سفر زمینی به قشم

چکیده

همواره گزینه‌های بسیار متنوعی برای شیوه سفر پیش روی ما قرار دارد که برخی بسیار سخت و سنگین و برخی نیز راحت‌تر هستند. سفر به قشم نیز از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر امکان سفری آسوده و در کمترین زمان با هواپیما و رزرو تور قشم از آژانس ندا بال آسمان، شما می‌توانید […]

همواره گزینه‌های بسیار متنوعی برای شیوه سفر پیش روی ما قرار دارد که برخی بسیار سخت و سنگین و برخی نیز راحت‌تر هستند. سفر به قشم نیز از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر امکان سفری آسوده و در کمترین زمان با هواپیما و رزرو تور قشم از آژانس ندا بال آسمان، شما می‌توانید از طریق مسیر زمینی نیز خود را به بزرگ‌ترین جزیره ایران برسانید.

سفر زمینی شامل سفر با خودروی شخصی، اتوبوس و یا قطار می‌شود و همچنین به دلیل جزیره بودن قشم نیاز است تا بخشی از مسیر را به صورت دریایی طی نمایید.

سفر زمینی به قشم با خودروی شخصی

سفر با خودرو شخصی یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های سفر است و امتیاز آن در بخش سفر به قشم این است که دیگر مشکلات رفت و آمدی که به دلیل پراکنده بودن جاذبه‌های قشم بوجود می‌آیند شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

برای سفر با خودروی شخصی به قشم دو مسیر پیش رویتان قرار دارد که می‌توانید به‌وسیله آن خود را به قشم برسانید.

سفر زمینی به قشم

سفر زمینی به قشم با عبور از یزد و سیرجان

در این گزینه با طی مسیری به طول تقریبی ۱۴۰۰ کیلومتر و گذشتن از شهرهای قم، كاشان، نايين، يزد، مهريز، انار، شهربابك، سيرجان و حاجي‌آباد می‌توانید خود را به بندرعباس برسانید. در بندرعباس شما هم می‌توانید خود را به بندر پل برسانید تا از آنجا خودرویتان نیز با پرداخت هزینه جداگانه به‌وسیله لندیکرافت به قشم منتقل شود و یا در یک مکان مطئن و یا در پارکینگ‌های موجود در بندرعباس خودرویتان را قرار داده و بقیه مسیر را به وسیله اتوبوس‌های دریایی طی کنید.

سفر زمینی به قشم با عبور از اصفهان، جهرم و لار

این گزینه نیز از شهرهای اصفهان، جهرم و لار می‌گذرد و در انتها نیز مانند گزینه اول می‌توانید خودرویتان را با لندیکرافت به قشم منتقل نمایید و یا خودرویتان را پاک کرده و از طریق اتوبوس‌های دریایی اسکله شهید حقانی خود را به قشم برسانید.

به طور میانگین و از طریق هردو مسیر حدود ۲۰ ساعت رانندگی و ۲ ساعت زمان جابه جايی با لنديكرافت مدت زمان سفر زمینی با خودرو شخصی می‌باشد.

اگر توانایی این رانندگی طولانی را ندارید و یا تمایلی به انجام آن ندارید می‌توانید خودرویتان را با قطار به بندرعباس بفرستید و خودتان نیز با قطار و یا هواپیما به بندرعباس بروید.

سفر زمینی به قشم

سفر زمینی به قشم با قطار

مسافرت با قطار نیز از گزینه‌های محبوب حساب می‌شود و همینطور به نسبت راحت‌تر و امن‌تر از سفر با خودرو می‌باشد.

شما همچنین می‌توانید خودرویتان را نیز با قطار به بندرعباس منتقل نمایید و به همان شیوه گفته شده در بخش سفر با خودرو، به‌وسیله لندیکرافت‌ها وارد قشم شوید. اگر هم بدون خودرویتان به بندرعباس رسیده‌اید می‌توانید با ون و یا تاکسی خود را به اسکله شهید حقانی برسانید و با اتوبوس‌های دریایی که هر یک ساعت اعزام می‌شوند خود را به جزیره قشم برسانید.

در سفر به قشم با قطار تقریبا سفر شما ۱۹ ساعت طول خواهد کشید.

سفر زمینی به قشم

سفر زمینی به قشم با اتوبوس

سفر با اتوبوسهای بین شهری ممکن است سخت به نظر برسد اما ماجراجویی‌های مخصوص به خود را دارد و همینطور اگر یک تور زمینی را انتخاب کرده باشید می‌توانید لحظات خوشی را با هم‌سفرانتان تجربه کنید.

در سفر با اتوبوس معمولا مقصد شما بندر عباس خواهد بود و شما می توانید پس از رسیدن به بندرعباس با استفاده از ون یا تاکسی خود را به اسکله شهید حقانی برسانید و سپس با اتوبوس های دریایی به سمت قشم حرکت کنید. اگر هم اتوبوس‌هایی را انتخاب می‌کنید که مقصد آن ها بوشهر و یا فارس است ممکن است شما را در مسیر بندر پل پیاده کند که در این صورت با استفاده از لندینگ کرافت ها به بندر لافت و سپس به قشم می توانید حرکت کنید.

سفر زمینی به قشم

مشاهده رقص دلفین‌ها نیز یکی از جاذبه‌های سفر دریایی به قشم است.

سفر زمینی به قشم

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)