جاذبه های جاده تهران به مشهد

جاده تهران به مشهد,جاده تهران مشهد,جاذبه های جاده تهران مشهد

چکیده

مکانهای دیدنی مسیر تهران تا مشهد بسیار زیبا هستند. آنقدر زیبا که اگر با خودروی شخصی هوس سفر به مشهد به سرتان بزند، نمی توانید خیلی عادی از کنارشان گذر کنید. این جاذبه های جذاب و دیدنی هر کدام در یک شهر قرار دارند که اگر قصد بازدید از هر کدام از آن ها را داشته باشید، قطعا باید وقت زیادی را صرف آن کنید.

جاده تهران به مشهد,جاده تهران مشهد,جاذبه های جاده تهران مشهد,

جاده تهران به مشهد یکی از پرخاطره ترین مسیرهایی است که شما می توانید آن را تجربه کنید. همانطور که می دانید، تور زیارتی-سیاحتی مشهد یکی از بهترین گزینه های برای سفر به شهر مقدس مشهد است، در واقع همراه شدن با یک گروه و یا تور با تجربه سبب می شود که شما یک سفر بی نظیر و بی دغدغه را داشته باشید. اما در این میان هستند کسانی که ترجیح می دهند به همراه خودروی شخصی خود سفر کنند. آمار سفر به مشهد در ایام تعطیلات نوروزی بسیار افزایش می یابد. اگر شما هم جزء این دست از افراد هستید و عاشق ماجراجویی در سفر هم می باشید، پس بهتر است که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین مسیرها و جاذبه های گردشگری جاده تهران به مشهد را به شما عزیزان معرفی نماییم.

رانندگی کردن بی وقفه آن هم طی چندین ساعت، تنها چیزی که برای شما به جای می گذارد خستگی سفر است. برای عاشقان سفر و کسانی که علاقه زیادی به مسافرت دارند طی کردن مسیر سفر و توقف در آن لذت بخش تر از رسیدن به مقصد می باشد. البته ما در قسمت بالا به این موضوع اشاره ای نداشتیم که برای بازدید از تمامی جاذبه های جاده تهران به مشهد لازم نیست که حتما با خودروی شخصی تان سفر کنید، چرا که نمی توان منکر این قضیه که رانندگی طولانی بسیار کسل کننده است شد! بنابراین می توانید از تور مشهد به شکل زمینی هم استفاده کنید. همراهی با چنین تورهایی این امکان را برای تان فراهم می کند که پیش از رسیدن به مقصد اصلی یعنی مشهد مقدس حسابی از جاده های زیبا و جاذبه های گردشگری بین جاده لذت ببرید آن هم در کنار گروهی با تجربه. فاصله تهران تا مشهد حدود 900 کیلومتر است و برای کسانی که قصد دارند سفر زمینی را انتخاب کنند، امکانات تفریحی بسیاری وجود دارد.

جاذبه های گردشگری جاده تهران به مشهد,جاده تهران به مشهد,جاده تهران مشهد,

شهر دامغان

در حین سفر به جاده کمربندی دامغان خواهید رسید، با این وجود که شما از شهر دامغان نمی گذرید اما اگر زمان کافی داشته باشید، می توانید به داخل شهر رفته و از چند جاذبه گردشگری این شهر دیدن نمایید. دامغان هم یکی دیگر از مشهور ترین و قدمتی ترین شهرهای ایران است که پیشنهاد می کنیم اگر به درون شهر رفتید حتما از مسجد تاریخانه و خانه لطفی دیدن نمایید. از دیگر جاذبه های تاریخی دامغان می توانیم به بازار سنتی و سرپوشیده آن اشاره کنیم. اگر به گشت و گذار در جاذبه های طبیعی علاقه دارید پس پیشنهاد می کنیم که به چشمه علی بروید.

شاهرود

اکثر جاذبه های گردشگری شاهرود در روستاهایش قرار دارند اما وقتی که حرف جاذبه های گردشگری جاده تهران به مشهد به میان می آید، حیف است که هیچ اشاره ای به شاهرود و اماکن گردشگری اش نشود! پیشنهاد می کنیم حتما سری به درون این شهر بزنید و از موزه آب و بازار قدیمی این شهر دیدن نمایید. می توانید خوراکی های خوشمزه ای همچون شیره انگور، برگه آلو، مویز و کشمش را تهیه کنید. البته مهم ترین سوغاتی های شاهرود سفال و سرامیک است.

جاذبه های جاده تهران مشهد,جاذبه های گردشگری جاده تهران به مشهد,جاده تهران به مشهد,

باید بگوییم که شاید نتوانید وقت زیادی را در شاهرود بگذارنید خصوصا اگر وقت کمی داشته باشید، زیرا همانطور که گفتیم جاذبه های شاهرود در روستاها و مناطق دور افتاده قرار دارند و ممکن است بازدید از ان ها وقت زیادی از شما بگیرد. اما پیشنهاد می کنیم که دوری در شهر بزنید و از تماشای خیابان ها و مردم شاهرود لذت ببرید. اگر هم قصد داشتید تا یک روزی را در شاهرود بمانید، بهتر است برای اقامت و صرفه جویی در هزینه ها به باغ گردشگری ارکس بروید. البته پارک آبشار شاهرود هم گزینه مناسبی برای استراحت می باشد. متاسفانه کسانی که با تور مسافرتی شهر مشهد با قطار سفر می کنند، این امکان را از دست می دهند و فقط می توانند از مناظر جاده ای لذت ببرند.

روستای میامی

بعد از اینکه از شاهرود گذشتید در میان راه به روستایی خوش آب و هوا خواهید رسید که نام آن میامی است. درست پس از یک ساعت رانندگی می توانید به این روستا برسید، اگر به همراه تور مسافرتی شهر مشهد باشید قطعا شما را به موزه مردم شناسی که در کنار جاده واقع شده است خواهند برد تا از آن دیدن نمایید. در این موزه قسمت هایی را به کاروانسرای شاه عباسی اختصاص داده اند و حجره هایی هم طراحی شده تا در کنار خانواده در آنجا بنشینید و استراحت کنید. در برخی از حجره ها هم زنان روستایی مشغول پختن نان تازه و غذاهای سنتی این روستا هستند که می توانید یکی از وعده های غذایی تان را اینجا میل نمایید.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)