رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

چکیده

با شنیدن نام آنتالیا به یاد آب و هوای مدیترانه ای آن در ساحل و دریای بیکران افتاده و هتل های لوکس آن در ذهن ما تداعی خواهد شد. اما تمامی جاذبه های آنتالیا به همین جا ختم نشده و این شهر توریستی با تفریحات بی نظیر خود سبب شکل گرفتن خاطراتی فراموش نشدنی برای […]

با شنیدن نام آنتالیا به یاد آب و هوای مدیترانه ای آن در ساحل و دریای بیکران افتاده و هتل های لوکس آن در ذهن ما تداعی خواهد شد. اما تمامی جاذبه های آنتالیا به همین جا ختم نشده و این شهر توریستی با تفریحات بی نظیر خود سبب شکل گرفتن خاطراتی فراموش نشدنی برای شما می گردد.
یکی از مهم ترین و مهیج ترین تفریحات آنتالیا رافتینگ یا قایق سواری است که در رودخانه های نزدیک به آنتالیا برگزار می گردد. بیایید اندکی از شلوغی های شهر آنتالیا فاصله گرفته و با یکدیگر به طبیعت بکر اطراف این شهر بی نظیر سری بزنیم.

رافتینگ آنتالیا هیجانی فراموش نشدنی

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آنتالیا که آدرنالین خون شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد راستین که آنتالیا است. محبوبیت این تفریح به اندازه‌ای است که تور آنتالیا مختص رافتینگ در خدمات تورهای گردشگری قرار داده شده است.
یکی از قویترین خاطره ساز های سفر به آنتالیا رافتینگ است که یک تفریح خانوادگی و دوستانه به شمار رفته و سفری بی نظیر بر روی موج های آنتالیا را تجربه خواهید نمود. پیش از داشتن تجربه در خصوص رافتینگ ممکن است هراس آن در دل شما وجود داشته باشد. با ما همراه باشید تا شما را با این تفریح بی نظیر آشنا کنیم.

رافتینگ (Rafting) آنتالیا چیست؟

در لغت رافت این به معنای رودگردی بوده و این موضوع با قایق سواری بر روی رودخانه های خروشان معنا پیدا می کند. تور آنتالیا رافتینگ بر روی رودخانه هایی برگزار می‌شود که شدت امواج آن بسیار زیاد بوده و این شدت امواج سبب کف کردن آب رودخانه می گردد.
قایق سواری روی آب های سفید نام دیگر رافتینگ بوده و شدت جریان آب در برخی از رودخانه های آنتالیا به حدی زیاد است که نیازی به پارو زدن نداشته و قایق تنها با هدایت کردن در مسیر مورد نظر راه خود را پیموده و در سرعت مسیر رودخانه پیش خواهد رفت.

چرا رافتینگ آنتالیا را برگزینیم؟

رافتینگ آنتالیا یکی از مهیج ترین تفریحاتی است که در بین ایرانیان دارای محبوبیت بسیار زیادی بوده و تجربه ای شکل می گیرد که خاطرات آن برای همیشه همراه شما خواهد بود. این تفریح بی نظیر در شهر آنتالیا از سال ۱۹۵۰ میلادی آغاز شده و با مرور زمان شهرت بیشتری در میان مردم و گردشگران کسب کرده است.
پیشرفت این تفریح به میزانی بوده است که امروزه آن را به عنوان یکی از ورزش های بین المللی شناخته و نیز دارای فدراسیون رافتینگ می باشد. به‌علاوه در شهر آنتالیا رودخانه هایی وجود دارند که در آن ها به طور حرفه ای به متقاضیان رافتینگ آموزش داده می شود. برای این کار شما می توانید از یک مربی حرفه ای مشاوره بگیرید.

