بهترین زمان سفر به چابهار

چکیده

چابهار یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است و تنها بندر اقیانوسی در ایران به شمار می‌رود که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. اسکله شهر بندری چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و یکی از مناطق آزاد بازرگانی در ایران است. همچنین به علت‌های گوناگون طبیعی و غیرطبیعی که […]

چابهار یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است و تنها بندر اقیانوسی در ایران به شمار می‌رود که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. اسکله شهر بندری چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و یکی از مناطق آزاد بازرگانی در ایران است. همچنین به علت‌های گوناگون طبیعی و غیرطبیعی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد یکی از مقاصد محبوب نزد مسافران می‌باشد.

یکی از پرسش‌هایی که ذهن افراد را مشغول خود می‌کند این است که بهتر است در چه زمانی به چابهار سفر کنیم؟ ندا بال آسمان با ارائه تور چابهار و دارا بودن لیست متنوعی از هتل‌ها، در این مقاله به پاسخ این سوال مهم می‌پردازد.

بهترین زمان سفر به چابهار با در نظر گرفتن آب و هوا

چابهار در تمامی روزهای سال آب و هوایی معتدل و بهاری دارد و به همین دلیل است که آن را چهاربهار می‌نامند. با این اوصاف یکی از بهترین مقاصد سفری، شهر چابهار می‌باشد. با اینکه حداکثر دما در چابهار از ۳۱ درجه تجاوز نمی‌کند اما بهترین زمان سفر، از اوایل آبان ماه تا اواسط فروردین ماه می‌باشد. میزان متوسط دمای چابهار در این ماه‌ها ۲۱ درجه می‌باشد.

یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های چابهار تالا لیپار است که اگر از خرداد ماه به بعد به تماشای آن بروید رنگ صورتی آن شما را شگف‌زده خواهد کرد. این رنگ صورتی به علت افزایش تعداد پلانگتون‌های گیاهی در آب می‌باشد.

بهترین زمان سفر به چابهار

شلوغ‌ترین زمان سفر

چابهار یکی از مقاصد پرطرفدار در سفرهای نوروزی می‌باشد بنابراین علی‌رغم آب و هوای بسیار عالی در این موقع از سال مشکلات ناشی از شلوغی شما را آزار خواهد داد گرچه افرادی هم هستند که از شلوغی و حضور دیگران لذت می‌برند. پاییز و زمستان نیز با اینکه مسافران زیادی به این شهر سفر می‌کنند اما مسلما شما را درگیر مشکل خاصی نمی‌کند و پیشنهاد ندا بال آسمان سفر در این مهلت زمانی شش ماهه است.

از اردیبهشت ماه به بعد با توجه به افزایش رطوبت هوا و شرجی شدن آن، در روز‌هایی که دمای هوا بسیار بالا برود آزار دهنده خواهد بود پس اواخر بهار و فصل تابستان خلوت‌ترین زمان در شهر چابهار می‌باشد.

رویدادها و مراسم‌ها

جشنواره تابستانی مونسون یکی از جشن‌های سنتی مردم چابهار است که همزمان با آغاز بادهای موسمی شروع می‌شود و زمان تقریبی آن ۳۱ تیر تا ۲۲ شهریور است. این جشن هر شب و به مدت ۸ هفته برگزار می‌شود که برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی و هنری، برنامه‌های تفریحی و ورزشی مانند مثل جنگ‌های شادی کودکان و بزرگسالان، رالی خانواده، مسابقه شترسواری و همینطور جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های غذاهای محلی و صنایع‌دستی، جشنواره آبزیان حلال و اجرای موسیقی سنتی بلوچی از برنامه‌های جشنواره مونسون هستند.

بهترین زمان سفر به چابهار

به طور کلی در تمامی فصول سال شما می‌توانید اقامتی عالی را در این شهر تجربه نمایید و در این زمینه هیچ محدودیتی شامل حال شما نمی‌شود. همچنین با توجه به هدف شما از سفر به چابهار زمان سفرتان نیز متغیر خواهد بود. با توجه به اطلاعات گفته شده در این مطلب شما می‌توانید زمان سفر را مطابق میل خود انتخاب و از این شهر هفت رنگ دیدن نمایید. از جمله دیدنی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • موزه محلی چابهار
  • بندر گواتر
  • ساحل صخره‌ای
  • کوه‌های مینیاتوری
  • گل افشان‌ها

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)