شناخت کامل پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

پارک علمی پروفسور بازیما,پارک علمی پروفسور بازیما مشهد,پروفسور بازیما

چکیده

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد یکی از مراکز تفریحی علمی برای کودکان است. برای شناخت کامل این مکاه زیبا و کاربردی می توانید این مقاله را بخوانید تا قبل بازدید از آن اطلاعات کاملی داشته باشید

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد نخستین و منحصر به فرد ترین پارک موضوعی در ایران است. این پارک در فضایی به مساحت 2100 متر در طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه تفریحی و گردشگری سپاد ساخته شده. موضاعات اصلی که در پارک علمی به آن پرداخته و در معرض نمایش قرار گرفته زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم است. همه ما به فضایی علمی تفریحی برای بالا بردن سطح آگاهی خود و فرزندان مان نیازمندیم. ذهن کودکان مان پر از سوالات کوچک و بزرگیست که گاهی نه تنها پاسخی برایشان نداریم بلکه نمی دانیم چگونه جوابی ساده و قابل فهم به فرزندان کنجکاومان بدهیم. اگر به شهر زیبا و مقدس مشهد با تور مشهد سفر کردید پیشنهاد می کنیم حتما به پارک علمی پروفسور بازیما سری بزنید.

یک گروه راهنما از طرف پارک برای معرفی تمام بخش ها و توضیحات لازم، بازدیدکنندگان را همراهی می کنند و همین باعث می شود که یک زمان محدود برای گردش و سیاحت داشته باشیم. سه بخش اصلی پارک از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که به ترتیب به معرفی آنها می پردازیم.

شبیه ساز زمین لرزه

در بخش شبیه ساز زمین لرزه از پارک علمی پروفسور بازیما قطعه های لگو در اختیار شما قرار می گیرد، تا با ساخت سازه های مختلف مانند برج یا خانه بتوانید از دستگاه شبیه ساز زلزله استفاده کرده و میزان تخریب را بسنجید. کودکان با این بازی علاوه بر آموزش کار گروهی و مشارکت، اصول اولیه ساختمان سازی و آمادگی در برابر زلزله را نیز می آموزند.

 

واقعیت مجازی

در سال های اخیر تکنولوژی واقعیت مجازی در بسیاری از بخش های مختلف علمی یا بازی های رایانه ای راه یافته است. در پارک علمی نیز از همین تکنولوژی برای سفر به درون بدن انسان، سقوط از آسمان خراش، رانندگی با سرعت بالا و پرش از هواپیما استفاده شده که لحظاتی پر از هیجان را برای شما به ارمغان می آورد.

عصب سنج

بازی معروف اعصاب سنج برای خیلی از کسانی که به این پارک علمی رفته اند خاطره انگیز است، در قسمت هیجان انگیز عصب سنج ، یک نمونه بزرگ و پیچیده از این وسیله در اختیار شما قرار می گیرد تا با به چالش کشیدن ذهن و اعصاب تان، قوت و توانایی ماهیچه های خود را بسنجید. نکته جالب بازی این است که می توانید به صورت گروهی به رقابت بپردازید و جایزه دریافت کنید.

بازی های تعاملی

از دیگر بازی های پارک علمی پرفسور بازیما مشهد که می توانید به طور همزمان به بازی و ورزش بپردازید، انجام بازی های تعاملی است. شما با انجام بازی هایی همچون پینت بال به راحتی می توانید خود را در فضای هیجان انگیز جنگی قرار دهید.

پارک علمی پروفسور بازیما,پارک علمی پروفسور بازیما مشهد,پروفسور بازیما,

افلاک نما

از دیگر جاذبه های این مکان دیدنی پلانتوریوم دیجیتال یا همان افلاک نما بسیار قابل توجه است. در آسمان نما به زبان ساده تفاوت مقیاس خورشید با دیگر سیاره ها را توضیح می دهد. و کودکان با مفاهیم نجومی و صورت فلکی آشنا می شوند. در افلاک نما با نمایش فیلم های علمی و آموزشی از زیست شناسی، زمین شناسی و اختر شناسی بر روی پرده ای وسیع که به مانند نیم کره ی زمین در مقابل چشمان بازدیدکنندگان ارایه می شود.

جانور شناسی

شناخت جانوران همیشه طرفداران و علاقه مندان خود را دارد، در بخش جانور شناسی پارک علمی پرفسور بازیما مشهد به معرفی جانوران در دو بخش مهره داران و بی مهرگان می پردازد. بخش عمده جانوران بر روی کره زمین را بی مهرگان تشکیل داده اند، بزرگترین و متنوع ترین دسته این گونه از ساکنان کره خاکی حشرات می باشند. از جمله مهره داران معرفی شده در بخش جانور شناسی می توان به طناب داران اولیه، ماهی ها، دوزیستان، خزندگان، پرندگان و پستانداران اشاره کرد.

فرار از لیزر ماز

مازها از دسته بازی های فکری هیجانی است که افراد باید بدون برخورد با موانع لیزری از لابه لای مازها حرکت کنند تا به خط پایان برسند. شرکت کنندگان در بخش فرار از لیزر ماز می توانند قدرت تمرکز و سرعت عمل شان را به چالش بکشانند و از یک بازی مفرح لذت ببرند.

دیرینه شناسی

با اسرارآمیز ترین بخش پارک علمی پرفسور بازیما مشهد به کهن ترین ادوار تاریخی سفر کنید. در بخش دیرینه شناسی به مطالعه و بررسی علم باستان شناسی، فسیل ها و زمین در گذشته های خیلی دور بپردازید. شما و فرزندان تان با دیدار از فسیل های جانوری و گیاهی و سنگواره ها به اعماق تاریخ و زمین سفر نمایید. فسیل و استخوان های دایناسورها برای نخستین بار در این مکان نمایش داده می شوند.

پروفسور بازیما مشهد,پارک علمی پروفسور بازیما,پارک علمی پروفسور بازیما مشهد,

شبیه ساز پرواز

با دستگاه شبیه ساز پرواز شما می توانید خود را در جای یک راهبر تخصصی پرواز قرار دهید و هواپیمای خود را پس از یک پرواز مجازی به سلامت در فرودگاه بنشانید. نکته ای که پرواز شما را هیجان انگیز می کند این است که اگر به حرف راهبرالکترونیک گوش نکنید هواپیمای تان سقوط خواهد کرد.

اتاق روبان صورتی

اتاق روبان صورتی، فضایی کاملا دخترانه و زیبا برای بازی و سرگرمی و آموزش در مورد ساختار بدن بانوان، بلوغ و سوالات مخصوص به جنس مونث در اختیار دختران عزیزمان قرار می گیرد.

ماشین زمان

به بخش ماشین زمان خوش آمدید! ما به سوالات شما در زمینه چگونگی پیدایش زمین، کهکشان راه شیری از گذشته تا به امروز، چگونگی در کنار هم قرار گرفتن منظومه شمسی ویا ماه و خورشید چگونه به شکل امروزی در آمده اند؟ پاسخ می دهیم.

آدرس و زمان بازدید از پارک

بلوار خیام شمالی، میدان سپاد، میدان بهارستان، مجتمع وصال پارک علمی پرفسور بازیما

ساعات بازدید برای علاقه مندان در تمام ایام هفته از ساعت 10 الی 22 می باشد.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)