آشنایی بیشتر با سفر بر روی آب های سفید

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

با انتخاب کردن تور آنتالیا و برگزیدن رافتینگ خود را برای چهار ساعت تفریح و هیجان بی نظیر آماده سازید. رافتینگ آنتالیا در منطقه ای به نام کمر (Kemer) و رودخانه کوپرولوکانیون (Koprulu conyon) که به زبان محلی آن را مناگات (Manavgat) می خوانند، برگزار می گردد.
این منطقه دارای با دارا بودن رودخانه زیبا در دامنه های سرسبز همگان را مدهوش خود کرده و هوای تازه ای که به مشام می رسد آنقدر تازه است که دوست دارید تا لب رودخانه نشسته و با نوشیدن چایی آب و هوای خود را عوض کنید.
تعریف هایی که از رافتینگ آنتالیا شنیده‌اید با سفر به آنتالیا و تجربه آن معنای تازه گرفته و رنگ جدیدی به رافتینگ آنتالیا برای شما خواهد زد. در این رودخانه به طول ۱۴ کیلومتر برای مدت ۴ ساعت می توان قایق سواری کرده و از قایق های بادی برای سوار شدن بر موج های رودخانه استفاده کرد.

رافتینگ را با خانواده برویم یا دوستان؟

هنگامی که آوازه رافتینگ آنتالیا به گوش شما رسیده و قصد سفر به آنتالیا برای تجربه نمودن این هیجان بی‌نظیر را دارید این سؤال در ذهن شما شکل می گیرد که چه کسی را با خود همراه کنید؟ آیا بهتر است این سفر را با خانواده خود تجربه کرده و یا آن که دوستانتان را با خود همراه کنید؟
رافتینگ تفریحی دسته جمعی بوده و با توجه به آن که قایق ظرفیت همراه نمودن اعضای خانواده و یا دوستان شما را داشته و حتی می توانید کودکان بالای یک سال را در این تفریح با خود همراه کنید، می توانید تصمیم گیری کرده و با اعضای خانواده یا دوستان خود راهی تور آنتالیا با مقصد رافتینگ آنتالیا شوید.

در مسیر هیجان و افزایش آدرنالین خون

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

هنگامی که از شهر آنتالیا به مقصد رافتینگ سوار اتوبوس شده و این مسیر را می پیماید زیبایی روستاهای اطراف آن به حدی زیاد است که نمی توانید از پنجره چشم بردارید. مزارع روستاهای اطراف آنتالیا که به کاشت میوه و سبزیجات خصوصاً ذرت و گوجه فرنگی اختصاص داده شده اند زیبایی مسیر را دوچندان خواهد کرد.
به علاوه در مسیر کاروان سراهایی کوچکی را می بینید که صنایع دستی فروخته و با مشاهده آنها به یاد فروشگاه های صنایع دستی شمال ایران می‌ افتید. بنابراین می‌توانید هر از گاهی کنار این کاروانسراها توقف نموده و خستگی سفر را از تن خود به در کنید. پس از گذشتن از وسط مزارع کشاورزی و روستاهای کوچک ونیز جنگل و کوهپایه ها به مسیر رودخانه کوپولو کانیون نزدیک می شوید.

وسایل مورد نیاز برای رافتینگ آنتالیا

هر کدام از تجهیزات و تفریحات آبی نیازمند ابزار و وسایل خاصی هستند که بدون وجود آن ها تفریح نمودن تقریباً غیر ممکن می شود. از جمله مهم ترین تجهیزات برای رافتینگ آنتالیا می توان به پارو، لباس مخصوص و مناسب، طناب نجات، کیسه ضد یخ، لوازم شخصی و… اشاره کرد.
داروهای مورد استفاده در رافتینگ یک طرفه و کوچک بوده و دارای وزنی سبک می باشند. لباس و پوشش شما هنگامی که قصد انجام این تفریح را دارید بهتر است راحت بوده و از پوشیدن لباسهای دست و پاگیر خودداری کنید.
به‌علاوه انتخاب جلیقه نجات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و اندازه جلیقه نجات باید به گونه ای باشد که پس از بستن بند ها به طور کامل به بدن شما چسبیده و در اثر تکان های شدیدی که قایق حین رافتینگ میخورد جلیقه از تن شما جدا نشود. در خصوص کلاه ایمنی نیز می توان همین توصیه را انجام داد.

