تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

چکیده

تور یک روزه کویر ورزنه که از ساعات ابتدایی صبح شروع شده و تا انتهای شب ادامه دارد، یکی از بهترین تورهایی است که می توانید تجربه یک کویر گردی را به بهترین شکل به دست آورید. مجموعه ندا بال آسمان یکی از مراکز معتبر برگزار کننده تور است که با اجرای برنامه های شاد […]

تور یک روزه کویر ورزنه که از ساعات ابتدایی صبح شروع شده و تا انتهای شب ادامه دارد، یکی از بهترین تورهایی است که می توانید تجربه یک کویر گردی را به بهترین شکل به دست آورید. مجموعه ندا بال آسمان یکی از مراکز معتبر برگزار کننده تور است که با اجرای برنامه های شاد در مسیر حرکت برای تمامی لحظات مسافران برنامه ریزی مناسبی دارد.

ورزنه یکی از شهرهای بسیار قدیمی در ایران بوده که پیشینه آن به ۸ هزار سال پیش می رسد، و این کویر به عنوان نگین شرق اصفهان مورد توجه بسیاری از مسافران و گردشگران قرار می گیرد.
اغلب افرادی که به اصفهان سفر می کنند در صورت داشتن زمان، رفتن به کویر ورزنه را در لیست برنامه های خود قرار می دهند، تا ضمن دیدن مناظر زیبا، از آرامش کویر نیز بهره‌مند شوند.
مجموعه ندا بال آسمان با در نظر گرفتن شرایط مسافران سعی می کند انواع تور کویر گردی را ارائه دهد که یکی از پرطرفدارترین آنها در تور یک کویر ورزنه از اصفهان است که برای چندین ساعت می توانید از تکنولوژی خارج شده و به فضای بکر طبیعت بروید.

تور اصفهان و کویر ورزنه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

اصفهان جزء شهرهای تاریخی ایران محسوب می شود که به دلیل موقعیت جغرافیایی در اطراف آن کویرهای بکر و دست نخورده وجود دارد. اغلب مسافران پس از گشت و گذار در داخل شهر تمایل دارند تا از جاذبه های کویر هم دیدن کنند.
کویر ورزنه نام خود را از شهر ورزنه گرفته و به دلیل نزدیکی با شهر نحوه دسترسی به این کویر بسیار ساده‌تر از سایر کویرهای دیگر است.
اگر از تماشای تپه های شنی و مناظر کویری لذت می برید، کویر ورزنه را حتما در لیست برنامه های سفر خود به اصفهان قرار دهید. چرا که این کویر با داشتن پوشش گیاهی و جانوری خاص مورد استقبال همه گردشگران قرار گرفته است.
کویر ورزنه در ۱۱۷ کیلومتری شرق استان اصفهان قرار گرفته و وسعت این کویر به بیش از ۱۶ هزار هکتار می رسد. این کویر از قسمت شمال تنها ده کیلومتر با روستای ورزنه و رودخانه زاینده رود فاصله دارد و از سمت جنوب هم به روستای حسن آباد منتهی می ‌شود. در نزدیکی این کویر تالاب گاوخونی قرار گرفته و نزدیکی کویر به این تالاب هم باعث شده تا گونه های متنوع گیاهی در آن رشد کنند.
در سال های اخیر به دلیل کم آب شدن تالاب گاوخونی، این طبیعت تغییر زیادی پیدا کرده و اکوسیستم آن از لحاظ گونه های جانوری و گیاهی رو به انقراض است. بسیاری از پرندگان این اقلیم کوچ کرده و به جاهای دیگر رفته اند.

 

نحوه برگزاری تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان

تمامی موسسات گردشگری که در زمینه برگزاری تور کویر فعالیت دارند، به تمامی بخش های کویر آشنایی کامل داشته و به درستی امکانات مورد نیاز برای رفتن به دل کویر را ‌می شناساند.
در هنگام برگزاری تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان یک مسیر دسترسی مناسب وجود دارد که با شناخت مسیر با سرعت بالاتری بدون سردرگمی می توانید خودتان را به کویر برسانید. البته به دلیل شهرت بالای این کویر در طول مسیر، تابلوهای راهنمای زیادی وجود دارد که افراد می توانند از آنها استفاده کنند.

خدماتی که در تور کویر گردی ارائه می گردد

پس از رزرو تور کویر تمامی بخش های سفر به عهده برگزارکنندگان تور است و نیاز نیست که مسافر هیچگونه وسایل اضافی و همراه داشته باشد و کافی ست لوازم شخصی مانند کفش های مناسب برای خود مهیا کند.

