بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

چکیده

برای هر یک از افرادی که قصد مسافرت به کشور ارمنستان را دارند این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان در چه مواقعی می باشد. لازم است بیان کنیم که کشور ارمنستان در منطقه قفقاز جنوبی و در نزدیک مرز اروپا و آسیا قرار گرفته و […]

برای هر یک از افرادی که قصد مسافرت به کشور ارمنستان را دارند این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان در چه مواقعی می باشد. لازم است بیان کنیم که کشور ارمنستان در منطقه قفقاز جنوبی و در نزدیک مرز اروپا و آسیا قرار گرفته و یک کشور کوهستانی و پرباران از نظر شرایط آب و هوایی می باشد و به همین دلیل نیز جزو کشورهای سرد جهان قرار گرفته تنها نکته‌ ای که باعث شده کشور ارمنستان چهار فصل آن رنگ ها با عطر و طعم خاص و مخصوص به خود را به همراه داشته باشد قرارگیری در بین خشکی های اطراف آن است.
شاید تصمیم گیری برای انتخاب بهترین زمان جهت مسافرت به ارمنستان کمی سخت و دشوار باشد و به همین دلیل سایت ندا بال تصمیم گرفته در ادامه مطالبی در رابطه با بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان را برای شما بیان کند. امیدواریم همراهی با ما تا انتهای مقاله بتواند در تصمیم گیری شما تاثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

آژانس مسافرتی ندا بال آسمان ارائه دهنده تور ارمنستان زمینی و تور هوایی ارمنستان با مناسبترین قیمت ممکن می باشد.

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

در ادامه قصد داریم راهنمایی های لازم را در رابطه با فصل های مختلف ارمنستان از تمامی لحاظ برای شما بیان کنیم، تا بتوانید بهترین تور را برای سفر انتخاب نمایید و همچنین از قیمت تور ارمنستان اطلاعات دقیق تری به دست اورید.

 انتخاب فصل بهار برای سفر به ارمنستان:

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

به خوبی این نکته را می‌دانید که فصل بهار یکی از فصل های عشق و زیبایی بوده و هنگام مسافرت به ارمنستان می توانید ملاحظه گر هوای آرام مناظر جذاب و فضای گرم و دوستانه آن باشید که تمام این موارد در نهایت باعث شده فصل بهار به عنوان یکی از بهترین فصل ها برای سفر به ارمنستان باشد. معمولاً از اواسط اسفند هوا تغییر کرده و رو به گرمی می رود و در فروردین ماه می توانید به وضوح شاهد هوای ملایم بهاری باشید. البته باید این نکته را بیان کنیم که در کشور ارمنستان هوای آن از منطقه به منطقه دیگر یکسری تغییرات را به همراه دارد، اما به طور کلی فصل بهار شروع یک هوای بسیار مطبوع در ارمنستان بوده که در نهایت باعث می ‌شود مردم کم کم لباس های گرم خود را کنار بگذارند.

وجود گل های زیبا با رنگ های مختلف باعث می شود فرش های رنگارنگی از این گل ها در مناطق روستایی و حتی در برخی از مرکز شهر ها ایجاد شود. این امکان فراهم است تا انواعی از گل های مختلف و به شدت زیبا را در گل فروشی ها مشاهده کنید. هنگام شروع فصل اردیبهشت طبیعت این کشور نیز از خواب بیدار شده و درخت های آن سبز و بسیار زیبا و دیدنی خواهد شد که هنگام حضور در آن مناطق می توانید حس و حال بسیار خوبی را تجربه کنید. در اواخر اردیبهشت و هنگام شروع ماه خرداد یک گرمای کاملا ملایم مراتب زیبا را پوشیده خواهد کرد. به شما پیشنهاد می دهیم اگر قصد دارید در فصل بهار به کشور ارمنستان سفر کنید دیدن از منطقه آرارات را فراموش نکنید.
اگر علاقه دارید که به طور کامل با فرهنگ و تمامی چیز های مربوط به ارمنستان آشنایی کامل را پیدا کنید بهترین زمان فصل بهار می باشد و گفته اند که فصل بهار فصل بانوان ارمنی می باشد.
با توجه به داشتن آب و هوای گرم و آرام این امکان برای شما فراهم است تا طیف گسترده‌ای از فعالیت و تجربیات مختلف را برای خود کسب کنید تمام چیزهایی که در فصل پاییز به ذهن شما خطور می ‌کند در ارمنستان امکان‌پذیر می باشد.

