بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما

چکیده

  بازار عبدالرزاق اصفهان جزء بازارهای بسیار بزرگ و خاص اصفهان است که در آن تنوع بالایی از لوازم خانگی و فروشگاه های مختلف دیگر وجود دارد که به راحتی می توانید در این خیابان تمامی خریدهای مد نظر از جمله انواع سوغات را تهیه کنید. لازم است که در هنگام رزرو تور اصفهان حتماً […]

 

بازار عبدالرزاق اصفهان جزء بازارهای بسیار بزرگ و خاص اصفهان است که در آن تنوع بالایی از لوازم خانگی و فروشگاه های مختلف دیگر وجود دارد که به راحتی می توانید در این خیابان تمامی خریدهای مد نظر از جمله انواع سوغات را تهیه کنید. لازم است که در هنگام رزرو تور اصفهان حتماً اطلاعات کاربردی در مورد این بازار را از کارشناسان متبحر حاضر در مجموعه ندا بال آسمان به دست آورید.

تمامی مسافران و گردشگرانی که به اصفهان سفر می ‌کنند ترجیح می دهند، تا با رفتن به مراکز خرید زیبا در این شهر بتوانند هدایایی را برای خود و دوستان و نزدیکان تهیه کنند که ماندگار باشد.
در شهر اصفهان نیز در سال‌ های اخیر مراکز خرید متعددی راه‌اندازی شده که یکی از بهترین این مراکز، می توان به بازار عبدالرزاق اصفهان اشاره کرد که به صورت یک خیابان بزرگ بوده و در آن مراکز و فروشگاه های متعددی وجود دارند.
بازار عبدالرزاق اصفهان به عنوان یک مکانی برای خریدهای شما محسوب می شود که همه افراد با هر سطح بودجه می ‌توانند از این بازار محصول مد نظر خود را تهیه کنند. پس لازم است که در هنگام رزرو تور از مجموعه ندا بال آسمان اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورید.
به خصوص در زمانی که قصد رزرو تور اصفهان عید نوروز را دارید، به دلیل شلوغ بودن اصفهان می توانید در این بازار تمامی لوازم مد نظر خود را تهیه کرده و دیگر نیاز به گشت و گذارهای طولانی در بازارهای خرید نیست.

 

تاریخچه بازار عبدالرزاق اصفهان

 

دوره صفویه در اصفهان بزرگترین نقطه عطف پیشرفت مراکز تاریخی و بازارهای بزرگ آن بوده است. اما به طور کلی تاریخچه بازارهای اصفهان نشان می دهد که قبل از دوران صفویه هم بسیار پر رونق بوده و مورد توجه قرار گرفته است. بازار عبدالرزاق اصفهان جزء تاریخی ترین و قدیمی ترین بازارهای اصفهان است که در زمان حکومت سلجوقیان تأسیس شده و در دوران گذشته پیشرفت های زیادی پیدا کرده است.
در زمان سلجوقیان و به خصوص حکومت ملکشاه ساختار بازار قدیم اصفهان شکل گرفت و در حدود قرن هفتم هجری قمری، عناصر و بخش های مختلفی به این بازار اضافه شده اند. برخی از راسته ها و خیابان هایی برای فروش اقلام خاص به بافت قدیمی بازار اضافه شده که بازار عبدالرزاق یکی از بخش های مهم بازار بزرگ اصفهان است.
اصفهان در طول دوره‌ های تاریخی متعدد یکی از بزرگترین شهرها برای خرید و فروش و مبادلات کالای تجاری محسوب می ‌شد. اغلب بازارها به دستور شاه عباس در اطراف میدان نقش جهان ساخته شده اند تا به یکدیگر ارتباط داشته و رونق اقتصادی بیشتری در شهر اصفهان ایجاد کند.
اتصال بازارهای قدیمی اصفهان توسط بازار تازه تأسیس که به دستور شاه عباس اول در میدان نقش جهان ساخته شده، موجب شد تا بازار اصفهان به شکل زیرکانه ای گسترده شود و رونق اقتصادی را در آن دو چندان گردد. به همین دلیل در حال حاضر تفاوت معماری را در بازار بزرگ اصفهان مشاهده می کنید؛ زیرا هر بخش از آن متعلق به دوره تاریخی خاصی است.

