پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

چکیده

پارک امیرگان استانبول یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه بوده که در تمامی طول سال با برگزاری جشن ها و فستیوال های مختلف میزبان مسافران و توریست ها است. در هنگام رزرو تور استانبول بهتر است تا اطلاعات کاملی در مورد نحوه رفتن به این پارک و تاریخچه آن به دست آورید. پارک امیرگان استانبول […]

پارک امیرگان استانبول یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه بوده که در تمامی طول سال با برگزاری جشن ها و فستیوال های مختلف میزبان مسافران و توریست ها است. در هنگام رزرو تور استانبول بهتر است تا اطلاعات کاملی در مورد نحوه رفتن به این پارک و تاریخچه آن به دست آورید.

پارک امیرگان استانبول با قرارگیری در منطقه اروپا نشین استانبول بر بالای یک تپه واقع شده است که در بین جاهای دیدنی استانبول جزء زیباترین مراکز محسوب می‌ شود. این پارک با داشتن مساحتی در حدود 470 هزار متر مربع فضاهای مختلفی را در خود جای داده است.

وجود جشنواره لاله ها در این پارک یکی از مهم‌ترین دلایل شهرت آن است که انواع گل های لاله در رنگبندی های مختلف به طرز زیبایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و توانسته در فصل گلدهی جلوه خاصی به این پارک بدهد و این یکی از دلایل معروفیت این پارک می باشد.
در هنگام رزرو تور استانبول می توانید از مراکز گردشگری که قصد رزرو تور را دارید، اطلاعات کافی در مورد مراکز گردشگری و تمامی فضاهای زیبای استانبول را جویا شوید. زیرا شناخت برخی از این مراکز کمک می کند تا لذت سفر را برای خود دو چندان کنید.
یکی از این مراکز مهم پارک امیرگان است که جزء بهترین پارک های ترکیه محسوب می شود، در مجموعه ندا بال آسمان در هنگام رزرو تور استانبول ارزان، تور استانبول نوروز یا تور استانبول لحظه آخری تمامی اطلاعات مورد نیاز، به مسافران متناسب با آنچه که تقاضا می کنند در اختیارشان قرار می گیرد.

آشنایی با تاریخچه پارک امیرگان در سفر به استانبول

در هنگام سفر به استانبول برای گذراندن اوقات فراغت و گشت گذار در شهر سردرگم نمی شوید؛ زیرا تعداد این مراکز به قدری زیاد است که می توانید هر لحظه و زمان خود را با دیدن بخشی از این جاذبه ها سپری کنید.
پارک امیرگان استانبول یکی از مناطق بسیار زیبا در استانبول بوده که به دلیل گلکاری های خاص شهرت فراوانی داشته و جشنواره های مختلفی در آن برگزار می گردد. برای گذراندن اوقات فراغت به دور از هیاهوی زندگی شهری و صدای ماشین آلات صنعتی می توانید با رفتن به این پارک اوقات خوبی را برای خود به وجود بیاورید.
در دوران امپراتوری بیزانس فضایی که در حال حاضر پارک امیرگان قرار گرفته یک منطقه جنگلی سراسر پوشیده از درختان سرو بود در زمان امپراتوری عثمانی این منطقه تبدیل به پارک فریدون شد.
در قرن ۱۷ میلادی سلطان مراد چهارم سلطان عثمانی این منطقه را به امیر گونه خان فرمانده ایرانی لشکر صفوی اهدا نمود. در واقع علت نامگذاری این پارک هم از نام همین فرمانده ایرانی گرفته شده است که در گذر زمان تغییر پیدا کرده و با نام امروزی امیرگان آن را می شناسند.
این پارک در گذر دوران مختلف به افراد متفاوت هدیه داده شد؛ اما در نهایت در سال ۱۹۳۰ این پارک به شهرداری استانبول رسیده و هم اکنون تحت مالکیت این ارگان است و کاشت گل های لاله زیبا از جذابیت های اصلی این باغ به شمار می آید که در سال ۲۰۰۵ شکل جدیدی به خود گرفته و همواره در فصول معین در این باغ فستیوالی از گل های لاله برپا می شود.

