باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

چکیده

باغ گلها اصفهان یکی از جاذبه های متفاوت این شهر بوده که در کنار بازدید از بناهای تاریخی می ‌تواند حس و حال شما را با وجود گل های زیبا و رنگارنگ عوض کند. این باغ دارای بخش های مختلفی بوده که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در در مورد این باغ بهتر است […]

باغ گلها اصفهان یکی از جاذبه های متفاوت این شهر بوده که در کنار بازدید از بناهای تاریخی می ‌تواند حس و حال شما را با وجود گل های زیبا و رنگارنگ عوض کند. این باغ دارای بخش های مختلفی بوده که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در در مورد این باغ بهتر است در هنگام رزرو تور اصفهان حتما از کارشناسان متبحر مجموعه ندا بال آسمان اطلاعات کافی را به دست آورید.

در اصفهان جاذبه های کم نظیری وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند گردشگران و مسافران را مجذوب کند. باغ گلها اصفهان یکی از این بخش ها است که به همت شهرداری اصفهان در چند دهه اخیر طراحی و ساخته شده است. در طراحی این باغ، اقلیم آب و هوای خشک اصفهان در نظر گرفته شده و به صورت فواره های کوتاه در سرتاسر این باغ در جریان است.
برای دیدن تمامی عناصر فرهنگی و معماری سنتی اصفهان با قدم زدن در این باغ می توانید همه آنها را به عینه مشاهده کنید. چرا که با توجه به تاریخ کهن در قسمت ‌های مختلف این باغ برخی از فرهنگ اصیل اصفهان قابل مشاهده می باشد.
مجموعه ندا بال آسمان جزء بزرگترین مراکز برگزار کننده تور داخلی است که با ارائه انواع تور اصفهان و برگزاری تور گردش در شهر موجب می ‌شود تا مسافران احساس آرامش خاطر بیشتر از سفر خود به دست آورند.

 

تور اصفهان و باغ گلها

اصفهان به عنوان یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران محسوب می‌ شود که در آن از بناهای تاریخی گرفته تا مراکز خرید و تفریحگاه های متفاوت وجود دارد. با توجه به اقلیم خشک اصفهان که در منطقه کویری ایران واقع شده، در داخل شهر سعی کرده ‌اند با ایجاد باغ های زیبا تا حد زیادی از خشک بودن فضا جلوگیری کنند.
راه اندازی مجموعه زیبای باغ گلها در حاشیه زاینده رود جزء اقدامات کم ‌سابقه شهرداری اصفهان است که در داخل این باغ چندین بخش تفریحی، آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی راه اندازی کرده است.
در هنگام رزرو تور اصفهان با مراجعه به این باغ برای بازدید می توانید گونه های گیاهی متنوعی را در کنار عناصر و سبک مختصات باغ های سنتی ایران مشاهده کنید.
پس در هنگام سفر به اصفهان حتما یک زمان مناسب را برای بازدید از باغ گلها اختصاص دهید، چرا که با رفتن به این باغ می توانید حدود ۴۰۰ گونه گیاهی مختلف را از نزدیک مشاهده کنید.

باغ گلها اصفهان کجاست؟

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

باغ گلها اصفهان که جزء زیباترین باغ های ایران محسوب می ‌شود، در شهر اصفهان به عنوان یکی از جذاب ترین بخش های تفریحی قرار دارد.
باغ گلها اصفهان در میدان بزرگمهر ابتدای خیابان سلمان فارسی قرار دارد و دسترسی به این باغ زیبا از وسایل نقلیه عمومی می توانید استفاده کنید. نزدیکترین مترو به این باغ ایستگاه مترو سی و سه پل است. البته فاصله بین ایستگاه مترو تا باغ را باید با تاکسی طی نمایید.
با استفاده از اتوبوس نیز می ‌توانید خود را به باغ برسانید که فاصله ایستگاه اتوبوس پل بزرگمهر تا باغ بسیار کوتاه بوده و به راحتی می توانید به آنجا دسترسی داشته باشید.

