فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

چکیده

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم به دلیل وجود آزاد راه بین قم تا مشهد بسیار کوتاه تر از مسیرهای عادی دیگر است. چرا که این آزاد راه شامل سه مسیر رفت و سه مسیر برگشت است و کمترین میزان ترافیک در زمان پیک ترافیک سفر در آن به وجود می آید. […]

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم به دلیل وجود آزاد راه بین قم تا مشهد بسیار کوتاه تر از مسیرهای عادی دیگر است. چرا که این آزاد راه شامل سه مسیر رفت و سه مسیر برگشت است و کمترین میزان ترافیک در زمان پیک ترافیک سفر در آن به وجود می آید.
بنابراین به همه مسافرانی که قصد دارند این مسیر را به صورت زمینی طی کنند، برای داشتن یک سفر ایده آل این جاده پیشنهاد می شود. در تهیه تور مشهد از اصفهان از مراکز معتبر مانند مجموعه ندا بال آسمان می توانید، تمامی مراکز دیدنی و جاهای تفریحی و گردشگری مشهد را نیز جویا شوید، تا پس از طی کردن این مسیر طولانی به گشت و گذار و رفع خستگی بپردازید.
یکی از مکان هایی که پس از رسیدن به مشهد توصیه می کنیم حتما به بازدید از آن بپردازید، چالیدره مشهد است. چرا که یک مکان تفریحی و گردشگری بسیار زیبا با آب و هوای مطبوع است که می تواند رنج و خستگی سفر را از بین ببرد.
البته باید گفت که مراکز خرید مشهد و همچنین پارک آبی مشهد هم جزء جاذبه های مهم آن محسوب می شوند. در صورت داشتن فرصت کافی می توانید، از تمامی جاهای دیدنی مشهد بازدید کنید، پس بهتر است برای شروع سفر یک برنامه ریزی درست داشته باشید.

تور مسافرتی مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

مشهد به عنوان یکی از شلوغ ترین شهرهای زیارتی و سیاحتی ایران شناخته می شود که سالانه از اقصی نقاط کشور و کشورهای دیگر به این شهر سفر می کنند. به همین جهت در تمام طول سال تور مشهد برگزار می شود، تا همه افراد متناسب با شرایط و برنامه های خود بتوانند یک سفر خوب با برنامه ریزی دقیق داشته باشند.
شهر مشهد علاوه بر داشتن بارگاه ملکوتی امام هشتم به مرکز عرفانی تبدیل شده است و از مکان های تفریحی و گردشگری زیادی هم بهره مند می باشد. تمامی مسافران مشهد علاوه بر قصد زیارت، برای تفریح و گشت و گذار و خرید به این شهر سفر می کنند. به همین جهت تمامی مسئولین این شهر با همکاری یکدیگر توانسته اند مراکز خرید، مراکز تفریحی، پارک ها و بسیاری از فضاهای دیگر را گسترش بدهند، تا نیاز روز افزون مسافران تأمین گردد. به همین جهت تور مسافرتی مشهد از بهترین امکانات ممکن برخوردار می گردد.

نحوه برگزاری تور مشهد از اصفهان

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

مشهد تنها یک مقصد زیارتی برای مسافران نیست؛ بلکه به دلیل داشتن فضاهای بسیار زیبا و مراکز خرید مهم به یک مقصد گردشگری و تجاری هم تبدیل شده است. به همین خاطر تور مشهد از اصفهان جزء پرطرفدارترین تورهایی است که در این شهر برگزار می شود.
اصفهان هم یکی از شهرهای بزرگ و مذهبی ایران است و به دلیل جمعیت زیاد، تور اصفهان به شهرهای مختلف برگزار می ‌شود که یکی از پراستقبال ترین آنها تور مشهد است. به همین جهت نحوه برگزاری تور مشهد از اصفهان به شیوه های مختلفی برگزار می شود تا همه افراد با هر سطح بودجه و هزینه بتوانند یک تور مناسب را تهیه کنند.

