هزینه سفر به مشهد

کاهش هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس,هزینه سفر به مشهد با قطار

چکیده

هزینه سفر به مشهد مهم ترین قسمت سفر به این شهر مقدس است. چرا که مسافران قبل از سفر؛ هزینه سفر به مشهد با قطار یا هواپیما را می خواهند بدانند و با هزینه تور مشهد مقایسه کنند.

کاهش هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس,هزینه سفر به مشهد با قطار,

هزینه سفر به مشهد یکی از دغدغه های مسافران است زیرا شهر مشهد به خاطر وجود حرم مطهر امام رضا (ع)، یکی از مهم ترین شهرهای زیارتی برای علاقمندان خصوصا شیعیان به شمار می رود. از این رو تقریبا در تمام طول سال رفت و آمد زائران در این شهر زیاد است. با این وجود خبر خوب این است که مشهد، مکان های اقامتی زیادی هم دارد که می توانید با حداقل بودجه ای که دارید یکی از این مکان ها را برای خود رزرو کنید.

قبل از سفر، می توانید با به دست آوردن اطلاعات در مورد محل اقامت ها، رستوران ها و هزینه بلیط، هزینه سفر به مشهد را برنامه ریزی و تعیین کنید.

تور مشهد

افراد متناسب با شرایط خود از بین سفرها که هر کدام چهارچوب خاص خود را دارند، یکی را به عنوان برنامه خود انتخاب می کنند. از آنجا که تور هزینه های نسبتا از پیش تعیین شده ای دارد و گاهی اوقات در این تورها تخفیف برای برخی امکانات مثل هتل ارائه می شود، افراد زیادی علاقه مند هستند از این تورها استفاده کنند. آژانس های مسافرتی معتبری وجود دارند که فهرست های زیادی از تور مشهد را به مسافران ارائه می دهند که شما پس از مقایسه قیمت ها به این شهر گردشگری جذاب مسافرت کنید.

هزینه سفر به مشهد با هواپیما و قطار

راه های دیگر سفر به مشهد از طریق سفر هوایی یا زمینی مثل قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی هستند. هزینه هر کدام از این سفرها با یکدیگر کاملا متفاوت است. اگر مبدا شما شهر تهران باشد، هزینه بلیط پرواز شما از حدود 270 هزار تومان شروع می شود و به بالا این قیمت مغیر است. اگر برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید می توانید از بین شرکت های هواپیمایی که بلیط های ارزان تر و چارتری دارند و در بعضی از روزهای خاص تخفیف های ويژه در نظر می گیرند بلیط خود را تهیه کنید.

هزینه سفر مشهد,کاهش هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس,

هزینه سفر مشهد با قطار نیز که از سفر هوایی ارزان تر است می تواند متناسب با شرایط شما باشد. هزینه های بلیط قطار نیز بنا به مبدایی که در آن قرار دارید متغیر هستند. اگر از تهران قصد حرکت داشته باشید قیمت بلیط های قطار از حدود 60 هزار تومان شروع و تا حدود 200 هزار تومان افزایش پیدا می کنند.

هزینه تهیه بلیط اتوبوس نسبت به سفرهای دیگر ارزان تر است و افرادی که در نزدیکی شهر مشهد هستند اغلب با اتوبوس سفر می کنند. هزینه بلیط مشهد از شهر تهران از حدود 58 هزار تومان تا 80 هزار تومان است.

برای سفر مشهد با خودروی شخصی به مشهد هم شما باید بودجه ای را برای بنزین خود تعیین کنید که اگر از شهر تهران به سمت مشهد حرکت کنید باید حدود 890 کیلومتر را طی کنید و تقریبا 70 لیتر بنزین نیاز دارید.

هزینه اقامتگاه ها

قیمت مهمانسرا در مشهد بر اساس فاصله آنها تا حرم متغیر است. هتل هایی که در نزدیکی حرم واقع شده اند قیمت بالاتری نسبت به باقی هتل های مشهد دارند. هتل هایی که در فاصله بیشتری از حرم قرار دارند معمولا سرویس هایی برای رفت و برگشت مسافران در نظر می گیرند. مانند شهرهای دیگر، مشهد هم در روزهایی که تردد مسافران زیادتر است قیمت هتل ها هم افزایش پیدا می کند. اگر می خواهید هزینه سفر به مشهد ارزان تری داشته باشید در روزهای خلوت محل اقامت خود را روزرو کنید.

هزینه صرف غذا در مشهد

قیمت غذا در مشهد به نوع و کلاس رستوران بستگی دارد. از آن‌جایی که این شهر میزبان مسافران فراوانی است، تعداد غذاخوری ‌هایش زیاد و متنوع است. به طور متوسط از حدود ۱۲ هزار تا ۵۰ هزار تومان قیمت یک وعده غذا در مشهد است.در مشهد رستوران ها و غذاخوری های متنوع و فراوانی وجود دارد. قیمت غذاهای خیابانی و ارزان در مشهد از حدود 5 هزار تومان تا 15 هزار تومان، و قیمت غذا در یک رستوران متوسط یا فست فودهای زنجیره ای از 10 هزار تومان تا 50 هزار تومان می باشد. قیمت غذا در رستوران های لوکس از 50 هزار تومان شروع می شود و تا 300 هزار تومان افزایش پیدا می کند.

هزینه عبور و مرور درون شهری

مسیرهای حمل و نقل در شهر مشهد به گونه ای طراحی شده اند که شما در هر نقطه ای که باشید به راحتی می توانید با وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی، اتوبوس های شهری، مترو و اتوبوس های تندرو، خود را به حرم مطهر برسانید. در مشهد بلیت های الکترونیکی به نام من کارت وجود دارند که می توانید آن ها را از 1000 تومان تا 5000 تومان شارژ کنید و با اتوبوس یا مترو جا به جا شوید.

هزینه های اماکن تفریحی در مشهد

گرچه همگی مشهد را به عنوان شهری زیارتی می شناسند، اما در کنار زیارت، فعالیت ها و تفریح های بسیاری در این شهر وجود دارند که برای خوش گذرانی می توانید روی آن ها حساب کنید. در این جا به تعدادی از تفریحات پرطرفدار شهر مشهد و هزینه های آن ها اشاره کرده ایم.

دیدن از مکان های جذاب و تفریحی در مشهد می تواند در کنار زیارت حرم امام رضا برای شما جزء تجربه های لذت بخش باشد. برای برنامه ریزی دقیق تر هزینه سفر مشهد لازم است هزینه رفتن به این مکان های تفریحی را مشخص کنید. از معروف ترین مکان های تفریحی مشهد پارک های آبی است که قیمت بلیط آنها از حدود 20 هزار تومان تا 50 هزار تومان هستند.

قیمت بلیط شهربازی های مشهد از 5 هزار تومان تا 80 هزار تومان و مکان های دیگر مثل آرامگاه فردوسی و باغ موزه نادری قیمت  بلیط ورودی آن ها حدود 3 هزار تومان است. با توجه به متوسط هزینه هایی که برای هر قسمت از سفر گفته شد، هزینه سفر به مشهد خود را برآورد و از قبل برنامه ریزی کنید تا سفرتان را با خیال آسوده تجربه کنید.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)