پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید

چکیده

  پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان صنایعی مانند میناکاری، قلم کاری، فیروزه کوبی، خاتم کاری و نقره کاری و کاشی سازی و بسیاری از صنایع دیگر است. که جزء بهترین سوغات اصفهان شناخته می‌ شوند، و اغلب مسافرین در سفر به اصفهان اقدام به خرید این صنایع دستی می کند. برای شناخت پرفروش ترین صنایع […]

 

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان صنایعی مانند میناکاری، قلم کاری، فیروزه کوبی، خاتم کاری و نقره کاری و کاشی سازی و بسیاری از صنایع دیگر است. که جزء بهترین سوغات اصفهان شناخته می‌ شوند، و اغلب مسافرین در سفر به اصفهان اقدام به خرید این صنایع دستی می کند.

برای شناخت پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید، بهتر است از افراد متخصص و حرفه ای راهنمایی بگیرید، تا بتوانید بهترین صنایع دستی از لحاظ زیبایی، کیفیت و قیمت را تهیه نمایید.
شهر زیبا و تاریخی اصفهان که مورد توجه گردشگران و توریست های زیادی در سرتاسر جهان قرار گرفته، به عنوان قطب گردشگری کشور محسوب می شود. و یکی از دلایل معروفیت این شهر داشتن صنایع دستی قوی است. که حاصل ذوق و هنر صنعتگران اصفهانی می باشد.
هنرمندان اصفهانی هرروز خلاقیت های جدید در روند تولید صنایع دستی به وجود می آورند، به همین جهت انواع محصولات تولید شده توسط دست هنرمندان بسیار زیاد است. و از ظروف بسیار کوچک و تزیینی تا ظروف بزرگ و کاربردی قابل تهیه می باشند.
در هنگام رزرو تور اصفهان عید نوروز برای آشنایی بیشتر با بازارهای فروش صنایع دستی و شناخت صنایع دستی معتبر، بهتر است که حتماً از خدمات تورلیدر استفاده کنید. در مجموعه نظام بال آسمان تمامی این خدمات به طور کاملاً حرفه ای ارائه می گردد.

 

تور اصفهان و آشنایی با صنایع دستی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید

اصفهان جزء شهرهای مهم بوده که در طول تاریخ تأثیر زیادی در فرهنگ و هنر داشته است، در واقع در این شهر هویت ایرانی حفظ شده و صنایع دستی پیشینه ای بسیار طولانی دارند. تقریباً از زمان صفویه صنایع دستی خاصی در اصفهان رشد کرده و تاکنون بر کیفیت تولید آنها افزوده شده است.
دلایل زیادی برای تهیه تور اصفهان وجود دارد که افراد ترغیب می شوند تا در تمام طول سال در صورت داشتن تعطیلات و امکان سفر، اصفهان را برای تفریح انتخاب می کنند.
وجود صنایع دستی زیبا و خاص در این شهر یکی از دلایلی است که اغلب افراد تمایل دارند که به اصفهان سفر کنند، با سفر به اصفهان و رفتن به بازارهای سنتی آن می توان به دل تاریخ سفر کرد.

 

معرفی پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان

 

صنایع دستی اصفهان در طول سال های طولانی به عنوان نماینده هنر اصیل ایرانیان در سرتاسر جهان معرفی می شود. در اصفهان صنعتگران و هنرمندان خوش ذوق حضور دارند که با داشتن ویژگی ‌های خاص، پشتکار و قناعت توانسته اند هر روزه کیفیت صنایع دستی را افزایش بدهند.
به همین دلیل است که دست سازه های اصفهان در سرتاسر جهان وجود داشته و مورد توجه مسافران و گردشگران و توریست های خارجی قرار می گیرد.
در هنگام سفر به اصفهان بهترین هدیه که می توانید برای عزیزان خود در داخل کشور یا خارج از کشور تهیه کنید، یکی از صنایع دستی اصفهان است که برای سال های طولانی ماندگار بوده است.
در این بخش به معرفی پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید می پردازیم، تا با شناخت این صنایع در هنگام رزرو تور اصفهان بتوانید بهترین هدایای مناسب را تهیه کنید:

 

