بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان

بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان,تفریحات مشهد در زمستان,تور مشهد در زمستان

چکیده

مشهد در زمستان یکی از شهرهای زیبای ایران به شمار می رود. به همین دلیل قصد داریم تا این بخش، بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان امروزه به یکی از مطالب پرجستجو در اینترنت و دنیای مجازی تبدیل شده است. مشهد یکی از شهرهای زیارتی ایران است که هر سال گردشگران زیادی برای زیارت امام رضا (ع) به این شهر سفر می کنند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که بعد از زیارت می توانید از مکان های دیدنی مشهد بازدید کنید و از سفر خود لذت ببرید.

برخی از جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان بسیار دیدنی هستند به همین علت ما می خواهیم در این مطلب شما را با بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان

حال به دلیل استقبال شما عزیزان از معرفی مکان های دیدنی مشهد در زمستان، قصد داریم تا برخی از مهم ترین و بهترین آن ها که مراکز فوق العاده ای برای قرار گرفتن در لیست تفریحات مشهد در زمستان می باشند را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم. یک تور مشهد واجد شرایط باید مسافرین خود را به تمامی این مراکز ببرد؛ در غیر این صورت در حق آن ها عملا اجحاف کرده است!

روستای زشک مشهد

یکی از جاذبه های مشهد که در زمستان بسیار زیبا و دیدنی است روستای زشک است که در 20 کیلومتری مشهد واقع شده است این روستا در امتداد جنوب شرقی رشته کوه بینالود و در سرچشمه دره شاندیز قرار گرفته است. به طور کلی جمعیت این روستا حدود 2171 نفر می باشد که در فصل تابستان به دلیل اینکه آب و هوای مطبوعی دارد جمعیت آن حدود 8 هزار نفر می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که این روستا به دیدنی ترین مکان های گردشگری تبدیل شده است وجود چشمه سارهای متعدد می باشد.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان، پارک جنگلی وکیل آباد و شهربازی آن است که در فصل زمستان بسیار زیبا و دیدنی هستند و می توانند تجربه ای لذت بخش و به یاد ماندنی را فراهم کنند. این پارک از سال 48 تا به امروز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان به شمار می رود و مساحت آن حدود 70 هکتار می باشد.

پارک جنگلی وکیل آباد در 8 کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است و فردی به نام حسین ملک زمین آن را وقف کرده است. یکی از زیبایی های این پارک درختان کهنسال و رودخانه آن است. همچنین این پارک دارای باغ وحش نیز می باشد که انواع حیوانات و پرندگان و خزندگان را دارد.

بازار رضا مشهد

بازار رضا یکی از مکان های دیدنی مشهد است که مناسب برای همه فصول می باشد. روزانه در این بازار افراد زیادی حضور پیدا می کنند و کسانی که عاشق خرید هستند از این بازار وسایل مورد نظرشان را می خرند. این بازار در خیابان امام رضا در حد فاصل بین میدان ۱۷ شهریور و فلکه ی آب شهر مشهد واقع شده است. بازار رضا یکی از بزرگ ترین مرکز خرید در مشهد است که افراد زیادی برای خرید سوغات به این مرکز خرید مراجعه می کنند. این بازار دو طبقه می باشد و حدود 1711 واحد تجاری در آن فعالیت می کنند. در طبقه اول آن انواع سوغاتی های مشهد مانند زرشک، زعفران، جانماز، تسبیح و … به فروش می رسد و در طبقه دوم آن کارگاه های صنایع دستی، طلاسازی، گلدوزی و … مشغول هستند. این بازار به دلیل اینکه به حرم امام رضا (ع) نزدیک است گردشگران زیادی به آنجا مراجعه می کنند و سوغاتی تهیه می کنند.

پارک طبیعی هفت حوض

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان، پارک هفت حوض است که در 7 کیلومتری جنوب شرقی مشهد میان کوه های خلج واقع شده است که وسعت آن حدود 570 هکتار است. فضای این پارک به گونه ای است که آرامش خاصی را به افراد می دهد. یکی از بهترین صداهایی که در این پارک به گوش می رسد صدای جاری بودن آب در حوض است که آرامش غیر قابل وصفی را دارد. برخی از هفت حوضچه ای که در این مکان وجود دارند به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند و به اندازه یک استخر کوچک در آمده اند که به این پدیده حوض های متعدد نیز می گویند.

بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان,تفریحات مشهد در زمستان,تور مشهد در زمستان,

باغ پرندگان سپاد

باغ پرندگان سپاد از دومین مکان های دیدنی مشهد در زمستان است که سالانه گردشگران زیادی از این مکان دیدن می کنند. در این باغ انواع پرندگان کمیاب و بسیار زیبا وجود دارد که در فصل زمستان زیبایی منحصر به فردی را دارند.

روستا و غار مغان

این غار یکی از قدیمی ترین غارها می باشد که قدمت آن از رشته کوه های البرز و قله دماوند بیشتر است. غار مغان به گونه ای است که راه های پیچیده و فرعی زیادی دارد و اگر بدون راهنما به داخل آن بروید ممکن است گم شوید. در داخل این غار چشمه ای وجود دارد که آب آن بسیار زلال و سرد است و سفر به این مکان در فصل زمستان جذابیت های خاصی را دارد و بسیار حیرت انگیز است.

مشهد در زمستان,مکان های دیدنی مشهد در زمستان,بهترین جاذبه های گردشگری مشهد در زمستان,

پارک و شهربازی ملت

پارک و شهربازی ملت از جمله تفریحات مشهد در زمستان است که برای همه سنین امکانات تفریحی دارد و یکی از بهترین و شناخته ترین مکان های تفریحی در مشهد می باشد. یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک های خاورمیانه در این شهربازی قرار گرفته است.