بررسی تاریخچه باغ گلها اصفهان

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در سال ‌های اخیر توجه ویژه‌ تری به فضای سبز در شهرهای مختلف شده است که در اصفهان هم به دلیل اقلیم خشک و کویری، شهرداری و سازمان پارکها در تلاش است تا فضای سبز را گسترش دهد.
تلاش های گسترده ارگان های مربوطه در حال حاضر فضای سبز شهر اصفهان بسیار زیاد است و برای هر فرد حدود ۱۳ متر مربع می باشد که تا رسیدن به استانداردهای جهانی که حدود ۱۵ متر است، فاصله بسیار کوتاهی وجود دارد.
باغ گلها اصفهان یکی از فضاهای سبز بسیار خاص در اصفهان شناخته می شود که به دلیل قرارگیری در حاشیه زاینده رود شادابی بیشتری به محیط می دهد.
این باغ در سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسیده و در حال حاضر توانسته جایگاه خود را در بین گردشگران و مسافران این شهر باز نگه دارد. این باغ به یکی از بزرگترین مراکز تفریحی و فرهنگی اصفهان تبدیل شده است. باغ گل ها جزء طرح های مهم و بزرگ اصفهان +۲۲ به شمار می رود که هدف این طرح زیباسازی شهر اصفهان و ایجاد هوای پاک بوده است، تا حد زیادی توانسته اند آن را اجرا کنند.

معرفی قسمت های مختلف باغ گلها

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در روزگاران قدیم سفر به اصفهان فقط به دید و بازدید مساجد قدیمی و بناهای تاریخی طی می شد. اما در حال حاضر جاذبه های این شهر افزایش پیدا کرده و در نقاط مختلف آن فضاهای بی نظیری طراحی و ساخته شده است.
باغ گلها اصفهان یکی از این بناها است که جلوه ای خاص را به این شهر می دهد و با داشتن حدود ۳۹۵ گونه گیاهی سازگار با شرایط آب و هوایی اصفهان می تواند، ساعت های طولانی اوقات فراغت مسافران و گردشگران را پر کند.
بخش ‌های متعددی در این باغ قرار دارند که آشنایی با همه این قسمت ها لازم و ضروری است چرا که هر وقت جذابیت خاص خود را دارد، در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

پاویون ورودی

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در ابتدای ورود به باغ یک ساختمان دو طبقه وجود دارد که طبقه اول آن به شکل ایوان طراحی شده و تمام قسمت های باغ از داخل قابل مشاهده است.

محوطه باغ

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در سطح باغ چمن کاری شده و انواع باغچه ها در طرح های متنوع طراحی شده اند. باغچه ها با استفاده از گل های فصلی یکساله، دوساله یا دائمی و درختچه ‌های زینتی تزیین شده تا فضای زیبا را به وجود بیاورد. برای شب هنگام نیز از نورپردازی های زیبای استفاده کرده ‌اند که با کمک پایه های بلند به همراه پروژکتور نور ملایمی در مسیر حرکت وجود دارد. همچنین در تمامی گذرگاه های اصلی و فرعی آن، آب نماهایی قرار گرفته که با فواره های متعدد در حال کار هستند. در واقع طراحی این آبنما ها به صورت باغ های اصیل ایرانی است.

فرش ایرانی در مرکز باغ

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در مرکز باغ گلها فرش ایرانی قرار گرفته که جزء دیدنی ‌ترین بخش‌های آن محسوب می شود. طرح فرش ایرانی از اصیل ترین طرح ها انتخاب شده که با گل و بوته در زمینی به مساحت ۱۸۶۰ متر مربع ایجاد شده است. این فرش را بگونه ای طراحی کرده اند که گل های مختلف آن در هر فصل جلوه‌ خاصی ایجاد کنند.

برکه ها و آبشار

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در ضلع جنوب شرقی باغ برکه احداث شده، تا هوا را لطیف تر کرده و امکان پرورش انواع گیاهان آبزی را نیز به وجود بیاورند و این برکه گل های زیبای زنبق و نیلوفر آبی وجود دارد و در کنار آن آبشار زیبایی هم پدید آمده که ظاهری کاملا طبیعی دارد.

آمفی تئاتر روباز

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در ضلع شرقی باغ در انتهای محور اصلی یک آمفی تئاتر روباز قرار گرفته که به منظور برگزاری نمایشگاه ‌های مختلف و مراسم جشن و سخنرانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که این فضا با کمک تنه درختان ایجاد شده است.

لابیرنت یا هزارتوی باغ گلها

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

‏لابیرنت واژه ای نه‏ چندان آشنا برای ما است؛ اما این واژه در واقع همان هزارتو بوده که در ضلع شمال غربی باغ گلها با گیاهان پرچینی مانند شمشاد طراحی شده است و در این فضا کودکان می توانند اوقات خوشی را برای چند دقیقه احساس کنند.

