مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

چکیده

مکان های دیدنی اصفهان در شب بسیار جادویی و مسحورکننده بوده و به گردشگران اجازه می دهد تا تجربه بسیار عالی از اصفهان گردی را به دست آورند. برای شناخت مکان هایی که دیدن آنها در شب لازم و ضروری است، در هنگام رزرو تور اصفهان از مجموعه ندا بال آسمان اطلاعات لازم را به […]

مکان های دیدنی اصفهان در شب بسیار جادویی و مسحورکننده بوده و به گردشگران اجازه می دهد تا تجربه بسیار عالی از اصفهان گردی را به دست آورند. برای شناخت مکان هایی که دیدن آنها در شب لازم و ضروری است، در هنگام رزرو تور اصفهان از مجموعه ندا بال آسمان اطلاعات لازم را به دست آورید.

اصفهان جزء جاهای دیدنی جذاب است که نه تنها در روز، بلکه در شب ها نیز توانایی مشغول کردن گردشگران را دارد و تقریبا می توان گفت تمامی جاذبه های دیدنی اصفهان در شب رنگ و لعاب دیگری پیدا می کند، تا تجربه ای ناب و تکرار نشدنی برای مسافر به وجود بیاورد.
اصفهان گردی در شب که در نیمه اول سال و چه در نیمه دوم سال جذابیت ‌های خاص خود را دارد و در هر موقع از سال می توانید زیبایی های آن را دوبرابر مشاهده کنید.
مجموعه ندا بال آسمان با در نظر گرفتن شرایط مسافران و محدود بودن زمان، فضاهای تاریخی و دیدنی که در شب قابل بازدید هستند را معرفی می کند، تا از تمامی زمان خود بتوانید بهترین استفاده را ببرید.
پس در هنگام رزرو تور اصفهان پاییز در این مجموعه می توانید یک لیست مناسب از سرگرمی های اصفهان در شب به دست آورده و با مکان های دیدنی اصفهان در شب آشنا شوید.

 

لذت شبگردی در تور اصفهان

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

اصفهان یکی از کلان شهرهای پر جاذبه در داخل کشور است که با تاریک شدن هوا مرکز تاریخی و دیدنی آن زیبایی بیشتری پیدا کرده و بسیاری از افراد که به صورت خانوادگی و جمع های دوستانه به اصفهان سفر می کنند ترجیح می دهند تا از شب های خود نیز استفاده کنند.
لحظات شبگردی در تور اصفهان به قدری زیاد است که فرقی نمی کند در ایام سرد سال به اصفهان سفر می کنید یا در تابستان و هوای گرم در این شهر حضور دارید.
در اصفهان شرایط شب گردی متعدد بعد از غروب آفتاب و تعطیل شدن بازارها و موزه ها فراهم می‌ گردد که برای دیدن این فضاها می‌ توانید تایم شب را در نظر بگیریم که حس و حال بهتری به دست آورید.
رفتن به پارک ها و فضاهای تفریحی و همچنین مراجعه به برخی از بناهای تاریخی که اجازه بازدید در شب را دارند موجب شده تا از تمام زمان خود بهینه استفاده کرده و لذت کافی از سفر به اصفهان به دست آورید.

 

بررسی لیست مکان های دیدنی اصفهان در شب

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

ممکن است در مورد شب گردی اصفهان شنیده باشید اما در هنگام رزرو تور اصفهان نمی دانید که در کدام بخش ها می توانید اوقات فراغت خود را به شکل بهترین سپری کنید.
اگر با این سؤال که شب در اصفهان کجا برویم مواجه شده اید در ادامه به بررسی یک لیست مناسب از مکان های دیدنی اصفهان در شب می پردازیم تا با بررسی دقیق این لیست، مناسب روحیات و نظر سایر افراد هم گروه خود بتوانید از جاهای دیدنی اصفهان در شب بازدید کنید.

 

سی و سه پل

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

پل الله وردی خان یا سی و سه پل جزء بزرگترین آثار تاریخی اصفهان محسوب می‌ شود که این پل برای گردشگران داخل و گردشگران و توریست های خارجی جذابیت زیادی دارد. در شهر اصفهان می توانید شبهای خاطره انگیزی را بر روی این پل سپری کنید؛ چرا که منظره بسیار خیره کننده و زیبایی به وجود می آورد. شبها بر روی این پل جمعیت کثیری حضور دارند و در اطراف پل مغازه ها و غرفه های متعددی وجود دارد که می تواند خود را به صرف انواع آبمیوه بستنی و سایر خوراکی های دیگر مهمان کنید و لذت گشت و گزار خود را دوچندان نمایید.

