سفرنامه مشهد 3 روزه در یک تابستان فوق العاده

تور مشهد,راهنمای سفر به مشهد,سفر به مشهد

چکیده

سفر مشهد از آن دسته سفرهایی است که هر ایرانی دوست دارد برای یک بار هم که شده آن را برنامه ریزی کند. با این اوصاف خیلی از افراد را دیده ام که سفر مشهد را فقط برای زیارت امام رضا (ع) انتخاب می کنند و جاذبه های دیدنی دیگر آن خبر ندارند. من خودم چند باری به مشهد رفته بودم و خیلی از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن را هم دیده بودم. در این سفرنامه سفر سه روزه تابستانی من را می خوانید.

تور مشهد,راهنمای سفر به مشهد,سفر به مشهد,

سفرنامه مشهد یکی از مطالبی است که افراد زیادی در سنین مختلف به دنبال آن هستند. به همین علت در این مقاله قصد داریم تا یک سفرنامه مشهد فوق العاده را برای شما ارائه کنیم. شما با استفاده از این سفرنامه مشهد، به خوبی می توانید متوجه شوید که بعد از سفر به این شهر مقدس، چه کارهایی باید انجام دهید.

چند هفته ای از فصل تابستان می گذشت و در حال و هوای این بودم که کدام شهر را برای سفر سه روزه تابستانی انتخاب کنم. بعد از فکر کردن این بار تصمیم گرفتم سفرنامه مشهد 3 روزه را برای مسافرت خود انتخاب کنم. مشهد همیشه یکی از شهرهایی بوده که هر سال به آن سفر می کردم، چون زیبایی های زیادی از این شهر در ذهن من نقش بسته، تقریبا هر سال تصمیم می گیرم که به پابوس امام رضا (ع) بروم و سری هم به جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر بزنم.

روز اول سفرنامه مشهد؛ زیارت و تفریح

برای من حرم مطهر همیشه از اولین مکان هایی است که به محض رسیدن به مشهد به آنجا می روم. حال و هوای بی نظیری که مسجد گوهر شاد، صحن انقلاب، صحن جمهوری، صحن قدس، صحن هدایت، صحن آزادی و دیگر قسمت های حرم دارد باعث می شود که اولین قدم هایم را آنجا بردارم. آرامش فوق العاده ای من را فرا می گیرد وقتی گام هایم را آنجا می گذارم.

بعد از زیارت تصمیم گرفتم که سری به جاهای دیدنی دیگر مشهد بزنم. اما نمی خواستم جاهایی که قبلا رفته بودم را دوباره تکرار کنم. به همین خاطر نقشه راهنمای سفر به مشهد را باز کردم و تصمیم گرفتم به طرقبه بروم. این منطقه ییلاقی حدود 18 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد. طرقبه آب و هوای بی نظیر و معتدل در فصل تابستان، رستوارن های گوناگون، باغ های میوه و انواع فروشگاه ها را دارد. از آنجایی که غذای مشهور مشهد یعنی شیشلیک را چندین بار امتحان کرده بودم این بار هم تصمیم گرفتم که همین غذا را برای ناهار بزنم بر بدن!

سفرنامه مشهد,سفرنامه مشهد 3 روزه,تور مشهد,

بعد از خورن غذا قدم زنان در کوچه پس کوچه های طرقبه از دیدن زیبایی های بی نظیرش لذت می بردم و آرامش خاصی روح و روان من را در بر می گرفت. عصر، هنگام برگشت به چالیدره رفتم، که یکی از دره های فرعی طرقبه به شمار می رود. آلاچیق هایی که اطراف آن را پوشانده بودند زیبایی منحصر به فردی را خلق کرده بود.

برای خوردن شام مانده بودم که از میان این همه رستوران با کیفیت در مشهد کدام را انتخاب کنم! اما چون من رستوران های زیادی را در سفر مشهد قبلی رفته بودم،‌ میخواستم رستورانی را پیدا کنم که قبلا امتحان نکرده بودم. رستوران زیتون را برای صرف شامی خوشمزه انتخاب کردم و انصافا هم غذای با کیفیتی داشت و هم خیلی لذت بردم. روز اول سفر من به این شکل گذشت و بهترین خاطره روز اول سفر تابستانی را برای خودم ساختم.