نحوه برگزاری تور مشهد از اصفهان:

تور مشهد از اصفهان هوایی

تور مشهد از اصفهان هوایی جزء پرطرفدارترین تورها است؛ زیرا در مدت زمان بسیار کوتاه فاصله بین مشهد تا اصفهان طی می شود به طور معمول پس از سوار شدن به هواپیما به مدت ۱ ساعت و ۳۵ دقیقه بعد به مشهد می رسید. در این مدل تور هیچ خستگی در سفر ایجاد نمی شود و بلافاصله پس از رسیدن به مقصد می توانید به زیارت و گشت و گذار بپردازید.

تور مشهد از اصفهان با قطار

تور مشهد از اصفهان با قطار که جزء تورهای پرطرفدار محسوب می شود، از طریق ایستگاه راه آهن اصفهان به مقصد مشهد میسر است. این تور با وجود مسافت طولانی به دلیل امکان استراحت در قطار مورد توجه بسیاری از خانواده ها قرار دارد.

تور مشهد از اصفهان با اتوبوس

در تور مشهد از اصفهان با اتوبوس و به شکل زمینی از جاده حرم تا حرم عبور می کنید. زیرا یکی از مسیرهای پرطرفدار است که بیشتر مسیر در بزرگراه سپری می شود.

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم چقدر است؟

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم چقدر است؟ این سوال بسیاری از افرادی است که تمایل دارند تا تور مشهد از اصفهان را به صورت زمینی انتخاب کند. البته به دلیل علاقه زیاد مردم به بارگاه ملکوتی امام رضا هر ساله خیل عظیمی از مسافران و زائران به صورت پیاده این مسیر را طی می کند و برای آنها هم مشخص بودن فاصله اهمیت دارد.
برای تخمین زدن فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم موارد زیادی وجود دارد که باید همه آنها مد نظر قرار بگیرند. قبل از هر حساب و کتابی بهتر است این جاده را به خوبی بشناسید. منظور اصلی حرم تا حرم، مسیر حرم حضرت معصومه تا حرم امام رضا است، این مسیر آزاد راه روانی است که شامل شش خط بوده و سه خط آن برای رفت و سه خط برای برگشت می باشد.
در این مسیر مزیت های فوق‌ العاده ‌ای برای زائران وجود دارد که بسیاری از مسافران به جای تردد از مسیرهای قدیمی، از این مسیر رفت و آمد می ‌کنند.
در مسیر حرم تا حرم از شهرهای زیادی عبور می ‌کنید که می ‌توانید در طی سفر خود از مراکز دیدنی و تفریحی این شهرها نیز بهره ببرید. مهمترین شهرهای قرار گرفته در این محدوده عبارتند از:

 • قم
 • گرمسار
 • سمنان
 • دامغان
 • شاهرود
 • میامی
 • سبزوار
 • نیشابور
 • ملک آباد
 • مشهد

تمامی این مسیر یک جاده هموار و بسیار گسترده است که برای سفرهای طولانی ایده آل می باشد. در این مسیر علاوه بر استفاده از اتوبوس از وسایل شخصی هم می توانید برای رسیدن به مشهد استفاده کنید.

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم بر حسب کیلومتر

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

از مهمترین سوالاتی که ذهن همه مسافران را به خود جلب می کند، این است که فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم چند کیلومتر است؟ تمامی مسافتی که برای رسیدن به مشهد باید طی کنید، حدود 1244 کیلومتر است. این مسیر جزء کوتاه ترین مسیرها برای رسیدن به مشهد می باشد که علاوه بر کوتاه بودن، ترافیک جاده ای هم ندارد.
برای رسیدن به جاده حرم تا حرم از اصفهان باید به سمت قم حرکت کنید و پس از رسیدن به این شهر به راحتی مسیر حرم تا حرم را پیدا کرده و در طول سفر از روان بودن مسیر لذت ببرید.