انتخاب فصل تابستان برای سفر به ارمنستان:

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

اگر قصد استراحت و پشت سر گذاشتن یک تعطیلات فراموش نشدنی را دارید تابستان می تواند بهترین فصل جهت سفر به ارمنستان باشد. در مطالب فوق نیز به این نکته اشاره کردیم که ارمنستان یک کشور چهار فصل می باشد و هر فصل آن از رنگ و طعم خاص خود برخوردار است و تابستان نیز شامل این قضیه می شود. تابستان معمولاً روزهای گرم و طولانی را به همراه دارد و هوا در صبح و عصرها می تواند بسیار مناسب جهت انجام فعالیت های ماجراجویانه باشد، در صورتی که بعد از ظهرهای گرم آن بیشتر برای تفریحات آبی مناسب است. فراموش نکنید که اگر قصد سفر به کشور ارمنستان در فصل تابستان را دارید حتماً کفش تابستانی، دوربین، کلاه، آفتابگیر و ضد آفتاب را فراموش نکنید. میوه‌های آبدار مختلفی نیز همچون توت، هلو، زردآلو در ارمنستان وجود دارد.
در تمام طول سال جشنواره های بسیار مختلف و تعطیلات هیجان انگیزی وجود دارد، اما با توجه به این موضوع که در فصل تابستان هوا بسیار مناسب است جشنواره ها در فضای کاملاً باز برگزار خواهد شد. این که شما قصد دارید در کدام ماه تابستان به ارمنستان سفر کنید چندان مهم نیست چرا که به جشنواره های جذاب آن موضوعات مختلف و متنوعی همچون جشنواره غذا شراب پشم چینی گوسفند و پنیر و غیره صورت می گیرد. جشنواره عسل و توت تنها در جهت ارتقاء و قدردانی از زنبورداری هر ساله در ارمنستان البته در فصل تابستان برگزار می شود. به توضیح این موضوع نیز پرداختیم که در منطقه های مختلف ارمنستان هوای متفاوت وجود دارد برخی از جاهای آن خنک و بعضی از جاها گرم تر می باشد در حومه ارمنستان تنها به دلیل وجود جنگل ها هوا خنک می باشد و این مورد می تواند یک دلیل محکم جهت انتخاب فصل تابستان برای سفر به ارمنستان باشد. سوان به عنوان یکی از دریاچه های کوهستانی به نام مروارید ارمنستان از معروفیت بالایی برخوردار می باشد و هنگام مراجعه به این مکان می توانید تفریحات آبی و ساحلی بسیار زیادی را انجام دهید.

انتخاب فصل پاییز برای سفر به ارمنستان:

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

هنگام پایان یافتن فصل گرم تابستان می توانید با هوای ملایم پاییز رو به رو شوید که در آن هوا نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم و میانگین دما بین ۲۳ الی ۲۷ درجه سانتیگراد می باشد. از زیبایی های آن می توان به این مورد اشاره کرد که تمامی خیابان های این کشور به رنگ قرمز، زرد و نارنجی در آمده و هنگام حضور در آن می توانید متوجه شوید که در یک بهشت رنگارنگ قرار گرفته اید. پاییز به عنوان فصل فعالیت در نظر گرفته شده و همچنین بهترین زمان برای مسافران و گردشگرانی است که علاقه دارند با روال زندگی روزمره ارامنه آشنایی کامل را پیدا کنند. میوه ها و سبزیجات فصلی نیز با رنگ های زیبا و متنوع به بازار می‌ آیند. البته در فصل پاییز انگور ارمنستان از معروفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با توجه به در نظر گرفتن آب و هوای ملایم و مناسب و همچنین وجود مناظر زیبا جشنواره های متفاوتی نیز در این فصل برگزار می شود که مردم از سراسر جهان تنها برای مشاهده جاذبه های فرهنگی و هنری و طبیعت ارمنستان به آنجا سفر می کنند. در طول فصل پاییز در ارمنستان یکی از مهمترین تعطیلات ملی آن ها رخ داده که آن را جشن می گیرند که نام آن روز استقلال است و شامل کنسرت، رژه و سایر برنامه های دیگر می شود.
افرادی که در فصل پاییز به کشور ارمنستان سفر کرده اند به خوبی از این موضوع آگاهی دارند که مکان های مختلف و پر تنوعی وجود دارد که باید به دیدن آن بروند و یکی از این جاذبه های بسیار فوق‌العاده پارک ملی دلیجان می باشد.

 

انتخاب فصل زمستان برای سفر به ارمنستان:

بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

اگر علاقه به تفریحات زمستانی دارید بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان فصل زمستان می باشد با رسیدن فصل زمستان درهایی جهت ماجراجویی جدید و به دست آوردن تجربیاتی گوناگون برای گردشگران باز می شود. از جمله تفریحات بسیار خاص و دلچسب آن رانندگی در برف با اسکوتر برقی، اسکی، شیرجه زدن در برف، پاتیناژ روی دریاچه های یخ زده و چندین موارد دیگر در انتظار شما می باشد. در فصل زمستان نیز یک سری از جشنواره های خاص برگزار می شود به طور مثال در شب سال نو کلیساهای ارمنستان مراسم برکت انار را به همراه دارند. در بین آن ها انار به عنوان یک نماد وحدت و تنوع طلبی تلقی می‌ شود و با توجه به این موضوع که ۳۶۵ دانه دارد تنها این مراسم جهت درخواست برکت محبت خدا برای سال آینده برگزار خواهد شد. اگر تصمیم گرفتید که در فصل زمستان به ارمنستان سفر کنید می توانید انواع مختلف غذا های فصلی و خوش طعم و پر ادویه را امتحان کنید.
همچنین این امکان برای شما فراهم است در محیط های بسیار گرم و دوستانه همچون کافه ها غذا را میل کرده و یا آن را در خیابان امتحان کنید. در هر دو صورت این موارد می تواند خاطره های خوبی را برای شما به جا بگذارد، البته در این فصل حراج های خاصی نیز وجود دارد که می توانید به مراکز خرید مراجعه کرده و وسایل و لباس های مورد نیاز خود را تهیه نمایید.
اگر می خواهید به ارمنستان سفر کنید و هزینه کمتری را نیز پرداخت کنید تور ارمنستان لحظه آخری می تواند بهترین گزینه باشد.

 

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه نمودید سعی کردیم بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان را در اختیار شما قرار دهیم، همچنین لازم است به توضیح این موضوع بپردازیم اگرچه ویژگی های مربوط به هر یک از فصل ها را برای مسافرت بیان کردیم اما باز هم بهترین زمان برای مسافرت به ارمنستان در ماه های گرم سال می باشد، اما بیشتر گردشگران معتقدند که تمامی فصل های آن جذابیت خاص خود را به همراه داشته و می ‌تواند بهترین خاطره ها را برای آن ها به جا بگذارد. سایت ندا بال با توجه به سابقه بسیار زیادی که جهت برگزاری تورهای ارمنستان به همراه دارد می ‌تواند در هر زمانی مناسب ترین امکانات را برای مسافران ارائه دهد، همچنین تور ارمنستان نوروز نیز با مناسب ترین قیمت برای شما برگزار خواهد شد.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)