محل قرارگیری پارک امیرگان

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

پارک امیرگان در بخش اروپایی شهر استانبول و در محله امیرگان قرار گرفته و در حال حاضر و در بخش ‌های مختلف عمارت های خاصی قرار دارد که هر کدام مربوط به کارهای خاص است. این پارک دو تالاب بسیار زیبا و مجموعه ‌ای بزرگ از امکانات مختلف تفریحی، زمین های بازی، آلاچیق های متعدد و مسیرهای پیاده روی وجود دارد.
بخش های مختلفی مانند درخت کاج، کاج سنگی، کاج آبی، کاج سفید، درخت های صنوبر، درخت های سرو، درخت زبان گنجشک، درخت چنار، درخت فندق، درخت کافور، درخت های بلوط و بسیاری از درختان دیگر در سرتاسر پارک به چشم می خورند.
نحوه دسترسی به این پارک بسیار ساده است و بهترین راه حل استفاده از اتوبوس های شهری می باشد. اما به طور کل می توان از مسیرهای اتوبوسی خاص و حتی کشتی مسافربری برای رسیدن به این پارک استفاده کرد:

اتوبوس

اتوبوس به عنوان بهترین روش برای رفتن به پارک امیرگان استانبول محسوب می‌ شود، مسیر این اتوبوس‌ها در طول خط ساحلی بسفر است. چندین خط اتوبوس وجود دارد که از مبدا میدان تکسیم، مبدا کاباتاش و مبدا بشیکتاش و مبدا ایستگاه مترو می توانید خودتان را به این پارک برسانید.
کشتی مسافربری
با استفاده از کشتی های مسافربری که در تنگه بسفر حرکت می کند می توانید در اسکله امیرگان پیاده شده و خودتان را به پارک برسانید.

جاذبه های پارک امیرگان

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

در پارک امیر جاذبه های زیادی وجود دارد که آن را تبدیل به یک بهشت کوچک در دل شهر استانبول کرده است. از درخت های سرسبز و بلند قامت وگلکاری های بی نظیر این پارک نمی توان یک لحظه چشم برداشت. تقریباً تنوع گونه های گیاهی در این پارک بیشتر از ۲۰۰ نوع بوده و می توانید در گوشه گوشه آن زیبایی های بی نظیر را مشاهده کنید. به همین دلیل این پارک تقریباً به یک پاتوق برای مردم استانبول به جهت گذراندن اوقات فراغت تبدیل شده است.
از جاذبه ‌های مهم پارک امیرگان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

پیاده روی

در بین بخش های گلکاری مسیرهایی برای رفت و آمد و پیاده روی مشخص شده که پیاده روی در این باغ پر گل احساس خوبی را به افراد می ‌دهد. به همین جهت تعداد زیادی از مردم در حالت پیاده روی در این بخش ها هستند.

پیک نیک

در پارک امیرگان آلاچیق‌ هایی مهیا است که برای پیک نیک مناسب بوده و به جهت فرار از آفتاب می توانید در آنها اطراق کنید، البته برای کودکان هم زمین های بازی وجود دارد که می ‌توانند در این فضاها سرگرم شوند.

عکاسی

فرقی ندارد که عکاسی حرفه‌ ای می کنید یا به صورت آماتور در این باغ به قدری جاذبه های زیاد وجود دارد که تمام مدت می توانید با استفاده از این یک گوشی عکس های زیبایی را بگیرید.

جشنواره های گل

بخش زیادی از پارک امیرگان استانبول پوشیده از گل های لاله با رنگ های مختلف است. میزان این گل ها به قدری زیاد است که این پارک را به پارک گل لاله هم می شناسند. از اواسط بهار و شروع ماه آوریل جشنواره لاله ها شروع می شود و گردشگران زیادی در این پارک حضور پیدا می ‌کنند.