روز دوم سفرنامه مشهد؛ گردش در اطراف مشهد

بعد از بیدار شدن از خواب و خوردن صبحانه ای مفصل نگاهی به راهنمای سفر به مشهد انداختم. خوب! با خودم گفتم امروز را به اطراف مشهد بپردازم چطور است؟ انتخاب خوبی بود. تصمیم گرفتم به باغ گیاه شناسی بروم. بعد از آن نیز آتشکده بازه هور و آرامگاه خواجه ربیع را به مدت یک تا دو ساعت گردشگری و قدم زدن در آنها را به عنوان مکان بعدی برگزیدم. جالب است بدانید آتشکده بازه هور از دسته آتشکده هایی است که دارای گنبد است و در زمان پارتیان نیز بنا شده است.

البته از راهنمای آنجا پرسیدم می گفت خیلی ها می گویند متعلق به زمان ساسانیان است. به هر حال زیبایی خاصی داشت و من دقایقی در آنجا ماندم. دلیل اینکه به آن بازه می گویند این است که در زبان فارسی دری این واژه به بخشی از کوه اشاره می کنند که خورشید از میانه باز آن طلوع می کند.

پس از دو ساعت دید و بازدید و لذت بردن از این دو مکان به حرم مطهر برگشتم و نماز مغرب خودم را آنجا همراه با جماعت خواندم. زمانی که در صحن حرم قدم می زدم آرامشی دوباره من را فرا می گرفت و دوست داشتم برای مدت های طولانی آنجا بمانم. چراغ های شب در حال روشن شدن بودند. دلم می خواست خودم را به یک شام مفصل دعوت کنم.

این بار پارک کوهستانی مشهد با آن فضای سرسبز بی نظیرش را انتخاب کردم. استخری که در این پارک وجود دارد و گردشگران اطراف آن را می گیرند فضای دلنشینی را در این پارک فراهم کرده است. به شما هم پیشنهاد می کنم هر زمان سفر مشهد را در پیش گرفتید حتما سری به پارک کوهستانی بزنید و غذاهای خوشمزه اش خصوصا دیزی سنگی لذیذ را امتحان کنید.

روز سوم؛ پارک جنگلی وکیل آباد

روز سوم را به گشت و گداز در پارکی پر از درختان چنار و کاج پرداختم. نام این پارک را همه شنیده اند! بله، درست حدس زدید: پارک جنگلی وکیل آباد. این پارک همیشه در برنامه های تور مشهد خیلی از آژانس های مسافراتی بوده و زیبایی خاص خودش را دارد. رودخانه ای با آبی سرد که در این پارک وجود دارد چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

راهنمای سفر به مشهد,سفر به مشهد,سفرنامه مشهد,

بعد از قدم زدن در پارک ملت تصمیم گرفتم بقیه روز را خریدن سوغات و زیارت اختصاص بدهم. مرکزهای خرید زیادی در مشهد وجود دارند که همگی قیمت های مناسب و جنس های با کیفیت ارائه می دهند. دوباره راهنمای سفر به مشهد را باز کردم و چند مرکز خرید را مورد بررسی قرار دادم. مرکز خرید الماس، مجتمع تجاری آسمان، مجتمع خرید پروما و خورشید را برای خرید انتخاب کردم. قیمت هایی که در مرکز خرید الماس و پروما بود را بیشتر پسندیدم.

خیلی از سوغاتی های مشهد مثل زعفران، زرشک ناب، انواع انگشتر و زیور آلات، انواع خشکبار و انواع عطریات در این مراکز خرید به چشم می خورد. آنقدر تنوع اجناس زیاد بود که نمی دانستم کدام را بخرم! بعد از دقایقی گشتن در این بازار بالاخره خریدهای خود را انجام دادم و تصمیم گرفتم چند تا هدیه و سوغاتی نیز برای عزیزان خودم بخرم.

بعد از خرید مختصری که داشتم به رستوران پسران کریم رفتم و شام خود را آنجا خوردم. فردای آن روز قرار شد به شهر خودم برگردم. اما دلم می خواست بیشتر آنجا می ماندم و زیبایی ها و جاهای دیدنی بیشتری را ببینم ولی چون که برنامه ریزی کرده بودم که سه روز آنجا بمانم باید بر می گشتم. سفر مشهد بعدی حتما جاهای بیشتری می روم و شاید بار بعد دسته جمعی باشد!