اما مهم‌ترین خدماتی که در تور کویر گردی ارائه می شود شامل موارد ذیل است:

• پذبرایی از مسافران در هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام
• قرار دادن اتوبوس های وی آی پی مخصوص برای رفتن به کویر
• بیمه کردن مسافران برای سفرهای یک روزه
• در نظر گرفتن محل اسکان و اقامت جهت استراحت در طول مسیر

جاذبه های کویر ورزنه

کویر ورزنه آرامشی دارد که نمی‌ توانید آن را در هیچ کجای دیگر پیدا کنید. در این فضاها تا چشم کار می‌ کند می ‌توانید جلوه هایی از طبیعت بکر و نایاب را مشاهده کرده و هر چه بیشتر به عظمت خدا پی می برید.
در کویر ورزنه جاذبه های زیادی وجود دارد که می ‌توانید ضمن دیدن از آنها به تفریحات منحصر به فردی مانند: موتورسواری و شترسواری هم بپردازید.
در ادامه به معرفی هر چه بیشتر و بهتر جاذبه‌های این کویر زیبا و تفریحات در نظر گرفته شده برای گردشگران می پردازیم:

گاو چاه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

گاوچاه یک سنت دیرینه برای آبیاری در ورزنه بوده که در تابستان برای کشیدن آب از چاه از گاوها استفاده می کردند و جزء روش ‌های بی‌نظیری برای کشیدن آب از چاه است که فقط در این منطقه جغرافیایی انجام می شد.

قلعه قورتان

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

قلعه قرآن یکی از جاذبه های دیدنی و مهم در کویر ورزنه محسوب می‌ شود که در یک روستا با همین نام قرار گرفته است. قدمت این قلعه به دوران باستان باز می ‌گردد، در این قلعه بخش ‌های زیادی همانند مسجد، بازا،ر حمام کبوترخانه وجود داشته که بخش ‌هایی از آن همچنان سالم است.

دریاچه نمک خارا

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

خارا، نام دیگری از کویر ورزنه است و قرار گرفتن دریاچه نمک خارا در این کویر جزء جاذبه های خاص آن محسوب می شود. سالانه صدها تن نمک از این دریاچه استخراج شده و یکی از معادن مهم نمک ایران محسوب می گردد. رفتن به دریاچه نمک موجب شده، تا بدن شما پاکسازی گشته و انواع عفونت و بیماری از بدن خارج شود.

تفریحات کویر ورزنه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

در این کویر زیبا به دلیل وزش بادهای شدید تپه های شنی خاصی وجود داشته که به صورت هرمی، هلالی و طولی می باشند این تپه ‌ها مناظر زیبایی ایجاد می ‌کنند که به تنهایی می توانند ساعت های طولانی اوقات فراغت گردشگران را پر کنند.
اما به غیر از تماشای این تپه های زیبا تفریحات زیادی در کویر برای گردشگران در نظر گرفته اند، تا در طی اقامت خود در کویر بهترین خاطرات را برای خود بسازند.

تپه نوردی

تپه نوردی و پیاده‌روی و قدم زدن روی رم و تپه های شنی بدون کفش و جوراب از مهم‌ترین بخش‌های ر به کویر است که می‌تواند تمامی استرس ها و تنش های روحی شما را از بین ببرد

رصد ستارگان

جذاب ترین بخش سفر به کویر تماشای ستارگان است که به دلیل گرم و خشک بودن اقلیم کویر هیچ ابری در آسمان وجود ندارد و شما خود را به آسمان نزدیک تر احساس می کنید.

سایت گردشگری

در کویر زیبای ورزنه به دلیل استقبال بالای گردشگران یک سایت گردشگری تاسیس شده که تفریحات مختلفی در آن برای گردشگران برگزار می ‌شود. از مهم ترین تفریحات می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

• شن سواری
• موتور سواری با موتورهای چهار چرخ یک نفره و دو نفره
• شتر سواری
• زیپ لاین
• سافاری با ماشین های مدل بالای آفرود
• پاراگلایدر

در این مجموعه گردشگری علاوه بر بازی های مختلف، سرویس بهداشتی، رستوران، شربت خانه و محلی برای کمپ وجود دارد که مسافران می توانند اوقات خوبی را در این مکان به همراه دوستان و خانواده خود بگذرانند.

پوشش گیاهی و جانوری کویر ورزنه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

کویر ورزنه در نزدیکی تالاب گاوخونی قرارگرفته و وجود این تالاب موجب شده، تا پوشش گیاهی و جانوری متنوعی داشته باشد. از مشخصه های مهم این کویر داشتن گیاهان مختلفی است که در سایر کویرهای دیگر آنها را مشاهده نمی کنید.

