جزیره هنگام، جزیره شگفتی

چکیده

جزیره هنگام یکی از غنی‌ترین نقاط جنوب ایران از نظر جاذبه‌های طبیعی است و از لحظه شروع حرکت به سمت آن شما را شگفت زده خواهد کرد. به هیچ وجه بازدید از جزیره هنگام را در سفر خود به قشم از دست ندهید. شرکت خدمات مسافرتی ندا بال آسمان به عنوان یکی از بهترین ارائه […]

جزیره هنگام یکی از غنی‌ترین نقاط جنوب ایران از نظر جاذبه‌های طبیعی است و از لحظه شروع حرکت به سمت آن شما را شگفت زده خواهد کرد. به هیچ وجه بازدید از جزیره هنگام را در سفر خود به قشم از دست ندهید.

شرکت خدمات مسافرتی ندا بال آسمان به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان تور قشم، لیست بسیار متنوعی از هتل‌ها را در اختیارتان قرار داده است.

موقعیت جغرافیایی جزیره هنگام

این جزیره در دو کیلومتری جزیره قشم قرار دارد و دارای نُه کیلومتر طول و شش کیلومتر عرض است. فاصله کم این جزیره از قشم باعث شده است تا مسافران جزیره قشم به سادگی بتوانند از آن دیدن کنند. این جزیره ارتفاعات پست آهکی دارد و بلندترین نقطه آن کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع است.

جزیره هنگام جاذبه‌های بسیار متنوعی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

میزبانی دلفین‌ها

دلفین‌ها از آغاز پاییز وارد آب‌های خلیج فارس می‌شوند و در اواسط پاییز به جزیره هنگام می‌رسند و تا پایان اردیبهشت در این منطقه می‌مانند. هنگامی که شما از جزیره قشم شروع به حرکت به سمت هنگام می‌کنید این دلفین‌ها برای میزبانی از شما به سطح آب می‌آیند و مشاهده رقص آنان لذتی وصف نشدنی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

جزیره هنگام، جزیره شگفتی

ساحل نقره‌ای

با نزدیک شدن به جزیره، درخشش ساحل توجه شما را جلب خواهد کرد و ایم به دلیل وجود کانی‌های خاص در لابه‌لای ماسه‌های ساحل است.

جزیره هنگام، جزیره شگفتی

بازار محلی جزیره هنگام

در کنار ساحل هنگام بازاری محلی برپاست و بوی ادویه‌های محلی شما را به سمت این بازار می‌کشاند. این بازار به سبک محلی و با مصالح مرسوم مردم آن‌جا ساخته شده است. سمبوسه‌های فوق‌العاده این بازار را به هیچ وجه از دست ندهید. در این بازار محلی امکان خرید صنایع دستی که با صدف ساخته شده اند نیز وجود دارد. درصورتی‌که علاقه‌مند باشید زنان محلی با حنا، طرح‌های زیبایی را بر دستاناتان نقش می‌زنند.

جزیره هنگام، جزیره شگفتی

تاسیسات بندری انگلیسی‌ها

جزیره هنگام به دلیل موقعیت بسیار عالی برای زیر نظر داشتن تمام رفت و آمدها در خلیج فارس و همچنین داشتن ساحل‌های عمیق و مناسب لنگر انداختن کشتی‌ها برای انگلیسی‌ها بسیار بااهمیت بود و داشتن چاه آب شیرین بر این اهمیت افزوده بود. آن‌ها با ساختن خانه‌ها و تأسیساتی نظیر انبار زغال، تلگراف‌خانه و …توانستند به این جزیره نفوذ کنند و در حال حاضر باقی مانده‌های این نفوذ در جزیره قابل مشاهده است.

خاک قرمز

داشتن خاک قرمز تنها به جزیره هرمز اختصاص ندارد و جزیره هنگام نیز از این زیبایی بهره‌مند شده است. در این جزیره کوه‌ها و خاک‌های قرمزرنگی وجود دارد که مناظر فوق‌العاده‌ای را ایجاد کرده‌اند. از این خاک قرمز در صنعت سنگ‌های تزئینی برای ساخت ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

مردم جنوب از این خاک در پخت غذای محلی نیز استفاده می‌کنند. نان محلی با سسی قرمزرنگ به نام سوراغ از خوراکی‌های خوش‌طعم جزیره می‌باشد.

جزیره هنگام، جزیره شگفتی

آکواریوم طبیعی جزیره هنگام

در حوالی جزیره هنگام قسمتی وجود دارد که به نام آکواریوم طبیعی شناخته می‌شود؛ در این بخش از جزیره به دلیل وجود کلونی‌های مرجانی آب شفافیت بالایی دارد و جانداران رنگارنگ دریایی به‌راحتی قابل مشاهده هستند. در این محل می‌توانید ماهی‌های رنگارنگی که آزادانه در آب‌های خلیج فارس شنا می‌کنند را ببینید.

جزیره هنگام، جزیره شگفتی

اگر کمی خرده نان همراهتان باشد می‌توانید راحت‌تر ماهی‌ها را به سطح آب بکشانید. البته در این میان نباید خرچنگ‌ها را فراموش کنید که بر روی صخره‌هایی که سر از آب برآورده‌اند، به این‌سو و آن‌سو می‌روند.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیش | تور شیراز | تور مشهد | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)