عمارت های پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

پارک امیرگان به عنوان قدیمی ترین پارک های استانبول محسوب می شود که با داشتن جاذبه های خاص توانسته محبوبیت بیش از اندازه ای در میان گردشگران به دست بیاورد.
در این پارک عمارت چوبی تاریخی وجود داشته که قدمت این عمارت ها حداقل به ۲۰۰ سال پیش برمی گردد. اما در حال حاضر هر کدام از این عمارت ها تبدیل به رستوران و کافی شاپ شده اند. در واقع هر کدام از این عبارت ها پیشینه تاریخی مخصوص به خود را دارند:

عمارت زرد

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت
عمارت زرد یک سازه چوبی است که به عنوان کلبه شکار و اقامتگاه مهمان استفاده می ‌شد. این عمارت در دو طبقه و ۴۰۰ متر مربعی به همراه بالکن و تراس ساخته شده است که در مرکز پارک قرار گرفته و از چهار اتاق و یک سالن و یک آشپزخانه در طبقه زیر و سه اتاق و یک سالن در طبقه فوقانی برخوردار می باشد. معماری امارت زرد نمایانگر معماری سنتی عثمانی بوده، زیرا سالن توسط اتاق ها کاملاً محاسره شده است و تزئینات سقف و دیوارها نیز توسط سر کیست والیان ساخته شده اند. امروزه از این عمارت به عنوان کافه تریا برای پذیرایی بازدیدکنندگان استفاده می شود.

عمارت صورتی

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت
عمارت صورتی یک خانه و معماری متداول عثمانی به رنگ صورتی است، این عمارت سه درب ورودی داشته که هر کدام از این درب ها کاربرد خاصی دارد. یک درب برای مواقع ضروری، یک درب برای کارکنان و درب جلویی به عنوان درب اصلی محسوب می شود. معمولا درب ضروری به یک اتاق مخفی راه دارد که در مواقع لزوم از آن استفاده می ‌کردند. اما در حال حاضر این عبارت به عنوان یک کافه تریا استفاده می ‌شود و مردم برای برگزاری مراسم ها جشن ها و حتی عروسی ها از این فضا استفاده می کنند و ظرفیت پذیرایی از ۳۵۰ مهمان را به طور همزمان دارد.

عمارت سفید

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت
عمارت سفید سومین عمارت در پارک امیرگان است که جزء یادگاری های قدیمی اسماعیل پاشا است که با فاصله کمی از امارت زرد حدود ۱۵۰ متر به این عمارت زیبا می رسید. سبک معماری عمارت سفید کلاسیک بوده و دو طبقه دارد، در تمام طول روز امارت سفید به عنوان کافه تریا مورد استفاده قرار می گیرد و عصرها کاربری رستوران، همراه با ارائه غذاهای ترکی عثمانی هم به آن اضافه می شود.

جاهای دیدنی نزدیک پارک امیرگان

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

افرادی که قصد سفر به استانبول را دارند ترجیح می‌ دهند تا در مدت زمان کوتاه سفر بخش ‌های زیادی از جاذبه های دیدنی این شهر را از نزدیک مشاهده کنند.
قرارگیری پارک امیرگان استانبول در نزدیکی جاهای دیدنی خاص آن موجب شده تا بتوانید در یک روز تعداد مکان های تاریخی بیشتری را از نزدیک مشاهده کنید.
با شناخت این مراکز تاریخی و دیدنی می توانید برنامه ریزی دقیق تر انجام دهید که کدام یک از این فضاها را در لیست گشت و گذارهای خود قرار بدهید مانند:

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا جزء دیدنی ترین جاهای این کشور بوده که معماری این مسجد را سینان ماهرترین معمار دربار عثمانی ها انجام داده است. معماری این مسجد به حدی چشمگیر است که می‌ تواند تا ساعت ها شما را محو بخش‌ های مختلف آن کند.