بررسی پوشش گیاهی کویر ورزنه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

گیاه اسکنبیل

در شهرهای مختلف ایران مانند خور و بیابانک هم دیده می شود، از تیره علف های هفت بند بوده و رویش آنها از اسفند ماه شروع شده و تا اواسط فروردین ادامه دارد.

طاق ها

طاق درختچه هایی از تیره تاج خروسان است که در برابر گرما و خشکی، مقاومت بالایی دارند و به دلیل داشتن سیستم ریشه های خاص، برای بیابان زدایی مناسب است.

نسی

گیاهی است که در خاک های آهک دار رشد می کند و از تیره گندمیان می باشد. این گیاه در برابر بی آبی مقاومت خوبی دارد.

بررسی پوشش جانوری کویر ورزنه

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

طبیعت بی نظیر کویر ورزنه موجب شده تا در این منطقه حیوانات زیادی زندگی کنند .البته به دلیل کم آبی سال های اخیر بسیاری از پرندگان از این منطقه مهاجرت کرده اند. اما هنوز هم حیواناتی مانند روباه شنی، پامسواکی که نوعی موش است، سارگپه پا بلند که نوعی پرنده شکاری بوده در آن زندگی می کنند. همچنین حیواناتی مانند شغال، خرگوش، شاهین، افعی شاخدار، مار شتری و حیوانات دیگر هم در این کویر وجود دارد.

تور اصفهان هوایی

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

تور اصفهان هوایی جزء سریع ترین روش هایی است که مسافران می ‌توانند خود را به اصفهان برسانند، در این تور بلافاصله پس از رسیدن به اصفهان می توانید گشت و گذار و تفریح خود را در این شهر آغاز کنید.
بسیاری از افراد به دلیل استفاده از تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان سعی می کنند خود را با هواپیما به این شهر برسانند، تا بدون خستگی از این تور بهره ببرند.
چرا که در کویر جاذبه های زیادی وجود دارد و افراد برای لذت بردن از تمام بخش های سفر باید در آرامش خاطر این تور را طی کنند.

تور اصفهان عید نوروز

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

عید نوروز آب و هوای اصفهان معتدل بوده و افراد زیادی ترجیح می دهند تا به این شهر تاریخی و زیبا سفر کنند، چرا که می توانند ضمن لذت بردن از دیدن جاذبه ‌های تاریخی و گردشگری این شهر زیبا، به گشت و گذار در اطراف شهر هم بپردازند.
به دلیل وجود تعطیلات دو هفته ‌ای در عید نوروز، اغلب خانواده‌ها بدون نگرانی از هماهنگی برنامه ها و کارهای خود می ‌توانند تور اصفهان عید نوروز را طولانی انتخاب کنند و حتماً در بلای برنامه‌ های سفر خود، تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان را نیز قرار می دهند.
در عید نوروز که هوا مناسب است و در طول روز گرمای شدیدی وجود ندارد، افراد می توانند به کویر گردی پرداخته و از تمامی جاذبه های این کویر زیبا بهره ببرند.

 

نحوه خرید تور کویر یکروزه از اصفهان

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان + تصویر

مجموعه ندا بال آسمان یکی از بهترین مراکزی است که انواع مختلف تور داخلی برای اقصی نقاط کشور را ارائه می دهد که یکی از تورهای پر طرفدار آن تور کویر اصفهان است.
نحوه خرید تور کویر یک روزه از اصفهان از مجموعه ندا بال آسمان به سه روش امکان‌پذیر بوده و می توانید متناسب با شرایط خود هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید:

خرید اینترنتی تور

با مراجعه به سایت این مجموعه به راحتی می توانید با پر کردن فرم های مربوطه تور مد نظر خود را خریداری کرده و حتی هزینه مربوط به آن را نیز از طریق درگاه‌ های بانکی معتبر پرداخت کنید. در تمام پروسه خرید تور می ‌توانید از راهنمایی‌ های کارشناسان این مجموعه استفاده نمایید.

خرید تلفنی تور

برای خرید تلفنی نیاز است که شماره های مخصوص این مجموعه را گرفته و با کارشناسان بخش تور اصفهان ارتباط برقرار کرده تا به شکل رایگان از مشاوره های آنها استفاده کرده و تور مدنظر خود را رزرو کنید.

خرید حضوری

برای خرید حضوری می توانید به دفاتر و نمایندگی های مجاز این مجموعه مراجعه کرده و نسبت به خرید تور اقدام کنید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)