پارک کوهسنگی مشهد و امکانات کم نظیر آن

آدرس پارک کوهسنگی,امکانات پارک کوهسنگی,امکانات پارک کوهسنگی مشهد

چکیده

پارک کوهسنگی مشهد یکی از مناطق جذاب و پر بازدید این شهر محسوب می شود. با این حال، بسیاری از افراد با آن آشنایی کامل ندارند. در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به بهترین شکل، ماهیت و امکانات پارک کوهسنگی مشهد را برای شما شرح دهیم.

پارک کوهسنگی مشهد یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در این شهر است که در میان گردشگران بسیار محبوبیت دارد. این پارک تفریحی در انتهای خیابانی با همین نام قرار گرفته است. برای آن دسته از گردشگرانی که عاشق طبیعت گردی هستند این مجموعه یک گزینه مناسب است.

در این پارک امکانات بسیار زیادی برای رفاع حال مردم فراهم شده است. شما می توانید ساعت ها در این منطقه به گشت و گذار و تماشای طبیعت بپردازید؛ بدون آنکه ذره ای خسته شوید!

امکانات پارک کوهسنگی مشهد بسیار زیاد است و برای آشنایی بیشتر با این مکان تفریحی جذاب بهتر است که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. لازمه هر سفر این است که به خوبی اطلاعات کاملی از تمامی جاذبه ها و هتل ها و سایر امکانات شهر مقصد به دست آورید. پس اگر در فهرست جاهایی که قرار است در تور مشهد ببینید، پارک کوهسنگی هم قرار دارد، بهتر است که اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

تاریخچه پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد قدمتی بسیار طولانی دارد و تاریخ های بسیار زیادی را از سر گذرانده است. برای مثال شاه عباس در همین مکان مراسم تاج گذاری اش را برگزار نمود. آن زمان شاه تنها 6 سال سن داشت و تقریبا سال 995 هجری قمری بود. تا سال 1310 پارک کوهسنگی مشهد، تنها یک جاذبه طبیعی بود که اطرافش را کوه ها احاطه کرده بودند و باغ های سرسبز و رودخانه ها چشم نوازی می کردند.

اما پس از مدتی این مکان سیاحتی تبدیل به یک تفرجگاه ویژه شد و مردم تصمیم گرفتند آن را بیشتر رونق دهند. در اوایل سال 1318 یک ساختمان دو طبقه به واسطه آلمانی ها در این منطقه بنا شد و تمامی خیابان های اطرافش جدول کشی شدند و در آن گل کاری شد به طوری که شبیه به یک پارک شد.

آدرس پارک کوهسنگی,امکانات پارک کوهسنگی,امکانات پارک کوهسنگی مشهد,

دلایل محبوبیت پارک کوهسنگی

کوهسنگی شباهت بسیاری به مثلث دارد و هر چه که رو به ارتفاعات بروید بیشتر با سنگ مواجه خواهید شد. در منطقه کوهسنگی دو کوه سنگی با ارتفاعی کم وجود دارد و می توان اینگونه گفت که پارک کوهسنگی در میان این دو کوه قرار گرفته است و به همین دلیل نام آن را کوهسنگی گذاشته اند.

هنگامی که به بالای این دو کوه می روید، می توانید کل شهر را از آن بالا تماشا کنید حتی حرم هم از آن بالا قابل مشاهده است. بر اساس آمارهای گرفته شده، پارک کوهسنگی مشهد جزء سومین جاذبه گردشگری پر بازدید این شهر است.

پارک کوهسنگی,پارک کوهسنگی مشهد,تاریخچه پارک کوهسنگی مشهد,

مسیر دسترسی به مجموعه تفریحی کوهسنگی مشهد

کوهسنگی دارای موقعیت مکانی بسیار خوبی می باشد. در اطراف این پارک هتل های فراوانی قرار گرفته است و برای آن دسته از مسافرینی که دوست دارند در اطراف این پارک زیبا اقامت داشته باشند، انتخاب یکی از این هتل ها بسیار مناسب است.

برای دسترسی به مسیر کوهسنگی باید خودتان را به بزرگراه کلانتری برسانید. اگر قصد دارید که یک راست از فرودگاه یا ترمینال اتوبوسرانی به این پارک بروید، آنجا تاکسی هایی وجود دارد که شما را به کوهسنگی می برند. از ایستگاه راه آهن هم مسیر سر راستی برای رسیدن به این منطقه وجود دارد.

فاصله کوهسنگی تا حرم

خوبی اکثر جاذبه های گردشگری مشهد در این است که تمامی آن ها در فاصله بسیار کمی از حرم قرار دارند. کوهسنگی هم از این قائده مستثنا نیست! فاصله کوهسنگی تا حرم حدود 16 دقیقه است. چند وقت پیش یک خط جدید مترو هم در این مسیر قرار گرفته و سبب شده تا فاصله به لحاظ زمانی کمتر هم بشود. به هر حال، مسیرهای متفاوتی وجود دارند که بر اساس هر کدام از آن ها، فاصله کوهسنگی تا حرم متفاوت خواهد بود.

سایر امکانات پارک کوهسنگی مشهد

در پارک کوهسنگی مجموعه های بی نظیری وجود دارد که باعث سرگرمی گردشگران شده است. در این پارک رستوران ها و کافه های متعددی با فضایی دنج و آرامش بخش وجود دارد. شما می توانید پس از گشت و گذار در این منطقه بسیار وسیع، به یکی از این رستوران و یا کافه ها رفته و یک عصرانه یا یک وعده غذایی خوشمزه میل کنید تا خستگی کل روز از بدنتان خارج شود.

در این پارک مجموعه های تفریحی زیادی وجود دارد؛ مانند باغ های ورزشی و تفریحی، باغ آرامگاه، باغ سنگی و غیره. قرار است در طرح های توسعه جدید هم قسمت های بیشتری به این پارک اضافه کنند؛ مانند دریاچه مصنوعی، جزیره پرندگان، رستوران های جدید با چشم اندازی بر فراز کوه ها و مسیر منوریل با هدف تفریح در رینگ اطراف کوه ها و همچنین باغ موزه طبیعی.

امکانات تفریحی پارک کوهسنگی مشهد

  • دارای استخر بسیار بزرگ
  • رستوران های متعدد با فضایی شیک و دنج
  • سالن آمفی تئاتر
  • دارای زمین های ورزشی
  • غرفه هایی فروشگاهی و مجهز
  • فروشگاه های مخصوص صنایع دستی و سوغاتی های مشهد
  • دارای موزه بزرگ و جاذبه های گردشگری اطراف آن
  • شهربازی تابستانی و سر پوشیده
  • دارای انواع باغ ها نظیر باغ موزه طبیعی، باغ فرهنگی، باغ آرامگاه و باغ پذیرایی

نشانی: انتهای خیابان کوهسنگی، مجموعه تفریحی پارک کوهسنگی

سخن آخر

امیدواریم که با استفاده از این مقاله توانسته باشیم تا حدودی امکانات پارک کوهسنگی مشهد را برای شما شرح دهیم تا بتوانید با اطلاعات کامل، در سفر خود به شهر مشهد، از این منطقه جذاب، بازدید کنید.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)