جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس

چکیده

جاهای تفریحی استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر و قراگیری در دو قاره آسیا و اروپا و آسیا گسترده است. شناخت مهم ترین فضاهای تفریحی کمک می کند تا در این کلانشهر ترکیه اوقات فراغت دلپذیری داشته باشید. فقط کافیست در هنگام رزرو تور استانبول برای دریافت اطلاعات لازم و کاربردی، یک لیست مناسب […]

جاهای تفریحی استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر و قراگیری در دو قاره آسیا و اروپا و آسیا گسترده است. شناخت مهم ترین فضاهای تفریحی کمک می کند تا در این کلانشهر ترکیه اوقات فراغت دلپذیری داشته باشید. فقط کافیست در هنگام رزرو تور استانبول برای دریافت اطلاعات لازم و کاربردی، یک لیست مناسب از این فضاها از مجموعه ندا بال آسمان اقدام کنید.

جاهای تفریحی استانبول بسیار گسترده بوده و از مساجد تاریخی گرفته تا جزایر شگفت انگیز و زیبا و تنگه بسفر و بسیاری از فضاهای دیگر را می توانید با مدیریت مناسب وقت خود بازدید کنید.
ممکن است شنیده باشید که در هنگام سفر برای برداشتن هر قدم باید هزینه را پرداخت نمایید. اما با شناخت برخی از مراکز تفریحی رایگان می توانید ضمن لذت بردن از اوقات فراغت خود هزینه های تور را تا حد زیادی کاهش دهید.
در هنگام رزرو تور استانبول از مجموعه ندا بال آسمان می توانید هر نوع اطلاعاتی را که در مورد جاذبه های تاریخی دیدنی و فرهنگی استانبول نیاز دارید دریافت کنید، تا با برنامه ریزی دقیق و منظم بتوانید به جاهای تفریحی استانبول رفته و اوقات خوبی را در آن سپری کنید.

 

تور استانبول تفریحی

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس

استانبول یکی از شهرهای پرطرفدار در تمام جهان است که صنعت گردشگری آن بسیار قوی عمل کرده است.
تعداد انگشت شماری شهر وجود دارد که علاقه همه گردشگران را به خود جذب می‌ کند و از گشت و گذار در تمامی فضاها و نقاط آن لذت می برند. استانبول یکی از این شهرها است.
استانبول یکی از شهرهایی است که مسافران و گردشگران به قصد خرید، تفریح و تجارت سفر می کنند. اما همه افراد با هر قصد و نیتی که به استانبول سفر می ‌کنند تمایل دارند تا اوقات فراغت خود را به شکل بهتری سپری کنند و به مناطق تفریحی آن مراجعه نمایند.
این شهر به عنوان چهار راه جهان معروف است و با داشتن بناهای تاریخی و قدمت هزار ساله، جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده که با گشت و گذار در تمامی نقاط قدیمی این شهر می توانید این بناها را مشاهده کنید. البته به غیر از بناهای تاریخی، جاذبه های تفریحی و گردشگری مدرنی با بالاترین تکنولوژی ها نیز در استانبول وجود دارد.

 

معرفی جاهای تفریحی استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس

استانبول به عنوان پرطرفدارترین شهرهای صنعت گردشگری جهان محسوب می ‌شود که با داشتن تاریخ غنی جاذبه های متعددی در آن وجود دارد.
هر سال تعداد زیادی از گردشگران از کشورهای مختلف و به خصوص ایران به سمت استانبول روانه می شوند، تا ضمن گشت و گذار و تفریح در این شهر از جذابیت های بی نظیر آن لذت ببرند.
در این بخش به معرفی جاهای تفریحی استانبول می پردازیم تا با شناخت این فضاها بتوانید اوقات بهتری را در استانبول سپری کنید:

آکواریوم استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
آکواریوم استانبول جزء بزرگترین آکواریوم های کل جهان محسوب می ‌شود که از تنوع آبزیان ۱۶ منطقه جغرافیای در جهان برخوردار است. رفتن به آکواریوم در حقیقت یک تجربه بی نظیر برای شما به وجود می ‌آورد. آکواریوم در دو طبقه و ۲۲ هزار مترمربع شما را به اعماق تنگه بسفر، دریای سیاه، دریای مرمره، دریای اژه، کانال سوئز، دریای مدیترانه و سایر اقیانوس های دیگر می برند. در فضای آکواریوم کافه های متعدد و سالن سینمای پنج بعدی هم قرار دارد که باعث می شود ساعت های طولانی مسافران و گردشگران سرگرم شوند.

دلفیناریوم استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
دلفیناریوم استانبول جزء محبوب ترین جاهای تفریحی است که به عنوان بزرگترین مجموعه سرپوشیده در اروپا شناخته می شود. دلفیناریوم در منطقه ایوب در امتداد شاخ طلایی قرار گرفته است.

خانه خون آشام استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
خانه خون آشام استانبول جزء تفریحات متفاوت محسوب می ‌شود که به همراه ترس موجب افزایش آدرنالین در سطح خون می گردد. در این مکان اتاق های متعددی وجود دارد که هر اتاق با فضای ترسناک موجودات عجیب و اشیای متفاوت طراحی شده است. در هر اتاق باید معماهای قرار گرفته را حل کنید، تا سرنخ رفتن به اتاق بعدی را پیدا نمایید. خانه خون آشام استانبول در خیابان تکسیم استانبول قرار گرفته است.

شهربازی استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
این شهربازی که قبلاً با نام ویالند شناخته می شد، یکی از مراکز تفریحی بزرگ محسوب می ‌شود که می‌ توانید یک روز هیجان انگیز را در کنار خانواده و بچه ها سپری کنید. در این شهربازی سه بخش برای تفریح و سرگرمی وجود داشته که برای کودکان، بزرگسالان و تفریحات خانوادگی هر بخش مجزا است. در این فضا می توانید از ترن هوایی، آبشار وحشت، جت اسکی، تونل وحشت، سینما و تفریحات سرگرم کننده دیگر لذت ببرید.

کشتی سواری در بسفر

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
کشتی سواری در بسفر جزء بی نظیر ترین و هیجان انگیزترین تفریحات استانبول محسوب می ‌شود. معمولاً تورهای کشتی سواری از سمت شرقی پل گالاتا آغاز شده و تا ورودی بسفر ادامه پیدا می کند. تنگه بسفر جزء زیباترین فضاهای استانبول بوده که در بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و موجب جدا شدن دو قاره می شود. در اطراف تنگه مکان های تاریخی، کاخ های عثمانی، قلعه ها، موزه ها و بناهای دیدنی فراوانی وجود دارد که می ‌توانید از همه آنها در کنار آرامش دریا لذت ببرید.

پارک آبی آکوا مارین

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
پارک آبی آکوا مارین استانبول جزء بزرگترین پارک های آبی محسوب می ‌شود که با داشتن ۱۷ سرسره آبی و بزرگ ۱۵ ورزش آبی متفاوت، استخر موج و زمین بازی برای کودکان لحظات مهیج را برای گردشگران فراهم می آورد. سرسره سقوط آزاد این مجموعه با داشتن ۲۴ و نیم متر جزء طولانی ترین سرسره ها در سطح اروپا قرار دارد. این شهربازی در نزدیکی دریای مرمره و پشت فرودگاه آتاتورک قرار گرفته است که در آن انواع رستوران و فست فود هم خدمات رسانی می کنند.