مسجد اورتاکوی

مسجد اورتاکوی به عنوان معروف ترین جاهای دیدنی ترکیه فاصله زیادی تا پارک امیرگان ندارد. معماری بی نظیر این مسجد از شاهکارهای دوره عثمانی محسوب می شود.

بهترین زمان بازدید از پارک امیرگان

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

فصل پاییز و زمستان استانبول ابری و بارانی است؛ اما با شروع بهار هوای آن بسیار متعادل شده و می توانید از تمامی فضاهای باز و سرسبز استانبول هم دیدن کنید. یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از پارک امیرگان استانبول زمانی است که جشنواره های گل لاله برپا است. این جشنواره در نزدیکی ماه آوریل برگزار می گردد، یعنی از اواسط فروردین تا نیمه اردیبهشت می ‌توانید از جاذبه های خاص این پارک بهره ببرید. در تابستان هم این پارک به دلیل نزدیکی به ساحل دریا آب و هوای بسیار خوب دارد.
بازدید از پارک امیرگان استانبول در سراسر هفته برای عموم آزاد بوده و ساعت 7 صبح تا 10 شب باز است. در زمان ورود به این پارک هیچ ورودی نیاز نیست بپردازید و به صورت کاملا رایگان می توانید از بخش های مختلف آن دیدن کنید.

تور استانبول نوروز

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

تور استانبول نوروز به عنوان پرطرفدارترین تور خارجی محسوب می شود که افراد زیادی تمایل دارند با فرا رسیدن تعطیلات نوروز برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت و تفریح به استانبول سفر کنند.
پارک امیرگان یکی از جاذبه های خاصی است که در فصل بهار می توانید برای دیدن آن مراجعه کنید. پس در هنگام رزرو تور استانبول نوروز حتما اطلاعات کافی در مورد نحوه رفتن به این پارک و گذراندن اوقات فراغت و تفریح به دست آورید.

تور استانبول لحظه آخری

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت
در هنگام رزرو تور استانبول لحظه آخری توجه داشته باشید که معمولاً این تورها متعلق به هتل های ۵ ستاره و لاکچری است. پس با پرداخت هزینه کمتر می توانید بهترین تور استانبول را تهیه کنید.
محل قرارگیری پارک امیرگان در منطقه اروپا نشین استانبول بوده و اغلب تورهای لاکچری و پنج ستاره استانبول در منطقه اروپایی آن و در نزدیکی تنگه بسفر قرار دارد، پس با رزرو تور استانبول لحظه آخری به شکل آسان تر می توانید به بازدید این پارک بپردازید.

رزرو تور استانبول ارزان در مجموعه ندا بال آسمان

پارک امیرگان استانبول، جایی شگفت انگیز برای استراحت

رزرو تور استانبول ارزان اولویت همه افرادی است که قصد سفر به استانبول را دارند؛ اما توجه داشته باشید که همه تورهای استانبول ارزان کیفیت خوبی ندارند؛ پس در انتخاب مراکز ارائه دهنده تور بیشتر دقت کنید.
در مجموعه ندا بال آسمان با ارائه تخفیف‌ های خاص سعی شده تا افراد بیشتری بتوانند از تور استانبول یا تور آنتالیا استفاده کنند. به همین دلیل امکان رزرو تور استانبول ارزان، تور استانبول لحظه آخری، تور استانبول نوروز و هر نوع تور دیگری متناسب با شرایط مسافران وجود دارد.
بهتر است در مورد بخش های مختلف استانبول از لحاظ طبیعت، مکان های تاریخی، مراکز خرید و کلیه اطلاعات مفید که در سفر می توانید از آن استفاده نمایید از افراد متخصص حاضر در مجموعه ندا بال آسمان دریافت نمایید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)