل آپارتمان های آنتالیا برای گردشگران امروزه بسیار رایج بوده و مهمانان می توانند در این اقامتگاه ها به آشپزی پرداخته و برای طولانی مدت با قیمت مناسبی در این شهر اقامت داشته باشند. هتل آپارتمان های که دارای فضای خصوصی با امکانات مناسب و خدمات خوب تا عالی در خدمت شما قرار می گیرد انتخاب های هوشمندانه ای هستند.

هزینه اقامت در خانه مهمان‌پذیر آنتالیا

یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای ارزان سفر کردند به آنتالیا اقامت در خانه مهمان‌پذیر است که به دلیل نداشتن خدمات رفاهی دارای قیمت بسیار اندکی هستند. به عبارتی دیگر خانه مهمان‌پذیر تنها به درد خواب خورده و از صرف هزینه ‌های اضافی شما جلوگیری می نماید.

هزینه های غذا و خورد و خوراک در آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا + تمام آن چه باید بدانید

غذاهای ترکی و دسرهای آن از جمله مواردی است که حتماً باید در سفر به آنتالیا آن را امتحان کنید. غذاها و دسرهای ترکی با ذائقه ایرانی خوب جور در آمده و یکی از لذت بخش ترین و دلچسب ترین تجربه های سفر به این شهر است.
آنتالیا دارای کافه ها و رستوران های متعددی بوده که هر کدام از آنها دارای قیمت های متفاوتی می باشند. حدود قیمت یک وعده غذا در رستوران کاملاً معمولی در آنتالیا در محدوده ۵۰ الی ۱۵۰ لیر بوده و در رستوران های متوسط این قیمت به ۱۵۰ الی ۳۰۰ لیر می رسد.
غذاهای مختلف در رستوران های خوب ترکی دارای قیمتی حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ لیر بوده و در صورتی که تمایل به مصرف فست فود داشته باشید برای میله نمودن چیز برگر ۷۰ الی ۱۵۰ لیر باید پرداخت نمایید.

هزینه حمل و نقل داخلی در آنتالیا

حمل و نقل داخلی در آنتالیا با وسایل مختلف نقلیه اعم از اتوبوس، مترو، تراموا و تاکسی انجام می شود. راحت ترین و پر هزینه ترین وسیله برای جابجایی در سطح شهر تا کسی است که قیمت آن با توجه به مسافت متفاوت بوده و قیمت تاکسی دربست حدود ۲۰۰ الا ۳۰۰ لیر است.
یکی از رایج ترین وسایل حمل و نقل عمومی در آنتالیا اتوبوس ها هستند که می توان گفت بیشتر گردشگران از این روش استفاده کرده و با استفاده از اتوبوس به تمام جاذبه های گردشگری آنتالیا دسترسی پیدا می نماید.
استفاده از اتوبوس های آنتالیا با کارت امکان‌پذیر بوده و هزینه تهیه کارت اتوبوس ۲۰ لیر است. به علاوه مسیر تراموای آنتالیا تقریباً تمامی جاذبه های گردشگری را پوشش داده و کرایه آن حدود ۵ لیر است.

بهترین روش سفر به آنتالیا برای مدیریت هزینه های آن کدام است؟

در مقاله ای که پشت سر گذاشته شد عوامل مختلف مؤثر در هزینه های سفر به آنتالیا را برای شما برشمردیم. ممکن است این سؤال در ذهن شما شکل گرفته باشد که از کدام روش برای کاهش هزینه های سفر به آنتالیا استفاده کرده و کدام روش مقرون به صرفه ترین است؟
پاسخ به این سؤال به عوامل مختلفی بستگی داشته و باید فاکتورهای متفاوتی مورد بررسی قرار گیرند. اما به طور کلی استفاده از تور آنتالیا و به خصوص تور لحظه آخری آنتالیا به میزان چشمگیری سبب کاهش هزینه های شما شده و می تواند در مدیریت هزینه های سفر به شما کمک کند.

جمع‌بندی

هزینه سفر به آنتالیا از جمله عوامل مهمی است که می‌ تواند سبب تصمیم گیری شما در سفر به این منطقه گردشگری شده و خاطرات خوش شما را رقم زند. با در نظر گرفتن فاکتور های ذکر شده و قیمت های آنان می توانید از هزینه های سفر به آنتالیا مطلع شده و اقتصادی ترین و یا لاکچری ترین سفر را برای خود به ارمغان آورید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبی | تور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)