اولین رستوران معلق مشهد

آدرس رستوران معلق مشهد,رستوران معلق,رستوران معلق مشهد

چکیده

رستوران معلق مشهد یکی از بهترین جاذبه هایی است که شما می توانید آن را در سفر به مشهد، تجربه کنید. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم که این مطلب را در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

رستوران معلق مشهد می تواند یک انتخاب مناسب در سفر شما با استفاده از تور مشهد باشد. مشهد به عنوان پایتخت مذهبی ایران سالانه پذیرای زائران بسیاری از سراسر نقاط ایران و جهان می باشد. از این رو می توان گفت یکی از مهم ترین قطب های گردشگری در ایران است. در شهر مشهد جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری وجود دارد.

از جدید ترین جاذبه های توریستی تفریحی مشهد می توان به رستوران معلق مشهد اشاره نمود که نخستین رستوران هوایی در خاورمیانه می باشد. این رستوران معلق طرفداران بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی از قبیل عکس رستوران معلق مشهد، آدرس رستوران معلق مشهد، تاریخچه این رستوران و … به دست بیاورید.

همه چیز درباره رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد که اولین رستوران هوایی در ایران و خاورمیانه می باشد در فروردین ماه سال 1396 افتتاح شد. این رستوران دارای ظرفیت 26 نفر مهمان است و همچنین 10 پرسنل دارد که دائما در آن در حال خدمت رسانی به مهمانان می باشند. این مجموعه دارای وزنی حدود 9 تن می باشد و در ارتفاع 40 متری از سطح زمین قرار گرفته است.

تعداد محدودی رستوران معلق در دنیا وجود دارد به طوری که می توان گفت نخستین رستوران معلق دنیا متعلق به بلژیک است و پس از آن چند کشور عربی و اروپایی و ایران دارای رستوران هوایی هستند. همین مسئله موجب شده است که این سازه به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در مشهد تبدیل شود.

جالب است که بدانید رستوران های معلقی که در سایر کشورها وجود دارد برای بلند نمودن آن و قرار دادن در ارتفاع از جرثقیل استفاده می کنند. اما در ایران برای اولین بار در دنیا از روش جدیدی استفاده شده است وسازه ای را ایجاد نموده اند که رستوران بر روی آن نصب شده است و در واقع به وسیله آن از زمین فاصله می گیرد.

این کار نه تنها هزینه کمتری دارد بلکه میزان مقاومت و ضریب اطمینان بالاتری نیز خواهد داشت. همچنین رستوران های معلقی که در دنیا وجود دارند، شرایط استفاده و خدمت رسانی در تمام فصول را ندارند و دارای ظرفیت کمتری هستند. اما رستوران معلق مشهد با استفاده از 34 وسیله سرمایشی و گرمایشی مناسب شرایط استفاده در تمام فصول سال را فراهم نموده است. از این رو می توان گفت رستوران معلق ایران بزرگترین و مجهزترین رستوران معلق در جهان است.

آدرس رستوران معلق مشهد,رستوران معلق,رستوران معلق مشهد,

اگر به عکس رستوران معلق مشهد نگاه کنید متوجه می شوید که صرف غذا در این رستوران هوایی بسیار هیجان انگیز و متفاوت است؛ به شما توصیه می کنیم که در سفر خود به مشهد مقدس حتما از این سازه جدید و فوق العاده جذاب دیدن نمایید.

حرکات این رستوران فقط در جهت بالا و پایین است و هیچگونه حرکت چرخی و اضافه ای ندارد و در هر سانس 1 ساعته پذیرای مهمانان در سه وعده صبحانه، نهار و شام می باشد. مهمانانی که این رستوران را انتخاب نموده اند، می توانند در حین میل وعده غذایی خود از شنیدن موسیقی زنده ای که در فضای رستوران پخش می گردد نیز لذت ببرند و لحظات شاد و مفرحی را تجزبه نمایند.

رستوران معلق مشهد مجهز به فری با ظرفیت گرم نمودن بیش از 40 نوع غذا می باشد، از این رو تنوع منوی غذایی آن بالا است و می توانید انواع کباب و غذا مورد علاقه خود را سفارش دهید. توجه داشته باشید در طول مدت یک ساعت صرف غذا تمامی مهمانان و پرسنل رستوران بیمه می باشند. برای ساخت این رستوران حدود 20 میلیارد تومان هزینه شده است تا توانسته اند مجهزترین و با شکوه ترین رستوران معلق جهان را در پایتخت مذهبی ایران احداث نمایند.

از دیگر بخش های متفاوت و هیجان انگیز این مجموعه می توان به بادی جامپینگ واقع در قسمت سازه رستوران اشاره نمود که موجب شده است نظر مسافران و مهمانان بیشتری را به خود جلب نماید. بنابراین افرادی که به این ورزش علاقه مند هستند می توانند علاوه بر تجربه میل نمودن غذا در ارتفاع 40 متری رستوران معلق، پرش با جامبی نیز از همان ارتفاع تجربه نمایند.

رستوران هوایی ایران,رستوران هوایی مشهد,عکس رستوران معلق مشهد,

رستوران معلق مشهد که توسط جوانان نخبه ایرانی و بر اساس جدید ترین متد روز دنیا ساخته شده است توانسته برای 15 نفر اشتعال زایی نماید و از طرفی نقش مهمی در جذب توریست و گردشگر و سودآوری برای شهر مشهد خواهد داشت. هزینه استفاده از این رستوران معلق در حال حاضر برای هر فرد 70 هزار تومان می باشد و می تواند تجربه ای بسیار جدید و متفاوت برای تمامی افراد باشد.

رستوران معلق مشهد در نزدیکی دهکده توریستی شاندیز واقع شده است، بنابراین گردشگرانی که تصمیم دارند در سفر خود به مشهد به بازدید از دهکده شاندیز بروند می توانند با یک تیر دو نشان بزنند و در مسیر خود برای رسیدن به دهکده شاندیز سری به این رستوران معلق بزنند. در شهر مشهد و اطراف آن اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند تجربه سفری لذت بخش را برای مسافران فراهم آورد.

آدرس رستوران معلق در مشهد: استان خراسان رضوی، کیلومتر 10 جاده شاندیز مشهد، دهکده شاندیز

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)