انواع باغ های زیبا

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در داخل باغ گلها باغ های زیبای متعددی قرار گرفته که هر کدام از آنها کاملاً مجزا طراحی شده اند. آشنایی با همه این باغ‌ ها احساس خوشایندی در بازدیدکنندگان به وجود می ‌آورد که می ‌توانند تنوع گونه های گیاهی را در یک مکان ببینند. در ادامه به ذکر هر کدام از این باغ ها می پردازیم:
• باغ گیاهان دارویی و خوراکی
• باغ سوزنی برگان
• باغ گلهای رز
• باغ صخره‌ای
• باغ گونه ‌های زنبق
• باغ گیاهان پیازی
• مجموعه گونه های داوودی
• باغ گلهای لاله
• مجموعه پرچین
• طرح باغ ژاپنی
• طرح باغ فرانسوی
• گلخانه کاکتوس

تور اصفهان عید نوروز و باغ گلها

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در فصل بهار و ماه فروردین شهر اصفهان با داشتن آب و هوای معتدل رنگ و بوی خاصی گرفته و به هر سمت آن که نگاه می کنید جذابیت های طبیعت را مشاهده می نمایید. باغ گلهای اصفهان یکی از جاذبه های متفاوت در این شهر است که در کنار بازدید از آثار تاریخ،ی تجربه خاصی را به وجود می آورد.
تور اصفهان عید نوروز جزء تورهای پرطرفداری است که به دلیل تعطیل بودن همه اعضای خانواده اغلب سفرهای خانوادگی صورت می گیرد. در چنین شرایطی خانواده ها دوست دارند به محیط هایی بروند که در کنار یکدیگر اوقات فراغت خود را سپری کنند. باغ گلهای اصفهان یکی از این مکان های گردشگری است که همه روزه میزبان حضور گردشگران زیادی است.
این باغ که به سبک و سیاق باغ های ایرانی باستان از سرامیک ها و کاشی های ایرانی، عنصر آب آبنما و حوض استفاده شده، جذابیت فوق ‌العاده ‌ای را ایجاد می‌ کند که می تواند یک روز خاطره انگیز را برای مسافران و گردشگران به وجود بیاورد.

تور اصفهان پاییز و باغ گلها

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

در پاییز که حجم مسافر به اصفهان کاهش پیدا می کند، بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا است. چرا که آب و هوای خوبی داشته و هوا چندان سرد نیست. اما دیدن درخت ها با برگ های رنگی زیبا جذابیت هایی را به وجود می ‌آورد.
جاذبه های گردشگری تاریخی و دیدنی شهر اصفهان به گونه ‌ای است که در تمامی فصول می توان به بازدید از آنها پرداخت. زیرا اغلب اماکن تاریخی به صورت سرپوشیده بوده و فضای داخلی آنها از سرما و گرما در امان است.
در هنگام رزرو تور اصفهان پاییز یکی از بخش های مهمی که لازم است در برنامه بازدید خود قرار بدهید، باغ گلها اصفهان است. زیرا این باغ فضای بسیار زیبایی دارد و به خصوص در فصل پاییز که برخی از باغچه های گل با تنوع بالا وجود دارند.
در باغ گلها اصفهان در فصل پاییز بیشتر از ۷۰۰ گونه گل های باغچه ای کشت می شود که زیبایی خارق العاده ای را به وجود آورده است.

 

رزرو بهترین تور اصفهان با گشت داخلی

باغ گلها اصفهان کجاست + تصاویر و اطلاعات آن

تور اصفهان جزء تورهای جذاب و پرطرفدار است که در اغلب اوقات سال برگزار می شود، زیرا اصفهان در تمامی فصل ها جذابیت های خاصی دارد.
مجموعه ندا بال آسمان یکی از بهترین مراکز برگزار کننده تور اصفهان است. در صورت نیاز می توانید هر نوع توری را برای هر موقع از سال در آن رزرو کنید. چرا که با ارائه تورهای مختلف دست مسافران و گردشگران را برای انتخاب بهتر باز می گذارد.
باغ گلها اصفهان جزء زیباترین فضاهای طبیعی در اصفهان است که در هنگام رزرو تور اصفهان می توانید با دیدن عکس های مختلف از این فضا و دریافت اطلاعات کافی پس از رسیدن به شهر به بازدید از آن بپردازید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)