زمان لازم برای رسیدن به مشهد

مدت زمان لازم برای طی کردن فاصله اصفهان تا مشهد هم برای بسیاری از افراد جهت برنامه ریزی دقیق و اصولی مهم است. به صورت تخمینی می توان گفت افرادی که یک برنامه ریزی دقیق برای سفر در نظر می گیرند، مدت زمانی بین ۱۲ تا ۱۳ ساعت را در مسیر هستند.
البته این مدت زمان برای افرادی است که سرعت خود را حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نگه می دارند و تمایل ندارند که با سرعت بیشتری حرکت کنند.
با قطعیت کامل نمی توان ساعت رسیدن به مقصد را مشخص کرد؛ زیرا فاکتورهای زیادی مانند نوع وسیله نقلیه، میزان ترافیک جاده ای و همچنین سرعت حرکت در تمام مسیر می تواند بر ساعت آن تأثیر بگذارد.

معرفی جاهای دیدنی مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

مشهد به عنوان یک شهر زیارتی و سیاحتی شناخته می شود که بسیاری از مسافران و زائران حرم رضوی تمایل دارند تا پس از زیارت از فضاهای دیدنی مشهد هم بازدید کنند.
در واقع طی کردن مسیر طولانی برای رسیدن به مشهد خستگی زیادی برای افراد ایجاد می ‌کند که با رفتن به فضای طبیعت و مراکز دیدنی می ‌توانند این خستگی را جبران نمایند.
جاهای دیدنی مشهد بسیار زیاد است و متناسب با سلیقه شخصی و هماهنگی با سایر افراد همسفر می توانید، فضاهای مختلفی مانند پارک های آبی، مراکز خرید، مراکز گردشگری در حومه شهر، پارک های مختلف، اماکن تاریخی، فرهنگی و مذهبی و بسیاری از موارد دیگر را جهت گشت و گذار انتخاب کرد.
در این بخش به معرفی کلی، جاذبه های گردشگری مشهد می پردازیم تا متناسب با سلائق خود بتوانید بهترین فضاها را انتخاب کنید:

پارک آبی مشهد

یکی از موقعیت های مناسب جهت ورزش ها و تفریحات آبی، استفاده از پارک آبی مشهد است، این شهر در زمینه پارک های آبی در خاورمیانه بی نظیر است و با داشتن چهار پارک آبی سرپوشیده مناسب برای بانوان و آقایان توانسته است، خدمات خوبی ارائه دهد. پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب و موج های خروشان از مجهزترین پارک های آبی پرطرفدار به شمار می روند.

چالیدره مشهد

چالیدره جزء مناطق تفریحی و گردشگری در اطراف شهر است که یک سد برای آبیاری باغ های اطراف طرقبه ساخته شده است و این سد را با قرار دادن امکانات تفریحی مانند: قایق سواری و ماهیگیری به یک فضای تفریحی تبدیل کرده ‌اند.

مجموعه کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد به عنوان دومین پارک بزرگ مشهد شناخته می ‌شود که در حاشیه کوه های مرتفع ایجاد شده است و یکی از تفرجگاه های قدیمی مشهد به شمار می رود.

باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد از چندین بخش مختلف برای آموزش و نمایش تشکیل شده است که در آن انواع گیاهان سوزنی، میوه های بومی ایران و نهالستان ها و گلخانه های تکثیر را مشاهده می کنید.

پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد یکی از مراکز تفریحی قدیمی و زیبا در انتهای بلوار وکیل آباد است که یک پارک جنگلی به شمار می رود.
غیر از این موارد فضاهای متعدد دیگری مانند آرامگاه شیخ بهایی، گنبد سبز مشهد، مقبره فردوسی، پارک طبیعی هفت حوض، خانه تاریخی ملک، بازار رضا، حمام مهدی قلی بیک، آرامگاه نادرشاه افشار و بسیاری از موارد دیگر هم جهت گشت و گذار و بازدید وجود دارد.