 

محله جلفا

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

محله جلفا که محله ارامنه اصفهان از جز زیباترین محله هایی است که در این شهر می توانید مشاهده کنید و شب های آن شور و حال خاصی دارد این محله که در قسمت جنوبی شهر اصفهان و بین خیابان توحید میانی و خیابان حکیم نظامی قرار گرفته دارای آثار تاریخی متعدد مانند کلیسای وانک بود که از زمان صفویان به جای مانده است فرهنگ غنی ارامنه در این محله موجب شده تا یکی از زیباترین محله ها به وجود بیاید و شب ها در این مرحله می توانید از کافه های مجلل رستوران های شیک آن استفاده کنید.

 

میدان نقش جهان

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

میدان نقش جهان جزء باشکوه‌ترین دیدنی های شهر اصفهان بوده که مربوط به دوران صفویان است که این میدان در لیست شاهکارهای معماری ایران قرار می گیرد. از روزگاران قدیم این میدان از لحاظ رونق اقتصادی بسیار پربار بوده و در اطراف آن غرفه ها و مغازه های بسیار زیادی وجود داشته که می توانید در فصل سرد از نوشیدنی های گرم و خوراکی هایی مانند آش رشته و در فصول گرم از خوراکی های خنک مانند نوشیدنی و بستنی از خود پذیرایی کنید. در اطراف این میدان آثار تاریخی گرانبهایی مانند مسجد شاه، مسجد شیخ لطف‌الله و بازار قیصریه و کاخ عالی قاپو وجود دارد که دیدن هر کدام از این فضاها حس خوبی در شما به وجود می آورد.

 

کوه صفه

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

کوه صفه که به بام شهر اصفهان شهرت دارد، در غروب آفتاب نمای بی‌ نظیری در اختیار شما قرار می ‌دهد که می توانید عکس های حرفه‌ ای در آنجا ثبت کنید. با رفتن بر روی این کوه تمام شهر را زیر پای خود احساس می کنید در صورتی که حال و حوصله کوهنوردی و پیاده‌روی را ندارید برای رسیدن به بالای این کوه می توانید از تله کابین کوه صفه استفاده نمایید. در قسمت بالای کوه غرفه ها، فروشگاه ها و کافه رستوران هایی قرار گرفته اند که در آنها انواع خوراکی و نوشیدنی های گرم و سرد سرو می شود و وجود زمین بازی مخصوص کودکان خیال خانواده ها را از تفریح سالم راحت می کند.

 

خیابان چهارباغ

خیابان چهارباغ از قدیمی ترین خیابان هایی که در اصفهان وجود داشته و شما را به قرن ها پیش می برد. در نزدیکی این خیابان آثار تاریخی و دیدنی متعددی مانند سی و سه پل، کاخ هشت بهشت، میدان نقش جهان وجود دارد که مسافران و گردشگران می ‌توانند در این خیابان از هر بخش آن لذت کافی را ببرند. خیابان تبدیل به مسیر پیاده‌روی شده و نبود خودرو و سایل نقلیه خطرات را کاهش داده و خانواده ها با خیال راحت تر می توانند در این خیابان به گشت و گذار بپردازند. وجود سینما، غذاخوری ها، کافی شاپ ها و قهوه خانه های سنتی اوقات فراغت هیجان ‌انگیزتری را برای گردشگران فراهم می آورند.

 

معبد زرتشتیان

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

معبد زرتشتیان از بناهای تاریخی دوره ساسانیان بوده که امروزه از این معبد به جزء آجرهای فرو ریخته چیز زیادی باقی نیست. اما در این محل می توانید یک منظره پانوراما از رودخانه زاینده رود را مشاهده کنید که این منظره در شب بسیار دیدنی است.

 

مسجد جامع عباسی

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

مسجد جامع جزء بهترین جاهای دیدنی اصفهان در شب بوده که در مرکز شهر اصفهان قرار گرفته و برای عکاسی در هنگام غروب آفتاب مناظر بی‌ نظیری دارد. ورودی اصلی این مسجد که کاشی کاری های آبی رنگ داشته، در هنگام غروب آفتاب تصویری بسیار زیبا و خیره کننده را به نمایش می‌ گذارد.