قیمت رافتینگ آنتالیا

به طور کلی هزینه تور رافتینگ در آنتالیا به عوامل مختلفی بستگی داشته و نمی توان یک مبلغ ثابت را برای این تور در نظر گرفت. از جمله مهمترین عواملی که در قیمت رافتینگ آنتالیا تاثیرگذار هستند می‌توان به ترانسفر رفت و برگشت، بیمه، وسایل محافظتی، ناهار، اسکورت، راهنمایان فارسی زبان، اجاره قایق و… اشاره نمود.
به طور کلی هزینه رافتینگ در زمانی که با استفاده از تور گردشگری خصوصاً تور آنتالیا ارزان به این شهر سفر می کنید برای شما کمتر بوده و با پرداخت هزینه های بسیار مناسب می توانید از خدمات و امکانات این تفریح پرهیجان بهره‌مند شوید.

رافتینگ در چه مکان هایی از آنتالیا برگزار می گردد؟

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

همانگونه که در بندهای ابتدایی این مقاله ذکر نمودیم رفتیم به در رودخانه هایی برگزار می گردد که دارای امواج خروشان بوده و کفش سفید حاصل از امواج روی رودخانه را می پوشاند. از جمله محل هایی که در آن رافتینگ انجام می ‌‌شود می توان به کوپرولو کانیون اشاره نمود.
کوپرولو آنیون یک پارک ملی بزرگ در کشور ترکیه بوده و از جمله مهمترین و مشهورترین مکان ها برای تفریح در تابستان است. برای بهره‌مندی از رافتینگ تنها کافی است که تور لحظه آخری آنتالیا را رزرو کرده و خود را با افرادی که همانند شما در جستجوی هیجان هستند همراه سازید.

نکات مهمی که در رافتینگ باید مورد توجه قرار داد!

رافتینگ از جمعه تفریحاتی است که جنبه ورزشی نیز داشته و همانند هر تفریح دیگری نیازمند رعایت مجموعه ای از نکات برای حفظ سلامتی افراد است. داشتن توانایی شنا برای رافتینگ مناسب بوده اما الزامی نمی باشد.
بنابراین شما می‌توانید بدون داشتن دانشی از شنا در این تفریح شرکت کرده و با آموزش اولیه که ۳۰ دقیقه پیش از شروع رافتینگ برای شما تدارک دیده می شود رافتینگ خود را آغاز کنید. آموزش هایی که حین استفاده از جلیقه به شما داده می‌شود بسیار ضروری بوده و جهت جلوگیری از اتفاق‌های ناگواری که بعدا رخ خواهد داد بدان ها توجه کنید.
برای شرکت در رافتینگ از تورهای با سابقه استفاده کرده و از خدمات استاندارد آنها اطمینان حاصل نمایید. با توجه به بالا بودن سوخت و ساز بدن شما در هنگام انجام این ورزش پیشنهاد می شود که مواد قندی با خود به همراه داشته باشید.

چگونه در رافتینگ آنتالیا شرکت کنیم؟

پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش راه های ارتباطی سبب شده تا گردشگران بتوانند از روش‌های مختلفی خود را به کشور ترکیه رسانده و از مناظر بی نظیر و بکر این کشور توریستی و نیز شهر توریست پسند آنتالیا بهره‌مند شوند.
اما سوالی که ایجاد می شود آن است که چگونه خود را به تور رافتینگ آنتالیا رسانده و با کمترین هزینه از هیجان بی اندازه این ورزش بین المللی استفاده کنیم؟ برای این کار شما می توانید از تورهای گردشگری که با مقصد آنتالیا برگزار می ‌شود استفاده کرده و یا آن که به صورت شخصی اقدام به مسافرت به ترکیه نمایید.