 

آشنایی با جاهای تفریحی رایگان استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
در استانبول برای رفتن به بسیاری از فضاهای تاریخی و گردشگری لازم است که هزینه پرداخت کنید. اما برخی از فضاهای دیگر هم وجود دارد که به صورت رایگان می توانید به آنجا مراجعه کرده و اوقات فراغت خود را سپری کنید.
یک توریست واقعی باید از فضاها و جاذبه های تفریحی که بدون هیچ هزینه ای می تواند به آنها سر بزند، اطلاع داشته باشد، تا در هزینه نهایی خود صرفه جویی نماید.
در این بخش برای آشنایی بیشتر جاهای تفریحی رایگان استانبول را معرفی می ‌کنیم که با شناخت آنها می توانید اوقات فراغت خوبی را داشته باشید.

رفتن به موزه مدرن

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
موزه مدرن استانبول در روزهای پنجشنبه بدون پرداخت هزینه میزبان توریست ‌ها و گردشگران است. در این موزه می توانید آثار تاریخی و هنری دست هنرمندان بین ‌المللی و ترکیه را مشاهده کنید. این موزه در یک ساختمان دو طبقه قرار گرفته که طبقه اول آثار هنری و طبقه دوم کافی شاپ و فروشگاه آثار هنری است. محل قرارگیری آن در منطقه بی اوغلو استانبول می باشد که از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در روزهای پنجشنبه میزبان مسافران است.

پل گالاتا

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
پل گالاتا به عنوان یک جاذبه بسیار زیبا در استانبول محسوب می شود که به دلیل موقعیت قرارگیری به یکی از تفریحات رایگان استانبول تبدیل شده است. این پل در مرکز شهر استانبول و دو طرف شاخه طلایی را به یکدیگر متصل می کند. در تمام اوقات بر روی این پل افرادی در حال ماهیگیری هستند که حضور این افراد نیز سبب جذابیت بیشتر فضا می ‌گردد. معمولاً زوج های جوان و توریست های مختلف برای گرفتن عکس های یادگاری و عکس هایی از مرغان دریایی به این پل مراجعه می کنند.

 

محله رنگارنگ بالات

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
بالات یکی از محله های قدیمی و معروف در استانبول بوده که به دلیل تمیزی و رنگارنگ بودنش معروفیت زیادی در بین توریست ها پیدا کرده است. این محله و تماشای ساختمان ها و جاذبه های خاص آن یکی از تفریحات رایگان در استانبول محسوب می‌ شود. در این محله خانواده های ارتودوکسی زندگی می کردند که از طبقه متوسط جامعه بوده و در این محله کلیسای سنت جورج و کلیسای سنت استفن و کالج یونانی ها قرار دارد. این محله در منطقه فاتح استانبول قرار گرفته است.

تنگه بسفر

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
تنگه بسفر به دلیل قرار گیری بین دو قاره اروپا و آسیا معروفیت زیادی دارد و در اطراف خود محله های بسیار مشهوری داشته که مسافران می توانند از کلیه فضاهای موجود در این محله و تنگه دیدن کنند. دیدنی ترین محله در این تنگه محله ببک و اتاکوی است که به وسیله اتوبوس به راحتی می توانید بین این محله ها و میدان تقسیم رفت و آمد کنید.

بازار سرپوشیده استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
بازار سرپوشیده استانبول که جزء بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان محسوب می ‌شود، سرشار از جاذبه های هیجان انگیز است که مسافران می توانند اوقات فراغت خود را به شکل بهتری در آن سپری کنند و از نزدیک با نحوه زندگی مردم محلی استانبول آشنا شوند، این بازار در محله فاتح استانبول قرار گرفته است.

 

گالری های هنری

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
در خیابان استقلال کارهای هنری بسیار زیادی وجود دارد که به صورت نمایشگاه های محلی همه افراد می توانند به رایگان از آنها بازدید کنند. معروف ترین گالری های خیابان استقلال می توان به گالری آرت اشاره کرد که در ساختمانی زیبا می باشد.