 

منارجنبان

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

منارجنبان یکی از مکان های دیدنی اصفهان است که به طور کلی به دلیل تکان خوردن دو مناره شهرت پیدا کرده است. افراد عادی در هنگام مشاهده این دو مناره تصور می کنند که معجزه ای رخ داده و مناره ها تکان می خورند. اما در واقعیت با استفاده از علم ریاضی و نوسان زوج ها با توجه به ارتفاع مناره و عرض سقف آن این تکان خوردن به وجود می آید.

 

پل خواجو

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

پل خواجو جزء پل های تاریخی قدیمی بر روی رودخانه زاینده رود بوده که از دوران صفوی به جا مانده است. در روزگاران قدیم از این پل به عنوان یک محل گردهمایی و خوش گذرانی در جشن ها و اعیاد استفاده می شد. در زمان غروب آفتاب منظره های بسیار زیبا بر روی این پل ایجاد می گردد و در زیر قسمت های پل مردم به پایکوبی و آواز خوانی مشغول هستند. نورپردازی های زیبایی که در روی پل صورت گرفته در کنار نقاشی های دوره صفویه و کاشی کاری های زیبا و منحصر به فرد مناظر خاص را به وجود می آورد.

 

تور اصفهان پاییز

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

تهیه تور برای سفر به اصفهان یکی از بهترین راه حل هایی است که از چگونگی جزئیات مربوط به سفر راحت می شویم و تمامی موارد مربوط به اسکان و محل اقامت و وسایل سفر همچنین خورد و خوراک و چگونگی گردش در شهر را می توانید به تور بسپارید.
تور اصفهان پاییز یکی از تورهای بسیار خوب و باکیفیت بالا است که به دلیل کمتر بودن حجم مسافر در این زمان از سال می‌ توانید از هتل های با کیفیت بالا و چند ستاره در برابر پرداخت هزینه مناسب استفاده کنید.
در فصل پاییز شهر اصفهان بسیار زیبا و دیدنی می‌ شود؛ چرا که تمامی مراکز تاریخی و گردشگری آن در کنار برگ های رنگارنگ پاییز این زیبای دو چندانی پیدا می کند.
در هنگام رزرو تور اصفهان پاییز می توانید هر کدام از وسایل حمل و نقل سفر مانند هواپیما، قطار و اتوبوس را انتخاب کنید. چرا که حجم سفر بسیار کم بوده و امکان تهیه بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس به راحتی فراهم می گردد.

 

تور اصفهان عید نوروز

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

در عید نوروز شهر اصفهان بسیار شلوغ بوده و برای رفتن به همه فضاهای تاریخی و گردشگری آن نیاز است که ساعت های طولانی در صف قرار بگیرید. چرا که شهر اصفهان با داشتن آب و هوای مناسب و جاذبه های متعدد مقصد بسیاری از ایرانیان و حتی خارجی ها در عید نوروز است.
آشنایی با مکان های دیدنی اصفهان در شب کمک می کند تا در اوج شلوغی شهر اصفهان در طی روز اوقات خود را به شکل بهتری سپری کنید و از برخی جاذبه ها در شب ها بازدید نمایید.
لذت دیدن بناهای تاریخی خاصی مانند سی و سه پل و پل خواجو، کوه صفه و فضاهای دیگر در شب بسیار بیشتر است و در عید نوروز که اغلب خانواده ها با تور اصفهان عید نوروز سفر می کنند، می توانند با رفتن به این فضاها و گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده خاطراتی بسیار جذاب برای خود رقم بزنند.

 

رزرو تور اصفهان با تخفیف

مکان های دیدنی اصفهان در شب که باید ببینید

امکان رزرو تور اصفهان با تخفیف توسط مجموعه ندا بال آسمان موجب شده تا افراد بیشتری تمایل به استفاده از خدمات گسترده این مجموعه داشته باشند.
مجموعه ندا بال آسمان یکی از معتبرترین مراکز برگزار کننده تور داخلی است که بهترین شرایط را برای مسافران در نظر می‌ گیرد و با انتخاب هتل های با کیفیت و لوکس سعی می‌ کند تا هزینه های مربوط به محل اقامت را تا حد زیادی کاهش داده و در مقابل خدمات دریافتی را افزایش دهد.
ارائه 40 درصد تخفیف بر روی انواع تور اصفهان موجب شده تا تعداد افراد بیشتری بتوانند این تورها را رزرو کرده و در زمان های مختلف از سال به این شهر توریستی و زیبا سفر کنند.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)