معرفی بهترین مراکز خرید مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

درست است که اصفهان مراکز خرید بزرگ و حرفه ‌ای دارد؛ اما اغلب افرادی که تور مشهد از اصفهان را تهیه می‌ کنند، ترجیح می دهند پس از بازگشت برای عزیزان و افراد خانواده و دوستان سوغاتی هایی را به عنوان یادبود و قدردانی تهیه کنند.
شهر مشهد جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که یکی از مهمترین آنها مراکز خرید متعدد و لوکس است. از آنجا که سفر بدون پاساژگردی و خرید مفهوم خاصی ندارد، در ادامه به معرفی بهترین مراکز خرید مشهد می پردازیم:

 • مجتمع تجاری الماس شرق مشهد
 • مرکز خرید آرمیتاژ مشهد
 • مجتمع تجاری وصال
 • مرکز خرید پروما مشهد
 • برج تجاری آلتون
 • مجتمع کیان سنتر مشهد
 • مرکز خرید آرمان
 • بازار رضا مشهد
 • بازار امین مشهد
 • بازار غدیر مشهد
 • بازار جنت
 • مرکز خرید خورشید

همه این موارد تنها بخشی از مراکز خرید لوکس و نزدیک به حرم رضوی است، در این شهر مراکز خرید متعدد، به صورت بازارهای سنتی و مدرن وجود دارد که همه سلیقه ها را تحت پوشش قرار می دهد.

معرفی بهترین هتل های مشهد

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم (اتوبوس، قطار و هوایی)

معمولاً مسافرانی که از شهر اصفهان به مشهد سفر می کنند، ترجیح می دهند تا در بهترین هتل های مشهد اقامت داشته باشند. در این شهر هتل های مختلفی از پنج ستاره گرفته، تا هتل آپارتمان ها وجود دارد و همه افراد متناسب با هزینه در نظر گرفته می توانند اقامتی خوب در این شهر داشته باشند.
در این بخش به معرفی بهترین هتل های مشهد از لحاظ کیفیت خدمات، متناسب با هزینه های دریافت شده می پردازیم:

 • هتل قصر طلایی
 • هتل مدینه الرضا مشهد
 • هتل درویشی مشهد
 • هتل بین المللی هما
 • هتل بین‌المللی قصر
 • هتل بین المللی کوثر ناب
 • هتل پردیسان
 • هتل حدیث مشهد
 • هتل ساوین مشهد
 • هتل اطلس مشهد
 • هتل کیانا مشهد

در نقاط مختلف شهر مشهد، هتل های متعددی وجود دارند که متناسب با سلیقه شخصی می توانید در محله های کم ترافیک اما دورتر از حرم رضوی اقامت کنید. یا در خیابان های مشرف به حرم، هتل های مناسب برای اقامت انتخاب نمایید.

نتیجه گیری

فاصله اصفهان تا مشهد از جاده حرم تا حرم به عنوان کوتاه ترین مسیر دسترسی زمینی به مشهد محسوب می ‌شود. به همین جهت انواع تور مشهد از اصفهان به صورت زمینی از این مسیر برگزار می گردد. در هنگام رزرو تور مشهد بهتر است با کارشناسان برگزار کننده تور مشورت کنید، تا متناسب با شرایط خود بهترین هتل را برای اقامت انتخاب نمایید. همچنین دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد جاهای دیدنی مشهد و مراکز خرید آن به شما کمک می ‌کند تا یک سفر خوب و بهینه داشته باشید که از نتایج آن رضایت کافی را بدست آورید. در مجموعه ندا بال آسمان در هنگام رزرو تور، اطلاعات کاملی به مسافران ارائه می گردد، تا با آگاهی کامل، برنامه ‌ریزی دقیق ‌تری برای روزهای سفر خود داشته باشند.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)