 

آشنایی با خیابان عبدالرزاق

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما
جمال الدین محمدبن عبدالرزاق اصفهانی یکی از شاعران سده ششم هجری بوده که در شهر اصفهان به نام این شاعر بزرگ یک خیابان مهم نامگذاری شده است.
این شخصیت علاوه بر اینکه اهل شعر و ادب بوده در نقاشی نیز تبحر خاصی داشته و با افراد مشهوری مانند خاقانی، شروانی، انوری و زهیر فارابی و همچنین رشید هم دوره بوده و با یکدیگر ارتباط داشته اند.
از مهمترین ویژگی های این شاعر که باعث معروفیت بیش از حد او در بین همه مردم شده، ترکیب بند مشهورش در نعت پیامبر اسلام است که در حال حاضر از مداحی های مهم محسوب می شود.
شهرت بیش از حد این شاعر و معروفیت و محبوبیت او باعث شد تا در حکومت سلجوقیان خیابان اصلی در مرکز شهر اصفهان را به نام خیابان عبدالرزاق اصفهان نامگذاری کنند. البته خانه این شاعر بزرگ هم در همین خیابان قرار گرفته بود.
خیابان عبدالرزاق جزء مناطق تاریخی و مهم اصفهان است که بناها و ساختمان های بازمانده از حکومت های کهن را در خود جای داده و مورد توجه توریست های زیادی قرار می گیرند. یک سمت این خیابان به میدان نقش جهان می رسد و در واقع یک راه ارتباطی با سایر بخش های بازار بزرگ صفوی است.

 

مجاورت بازار عبدالرزاق با میدان نقش جهان

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما

میدان نقش جهان اصفهان جزء مهمترین بناهای تاریخی است که اغلب توریست ‌ها و گردشگران برای دیدن آن به اصفهان سفر می کنند.
مجاورت خیابان عبدالرزاق اصفهان که جزء بازارهای مهم این شهر محسوب می ‌شود، با یکی از کهن‌ترین میادین اصفهان موجب شده تا گردشگران زیادی به سمت این دو بنای تاریخی روانه شوند.
در خیابان عبدالرزاق ضمن تماشای حجره ها و دکان های قدیمی که بیش از چهار قرن قدمت دارند، می توانید به تماشای مساجد و بناهای قدیمی اطراف خیابان نیز بپردازید.

 

راه های ارتباطی بازار عبدالرزاق

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما

بازار عبدالرزاق که در خیابان عبدالرزاق و محله قدیمی دردشت قرار گرفته، به عنوان اصلی ترین قسمت محله دردشت محسوب می شود که در این محله عناصر مذهبی و خدماتی متعددی مانند مسجد آقانور، کاروانسرای قدیمی، مسجد پاسنگ، حمام دردشت و بسیاری از مراکز دیگر وجود دارند که در قسمت مرکز این منطقه قرار گرفته اند.
با بررسی دقیق بازار عبدالرزاق و مراکز ارتباطی آن در می یابیم که این بازار به خیابان و محله های زیادی راه دارد. به همین جهت از هر بخش این شهر به راحتی می توانید خودتان را به بازار عبدالرزاق برسانید.
بازار عبدالرزاق از سمت شمال که به میدان نقش جهان ارتباط پیدا می ‌کند، اما با معابر مهم دیگری مانند چهارباغ پایین، هاتف، ولیعصر، مسجد سید، علامه مجلسی، حکیم، مسجد حکیم و همچنین سنبلستان متصل می گردد.