بهترین روش مسافرت به آنتالیا و شرکت در رافتینگ کدام است؟

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

پیش از پاسخ به این سؤال باید به این نکته توجه نمایید که مایل هستید به صورت لاکچری به آنتالیا سفر کرده و یا آنکه سفر خود را کاملا اقتصادی انجام داده و با کمترین هزینه از این تفریح مهیج استفاده کنید. اگر قصد دارید که سفر لاکچری را تجربه کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم تور آنتالیا لاکچری را از دست نداده و از خدمات بیشمار این تور استفاده کنید.
اما چنانچه فرصت دارید که به صورت ارزان به آنتالیا سفر کرده و هزینه های خود را صرف گشت و گذار و تفریح در آنتالیا نمایید به شما پیشنهاد می کنیم از تور لحظه آخری آنتالیا و یا تور آنتالیا ارزان استفاده نمایید. بهره‌گیری از تورهای گردشگری سبب می‌شود تا از بیشترین امکانات و خدمات در کنار هزینه های کاملاً به صرفه برخوردار گردید.

چرا تور رافتینگ آنتالیا را انتخاب کنیم؟

مزایای سفر با تورهای گردشگری سبب شده تا امروزه انواع مختلفی از تورهای گردشگری با مقاصد مختلف و خدمات و امکانات متفاوت به گردشگران ارائه شده و هر شرکت خدمات مسافرتی به منظور رفاه حال گردشگران خود خدمات ویژه ای را ارائه دهد.
هنگامی که شما به صورت شخصی به آنتالیا سفر میکنید باید هزینه های بسیاری را صرف رزرو هتل و بهره مندی از خدمات گردشگری و رفاهی نمایید. در صورتی که با تورهای گردشگری همراه شوید هزینه های شما کاهش یافته و به علاوه با افرادی متخصص و کاربلد به سفر می روید که تمامی زوایای این سفر توریستی را در نظر میگیرند.

کدام تور رافتینگ آنتالیا بهتر است؟

رافتینگ یا قایق سواری در آنتالیا، لذت سفری بی نظیر

گردشگران آنتالیا با هدف های مختلفی تور آنتالیا را انتخاب کرده و خود را با سایر گردشگران این کشور توریستی همراه می سازند. سوالی که ایجاد می‌شود آن است که کدام تور آنتالیا را انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سؤال که نیازمند بررسی عوامل و فاکتورهای مختلفی بوده و بر اساس آن ها می توانید مناسب ترین تور آنتالیا را انتخاب کنید.
برای مثال اگر قصد دارید که به صورت ارزان آنتالیا سفر کنید می توانید از تور آنتالیا ارزان و تور لحظه آخری آنتالیا استفاده نمایید. اما در صورتی که داری تا یک سفره بی نظیر با تمامی امکانات را تجربه کنید تور آنتالیا لاکچری به شما پیشنهاد می شود.

جمع‌بندی

راستین یا قایق سواری بر روی موج های سفید دریا یک هیجان بی‌نظیر بوده که می‌تواند خاطره به یاد ماندنی برای همیشه در ذهن شما ایجاد نماید. برای بهره مندی از هیجان و این تفریح منحصر به فرد می توانید از تور آنتالیا استفاده کرده و با یک تیم کاملا حرفه ای به آنتالیا سفر نمایید.
شرکت خدمات مسافرتی ندا بال آسمان با ارائه انواع تورهای گردشگری خصوصاً تور آنتالیا به صورت ارزان و لاکچری تمامی زوایای سفر را در نظر گرفته و سبب شده تا خاطره ای بی نظیر برای گردشگران ثبت گردد. سفر با تور گردشگری به آنتالیا هوشمندانه ترین انتخاب برای سفر است.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)