فیروزه کوبی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
فیروزه کوبی از ارزشمند ترین صنایع دستی در اصفهان است که به صورت تلفیقی از سنگ فیروزه و ظروف مس است. این هنر ارزشمند برای تزیین بشقاب، گلدان، تنگ و انواع ظروف مسی کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر شکلات خوری فیروزه، آجیل خوری، گلدان و آینه و شمعدان جزء پرطرفدارترین ظروف فیروزه کوبی است که به عنوان سوغات تهیه می شود. از آنجا که فیروزه کوبی از قرار دادن تکه های سنگ فیروزه در کنار یکدیگر به وسیله چسب مخصوص انجام می شود، نیازمند دقت و صبر و حوصله زیاد است تا بتوان با قرار دادن این سنگ ها در کنار یکدیگر با نظم مناسب جلوه های زیبا ایجاد کرد.

 

میناکاری

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
میناکاری یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود، هنر میناکاری با رنگ آبی چشم نواز هنری بسیار زیبا است که امروزه در طیف رنگ های آبی و سبز و قرمز هم ساخته می شود. هنر میناکاری را می توان بر روی ظروف فلزی گوناگون مانند مس نقره و طلا پیاده‌سازی نمود. در سال ‌های اخیر این هنر را بر روی سفال هم انجام می دهند. صنایع دستی میناکاری از دوام بالایی برخوردار است و در کنار آن قیمت مناسبی هم نسبت به کیفیت این هنر برخوردار می باشد.

 

خاتم سازی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
خاتم سازی یا خاتم کاری جزء صنایع دستی پرفروش اصفهان است که ارزش هنری فوق‌العاده زیادی دارد. این هنر زیبا و فاخر برای خلق آثار خاص به صبر و حوصله و دقت زیاد نیاز دارد. اوج شکوفایی هنر خاتم کاری در دوران صفویه بود و ادامه آن در دوران قاجار تکمیل شد. خاتم کاری در واقع ترکیبی از چند ضلعی های منظم با تعداد اضلاع متفاوت است که با مواد اولیه مانند چوب، انواع استخوان و مفتول های برنجی ساخته می شود. بیشترین ظروف خاتم کاری قاب قرآن، قاب عکس، جلد آلبوم، شکلات خوری و ظروف پذیرایی می باشند.

 

قلمکاری

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
قلم کاری که به هنر ساخت پارچه با طرح های بسیار زیبا گفته می شود که از هنرهای پرطرفدار است. قالب های مورد نیاز برای تولید پارچه های قلمکار را از چوب درختان زالزالک و گلابی می سازند؛ زیرا این چوب ها استحکام و قابلیت انعطاف پذیری خوبی برخوردارند. سفره های قلمکار در حال حاضر جزء پراستقبال ترین ها قرار می گیرند و البته انواع روسری، کیف، لباس های محلی، رو مبلی و حتی حوله حمام را نیز تولید می کنند.

 

نقره سازی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
نقره سازی جزء پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان بوده که از زمان های گذشته تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است. این هنر با ذوب کردن نقره خام و نبرد کردن آن تولید می شود که در حال حاضر ظروف تولید شده با نقره بسیار پرطرفدار و با ارزش است.

 

قلم زنی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
قلم زنی یا حکاکی بر روی فلزات جزء هنرهای باستانی ایران است که نقش و نگارهای ظریف و درهم پیچیده ای را بر روی ظروف مسی، طلا و برنج ایجاد می کند. این هنر در اصفهان قدمت بسیار اصیلی داشته و نشانگر فرهنگ و تمدن ایرانیان است. زیرا قلم زنی از دوره هخامنشیان رواج پیدا کرده و در دوران ساسانیان به اوج زیبایی خود رسیده است.

 

تور اصفهان عید نوروز و خرید صنایع دستی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید

اصفهان در عید نوروز بسیار شلوغ بوده؛ زیرا مقصد گردشگران و توریست های زیادی قرار می گیرد. معمولاً آب و هوای اصفهان در فصل بهار و عید نوروز مناسب است و اغلب افراد ترجیح می دهند برای گذراندن اوقات فراغت خود به خصوص در نیمه اول تعطیلات فروردین به اصفهان سفر کنند.
اغلب مسافران نوروزی ترجیح می ‌دهند تا از این شهر هدایایی برای خود و عزیزانشان تهیه کنند که تا سال های طولانی با نگاه کردن به این هدایا به یاد اصفهان و قدمت تاریخی این شهر بیفتند.
نکته مهم این است که در هنگام تهیه تور اصفهان عید نوروز این شهر بسیار شلوغ بوده و خرید سوغات و صنایع دستی باید با دقت بیشتری انجام شود. پیدا کردن مراکز معتبری که این سوغات را به صورت اصل و قیمت مناسب ارائه کنند اهمیت پیدا می کند.
پس بهتر است در هنگام رزرو تور اصفهان عید نوروز به صورت هوایی، زمینی و قطار یا هر شکل دیگری حتماً از تورلیدر استفاده کنید. چرا که می توانید با پرداخت هزینه مناسب برای دریافت خدمات تورلیدر بهترین مراکز و فروشگاه ها را برای خرید این لوازم بشناسید، تا با پرداخت هزینه مناسب تر بتوانید از صنایع دستی اصل و باکیفیت بهره ببرید.
خوب است بدانید که از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان می توان به پارچه های قلمکاری، فیروزه کوبی، ظروف مسی، ظروف نقره کوب، ظروف ملیله و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد که با توجه به سلیقه و البته هزینه می توانید اقدام به تهیه یک یا چندین عدد از این صنایع دستی زیبا نمایید.

 

تور اصفهان هوایی

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید
تور اصفهان هوایی جزء تورهای پر طرفداری است که اغلب افراد برای رسیدن سریعتر به مقصد آن را انتخاب می کنند. زیرا بسیاری از افراد حوصله گذراندن اوقات طولانی در مسیر را ندارند و ترجیح می ‌دهند تا در مدت زمان کوتاه به مقصد رسیده و در مقصد به گشت و گذار بپردازند.
در حال حاضر نمی توانید تور اصفهان هوایی را به شکل های مختلف مناسب هزینه ای که در نظر گرفته اید، رزرو کنید. چرا که دو مدل بلیط تور اصفهان به صورت هوایی ارائه می گردد:

بلیط سیستمی

بلیط سیستمی با قیمت های معمول در تمامی آژانس ها ارائه می شود، ویژگی های خاص بلیط سیستمی موجب می ‌شود تا بسیاری از افراد اقدام به تهیه این نوع بلیط کنند. هزینه سفر کودکان زیر ۱۲ سال نیم بها محاسبه شده و در صورت بروز مشکل به راحتی می توانید بلیط را کنسل کرده و درصدی از مبلغ آن را دریافت کنید.

 

بلیط چارتری

بلیط چارتری جزء بلیت هایی است که موسسات گردشگری از قبل رزرو کرده و قیمت کمتری نسبت به بلیط های سیستمی دارند. تفاوت این بلیط ها با بلیط های سیستمی در این است که در صورت کنسل شدن سفر نمی توانید بلیط را کنسل و هزینه آن را دریافت نمایید و برای کودکان بالای دوسال نیز هزینه بلیط به طور کامل محاسبه می گردد.
در هنگام انتخاب تور اصفهان هوایی توجه داشته باشید که باید صنایع دستی را برای سوغات تهیه کنید که حمل و نقل و جابجایی آن در هواپیما به آسانی صورت بگیرد، زیرا در سفرهای هوایی محدودیت حمل بار وجود دارد.

 

رزرو تور اصفهان با تخفیف در مجموعه ندا بال آسمان

پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان که باور نمی کنید

اصفهان به عنوان مهد تاریخ ایران هر ساله تعداد زیادی از مسافران ایرانی و خارجی را در خود جای می دهد. تمامی مسافران سعی می کنند به یادگار از این شهر صنایع دستی آن را تهیه کنند.
برای دسترسی به پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان با کیفیت خوب و اصل و قیمت مناسب بهتر است از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تا با معرفی فروشگاه‌ های معتبر بتوانید این صنایع را در بهترین شرایط تهیه کنید. مجموعه ندا بال آسمان یکی از بهترین مراکزی است که در هنگام رزرو تور اصفهان با درخواست خدمات تورلیدر می توانید از آن ها کمک بگیرید.
مجموعه ندا بال آسمان با ارائه تخفیف ‌های ویژه سعی می ‌کند تا شرایط رزرو تور اصفهان را برای همه مسافران با هر سطح بودجه فراهم آورد. به همین دلیل افراد بیشتری تمایل دارند تا از این مجموعه خدمات تور داخلی را دریافت کنند.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)