از بازار عبدالرزاق چه چیزهایی بخریم؟

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما
کمتر کسی است که بازار بزرگ اصفهان را به ‌خوبی نشناسد، این بازار مرکز خرید صنایع دستی ایران است و به دلیل داشتن یک بنای قدیمی و تاریخی نه تنها در داخل ایران، بلکه در تمامی دنیا یک بنای شناخته شده است.
بازار بزرگ اصفهان که در نزدیکی گنبد نظام الملک قرار گرفته و جزء جاهای دیدنی اصفهان محسوب می ‌شود، گاهی اوقات به نام بازار نظامیه یا بازار نظام الملکی معرفی می گردد.
در بازار اصفهان تقریباً همه چیز پیدا می ‌شود و می ‌توانید از ظروف مسی برنزی دست ساز، تا جواهرات و انواع صنایع دستی محلی و حتی انواع ترشی و ادویه و همه نوع میوه خشک را پیدا کنید.
اما بیشترین شهرت بازار عبدالرزاق به دلیل وجود یک راسته بزرگ از پارچه و پوشاک با قیمت مناسب است. به طوری که در این بخش از بازار عبدالرزاق امکان تهیه پوشاک مردانه، زنانه، مانتو، کیف و کفش و بسیاری از موارد دیگر با کیفیت خوب و قیمت های مناسب فراهم آمده است.
محلی های اصفهان بخش بازار پوشاک و پارچه را که در خیابان عبدالرزاق قرار گرفته به نام بازار عبدالرزاق می ‌شناسند. برای رسیدن به این بازار راه های ارتباطی زیادی وجود دارد و بدون دغدغه و دردسر می توانید به آن دست پیدا کنید.
در واقع در بازار عبدالرزاق می توانید بسیاری از لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید که برخی از آن عبارتند از:

• انواع پوشاک زنانه و مردانه
• انواع کیف و کفش
• صنایع دستی متنوع
• ظروف مسی و برنزی باکیفیت و شیک
• انواع لوازم مربوط به سیسمونی و فروشگاه های اسباب بازی
• انواع لوازم چینی و لوازم آشپزخانه
• انواع ظروف بلوری مختلف

گالری عکس مینیاتوری فتوت که یکی از مراکز جهانی صنایع دستی محسوب می شود و دارای لوح تقدیر یونسکو است، در خیابان عبدالرزاق قرار گرفته و مورد توجه گردشگران و توریست های خارجی می باشد و اغلب توریست ها برای خرید به این گالری مراجعه می‌ کنند.

 

تور اصفهان عید نوروز

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما
در هنگام رزرو تور اصفهان عید نوروز و مراجعه به این شهر تاریخی و دیدنی برای خرید سوغات و صنایع دستی و بسیاری از موارد دیگر می توانید به بازارهای متعدد موجود در این شهر مراجعه کنید.
در عید نوروز که حجم مسافرت در اصفهان بسیار زیاد است، پیدا کردن مراکز خرید که محصول مورد نیاز در آنها وجود داشته و بتوانید برای همه افراد خانواده خرید کنید بسیار در صرفه جویی از وقت و زمان کمک می کند.
بازار عبدالرزاق یکی از بهترین بازارها است که برای خرید سوغاتی های اصفهان یکی از جذاب ترین بازارها محسوب می شود. زیرا در آن فروشگاه های مختلف لوازم آشپزخانه پوشاک و سایر لوازم دیگر وجود دارد.
حتی در سال های گذشته پاساژهای بسیار بزرگ و چند طبقه هم در این خیابان احداث شده ‌اند که نیاز همه مشتریان را برطرف می کنند.

 

رزرو تور اصفهان پاییز

بازار عبدالرزاق اصفهان، مکانی برای خرید های شما

فصل پاییز یکی از بهترین زمان ها برای رزرو تور اصفهان است که می ‌توانید در اوقات خلوتی این شهر بدون شلوغی و ازدحام جمعیت به تمامی مراکز تاریخی و گردشگری آن مراجعه کنید.
بازار عبدالرزاق اصفهان که جزء مرکز تاریخی بسیار زیبای این شهر قرار گرفته و مراکز خرید متعددی در آن وجود دارد. در فصل پاییز خلوت تر بوده و می توانید با خیال راحت و در آرامش خاطر از تمامی بخش های مختلف این خیابان دیدن کرده و لوازم مورد نیاز خود را تهیه نمایید.
با رزرو تور اصفهان پاییز از مجموعه ندا بال آسمان می توانید ضمن دریافت کلیه خدمات مختلف از قبیل تورلیدر، اطلاعات کافی در مورد انواع بازارهای موجود در اصفهان و بازار عبدالرزاق اصفهان به دست آورید.
زیرا شناخت بازارهای قدیمی و معتبر اصفهان کمک می کند تا به صنایع دستی اصیل و با کیفیت و قیمت های مقرون به صرفه دست پیدا کنید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)