مسجد زیرک استانبول

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
زیرک یکی از مسجد های زیبا و دیدنی بازدید از آن برای همه توریست ‌ها و گردشگران رایگان است. مسجد زیرک که علاوه بر داشتن معماری جالب، تاریخچه این بنا هم در نوع خود شنیدنی است. این مسجد در ابتدا یک سومعه متعلق به پانتومین ها بوده و در زمان سو معه بودن کلیسای مختلف متعلق به ارتودوکس ها و یک کلیسای مذهبی داشته است. در نهایت در دوران عثمانی ها این کلیساها سقوط کرده و پس تغییر کاربری به مسجد تبدیل شده اند. این مسجد نیز در محله فاتح قرار گرفته و در حال حاضر بازدید از آن برای عموم مسافران و توریست ها رایگان می باشد.

ترامواهای برقی

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
یکی از تصویرهای بسیار معروفی که در ذهن همه توریست هایی که به استانبول سفر می کنند قرار می گیرد ترامواهای قرمز رنگی است که از وسط مردم و خیابان عبور می کند. این واگن های قرمز هر چند که از قطارهای مترو کوچکتر هستند اما رفت و آمد مردم را ساده تر کرده اند. از میدان تقسیم می توانید با استفاده از این قطارهای کوچک به سایر نقاط و جاذبه های تفریحی استانبول بروید. دیدن این قطارها و عکس گرفتن با آنها یکی از تفریحات رایگان توریست ها است.

 

تور استانبول نوروز

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
در عید نوروز رفتن به استانبول و جاهای دیدنی آن جزء برنامه های بسیاری از مسافران و گردشگران است که شناخت برخی از فضاهای دیدنی و جاذبه های تاریخی سبب می شود تا ایام خوبی را در این شهر سپری کنید.
فضاهای تفریحی استانبول به دودسته فضاهای پولی و فضاهای رایگان تقسیم بندی می شوند که بر حسب به علایق و نیاز خود می توانید هر کدام از این موارد را انتخاب نمایید.
برای رزرو تور استانبول نوروز با کیفیت خوب و انتخاب پکیج های مختلف نیاز است که حتماً یک ماه قبل از سال جدید اقدام نمایید.

 

تور استانبول لحظه آخری

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس

تور لحظه آخری استانبول به دلیل کم بودن هزینه نسبت به تورهای عادی به محض ارائه توسط افراد رزرو می گردد. برای دسترسی به تورهای لحظه آخری نیاز است که موسسات گردشگری معتبری مانند مجموعه ندا بال آسمان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
چرا که در ساعات پایانی آغاز سفر و یک تا دو روز مانده به شروع سفر در صورت تکمیل شدن ظرفیت تورهای مختلف آنها را به صورت لحظه آخری ارائه می دهند. اولین مکانی که تورها را در آن قرار می دهند، فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی مربوط به مجموعه است.

 

رزرو تور استانبول ارزان

جاهای تفریحی استانبول + تصویر و آدرس
تمامی افرادی که به دنبال رزرو تور استانبول ارزان هستند، تمایل دارند تا پس از رسیدن به این شهر زیبا از تفریحات و مراکز گردشگری مختلف آن بازدید نمایند.
معمولاً کمتر کردن هزینه های سفر جزء اولویت همه مسافران قرار می گیرد، پس از شناخت مراکز تفریحی رایگان یا با هزینه کمتر، تأثیر زیادی در کاهش هزینه نهایی تور می گذارد.
در مجموعه ندا بال آسمان در هنگام رزرو تور استانبول یا هر نوع تور دیگری می توانید نسبت به دریافت لیست مناطق تفریحی و گردشگری استانبول اقدام کنید، تا با بررسی دقیق و کامل برای خود اولویت بندی نمایید.
در این مجموعه انواع مختلف تور ترکیه از جمله تور آنتالیا نیز ارائه می گردد که در هنگام رزرو هر کدام از آنها می توانید تمامی اطلاعات لازم را نیز دریافت کنید که پس از رسیدن به مقصد با برنامه ریزی دقیق از تمامی لحظات خود بهره ببرید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور دبی | تور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)